2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Gogsunuzden tiksindirici seyler yapin. Eski kadinlar bu konuda cok uzman onlara bir danismak lazim etraftan duyduklarim
Sunlar salca aci biber surmek ya da sac dolamak, limon tuzu suyu surmek vs.
Aci biber bana cok acimasiz geliyor. Ama surenler de soyle diyor
Yemiyor agzina surer surmez aci deyip birakti bir daha almadi diyorlar.sutten degil de memeden kesmek daha mantikli zamanla o sutu de inek sutuyle yer degistirir daha kolay alistirabilirsiniz.

evet akşam zor bi sürecten gectikakşam 9 da yemegini yedi ve yattı. 12 de emmek için uyandi bende o uyanmadan sütümü sagdım. uyandiginda biboronu istemedi bnde meme vermedim hemn aklıma sirke geldi o ara eim işten geldi tabi oglum aglıyo eşim saolsun bu konularda hiç destekcim degil ver gitsin diyo tabi hayat ona güzel gece bi kere demez ben bakim sen dinlen. neyse eşim yeşil fasulye pilav yerken o da istedi onada yemek verdim karnını doyurdu ama işte aclıktan degil alışkanlıktan emmek istedi agladı saat 3 kadar 1 2 dk uyuyo tekrar aglıyo. çok zordu. çok içim acıdı ama vermemek için çok direndim ama vermedim saat 3 de uyudu şükür sabah 6.20 de uyandı yanıma geldi mama mama diye mama meme demek bizde. hemen mama pis eg olmuş dedim. biraz telefondan ninniler actım agladı ama sakinleşti o arada hemen kalktım yumurta kırdım 1 tane yarısından fazlasını yedi su içti aglamadan yanında yatarak oyalandı ve tekrar uyudu. 9 da uyandıgında şükür kendi eg ddi ve istemedi. kahvaltısını yaptı onun yanında sütümü sagdım ve bardakla içti kahvaltısını yaptı. şimdi iyi gidiyo. inşşalah gecede iyi olur

merhaba kızlar oğlumu sütten kesmeyi düşünüyorum ama bir türlü başaramadım .oğlum sinir krizleri geçiriyor emme diye dayanamıyorum benimkinlerde taş gibi olup çok ağrıyor dayanamayıp emziriyorum .bana bir yol gösterin neyapabilirim .dayan diyorlar 2 güne inermiş şişliği ağrısına dayanamıyorum . oğlum hiçbir şey yemiyor süt emmek için sadece emmek istiyor.
Sabır tașı denedin mi?

Arkadaslar bebeklerınız kac kg?
Boyu kac cm?

D vıtaminine devam eden var mı?

Kızım 24 mart doğumlu. D vitaminine 2 yaşına kadar devam dedi doktoru. Ama ben pek düzenli vermiyorum, gün aşırı falan veriyorum 4 damla. Arada da balık yağı içiriyorum, doktoruna yazdırmıştım.

11 kg şuan kızım. Boyunu bilmiyorum. 18.ay aşılarını yaptırmaya götürdüğümde ölçtürcem inşallah :)

Kızım 24 mart doğumlu. D vitaminine 2 yaşına kadar devam dedi doktoru. Ama ben pek düzenli vermiyorum, gün aşırı falan veriyorum 4 damla. Arada da balık yağı içiriyorum, doktoruna yazdırmıştım.

11 kg şuan kızım. Boyunu bilmiyorum. 18.ay aşılarını yaptırmaya götürdüğümde ölçtürcem inşallah :)

Benım cocuk da 2 mayıs doğumlu.
Kg su 10. 80

Boyu da 80 cm.
Yasıtlarının yanında bazen kısa kalıyor gıbı..

D vıtamını ben yaz donemıne gırınce bıraktım. Gunesten alsın dıye. Acaba yanlıs mı yaptım?
Kış ın tekrar başlicam.

Benım cocuk da 2 mayıs doğumlu.
Kg su 10. 80

Boyu da 80 cm.
Yasıtlarının yanında bazen kısa kalıyor gıbı..

D vıtamını ben yaz donemıne gırınce bıraktım. Gunesten alsın dıye. Acaba yanlıs mı yaptım?
Kış ın tekrar başlicam.

Bizimki de aşağı yukarı o kadardır, belki yoktur bile 80 cm. Biz de ana baba olarak kısayız uzun değiliz :)

Ya benim kızın saçları çok cılız hiçte uzamadılar ne yapsam diye düşünüyorum, aklıma takılıp duruyor. Sıfıra vurdur gürleşir diyorlar kıyamıyorum nasıl kıyayım =(

Bizimki de aşağı yukarı o kadardır, belki yoktur bile 80 cm. Biz de ana baba olarak kısayız uzun değiliz :)

Ya benim kızın saçları çok cılız hiçte uzamadılar ne yapsam diye düşünüyorum, aklıma takılıp duruyor. Sıfıra vurdur gürleşir diyorlar kıyamıyorum nasıl kıyayım =(
Bız kestırdık yaz gunu isilik oluyordu.
Zeytınyagı surduk, her banyo oncesı. Cok etkısı oldu. Onerırım.

Gogsunuzden tiksindirici seyler yapin. Eski kadinlar bu konuda cok uzman onlara bir danismak lazim etraftan duyduklarim
Sunlar salca aci biber surmek ya da sac dolamak, limon tuzu suyu surmek vs.
Aci biber bana cok acimasiz geliyor. Ama surenler de soyle diyor
Yemiyor agzina surer surmez aci deyip birakti bir daha almadi diyorlar.sutten degil de memeden kesmek daha mantikli zamanla o sutu de inek sutuyle yer degistirir daha kolay alistirabilirsiniz.
Bnde 1 ay önce mecburiyetten kestim hamile kaldim doktorum emzirmek yasak dedi bnde karabiber surdum ama emdi bu sefer bolca surdum goruntusu kumlu gibi geldi emmedi kizim bebegim düştü bnde kestigimle kaldim hayirlisi

Bnde 1 ay önce mecburiyetten kestim hamile kaldim doktorum emzirmek yasak dedi bnde karabiber surdum ama emdi bu sefer bolca surdum goruntusu kumlu gibi geldi emmedi kizim bebegim düştü bnde kestigimle kaldim hayirlisi
Çok geçmiş olsun. Allah daha hayırlısını versin.

kızlar merhaba
mükkemmel anne nasıl olur bana söylermisiniz lütfen .çevremde kendini mükkemmel anne olarak görenler var .şu şöyle yapılmaz şöyle olur tarzında sürekli bir akıl vermeler .
kural konunca mükemmel mi oluyor insan bence böyle bir annelerin mutsuz çocukları olur .çocuğun ruhunu sıkarsan ileride patlak verebilir.mükemmel insan yoktur bence bu tamamen egoyla alakalı.sürekli takdir görme isteği sen en doğrusunu yapıyorsun tebrik ederim bilinçli anne cümlelerini duyma isteğinden başka birşeydeğil bence.her anne bebeği için en doğrusunu yapmak ister ama çocuğu sıkmadan baskı altına almadan yapılmalı bence .

kızlar merhaba
mükkemmel anne nasıl olur bana söylermisiniz lütfen .çevremde kendini mükkemmel anne olarak görenler var .şu şöyle yapılmaz şöyle olur tarzında sürekli bir akıl vermeler .
kural konunca mükemmel mi oluyor insan bence böyle bir annelerin mutsuz çocukları olur .çocuğun ruhunu sıkarsan ileride patlak verebilir.mükemmel insan yoktur bence bu tamamen egoyla alakalı.sürekli takdir görme isteği sen en doğrusunu yapıyorsun tebrik ederim bilinçli anne cümlelerini duyma isteğinden başka birşeydeğil bence.her anne bebeği için en doğrusunu yapmak ister ama çocuğu sıkmadan baskı altına almadan yapılmalı bence .
Vicdanen nasıl rahatsan ve mutluysan eğer kuralların senin lehine değil de bebeğinin iyiligineyse sen iyi bir annesin.
Bunu kuralı ya da dersi olmaz. Annelik icguduseldir zaten herkes çocuğuna mukemmeldir başkasına değil.
O yüzden başkasına göre değil kendine göre yaşa .

kızlar merhaba

benim çok yakın arkadaşımdan örnek vereyim. egosundn degil ama kuralcıdır kendi .
aynı yaşıt cocuklarımız var . cocuk annesinden izin almadan hiç birsey yapmaz asla oyuncaklarını dökmez ve döktürmez kimsenin oynamasına izin vermez dagılıyo diye.çocuk, kendi bişey anlatırken mutlaka dinlenmesini ister ama benim kızım ona bişy anlatırken dinlemez ve hayır yanlış söylüyosun öyle dgil gibi kelimelerle ona bagırır ya da kulallaklarını tıkar olmadı vurur. bi ortamda cocuklarla oynamaz uyum problemi yaşar herşey ona odaklı olsun ister o istemezse olmasın o isterse olsun gibi.
arkadaşım cocugun üstüne çok düşüyo ona kendi başına bişyleri başarabilecegini yapabilecegini aşılayamadı malesef. tabi arkadaşıma bunları söyleyince cogu zaman kabullenmez. kendisi bundan ev ortamında mutlu oldugunu söylüyo ama bu cocuk sadece ev içind yaşamıyo onlara dışarı ortamında da nasıl olması gerektigini ögretmek lazım.

büyüklerimiz ''çogu zarar azı karar.'' demişler orantıyı bilmek lazım. kimse mükemmel anne olamaz. bırakalım biz annelerde yanlış yapalım yanlışımızı da cocuklarımıla birilkte ögrenip düzeltelim.

benim çok yakın arkadaşımdan örnek vereyim. egosundn degil ama kuralcıdır kendi .
aynı yaşıt cocuklarımız var . cocuk annesinden izin almadan hiç birsey yapmaz asla oyuncaklarını dökmez ve döktürmez kimsenin oynamasına izin vermez dagılıyo diye.çocuk, kendi bişey anlatırken mutlaka dinlenmesini ister ama benim kızım ona bişy anlatırken dinlemez ve hayır yanlış söylüyosun öyle dgil gibi kelimelerle ona bagırır ya da kulallaklarını tıkar olmadı vurur. bi ortamda cocuklarla oynamaz uyum problemi yaşar herşey ona odaklı olsun ister o istemezse olmasın o isterse olsun gibi.
arkadaşım cocugun üstüne çok düşüyo ona kendi başına bişyleri başarabilecegini yapabilecegini aşılayamadı malesef. tabi arkadaşıma bunları söyleyince cogu zaman kabullenmez. kendisi bundan ev ortamında mutlu oldugunu söylüyo ama bu cocuk sadece ev içind yaşamıyo onlara dışarı ortamında da nasıl olması gerektigini ögretmek lazım.

büyüklerimiz ''çogu zarar azı karar.'' demişler orantıyı bilmek lazım. kimse mükemmel anne olamaz. bırakalım biz annelerde yanlış yapalım yanlışımızı da cocuklarımıla birilkte ögrenip düzeltelim.
haklısın cnm geçenlerde öğretmen bir arkadaşım kural tanımayan bir çocuktan bahsetti . hiç kuralasız da olamaz çocuk.
bende tanıdığım birinden bahsedicem çocuk sürekli bilgisayarın başında yaz tatilindeyiz dikkatimi çekti dayanamdım sordum eğitimci bir anne bu arada .niye sürekli bilgisayarda diye aynen şu cevabı verdi dışarıya çıksın istemiyorum güvenmiyorum kimseye ya kötü arkadaşlar edinirse kötü alışkanlıklar edinirse diye korkuyorum o yüzdende izin veriyorum bilgisayara dedi. bu anneye kötü anne denirmi asla .anlattım çocuk şuanda başarışılı bir makina mühendisi oldu.
tabi her örnek böyle olacak diyr birşey yok
anlatmak istediğim şu belki bu anne hakkında bilinçsiz anne dediler belki tanıdıkları çocuklarıma kötü örnek oluyor dedi gitmedi falan filan .ama annenin doğrusu buydu ve uyguladı.başarılıda oldu.

kızlar merhaba
her çocuğun annesi kendine özel galiba bence çok kasmamak lazım cocugun kendini bulması lazım yanş hayatı keşfetmesi lazım ama kontrolde etmek lazım. Yani herşeyi kısıtlamak yada serbest bırakmakta iyi değil bence bazen hata da yapıyor insan ben kızımla buyuyorum onunla yanlışlarımı törpülüyorum bence

haklısın cnm geçenlerde öğretmen bir arkadaşım kural tanımayan bir çocuktan bahsetti . hiç kuralasız da olamaz çocuk.
bende tanıdığım birinden bahsedicem çocuk sürekli bilgisayarın başında yaz tatilindeyiz dikkatimi çekti dayanamdım sordum eğitimci bir anne bu arada .niye sürekli bilgisayarda diye aynen şu cevabı verdi dışarıya çıksın istemiyorum güvenmiyorum kimseye ya kötü arkadaşlar edinirse kötü alışkanlıklar edinirse diye korkuyorum o yüzdende izin veriyorum bilgisayara dedi. bu anneye kötü anne denirmi asla .anlattım çocuk şuanda başarışılı bir makina mühendisi oldu.
tabi her örnek böyle olacak diyr birşey yok
anlatmak istediğim şu belki bu anne hakkında bilinçsiz anne dediler belki tanıdıkları çocuklarıma kötü örnek oluyor dedi gitmedi falan filan .ama annenin doğrusu buydu ve uyguladı.başarılıda oldu.

Çocuk muhtemelen büyük bir çocuk olmalı ki şu an mühendis olmuş. Bilgisayar öyle bir şey ki hem dost hem düşman aklı başında biri doğru kullanabilen fayda sağlar ve başarılı olur .

Ama şu an etrafima bakıyorum minicik bebeklerin ellerinde tablet saatlerce ne olduğunu anlamadan izliyorlar.

Benim de bir tanıdık çocuğunu sırf başından savmak için 2 yaşındaki çocuğa tablet almış vermiş . Şimdi çocuk 1. Sınıf ve gözleri bozulmuş doktor çok kızmış bu gerçeği duyunca.
Başka bir tanıdık çocuğuna devamlı çikolatalı ekmek yedirmiş başka bir şey yemiyor diye 2 yaşındaki çocukta diş kalmamış .
Bunlar da annelerin çocuklarına yaptığı kötülükler.
aalesya aalesya çok güzel bir şey söyledi azı karar.
Bu dengeyi kuranlar değil kuramayanlar zorluk çekiyor.

Sen başkalarının lafını bu kadar önemseme.
Nasıl bebeğine faydalı olduğunu düşünüyorsan öyle davran.
Kimse mükemmel değildir .

Selam kizlar ben 2018 mayis annesiyim. Sizlere sorum.olucak hatirlayanlar lutfen cevap versin bebekleriniz oyuncaklari tutmaya vurmaya ne zaman basladi. Biliyorim hercocuk bir degil ama ayni ayda doganlar yapınca bide ilk bebek evham yapiyorum sanirim. Onun disinda algilari acik etrafla ilgikinbi bebek. Yalniz bu oyuncaklara uzanma esyalara uzanma olayi hala yok. Izliyo sadece. Hatirlayanlar ne zmn baslamisti yazar misiniz

X