2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Mola falan ve

2 kez falan mola verdik canım ama ben yorgun hissedince arka koltukta yatarak gidiyorum. Doğum yapmş arkadaşlarım da kendini iyi hissediyorsan normal hayatına devam et, sadece ağır kaldrma yorgun hissedersen uzan dinlen sağlıklı beslen diyorlar. Aşırı titizlenmek stresse sokar, hasta değil hamilesin diyorlar. Bana da çok mantıklı geliyor.
Aynen öyle atma çoğunuzun ilk olunca korkuyorsunuz diye bir şey demiyorum. İlkinde bende telaşlıydım. Kendini dinlememek lazım aslında amaç elimizde değil. Ben bunda rahatım. Ağırda kaldırıyorum yüzüstü de yatıyorum

Benimde bi kaç güne geçer sanırım ama ben geçsin de istemiyorum pek ağrım olunca sanki onun varlığını hissediyorum :)

ilk hamileligimde bende öyleydim hep bi his olsun istiyordum. ama şimdi biraz daha bilincli oluyo insan. tabi bu hamileligimde de farklılar görüyorum kızımdayken gögüzlerim ilk andan itibaren çok agrımıştı bunda hiç agrı yok

Bu mide bulantisi ve sicak basmasi beni mahvetti ya :KK43: birde bobreklerimmi agriyor cigerlerimmi anlamadim tuhaf bir sizi var. Su icemiyorm pek ondan galiba

parol alıyorum canm bende migreen var sadece hamileligimde parol kullanabiliyorum

Bende de migren var ve parol hic ise yaramiyor bende agir ilac kullanmaya alismisim. Headstick diye bisey vae eczaneden aldim alnima enseme suruyorum rahatlatiyor biraz. Kokusu mide bulantisini da hafifletiyor.

Çok çok mecbur kalmadıkça ben bitkisel de olsa hiçbirşey kullanmadım. O dediğin şey nasıl hamilelik grubu ne bilmiyorum.

Bulantı zamanı azalıyor. Zorla da olsa iç biraz

Evet icmem lazim cam sisedeki sulari icebiliyorum simdilik insAllah su tiksintim gecer.hersey kokuyor burnuma. O dedigim stick hamileler icin canim ilac kullanamadigimiz icin alnima enseme suruyorum zarari yok. Ilac yutmaktan daha iyi en azindan mecburum kullanmaya.

Merhaba kızlar.

Bende acayip mide yanması var. Çok kötü oluyorum. Var mı midesi yanan eksiyen :KK43:

bebeklerimizi kucağımız alınca inşallah herşeyi unutursunuz diyorlar inşallah o günleride görürüz cnm sen kalp atışını duydun mu ben salıyı bekliyorum bebeğide görmedik daha benim doktor biraz acemiydi galiba keseyi ölçemedi başka doktor geldi o gösterdi. belki başka bir doktora gitsem görürdü inşallah kalp atışına duyarız

Evet cok şükür bebisimizi de kalbini de gördük bazen cihazdan cihaza farkediyor canim.sen de duyarsin stres yapip da bebegini de rahatsiz etme 6+6 da gördük biz

Merhaba kızlar.

Bende acayip mide yanması var. Çok kötü oluyorum. Var mı midesi yanan eksiyen :KK43:

Okudugum kitapta soyle yaziyor; Hamileligin basinda, vucudunuz buyuk miktarda progesteron ve relaksin hormonu salgilar,bu hormonlarda vucudunuzun sindirim sistemi de dahil her yerindeki duz kas dokusunu gevsetme etkisi yapar.Bunun sonucu olarak,yiyecekler bazen sisteminizde cok yavas hareket ederek hazimsizliga neden olur.

Mide yanmasi ve hazimsizlik kiminde hamileligin sonuna kadar devam edermis.maalesef bende de var:KK43:

ilk hamileligimde bende öyleydim hep bi his olsun istiyordum. ama şimdi biraz daha bilincli oluyo insan. tabi bu hamileligimde de farklılar görüyorum kızımdayken gögüzlerim ilk andan itibaren çok agrımıştı bunda hiç agrı yok

Benim göğüs ağrım var ama çok değil çok şükür herkeste ve her hamilelikte farklı oluyor sanırım ☺️

Okudugum kitapta soyle yaziyor; Hamileligin basinda, vucudunuz buyuk miktarda progesteron ve relaksin hormonu salgilar,bu hormonlarda vucudunuzun sindirim sistemi de dahil her yerindeki duz kas dokusunu gevsetme etkisi yapar.Bunun sonucu olarak,yiyecekler bazen sisteminizde cok yavas hareket ederek hazimsizliga neden olur.

Mide yanmasi ve hazimsizlik kiminde hamileligin sonuna kadar devam edermis.maalesef bende de var:KK43:

Evet hazımsızlık da okuyor. Umarım sonuna kadar olmaz. Sıkıntılı bir durum gerçekten

Bende de var canm özellikle sabah uyandığımda başlıyor bi süre devam ediyor . Ben soda içiyorum işe yarıyor sende dene :)

Deneyeyim canım. İyi gelecek herşeye açığım teşekkürler.

Bu arada araştırmadim dr à da sormadım. Sen içtiğine gore hamilelik döneminde maden suyunun sakıncası yoktur değil mj.

İlk kızımda da hazımsızlık oldu şimdi yine oluyor kızımda afedersiniz 8gün tuvalete çikmadigim oldu fitil de denedim kayisi sicak su incir herseyi yaptim artık Karnım patlayacak gibi oldu yemek bile yiyemiyordum sonra duphalac diye bir ilaç içtim o da 2 gün sonra anca etki etti :))

X