2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217

Anlattığının aynısı yiğenim. 15 aylık, varsa yoksa meme. Memede yaşıyordu resmen. Tek lokma yemiyordu. Bağımlısıydı resmen memenin. Gece bile 15 dk da bir kalkıyormuş emmek için, yenidoğan o kadar emmez. Buna rağmen boyu kilosu iyi. Dr a götürdüler daha fazla kendini bilmeden memeden kesin demiş, iki yaşından sonra daha da zor olur bıraktırmanız demiş. Şimdi mecbur kesmeye çalışıyorlar, hiç istemiyorlardı kesmek ama mecbur kaldılar. Canlarına tak etti uykusuzluk iştahsızlık. Birkaç gündür az az yemeye başladı.
Ama tabii ki sen memeden kesme cnm. Bizimkiler daha çok küçük. Azaltmaya çalış. Günde 10 kez emiyorsa 5 kez emsin. Bélki çok acıkınca yer. Her ağladığında yada her meme istediğinde emzirmek ne kadar doğru bilmiyorum. Benim yiğenim o şekilde bağımlı hale geldi. Büyüdüğü için haliyle memeyle karnı da doymuyordu 5 dk da bir emmek istiodu. Yine de sen doktorunuza danış o ne diyecek bakalım..

Aynı durumdayız dişlerimi çıkıyo acaba bende yapıyorum yemeği bi iki kaşık sonra ağzı mühür ona yaptıklarımı kendim yiyorum artık umudumu yitirdim

Çarşamba günü sünnet ettirmeyi düşünüyoruz iyice mız mız olacak şimdi meme isticek sürekli uyurken meme keyfi yapmaya bayılıyor emdiğide biyerinden belli olsa keşke ah ah yemeyen çocuk çok zormuş

Aynı durumdayız dişlerimi çıkıyo acaba bende yapıyorum yemeği bi iki kaşık sonra ağzı mühür ona yaptıklarımı kendim yiyorum artık umudumu yitirdim
Bende umudumu yitirmek üzereyim 10 gün annemlerde kalacağım inşallah annemle biberona alıştırabilirim beni görmezse belki yer biraz.

Ne yok mesela canim. Neyi yapamiyor?Sen bosuna panikte yapabilirsin.
Canım nasıl anlatsam bilmiyorum sürünme yok tutunup kalkma yok yuvarlanıyor.işaret etmiyor öğrenmek istemiyor bişi öğreteceğim zaman kızıyor.alkış baş baş yapıyor ama başka birşey ekleyemiyorum üstüne

Bence her bebek farklı benimki mesela alkışla başbaşı hiç bi zaman yapmadı ama emekliyor dizlerinin üstünde oturuyor bi tek öpücük yapıyor her çocuk farklıdır kimisi bazı şeyleri çok iyi öğreniyo kimisi başka birşeyi çok araştırdım bu konuyu yani çok üstüne gdiyorum ama öğrenmiyor ama doktor oğlumun hareketlerinden memnun belkide emeklemesen yürüyecek kimi bebekler öyle yaparmış senin anlattıklarına göre benim endişelenmem lazım

Benimki alkış baş baş da yapmıyor ben ne yapsam acaba oluruna bırakalım canım.

Benim oğlan kanat cirpiyor yakında uçacak :) alkışı ogretemedim.

Daha önce götürdüm yok denildi ama içime sinmiyor burda arkadaşların yadığı bazı şeyler çocuğumda yok çok arada kalıyorum sitres oluyorum
Biim kızda pek farklı değil emekleme Yok yüzüstü koyuca ağlıyor hemen alkış yapıyor gel yapıyordu şimdi Onur’da bıraktı öyle çok yapabildiği birşey Yok ha birde çak yapıyor ama için rahatlayacaksa git canım içinde sürekli şüpheyle bekleme

Reactions: mnt
Benimki de alkış çak baybay daa falan yapıyoruz aslında bilinçli davrandığı bazı durumlar oluyo çok gülüyoruz sanırım ben abartıyorum evde yalnız kala kala

Benimki de alkış çak baybay daa falan yapıyoruz aslında bilinçli davrandığı bazı durumlar oluyo çok gülüyoruz sanırım ben abartıyorum evde yalnız kala kala
Teknbaşına olmak çok zor çok yoruluyor insanı
Bendensel olarakta ruhsal olarakta

Benim oğlanı nasıl biberona alıştırabilirim diye araştırırken aklma biberona çay koyup vermek geldi babası içerken tattırır ve içicem diye ağlardı. Çok açık bir çay koyup yatırıp eline biberonu verdim ilk önce kafasını çevirdi ama çaya tadını alınca benim uğruna tadını sevmedi galiba deyip çeşit çeşit devam sütü aldığım çeşit çeşit biberon başlığı aldığım güzel oğlum somura somura içip bitirdi elinden biberonu almaya kalkıncada ağladı. Şimdi ben bu sıpayı neyapayım. demekki sorun biberonda değilmiş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…