2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Hamilelikten öncesinde de var mıydı yoksa yeni mi başladı? Hormonlar çok etkiliyor saçları. Benimde aşırı dökülürdü, sonra saç boyamayı bıraktım, birde hipofiz bezimde adenom var benim ondan da kaynaklıydı, içtiğim ilaç sayesinde küçüldü ve hormonlarım düzene girdi, şimdi olması gereken kadar dökülüyor artık. Ben bu iki sebebe bağladım çünkü daha önce ne yaptıysam engel olamamıştım dökülmesine. Bende saçlarımı kestirmek istiyorum ama bir kaç kişi şimdi kestirme falan dedi içime kurt düştü. Hurafedir dimi? :)

Canim kestirme şimdilik bende niyetlendim aynı şeyleri duydum kestirme.birde Kur-an da kadının saçı uzuv gibiymis kestirmemek daha makbulmus.tabi kendi rizanla olursa onu bilmiyorum.
Ben de vazgeçtim şimdilik.

Kızlar benden başka herkes bebisinin kalp atışını duydu heralde :KK43: bi ben kaldım heralde :KK43:

Yok canım bende varım beklemedeyim Allah nasip ederse yarın sabah gidicem.kaderimizde ne yazılmış öğrenmem inşallah o günlük.
valla çok ilginç isimler duyuyorum:KK70:
eski isimler geride kaldi..
yabanci isim buluyor erva elisa gibi...
bilmiyorum ben isimleri artık beğenemiyorum resmen ya:KK70:
kv adi cemile.. hoşuma gidiyor.. Cemile rümeysayi çok düşündüm çok uzun geldi bana. Tek isim koycam Rümeysa:)

Erva bana da garip geldi ilk defa duyuyorum.Allah kulağımıza alıp isim söylemeyi nasip ederse bende kıza tek erkegede 2 isim niyetindeyim Dolunay ilk ısimleri inşallah erkek olursa hüseyin dolunay.

Selam kızlar ben de ikinci minnoşumu bekliyorum hayırlısıyla:KK51:

Hayırlı uğurlu ol su canim Allah kucaklayip buyutmenide nasip eylesin inşallah.

Döndüm canım duyduk şükürler olsun pit pit atıyor minicik kalbi kesenin içinde belli de artık 1 cm olmuş:))) 7 haftalık dedi doktor bi sıkıntımız yok çok şükür testler yaptı 15 gün sonra da kontrole çağırdı bidaha

41 kere masallah canim :nazar::nazar::nazar::KK200:
Gözün aydin hayırlı uğurlu bahtı kaderi güzel olsun inşallah kuzum.Allah kucağında emzirip buyutmeleride nasip eylesin:nazar::anneadayı::anne:

Ben yarın gidicem nasipse ozaman bakıcaz boyuna posuna :). Benimde annem eşimi çok seviyo annem bana kaynanalık yapıyo :-)

C animm bende yarın git cem kendim için ne istiyorsam Allah sana da nasip etsin insallah. :nazar:
Bebeklerimizi görelim kalp atışlarını duyarım içimiz huzur mutluluk dolsun doğuma kadarda bu böyle sürsün bi avazda doguralim insallah:dua:

Ikiz olan varmi aramızda :halay:

Tecrübeli annişler 5+1 de kese gözükür mü ? :KK54:

Canim alttan baktirma naçizane tavsiyem 3 gun daha sabret o Zaman Allah izin verirse görünür karından inşallah.

Tam kan sayımı, toksoplazma, şeker, hepatit, vitamin b12 gibi testler vardı 4 tüp kan verdim, bunları da kalp atışını duyunca istedi

Ben bunları hamile olduğum ay yaptırmıştı gebe olduğumu bilmiyordum 1 hafta sonra gebeligim öğrendim acaba yeniden isterlermi.

Hmmm özel hastanede mi yaptddin ücreti Nekadardi biliyo musun

Canim ben devlette ücretsiz yaptırmıştı bu bella felan var içinde .
@mavikara az kalmış senin de canım hadi hayırlısı:)) bebis belli bak:)

Oyun masallahhhh:nazar::nazar::nazar: eşine deseydik aynı bana benziyo diye:halay::halay:

Canm hergn sabah kuru kayısı ye we öğlen armut ye bağırsakları cok gğzel calıstırıyor

Kesinlikle tavsiye ederim çok iyi geliyor.

Ben bunları hamile olduğum ay yaptırmıştı gebe olduğumu bilmiyordum 1 hafta sonra gebeligim öğrendim acaba yeniden isterlermi.
Hiç bi fikrim yok canım doktoruna sor istersen gittiğinde. Hepsi olmasa da bazıları hamilelikte değişen şeylerdir gerekebilir belki.

Hiç bi fikrim yok canım doktoruna sor istersen gittiğinde. Hepsi olmasa da bazıları hamilelikte değişen şeylerdir gerekebilir belki.
Haklısın canim .bakalım ne dicek.
Bu rubella ve di yerini ıstanbul bezmialem unv.araştırma.has. de ücretsiz yaptırabilirsiniz canlar.

ahh be bende sizin gibi hayallerle süslerdim.. ama oğlumu kaybedince.. bu ikincisine asla hayal edemiyorum...
doğsun da eline koluna herşey alicaz dedim. doğmadan bişey almayi düşünmüyorum nede bi sürü olsa hediyeler gelicek..

Canım haddim olmayarak bir şey söylemek istiyorum. Çok karamsarsın. Yaşadığın çok zor. Allah sabır versin. Ancak karnında gelişmekte olan bir minik var. Sen böyle karardıkça o da hissedecek. Lütfen kendini biraz rahatlatmaya çalış. Canına yazık.

Canım haddim olmayarak bir şey söylemek istiyorum. Çok karamsarsın. Yaşadığın çok zor. Allah sabır versin. Ancak karnında gelişmekte olan bir minik var. Sen böyle karardıkça o da hissedecek. Lütfen kendini biraz rahatlatmaya çalış. Canına yazık.
Canim bende öyleyim bi çöp almaya değil bakmaya sitede gezmeye korkuyorum yaşanan yıkımı tarif etmek imkansız kendini birşeye hazırlayıp eller ve göbek bos kalınca.sanki böyle daha iyi sanki akışına bırakmış gibi hissediyorum.
Sen bizi tutup nefes alıp olduğu gibi yaşamamız için moral vermeye çalışıyorsun ama ınan elde olmadan olmuyor keşke olsa içim istiyor ama aklım hayır daha erken diyor hep.:cry::cry:
Sanirim arkadaşımın da boyle

Ağda yapıyor musunuz kızlar? Ben korkuyorum ya. Bikini bölgesi tüy temizliğinizi nasıl hallediyprsunuz?

Ben hamilelikten önce lazere gidiyordum. Hatta öğrendiğim ay regl olayım gidecektim ama gidemedim. Bir kez yaptım. Şimdi yeniden çıkıyorlar yine yapacağım ağda.

Kizlaarr çok mutluyum kalp atislarini duydum. Atislarini diyorum farkindaysaniz çünkü 2 tane bicirigim vaar :anneadayı::KK200: çok şükür Rabbime
Hey masallahhh her birine daha on dk önce yazdım ya ikiz varmi diyete oy masallahhhhhh:nazar::nazar::nazar:

Allah bahtlarini güzel eylesin anaların kavuştursun babalarıyla kucaklamayi nasip etsinnnn insallahhhhh ayyyý çok güzel gözlerim dolduuuuu:nazar::nazar::nazar:

En kötü günün böyle olsun inşallah canimmm.

Kızlar hepınıze merhaba anca telefonumu sarja takabıldım.serum verdı doktor dırencım cok dusmustu iyi geldi baya .. Bisuru vıtamınler verdi bebek gayet ii ama moralım bozuldu kesenın altı hafıf lekelenmiş kanama var yanı ıgne ve progeston kullanıyodum hıc korkma dedi olabılır hormon azlıgından dedi 9 ay ıgne olup cocugu gununden gecip doguran bıle var dedi ama tabıkı taktım saglık ocagınada kayıt yaptırdım halbukı kanamam da yoktu nedir anlamıyorum :KK43:

Kızlar hepınıze merhaba anca telefonumu sarja takabıldım.serum verdı doktor dırencım cok dusmustu iyi geldi baya .. Bisuru vıtamınler verdi bebek gayet ii ama moralım bozuldu kesenın altı hafıf lekelenmiş kanama var yanı ıgne ve progeston kullanıyodum hıc korkma dedi olabılır hormon azlıgından dedi 9 ay ıgne olup cocugu gununden gecip doguran bıle var dedi ama tabıkı taktım saglık ocagınada kayıt yaptırdım halbukı kanamam da yoktu nedir anlamıyorum :KK43:
Rahim o kanama alanlarını zamanla emebiliyor canım , kanaman olacak diye birşey yok , korkulacak bişey yok bence rahat ol stres yapma :KK51:

Canim kestirme şimdilik bende niyetlendim aynı şeyleri duydum kestirme.birde Kur-an da kadının saçı uzuv gibiymis kestirmemek daha makbulmus.tabi kendi rizanla olursa onu bilmiyorum.
Ben de vazgeçtim şimdilik.

Yok canım bende varım beklemedeyim Allah nasip ederse yarın sabah gidicem.kaderimizde ne yazılmış öğrenmem inşallah o günlük.

Erva bana da garip geldi ilk defa duyuyorum.Allah kulağımıza alıp isim söylemeyi nasip ederse bende kıza tek erkegede 2 isim niyetindeyim Dolunay ilk ısimleri inşallah erkek olursa hüseyin dolunay.

Hayırlı uğurlu ol su canim Allah kucaklayip buyutmenide nasip eylesin inşallah.

41 kere masallah canim :nazar::nazar::nazar::KK200:
Gözün aydin hayırlı uğurlu bahtı kaderi güzel olsun inşallah kuzum.Allah kucağında emzirip buyutmeleride nasip eylesin:nazar::anneadayı::anne:

C animm bende yarın git cem kendim için ne istiyorsam Allah sana da nasip etsin insallah. :nazar:
Bebeklerimizi görelim kalp atışlarını duyarım içimiz huzur mutluluk dolsun doğuma kadarda bu böyle sürsün bi avazda doguralim insallah:dua:

Ikiz olan varmi aramızda :halay:

Canim alttan baktirma naçizane tavsiyem 3 gun daha sabret o Zaman Allah izin verirse görünür karından inşallah.

Canim ben devlette ücretsiz yaptırmıştı bu bella felan var içinde .

Oyun masallahhhh:nazar::nazar::nazar: eşine deseydik aynı bana benziyo diye:halay::halay:

Kesinlikle tavsiye ederim çok iyi geliyor.
Aminn canım sağol inan aynen kızlar kalp atışlarını duyduklarında çokk seviniyorum kendim gibi. Yarın haberleşiri çooook heyecanlıyım :)

Rahim o kanama alanlarını zamanla emebiliyor canım , kanaman olacak diye birşey yok , korkulacak bişey yok bence rahat ol stres yapma :KK51:
Ay insallah canım ya karnın agrıyo mu dedi yok dedim bende bebek o kadar tatlıydıkı hareket edıyodu ıkı hafta sonra tam hareketleri gorulcek dedi bacakları elleri poposunu gordum 12 haftalıkken minyatur insan gorunumunde olcak dedi ama eger yemek yemeyen varsa serum taktırsın cok iyi geldi keske daha onceden taktırsaydım mide hapları verdi hıcbırı bebege etkı etmez etse verır mıyım dedi bakalım insallah gecer bu kanamada canım suan ultrasonda kendı hesabımda 9+6 haftalık bebeğim 2.95 cm

X