2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Bugün sana çok soru sordum galiba :))) ama ben şuan sadece tadım yaptığımız sebze yada meyveyi veriyorum akşam yoğurt veriyorum birde çorba hiç yapmadım yapsam mı bilemedim offf kafam çok karışık yaaaaa

Allah'ım son mu altı ay aşısı nasıl sevindim geçmiş olsun bu arada pazartesi sıra bizde
Ay evet bende çok sevindim 6 ay aşı yok :))

Bencede neslim33 ün dediği gibi mamayı azalt ek gıda ver onun yerine.

Sor canım paylaşcaz burda herşeyi o yüzden burdayız :)) bende sebze öeyvede yeni bişey denemedim işte kahvaltılık deniyorum şu anda. Labne tadımı yarın bitcek sonra patates tadımı yapcam. Ben tam öyle su gibi çorba yapmıyorum. Mesela havuç ve kabağı az peyniraltı suyuyla haşladım zaten azıcık su kaldı sonra onun içinde çatalla ezdim üzerine 1 çay kaşığı zeytinyağı koydum öyle yedirdim. Pütürlü yemeye alışmasını istiyorum o yüzden tam çorba kıvamında yapmıyorum. Patatesi tattırdıktan sonra bunlara patateste eklicem. Sonra brokoli denicem. Sende öyle yap su gibi verme. Zaten şu anda yiyebileceği meyve elma muz armut var. Bugün blw deniyim dedim muzu dilimledim koydum önüne mıncıkladı mıncıkladı yere attı :)))

Ben patates kabak havuç hepsini tattırdım şimdi meyve veriyorum yarın avakado yicez ondan sonra yumurta tattırdığım sebzelerden yapım çorba bakalım yiyecek mı ben mama sandalyesi geldiğinden beri yapıyorum.blw baya alıştı ama tabii ama ağzına tıkıştırıyorum arada bende hep pütürlü verdim kızıma alışsın diye

İnternette çocuk diyetisyeni bir bayan var profesör.birkaç videosunu izledim.şuanda %70 anne sütü %30 tamamlayıcı gıda diyor.gelişimi normal bir çocuk için örnek menü vermiş.sabah kalkınca kahvaltı 2 saat sonra meyve öğlen sebze püresi ikindin yoğurt ve yatarken muhallebi uygundur diyor.bunların yanında 5 öğünde emzirmek gerekiyormuş.ama bu öğünlerin hepsini vermeyebilirsinizde diyor.mesela bir gün meyve bir gün yoğurt verebilirsiniz ya da meyve ile yoğurdu karıştırıp tek öğünde verebilirsiniz yada pürenin yanına yoğurt verebilirsiniz diyor.tabi bu hale gelebilmek için 3 gün kuralına uyarak önce tadım yapılmalı.şuanda doyurmak değil tadına alıştırmak diyor.tadımların bitip öğün haline getirmek 9. Ayı buluyor ortalama.ve birde bebeğin yemediği yemeği 16 defa farklı zamanlarda tekrardan sunmak gerekiyormuş.yemiyor diye kestirip attırmamak lazımmış.önceden annelere 8 kere derdik şimdi 16 diyor.

Benim doktorumda %80 anne sütü demişti. Bu yazdığın benim uyguladığım öğünlerşe aynı sadece ben muhallebi vermiyorum bence gerek yok şu anda.

Ben klasik yöntemle birlikte blw uygulicam sanırım :)) bizim mama sandalyemiz bugün geldi yarın meyve öğününü blw tarzı deneyeyim bari :))

Ben klasik yöntemle birlikte blw uygulicam sanırım :)) bizim mama sandalyemiz bugün geldi yarın meyve öğününü blw tarzı deneyeyim bari :))
Bende aynen öyle yapacam şuan önüne koyuyorum oynuyor mıncıklıyor ağzına g9türüyor bende arada destek veriyorum ilk başta çok ilgilenmez belki ama ilerleyen günlerde çok tatlı oluyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…