2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
İlk hamileliği olan hamişler bugünlerin kıymetini bilin bulantıniz da olsa agrinizda olsa halsizliginizde olsa yatıp dinlenebiliyorsunuz bi de yanınızda bir ekstra minik olduğunu düşünün nasıl olurdu. Basım ağrıdı biraz da halsizligim vardi azcık yatayim dedim üstüme oturdu, beni yatak gibi kullanip üstüme yattı, beni engel olarak kullanıp bi sağa bi sola atladı tabi arada sorduğu soruları sürekli anne demesini söylemiyorum bile bir de üstüne demez mi uykunu aldın mi diye :))) bugünlerin kıymetini bilin.

ayyy çokk haklısım benimde 2.5 yaşında bi oğlum var sürekli kucak istiyor korkuyorum karnımdakine bişe olacak almıyorum kucama busefer dünyalar yıkılıyo gel onun gönlünü almaya çalış falan çokk zor

Arkadaslar merhaba.ben bebisi pazar gunu ogrendim.pazartesi sali cok fena kasintim oldu ozel bolgede.bugun daha azdi.dustan sonra baktim ic tarafta beyaz birikinti.sanki pecete gitmis gibi ama degil.mantar filan olabilir mi.boyle bisey yasayan var mi ?
Ogluma hamile kaldigimda da idrar yolu enfeksiyonu olmustum.niye oluyo aceba

daha önce mantar enfeksiyonu geçirdiğim için biliyorum sanki mantar gibi hamilelikte de olabiliyo diye biliyorum.doktoruna söyle mutlaka

Kızlar siz kese oluşurken bişeyler hissettiniz mi .. sanki ben göbeğimin aşağısında bişeyler hisseder gibi oluyorum ama anlık oluyor sanki birisi eliyle orayı açıyormuş gibi çok değişik bir his

canım şuan keseyi hissedemezsin diye düşünüyorum.sadece rahim gebeliğe hazırlandığı için kramlar ağrılar oluyo ilk haftalarda o kadar

meraba kızlar bende nisan annesi olacaktım ama gunlerdır suren kanamanın ardından bugun kontrolumde düşük olacagını öğrendim.. darısı diğer aylara inşallah.. herkese saglıklı bebekler ve rahat bır gebelık sureci diliyorum

geçmiş olsun canım Allahın takdiri böyle olması gerekiyomuş :KK43: inşallah tekrar sağlıklı bi gebelik nasip olur

Arkadaşlar ilk muayenede istenen testleri sağlık ocağında yaptırmak istiyorum. Çok da tatlı bir aile hekimimiz var sorun olmaz inşaallah ama bazı testler yapılmıyor galiba. Rubella ve tokso testlerini sağlık ocağı yapmıyordu en son mesela. İdrar testini yapmayabilirler gibi geliyor.

Size sormak istediğim kan haricinde illa idrar testi de isteniyor mu? Sağlık ocağında testlerini yaptıran var mı?

Devlete baktım ama çok iler tarihler var. Ben de biraz evhamlandım tokso testini bir an evvel yaptırmak istiyorum

ben idrarda pozitifi görür görmez sağlık ocağıan gidip yaptırdım testlermi hepsini yapıyolar tam idrar beta hcg tshlar alt ast glukoz hepatitler hangisi gerekliyse birtek dış lab olan toksoplazma ve rubella tahlilleri yapılamıyor onuda hastamede yaptırdık ama özelde baya pahalıya geldi iki üç tahlil

ben idrarda pozitifi görür görmez sağlık ocağıan gidip yaptırdım testlermi hepsini yapıyolar tam idrar beta hcg tshlar alt ast glukoz hepatitler hangisi gerekliyse birtek dış lab olan toksoplazma ve rubella tahlilleri yapılamıyor onuda hastamede yaptırdık ama özelde baya pahalıya geldi iki üç tahlil
Sağol Can'ım. Napayım artık şu tokso birden kafamı kemirmeye başladı. Gidip onu yaptırayım Bi an evvel

Öyle canım halim hal değil vallahi iki gündür ruh gibiyim. Evim içinde süzülüyorum. Bir yayın hazırlığım var iki günde 30 sayfa kontrol yapamadım iki saat çalışıp beş saat dinlenmek istiyorum. Neden böyle bilemiyorum ama inşallah bu da geçecektir canım. Ben diğer belirtilerdense bu halimden memnunum.
Tabi canım mide bulantısından falan iyidir.ilk üç dört aydan sonra rahatlarız inşallah dicem ama bu seferde karın büyümesiyle başımız derde girecek:KK48:
meraba kızlar bende nisan annesi olacaktım ama gunlerdır suren kanamanın ardından bugun kontrolumde düşük olacagını öğrendim.. darısı diğer aylara inşallah.. herkese saglıklı bebekler ve rahat bır gebelık sureci diliyorum
Canım geçmiş olsun.allah en kısa zamanda tekrardan hamile kalmanı ve bu sefer bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah.
Arkadaşlar ilk muayenede istenen testleri sağlık ocağında yaptırmak istiyorum. Çok da tatlı bir aile hekimimiz var sorun olmaz inşaallah ama bazı testler yapılmıyor galiba. Rubella ve tokso testlerini sağlık ocağı yapmıyordu en son mesela. İdrar testini yapmayabilirler gibi geliyor.

Size sormak istediğim kan haricinde illa idrar testi de isteniyor mu? Sağlık ocağında testlerini yaptıran var mı?

Devlete baktım ama çok iler tarihler var. Ben de biraz evhamlandım tokso testini bir an evvel yaptırmak istiyorum
Ben sağlık ocağında yaptırdım.rubella toksoplazma ve idrarada sanırım 70 lira gibi bir para verip küçük bir tıp merkezinde yaptırdım.zira hastanede yaptırsaydım 850 lira gibi astronomik bir rakam vericektim.

Canım ben sağlık ocağında değil de devlet hastanesinde yaptirdim tum testleri.tam idrar tahlili ayrica da idrar kültürü istedi dr.kan tahlilleri dışında.en cokta idrar kültürünü inceledi.

Canim aile hekimi hamilelik icin ilk testleri yapiyor tüm degerlerine bakiyorlar.idrar testi yapmadi bana.ozele gidiyorum bugün rubella ve toksoplazma testi yaptirdim 25 mi neydi.medical parka gidiyorum bu arada

Canım ben sağlık ocağında değil de devlet hastanesinde yaptirdim tum testleri.tam idrar tahlili ayrica da idrar kültürü istedi dr.kan tahlilleri dışında.en cokta idrar kültürünü inceledi.
En erken randevu 10 gun sonra devlet hastanesinde :KK43: hatta Bakırköy devlet hastanesi Bahçelievler polikliniği diye geçiyor. Sanki hastane bünyesinde değil gibi geldi, bütün testleri yaparlar mı bilemedim :KK43:

Canim aile hekimi hamilelik icin ilk testleri yapiyor tüm degerlerine bakiyorlar.idrar testi yapmadi bana.ozele gidiyorum bugün rubella ve toksoplazma testi yaptirdim 25 mi neydi.medical parka gidiyorum bu arada
Çok uygunmuş fiyatı. İdrar testi elzem değil mi acaba?

daha önce mantar enfeksiyonu geçirdiğim için biliyorum sanki mantar gibi hamilelikte de olabiliyo diye biliyorum.doktoruna söyle mutlaka

Daha once hic boyle bisey yasamamistim ben.tsk ederim soylerim.yine kk da okudum.sarimsak ve sirke iyi geliyormus ama hamilelige bi etkisi olur mu aceba

Canim Allah en kisa zamanda yeniden nasip etsin.düşük cok zor insallah en az zamanda atlatirsin

Kızlar kalp atılı duyanlardan bazıları kalp atış hızından bahsetmişti doktor bana hiç hızla ilgli bişe aöylemedim acaba ultrasyon görüntüsünde yazar mı ? Bilgisi olan var mı?

Canim ben bugun ozelde yaptirdim testleri.tam kan sayimi tam idrar testi tsh,tks,tokoplazma ve hatirlayamadigim bir kac tane daha vardi.4 tup kan alindi.parali yapildi hepsini saglik ocagi yapiyormu bilmuyorum yaptigini bilsem giderdim bende okadar para vermezdim.

Canim ben bugun ozelde yaptirdim testleri.tam kan sayimi tam idrar testi tsh,tks,tokoplazma ve hatirlayamadigim bir kac tane daha vardi.4 tup kan alindi.parali yapildi hepsini saglik ocagi yapiyormu bilmuyorum yaptigini bilsem giderdim bende okadar para vermezdim.
Bir kısmını yapıyorlar ama ne kadarlık kısmını ben de onu tam çözemedim :)

X