2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Kızlar hayalimde, devlete bağlı doğum hastanesinde çatır çatır doğum yapıp eve gelmek var. Ne süslü püslü oda, ne abartılı jestler istiyorum. Son zamanlarda kazanç işine dönüşen doğum ve doğumgünü olayının endüstrileşmesi ztn midemi bulandırıyor. 20 tane dikişle canı burnunda yeni doğum yapmış kadının kafasına kurdeleli kukuleta geçirip 50 tane poz alınması.. Hele ki 1 yaşına gelen çocuğa sanki dünyaya gelen tek çocuk o'ymuş gibi cafe kapatıp, tüm yetişkinleri çağırıp, bütün duvarları 'bilmem ne 1 yaşında' yazısı ile donatmak.. Bana görgüsüzlük gibi geliyor.Sakin ve metanetli bir doğum ve annelik istiyorum. Maddi bir sıkıntım yok, çalışıyorum ama tercihim böyle olacak aksilik çıkmazsa. abimin eşi çalışmıyor, orta halliler ve kadın 3 tane çocuğu doğum hastanesinde bir kere şımarmadan doğurdu. Ve öyle yetiştiriyor.Onu çok takdir ediyor ve imreniyorum. Sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Yakınımda devlet hastanesi yok beve olsafa muhtemelen tercih etmem daha önceki teceübelerime göre fakat doğumdan sonraki hastane odası,doğum günü ve babyshower için dediklerinize katılıyorum. Babyshower yapmayı kesinlikle düşünmüyorum. Doğum günü de aynı şekilde.

Teşekkürler kizlar cok mutlu olduk gercekten, teker teker alinti yapamadim. eve geldim kanamam oldu doktor zaten iğne vermişti tedbir amaçli. Doktoru aradim progestsni kullan iğneyi vurul yat dedi, devam ederse acile gelirsin dedi. Simdilik devam etmiyor gibi ama çok moralin bozuldu. simdi onu vurulucam hemşire arkadasimi bekliyorum.

Bende mühendisim kızlar aynı sekılde bende abartı olmadan sevıyorum kesınlıkle şımartılmadan sevılecek sonradan sonucları cok agır oluyo

Yahu biz evde annemizin yaptığı pastalarla doğum günü kutladık da bi yerimiz mi eksildi sanki:halay::halay: valla en güzeli öylesi çocuk daha 1 yaşında ne olduğunun farkında bile değil ama organizasyonlar maşallah.

Hadi bakalım artık hayırlısı yarın kaçta randevun ???

Canim nasip olursa sabah 9 .Sen ne zaman gideceksin bakalım.

Yahu biz evde annemizin yaptığı pastalarla doğum günü kutladık da bi yerimiz mi eksildi sanki:halay::halay: valla en güzeli öylesi çocuk daha 1 yaşında ne olduğunun farkında bile değil ama organizasyonlar maşallah.

Aynı fikirdeyim canlar.
Ama diyer tercihi yapanlar oda kinamiyor ve saçma bulmuyorum.kişisel tercihleri nede olsa.En makbulu sade eskiler çölde tarlada obalarda yapıyordu doğumu halimize çok şükür.

bende oğlumun doğumunda hiçbişey yapmamıştım sadece eşim kapıya kurdele falan bağlatmış. şimdi içimde heves kaldı doğumdan sonra şöyle yüzümü gözümü toparlayıp saçımda bantla bir fotoğraf istiyorum sadece.

Aynı fikirdeyim canlar.
Ama diyer tercihi yapanlar oda kinamiyor ve saçma bulmuyorum.kişisel tercihleri nede olsa.En makbulu sade eskiler çölde tarlada obalarda yapıyordu doğumu halimize çok şükür.
Bnde dogum gunu falan kutlarim ama cok abartmadan tabiki :)
Bnm kuzenim kizinin dogum gununu o kadar satafatli yapioki sanirsin kizi evleniyor herseyi mukemmel pastalar borekler balonlar resimler hediyeler hersey sinirsiz ama kiz o kadar simarik buyuyoki dier insanlar onu fark etmeyince cok tuhafina gidiyor cok benmerkezci yetisio
bnce ortasi iyi ne cok herseyden mahrum edilecek nede o kadar abartilacak

Aynı fikirdeyim canlar.
Cuma günü canm 10 da

Kızlar merhaba, herkesin hamileliği hayırlı uğurlu olsun. İnşallah sağlıkla kucağımıza alırız yavrularımızı:dua:
Ben de bugün öğrendim kan tahliliyle hamile olduğumu:halay:Allah ım tamamına erdirir inşallah.
Şöyle ki aslında Mart annesi miyim Nisan annesi miyim emin de değilim sat:23 haziran bat:21 temmuzdu
Bir de bu hamilelik takvimi nasıl oluşturuluyor biri bana yardımcı olabilir mi:KK200:

Merhabalar bende sizin gibi mart ayi annesiyim.
InsaAllah 4 uncu bebegim olacak. 35 yasindayim.
Coook hastayim halsiz yorgun midem bulaniyor ve bunalima giriyorum.
16 inci haftami doldurana kadar sabretmeliyim. Tecrube var ama yinede cok zor.

Bende çok daraldım artık mide bulantisindan doya doya yemek yemek hatta kana kana su içmek en imrendigim şey oldu.mide bulantısı sıcak tansiyon düşüklüğü hayattan soğudum resmen

X