2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Ne güzel maşallah oğluna canım :nazar: Demek ki kendini hazır hissediyor, artık zamanı geldi =) Benim kardeşim 11 aylıkken koşuyormuş =) Her bebek ne kadar farklı..
Ben de sabırsızlanıyorum o günleri görmek için, bizde daha emekleme bile yok :KK48:

maşallah bizim daha emeklemiyor bile

Oğlumda emeklemiyor ama 5.5 aylıktı döne döne istediği heryere giderdi şimdide komando gibi sürünüyor yerde gündüz benim akşam babasını yoruyor. Emekleme pozisyonunu alıyor hatta popoyu havaya kaldırıyor ama emeklemiyor. Geçenlerde parkta kadının biri 5 aylıkmı diye sordu. Doktor ergenliğe kadar minyon olacak dedi. Böyle sorulara alıştırdım kendimi. Ama görenler oğluma maşallah 8 aylık bir bebekten daha fazlasını yapıyor diyorlar.

İnternetten alerjik bebekle ilgili birçok şey okudum. Gerçekten çok zormuş. Oğlumda yoğurt kabız yapıyor mesela. Bizde ciltte herhangi bir alerji belirtisi yok. Bağırsakta oluyor ne oluyorsa. İnşallah doktor sonrası bir çözüm buluruz.
İnşallah en kısa zamanda bulursunuz çözümüü

Kizlar her gün ek gida olarak verdikleriniz neler ve düzeni nasil sağlıyorsunuz. Ben pek tutturamadim sanirim.. benimki şöyle. Her gün yumurta ceviz zeytibyagi tereyagi kimyon karıştırıp veriyorum. Ardindan 3 4 mama kaşığı labne. Sonra gun içinde portakal ya da mandalina suyu. Karnabahar hasliorum pure veriyorum. Ya da yoğurtla karıştırıp. Bu kdr :/
Kızlar bebeklerınz memnuniyetsz mi?mama sandalyesine koyuyorm sarkıo oturmak istemıo,park yatağı var zannedersinz ki işkence yapıoruz orda,yürütec aldm denemeye belki brz dururda bi iki işimi yaparım yok.bakalım yrn salıncak istettk inşallah brz onda mutlu olsa..dışarısı hem soğuk hem bebek arabası,oto koltuğu hiç bişe bzii durduramıo acaba anne karnında bile cok kalmadı kapalı yer fobısı mı var:KK66:güldüğüme bakmaın cookk tuhaf duygulardaım
Ayni benim kizimi anlatmissiin canim. Aynindan bendede var. Ne yapacagimi sasirdim. Evde is guc hic bisey yapamiyorum.

Benim kızım bazı günler çok iştahlı oluyor bazı günlerde sadece anne sütüyle geçiştiriyor.ihtiyacına göre kendisi belirliyor neyi ne kadar yemek istediğini resmen.örneğin pırasa püresini bugün löpür löpür yerken 3 gün sonra verdiğimde yüzüne bile bakmıyor.ben de hiç zorlamıyorum.birkaç gün sonra 9 ayımız bitiyor.ben artık yemekleri az tuzlu yapıyorum ve ne pişirirsem bebeğimde onu yiyor.mesela biber dolmasının biberini değilde içini yediriyorum.bütün çorbalardan veriyorum.pirinç pilavını yiyor bulguru verince öğürüyor.köfte tavuk veriyorum.sebzeleri bazen püre olarak bazen mücver bazende köfte olarak yapıp veriyorum.sabah kahvaltısında bir gün yumurta sarısı labne ekmek veriyorum.bir gün patates tostu yapıyorum bir gün omlet yapıyorum.çok çeşit arttıramadık henüz.bu ara meyvelerden soğudu pek yediremiyorum.sadece ayvayı seviyor enteresan bir şekilde.
Canim patates tosunu nasil yapiosun?

Kizin son 1 haftaya yakindir çok iştahsız.. bir yumurtayı dahi nazlana nazlana yiyor. Asla yapmam dediğim şeyleri yaparak yedirmeye çalışıyorum. Çizgi film açarak oyun yaparak vs.. faydası oluyor mu Hayir :/ ne yapıcaz böyle bilmiyorum kizlar.. ?

• Beğen
Reactions: mnt
Oğlumda emeklemiyor ama 5.5 aylıktı döne döne istediği heryere giderdi şimdide komando gibi sürünüyor yerde gündüz benim akşam babasını yoruyor. Emekleme pozisyonunu alıyor hatta popoyu havaya kaldırıyor ama emeklemiyor. Geçenlerde parkta kadının biri 5 aylıkmı diye sordu. Doktor ergenliğe kadar minyon olacak dedi. Böyle sorulara alıştırdım kendimi. Ama görenler oğluma maşallah 8 aylık bir bebekten daha fazlasını yapıyor diyorlar.
Benim kızımda 5 aylık gibi duruyo ben inan bunu sorun etmeyi geçtim.bebeğim heryere yuvarlanıyor evde yuvarlanarak geziyor.ben oturur şekilde koyduğumda oturuyor ama hiç kendi başına oturmaya geçtiği yada otururken sürünme haline geçtiği yok.zekasından korkum yok göz temansı çevreye ilgisi meraklı bakışkarı inceleme ruhu gayet iyi ama kaba motor becerileri bana göre çok geri doktora gitmelimiyim bilmiyorum çokmu büyütüyorum anlamıyorum.bi yere yutunup kalkama isteğide yok.ha ayakları üzerine basabiliyor ayakta kendi başına kalma durumu sıfır saniye.bilmiyorum normalmi değilmi nolacak nasıl olacak

Kizin son 1 haftaya yakindir çok iştahsız.. bir yumurtayı dahi nazlana nazlana yiyor. Asla yapmam dediğim şeyleri yaparak yedirmeye çalışıyorum. Çizgi film açarak oyun yaparak vs.. faydası oluyor mu Hayir :/ ne yapıcaz böyle bilmiyorum kizlar.. ?
Canım benimkide yemiyo bende muhallebi yapıyorum pekmezle yada meyve rendeliyerek tatlandırıp veriyorum.artık ne yerse herşeyi deniyorum sevdiği şeyi bulursam ondan yapıpıyorum çoğunlukla.hergün uğraşıyorum

Canım benimkide yemiyo bende muhallebi yapıyorum pekmezle yada meyve rendeliyerek tatlandırıp veriyorum.artık ne yerse herşeyi deniyorum sevdiği şeyi bulursam ondan yapıpıyorum çoğunlukla.hergün uğraşıyorum
Zaten sorun tatli gidalarda degil. Kahvalti öğünü ve sebze türünde sıkıntı yaşıyoruz. Bebeklerin hemen hemen hepsi tatlı yiyecekleri cok severler. O konu da sıkıntı yaşamaz anneler. Ama suan onemli olan onlst için sebze püreleri corba kiyma vs.. protein agirlikli yiyecekler. Düşünün yoğurdu bile yemio. Önceden her seyi yiyen çocuk simdi kesildi bildiğin :/ umarim geçicidir

Zaten sorun tatli gidalarda degil. Kahvalti öğünü ve sebze türünde sıkıntı yaşıyoruz. Bebeklerin hemen hemen hepsi tatlı yiyecekleri cok severler. O konu da sıkıntı yaşamaz anneler. Ama suan onemli olan onlst için sebze püreleri corba kiyma vs.. protein agirlikli yiyecekler. Düşünün yoğurdu bile yemio. Önceden her seyi yiyen çocuk simdi kesildi bildiğin :/ umarim geçicidir
Benimde öyle ne yazık ki ilk başta herşeyi heyecanla yerdi.benim kızım dibine soğan ve sarımsak kavurduğum yemekleri yiyo makarnaya bile öyle yapıyorum dene istersen

Benim kızımda 5 aylık gibi duruyo ben inan bunu sorun etmeyi geçtim.bebeğim heryere yuvarlanıyor evde yuvarlanarak geziyor.ben oturur şekilde koyduğumda oturuyor ama hiç kendi başına oturmaya geçtiği yada otururken sürünme haline geçtiği yok.zekasından korkum yok göz temansı çevreye ilgisi meraklı bakışkarı inceleme ruhu gayet iyi ama kaba motor becerileri bana göre çok geri doktora gitmelimiyim bilmiyorum çokmu büyütüyorum anlamıyorum.bi yere yutunup kalkama isteğide yok.ha ayakları üzerine basabiliyor ayakta kendi başına kalma durumu sıfır saniye.bilmiyorum normalmi değilmi nolacak nasıl olacak
Canım benim ablamın oğlu geç yürüdü geç konuştu hatta ellerinden tutardım yürüsün diye korkar ağlar oturmak isterdi hemen. Her bebeğin gelişimi farklı olurmuş.şuanda yeğenime baktığında geç yürüdüğü yada geç konuştuğu belli olmuyor ama gelde ablama sor anne olarak biz takıyoruz kafamıza

• Beğen
Canım benim ablamın oğlu geç yürüdü geç konuştu hatta ellerinden tutardım yürüsün diye korkar ağlar oturmak isterdi hemen. Her bebeğin gelişimi farklı olurmuş.şuanda yeğenime baktığında geç yürüdüğü yada geç konuştuğu belli olmuyor ama gelde ablama sor anne olarak biz takıyoruz kafamıza
Umarım sadece benim evhamımdır :KK43:

Kızlar ben oğluma bizden ayrı çorbalar püreler neler denedim ağzını açmıyodu en fazla 5 kaşık yiyodu
Şimdi kendimize yaptığım çorbalardan çok severek içiyo. Bende tuzu az koyup pişiriyorum veriyorum

• Beğen
Ben kendi yediklerimden yediriyorum mesela haşlama yaptımsa suyunu içiriyorum ekmek doğrayıp yedi riyorum çok tuzlu yiyen biri değilim o yüzden rahatça veriyorum
Bende aenin gibiyim eşimin rahatsızlığından dolayı tuz çok az kullanıyorum artık ona kendi yemeklerimizden veriyorum

• Beğen
Umarım sadece benim evhamımdır :KK43:
Benim oglumda kendi basina oturamiyor yani biraz duruyor ama oyle 10 dakika falan durmuyo. Yeni yeni biseyler söylemeye çalışıyor veya biz benzetmeye çalışıyoruz onun tesadüfen çıkardığı sesleri. Hem erkek çocuğu geç yürür geç konuşur derler. Evham yapmamaya çalış canim. Bence benim oğlum gayet normal yani. Öyle küçük görünüyor diyenlere de cevap bile gereksiz hayır onlara ne?

Ve etrafına bi baksana 10 kisiyi yanyana tut hepsi aynı mi? Değil. Kimi minyon kimi kalipli herkesin hayatta becerisi,yeteneği herşeyi farklı. Çok şükür canları sağ olsun gerisi önemli değil varsın geç yurusun veya konussun.

Ek gida olarakta hala çoğunlukla anne sutuyle devam ediyorum. Çok fazla ek gıda vermiyorum. Herkesin doğrusu farklidir/benim için doğru olan bu bana göre. Bazen çorba yoğurt meyve puresi veya kendimiz için yaptığım az tuzlu yemeklerden veriyorum.

Benim oglumda kendi basina oturamiyor yani biraz duruyor ama oyle 10 dakika falan durmuyo. Yeni yeni biseyler söylemeye çalışıyor veya biz benzetmeye çalışıyoruz onun tesadüfen çıkardığı sesleri. Hem erkek çocuğu geç yürür geç konuşur derler. Evham yapmamaya çalış canim. Bence benim oğlum gayet normal yani. Öyle küçük görünüyor diyenlere de cevap bile gereksiz hayır onlara ne?

Ve etrafına bi baksana 10 kisiyi yanyana tut hepsi aynı mi? Değil. Kimi minyon kimi kalipli herkesin hayatta becerisi,yeteneği herşeyi farklı. Çok şükür canları sağ olsun gerisi önemli değil varsın geç yurusun veya konussun.

Ek gida olarakta hala çoğunlukla anne sutuyle devam ediyorum. Çok fazla ek gıda vermiyorum. Herkesin doğrusu farklidir/benim için doğru olan bu bana göre. Bazen çorba yoğurt meyve puresi veya kendimiz için yaptığım az tuzlu yemeklerden veriyorum.
Benim korkum bi geriliği hastalığı var mıdır diye anne yüreği işte :KK43: birgün bunlar geçecek yerini başka şeyler alacak eminim

Bende aenin gibiyim eşimin rahatsızlığından dolayı tuz çok az kullanıyorum artık ona kendi yemeklerimizden veriyorum
Ben anne sütü hiç iç eçmemişim bana inanırmısın inek sütü vermişler babam normal yemekler yedirmiş hep.çok şükür 3 ameliyat geçirdim bünyem iyidir dayanırım hasta olmam kolayına tarlada bağda iş yapsam kolay yıkılmam çok şükür.bazen diyorum bu kadar abartmaya gerek varmı

Ben anne sütü hiç iç eçmemişim bana inanırmısın inek sütü vermişler babam normal yemekler yedirmiş hep.çok şükür 3 ameliyat geçirdim bünyem iyidir dayanırım hasta olmam kolayına tarlada bağda iş yapsam kolay yıkılmam çok şükür.bazen diyorum bu kadar abartmaya gerek varmı
Aslında evet abartmaya gerektiğini Yok sonuçta onlarda dengelerini bulacak canım sağlıklı olsunlar yeter

• Beğen
X