2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Özelde kürtaj edebiliyolarda devlette nasıl kürtaj edemiyorlar çok saçma bir gerekçe kan serumu takıp kanı ortalayip kürtaja alabilirdi seni direk hesabıma gelmiyo deseydi belki o kadar uzulmezdin

kusura bakmasinlar devletten maaslarini catir catir aliolar bn ogretmenim bazi ogrencilere ne kadar sinir olsamda hic bir zamn saygisizlik yapmiorum sonucta onlar olmasa bnde olmicaktim bnm gorevim onlari yetistirmek o yuzden maas aliyorum keyfinden vermio devlet bna o parayi
Doktorlarda boyle dusunup adam gibi gorevini yapmak zorhnda tabi bu soylediklerim hepsi icin gecerli degil hastalarini insan yerine koymayanlara

Benim ve burdaki cogu kisinin oldu cnm. Kirmizi renkte kanama iyi degil ama doktor bebekte skinti yok diyorsa cok dert etme. Ama mutlaka hastaneye gitmelisin igne ilac baslatiyor dr. Hemen kotuye yorma ama.

Kızlar bazı şeyler içine girmeden bilinebilen şeyler değil malesef , evet ben de hastayla iletişime önem verilmesi taraftarıyım karşındaki kişi sana ihtiyacı doğrultusunda gelmiş kişi en güzel ilgiyi göstermelisin , kimsenin azarlanması aşağılanması hoş değil tabiki fakat doktorlar hele de kadın doğum gibi zor, nöbetli bölümlerde bazen gerçekten tahammülün kalmıyor kimseye , 36 saat uyumadan çalıştırılıyor asistan doktorlar düşünün bi insanın 36 saat uykusuzken 35. Saatteki hastaya güleryüz gösterip eksiksiz tedavi yapması bekleniyor.Bu doktora da hastaya da haksızlık insanlık dışı çalışma koşulları olan bir bölüm ancak eşiniz evladınız ya da anneniz babanız doktorsa bu kadar yakından bilirsiniz çalışma koşullarını yoksa kimse bilmez.Bir gece uyuyamasak ertesi gün sızlanıp dururken 3 güne bir 36 saatle ailenizi sevdiklerinizi görmeden herkesin 2 saatten fazla durduğunda sinirleri bozulduğu ortamda siz uyuyorsunuz kalkıyorsunuz hayatınız orda geçiyor.İstemiyorsa olmasaydı baştan bilmiyor muydu deniliyor ama 18 yaşında tercih yaparlen bunları öngörmek çok zor çoğu kişi de kendisini ve geleceğini garantiye almak için seçiyor bu bölümü.Tıp fakültesinin 6. Senesi hastanede işçi gibi çalıştırılıyorsunuz doktorlara da yapılan muamele hastalardan parlak değil çoğu eğitim dönemi azarla geçiyor.Amacım doktorların bu tavırlarını hoşgörmek ya da normal göstermek değil , bazılarının da kişiliği bozuk hakkaten ama gayet insancıl mutlu bir şekilde bu fakülteye girip psikolojisi bozulan da çok insan var , bankadaki gişe memuru süslenmiş püslenmiş haliyle afra tafra yaparken doktorlara biraz da empati yapılması taraftarıyım ben.

Canım o zaman doktor olmasinlar degilmi bu iş sabır gerektiriyor eğer sabrin yoksa doktor olma ha cokmu doktor olmak istiyolar gitsinler veteriner olsunlar hayvanlar soru sormuyor onları sıkmiyolar gitsinler onlarla ugrassinlar dimi
18 yaşında tercih yaparken kaçımız meslek hayatımızın gerçek yüzünü biliyoruz ki, çevreden gördüğümüz bildiğimizle sınırlı çoğu şey , geriye dönsem tıp fakültesi yazar mıydım doğrusu yanından bile geçmezdim.18 yaşında bana niye yazdın ya da yazma diyenleri anlamlandıramıyordum , yıllar geçtikçe anladım neyi kastettiklerini şimdi ise çok geç.

Son düzenleme:
Canım denek yerine konulmasıyla ne ilgisi var ki?Embriyo kaliteli sağlıklı olur gelişir annede pıhtılaşma olur bebeğe giden kan akımı bozulur bebek düşer.Şimdi bu anneye bir sonraki gebeliğinde embriyo sağlıklıysa gerek yok bir şey vermeyelim mi diyelim...Gerçekten bu sitedeki bazı yorumları çok cürretkar buluyorum , iğneleri yapma ne demek , gerekmese verilmez kimse kimseye acı çektirmekten zevk almıyor sonuçta , veriliyorsa nedeni vardır ki veriliyor.

Geçen sene hiç kanamam olmadığı halde hergün progestan iğne vuruldum bebeğin 8. haftada kalbi durdu. Embriyo sağlıksızdı büyük ihtimalle dediler patoloji sonucu da bunu destekledi.. Sağlıksız bebek progestan iğneler de vurulSak gidiyo, ama sağlıklı bi bebek sıkıca tutunuyor ben bunu savunuyorm.. Üstelik herşeyi doktorlardan hele ki Türkiyedeki doktorlardan dinleyip inanıcak kadar cahil bi insan değilim ben çok şükür.. Avrupada progestan asla kullanılmıyor mesela..
Bu topikte de senin yüzünden daha çok kişi ayrılacak bence.. Bende artk girmicem bu nedir yaa sadece eleştiriyosn herkesi.

Sana bu eleştiriyi yapan tek ben değilken bu derece atarlanmanı anlayamadım , eşin eczacıymış o daha iyi bilir haklısın bizlerden öğrenmek cahillik olur.Senin ayrılmana gerek yok tatlım , ben gruptan ayrılacağım zaten kimseye bir şey anlatılmaması gerektiğini iyi anladım, herkesin kendi bildiği en doğrusudur herkes nasıl istiyorsa öyle yapsın demek daha akıllıcaymış geç anladım , verdiğim rahatsızlıktan dolayı özür dilerim kızlar hepiniz sağlıcakla kucağınıza alırsınız inşallah mutlu ve sağlıklı bir gebelik diliyorum herkese.

Merhaba kizlar bende mart annesi olucam kismetse daha diger bebegi buyutmeden 2.ye hamile kaldim :) kaza oldu anlayacaginiz ama alisiyorum yavas yavas. Mart sonu diyor doktorumuz ama kizim sezeryandi buda oyle olucak nasipse ve mart ortasi kucagimiza alirim insh. Ilk hamileligimde butun yazin sicagini cekmistim eylul annesi olarak. Bu hamileligim guzel denk geldi gibime geliyor... bakalim yasayip gorecez

Niye ayrılıyorsun anlamıyorum ben söylediklerinde bir yanlış görmüyorum doktor olarak bilgilendiriyosun en fazla bence gereksiz yere ayrılma kimse ayrılmasın. Boşuna gerilmeye gerek yok herkes burada stresini atıyor destek oluyor birbirine lütfen üzmeyin birbirinizi. Cidden ben senin yazdıklarında bir sıkıntı görmüyorum arkadaşlar alınıyor olabilir ama bunu hormonlara bağlıyorum ben. Ne güzel muhabbet ediyoruz yapmayın böyle şeyler hele hele ayrılmaya kalkmayın büyük eksiklik hissederim kendi adıma.

Kesinlikle haklısın progestanla pıhtılasma ıgnesi bir mi ya kuzenım yenı dogum yaptı dogum yapana kadar 180 iğne vurulmus ve lohusaykende vurulcakmıs cok cıddı bır rahatsızlık bılıp bılmeden konusuluyo benden anlamuyorum takma bence

Bende hepsini kastetmemistim zaten hor gorup kotu davranmak sadece kamu personeline degil hicbir meslege yakismaz normal hayatta bile

Günaydın güzel anneleerr
Kimse ayrılmasın lütfen herkes saygı çerçevesi içerisinde yorum, eleştiri yapmakta özgür. Burada güzel arkadaşlıklar kuruyoruz dertlerimizi paylaşıyoruz. Ben daha en yakın arkadaşıma söylemedim mesela ama burda herkes biliyo lütfen sakin olalım birbirimizi kırmayalım

Kimse ayrilmasin bence zaten bu topik olustugundan beri bu tarz sorunlar oluyo ayrilanda oldu herkes birbirine saygi göstermeli bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…