2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Aleyküm selam ben zeytinyağı dışında bişi sürmüyorum her bezlemede azcık sürüyorum geçiriyor bizde sadece diş dönemi oldu

Aleyküm selam..
Diş çıkarma dönemi kızım da çok fena pişik oldu. Bir de eğer o gün fazla kaka yaptıysa da hemen pişik oluyor. Ben sadece sudocream kullanıyorum her alt açmada. Pişik olduğu zaman sadece pamuk ve ılık suyla temizlemeni öneririm. Islak mendiller daha da tahriş ediyor çünkü.

Islak mendil kullanimiyordum. Islak havluydu kullandığım . Komilinin. Katkisizdi yani. Ama ne kadar güvenilir bilinmez tabi. Diş 2 tane çıktı zaten. Görünürde şuan dişi falan yok. Sanirim yedikleri de yapiyor pişik .. bir dr ben geceleri altini almiyorum. Uykusu kaçmasın diye. Birazda benim yüzümden oldu

Evet yedikleri de pişik yapıyor olabilir. Serbest değil ama portakal mandalina domates bunlardan tattıysa pişik yapmış olabilir. Yiğenim bi ara çok portakal suyu içti, fena pişik oldu. Hatta yüzünde egzama bile oldu. Gerçi yiğenim bizimkilerden büyük 16 aylık..

her gün sabah kahvaltısında muhakakk bir portakal suyu içer. ://

Merhaba arkadaşlar nasılsınız , buralara da uğrayın yahu Hareketlendirelim burayı
Yavrularınız nasıl , ilk yaşları yaklaştı , ne çabuk büyüdüler Yürüyenler var mı

Merhaba arkadaşlar nasılsınız , buralara da uğrayın yahu Hareketlendirelim burayı
Yavrularınız nasıl , ilk yaşları yaklaştı , ne çabuk büyüdüler Yürüyenler var mı
Merhabalar

Kimseler yok burda

Kızım artık sürünme modundan tam emeklemeye başladı. Kanepeden sandalyeden tutunup kalkiyor tutunarak birkaç adım atabiliyor

Durumlar böyle bizde.

Merhabalar

Kimseler yok burda

Kızım artık sürünme modundan tam emeklemeye başladı. Kanepeden sandalyeden tutunup kalkiyor tutunarak birkaç adım atabiliyor

Durumlar böyle bizde.

Ne güzel , maşallah kızına Bizde hala emekleme yok , emeklemeden direkt yürüyecek herhalde. Yere koyuyorum sürünüp yuvarlanırken pat pat kafayı vuruyor Çabucakta sıkılıyor , çoğu zaman yürütecinde takılıyor.

biZimde sürünme yok elimden tutuyor yürüt beni diyor destekle tutunup kalkıyor koltuk kenarında biraz ilerliyor. Biz bu seneki salgından kurtulamadık burnu hala akıyor . Sürekli içime alasım var büyüdüklerini gördükçe

Bazi heceleri söyleyip birlestirebiliyorlar mi kızlar sizinkiler ? Sürekli bir yerlere tirmanma çabası var mi :) artik bazi seslerden ürküp agliyorlar mi ? Mesela blender veya süpürgenin sesi gibi..
Ve son sorum ek gida da nasil yol katettiniz. Neler veriyorsunuz. Neler yiyorlar . Bebisleriniz hangi yiyecekleri reddetti neleri sevdi. Simdiden tesekkurlerrr

Diş çıkarırken hastalandıysa , bağışıklığı düşüp ağır atlatıyor olabilir hastalığı. Bizim de uzun sürmüştü. Süzülmüştü yavrum çok şükür toparladı.

Hece derken baba mama dede gibi şeyler söylüyor , değişik sesler çıkartıyor. Kucağımdayken üstüme başıma tırmanmaya çalışıyor , bi rahat durmuyor =) Elektrik süpürgesini açtığımda yada saçımı kuruturken ağlıyor , babası açıyor süpürgeyi ona gülüyor. Bana bişey olduğunu mu sanıyo ne =) Birtek yoğurdu sevmedi , diğer yiyeceklerle sıkıntımız yok. Yemeklerini hala tuzsuz salçasız yapıyorum. Öyle çok çeşitli menümüz yok. Mesela balık daha hiç veremedim aslında yedirmem gerek haftada bir..

Henüz erken. Hala tadım aşamasındalar. 1 yaşından sonra yemek düzeni olacak. Mesela neler verdin şimdiye kadar _?

Abisi gibi hareketli kizim da var.az uyuyup uzun saatler ayakta durmak ..yuruteci sevmedi.ani durumlarda koyuyorum.
Yumurta ve sut alerjisinden suphelendigi icin dr beslenme duzeni olusturdu.yumurtasiz yogurtsuz peynirsiz ogun olusturmak cok zormus .yemeye calisiyor iste
Zaten minnos gidiyor serpilemedi yavrum.
Bana ege ege ege diyor anne mi demek istiyor .gel , ham , abi kelimeleri kullaniyor ama oylesine.
Ust iki disi ayni anda cikti.2 hafta gece uyksuunu unuttuk.simdi biraz daha rahat.gece boyu uyanmayi cozemedik.
Artik 5 saat gece uykum var.
Sukur saglikli olsunlar da bugunlerde gececek sonra cok arayacagiz.

Peki bu kahvaltı ögünü dışında ne veriyorsun canım. Ara ögün veya akşam yemeği olarak neler yapıyorsun _

Peki bu kahvaltı ögünü dışında ne veriyorsun canım. Ara ögün veya akşam yemeği olarak neler yapıyorsun _
Listede yarim kepce corba , et tavuk balik tam bugday ekmegi
Ara ogun bir meyve arti ceviz
Aksam da ayni
Gece ye yakin da formul mama var onu hazirlayip princ unu pisirip pekmez ceviz bir meyve rendeliyorum onu yiyor.

Listede yarim kepce corba , et tavuk balik tam bugday ekmegi
Ara ogun bir meyve arti ceviz
Aksam da ayni
Gece ye yakin da formul mama var onu hazirlayip princ unu pisirip pekmez ceviz bir meyve rendeliyorum onu yiyor.
Kuzu kiymali sebze corbasi yapiyorum.tarhana corbasi mercimek denedim cok gaz yapti.sehriye veriyorum arada.

Henüz erken. Hala tadım aşamasındalar. 1 yaşından sonra yemek düzeni olacak. Mesela neler verdin şimdiye kadar _?

Tadım falan değil benim kız baya baya yiyor, mesela bugece iki kepçe mercimek yemeği yedi. Sabah geç uyanıyor , gece geç uyuduğu için , gece uykusunu bir türlü öne çekemedim. Kahvaltı ediyor ( omlet peynir zeytin ekmek ) yada kaşık maması yanında meyve püresi cevizle , bazen krep yapıyorum haftada bir iki kez. Sonra aradan iki saat kadar geçiyor emip uyuyor , uyanıyor tekrar emiyor. Bir iki saat sonra akşam yemeği veriyorum 5-6 arası. Baklagil ( yeşil mercimek kırmızı mercimek ) pirinç , bulgur , tarhana , kuzu kıymadan köfte yanına patates havuç , pırasa , karnabahar , bezelye.. Verdiğim yiyecekler bunlar. Tavuk ve balık daha hiç vermedim. Meyve olarakta elma ve armut veriyorum. Muz ve avakadoya alerjisi var.

Krebi sütle mi yapiyorsun canim

Bu arada ekmeği nasl veriyorsun ve hangi ekmek ? Yesil mercimeği nasil tattirdin ilk

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…