2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Avcılar hospital tülay hanıma gidiyorm ilk kızımdada dr um oydu cok memnunum sen nereye gidiyosun

Avcılar hospital özellikle kadın doğumcuları çok kalabalık olmuyor mu? Hep çok sıra bekliyoruz şikayetleri duyduğumdan alternatif arayıştayım bende.

Merhabalar 9+4 deyim. Kan ve idrar tahlili istemisti doktor keseyi ve kalp atışını görünce . Bir daha ki randevuyu 12.haftaya verdi. O zamana kadar testleri yaptir gel dedi. Coğunu aile hekimliği yapıyor ücretsiz olarak. Yapılmayanlar tam idrar tahlili,rubella ve toxoplazma . Bunlar icin de dün istanbul beylikdüzü medilife hastanesinde 124 tl ödedim. Bilginize.

Medilife zaten fiyat olarak pek çok hastaneye göre çok uygun. Bende bhcg testlerimin hepsini orada yaptırdım, diğer hastaneler en az 3 katı fiyat istiyordu. Peki sen normalde de oraya mı gidiyorsun gebelik takibin için? Yani aslında merak ettiğim bahsettiğin testleri gidip bankoya söyleyip mi yaptırıyorsun yoksa dr'a gözüküp onun yönlendirmesimi gerekiyor laboratuara?

Kizlaarr çok mutluyum kalp atislarini duydum. Atislarini diyorum farkindaysaniz çünkü 2 tane bicirigim vaar :anneadayı::KK200: çok şükür Rabbime

Ayyy ne güzel haber ya, inan beğen butonu 2 tane olsun iki kere basayım istedim :) Saglıkla sıhhatle kucağına al inşallah bebişlerini :emir_bebek::nazar::emir_bebek::nazar:

Kızlar hayalimde, devlete bağlı doğum hastanesinde çatır çatır doğum yapıp eve gelmek var. Ne süslü püslü oda, ne abartılı jestler istiyorum. Son zamanlarda kazanç işine dönüşen doğum ve doğumgünü olayının endüstrileşmesi ztn midemi bulandırıyor. 20 tane dikişle canı burnunda yeni doğum yapmış kadının kafasına kurdeleli kukuleta geçirip 50 tane poz alınması.. Hele ki 1 yaşına gelen çocuğa sanki dünyaya gelen tek çocuk o'ymuş gibi cafe kapatıp, tüm yetişkinleri çağırıp, bütün duvarları 'bilmem ne 1 yaşında' yazısı ile donatmak.. Bana görgüsüzlük gibi geliyor.Sakin ve metanetli bir doğum ve annelik istiyorum. Maddi bir sıkıntım yok, çalışıyorum ama tercihim böyle olacak aksilik çıkmazsa. abimin eşi çalışmıyor, orta halliler ve kadın 3 tane çocuğu doğum hastanesinde bir kere şımarmadan doğurdu. Ve öyle yetiştiriyor.Onu çok takdir ediyor ve imreniyorum. Sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Kızlar hayalimde, devlete bağlı doğum hastanesinde çatır çatır doğum yapıp eve gelmek var. Ne süslü püslü oda, ne abartılı jestler istiyorum. Son zamanlarda kazanç işine dönüşen doğum ve doğumgünü olayının endüstrileşmesi ztn midemi bulandırıyor. 20 tane dikişle canı burnunda yeni doğum yapmış kadının kafasına kurdeleli kukuleta geçirip 50 tane poz alınması.. Hele ki 1 yaşına gelen çocuğa sanki dünyaya gelen tek çocuk o'ymuş gibi cafe kapatıp, tüm yetişkinleri çağırıp, bütün duvarları 'bilmem ne 1 yaşında' yazısı ile donatmak.. Bana görgüsüzlük gibi geliyor.Sakin ve metanetli bir doğum ve annelik istiyorum. Maddi bir sıkıntım yok, çalışıyorum ama tercihim böyle olacak aksilik çıkmazsa. abimin eşi çalışmıyor, orta halliler ve kadın 3 tane çocuğu doğum hastanesinde bir kere şımarmadan doğurdu. Ve öyle yetiştiriyor.Onu çok takdir ediyor ve imreniyorum. Sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda?
bizimde maddi sıkıntı yok inşa yapmak isterse zaten bir şekilde bulur ama nekadar boş ve gereksiz geliyor bana inan hiç aklımın ucundan geçirmedim. Daha henüz doğurmadın nasıl olur bilmiyorum bir psikolog olarak asla çocuk şımartmayı düşünmüyorum doğru kişilik için itidalli ve orta davranmak gerek

bizimde maddi sıkıntı yok insan yapmak isterse zaten bir şekilde bulur ama nekadar boş ve gereksiz geliyor bana inan hiç aklımın ucundan geçirmedim. Daha henüz doğurmadın nasıl olur bilmiyorum bir psikolog olarak asla çocuk şımartmayı düşünmüyorum doğru kişilik için itidalli ve orta davranmak gerek

Kızlar hepınıze merhaba anca telefonumu sarja takabıldım.serum verdı doktor dırencım cok dusmustu iyi geldi baya .. Bisuru vıtamınler verdi bebek gayet ii ama moralım bozuldu kesenın altı hafıf lekelenmiş kanama var yanı ıgne ve progeston kullanıyodum hıc korkma dedi olabılır hormon azlıgından dedi 9 ay ıgne olup cocugu gununden gecip doguran bıle var dedi ama tabıkı taktım saglık ocagınada kayıt yaptırdım halbukı kanamam da yoktu nedir anlamıyorum :KK43:
Oy kuzum sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin inşallah.. çok güzel bir duygu onun oynayisini gönen.

Canim kestirme şimdilik bende niyetlendim aynı şeyleri duydum kestirme.birde Kur-an da kadının saçı uzuv gibiymis kestirmemek daha makbulmus.tabi kendi rizanla olursa onu bilmiyorum.
Ben de vazgeçtim şimdilik.

Yok canım bende varım beklemedeyim Allah nasip ederse yarın sabah gidicem.kaderimizde ne yazılmış öğrenmem inşallah o günlük.

Erva bana da garip geldi ilk defa duyuyorum.Allah kulağımıza alıp isim söylemeyi nasip ederse bende kıza tek erkegede 2 isim niyetindeyim Dolunay ilk ısimleri inşallah erkek olursa hüseyin dolunay.

Hayırlı uğurlu ol su canim Allah kucaklayip buyutmenide nasip eylesin inşallah.

41 kere masallah canim :nazar::nazar::nazar::KK200:
Gözün aydin hayırlı uğurlu bahtı kaderi güzel olsun inşallah kuzum.Allah kucağında emzirip buyutmeleride nasip eylesin:nazar::anneadayı::anne:

C animm bende yarın git cem kendim için ne istiyorsam Allah sana da nasip etsin insallah. :nazar:
Bebeklerimizi görelim kalp atışlarını duyarım içimiz huzur mutluluk dolsun doğuma kadarda bu böyle sürsün bi avazda doguralim insallah:dua:

Ikiz olan varmi aramızda :halay:

Canim alttan baktirma naçizane tavsiyem 3 gun daha sabret o Zaman Allah izin verirse görünür karından inşallah.

Ben bunları hamile olduğum ay yaptırmıştı gebe olduğumu bilmiyordum 1 hafta sonra gebeligim öğrendim acaba yeniden isterlermi.

Canim ben devlette ücretsiz yaptırmıştı bu bella felan var içinde .

Oyun masallahhhh:nazar::nazar::nazar: eşine deseydik aynı bana benziyo diye:halay::halay:

Kesinlikle tavsiye ederim çok iyi geliyor.
Hadi bakalım artık hayırlısı yarın kaçta randevun ???

bizimde maddi sıkıntı yok insan yapmak isterse zaten bir şekilde bulur ama nekadar boş ve gereksiz geliyor bana inan hiç aklımın ucundan geçirmedim. Daha henüz doğurmadın nasıl olur bilmiyorum bir psikolog olarak asla çocuk şımartmayı düşünmüyorum doğru kişilik için itidalli ve orta davranmak gerek
Bende siz gibi düşünüyorum ve oyle de yaptimda şimdikide abisi gibi olcak sade abartısız suslemesiz doğum ve dogumgunleri :KK69:

X