2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Herkese selam:) kızlar bebişlere süt vermeye başladınız mı? Günde en fazla ne kadar vermek lazım siz ne kadar veriyorsunuz?

1 yaşında 10 kilo olma şartı nerden çıkmış yaaa:/
Ben 6.ayda doğum kilosunun 2 katı,1 yaşında da 3 katına çıkmalı diye biliyorum. Benim kız hala 8 kilo bu arada:/
boza gece beslenmesini kesmeyi bana da birçok kişi önerdi ama nasıl olacak bilmiyorum. Mamayla beslenince nispeten daha kolay olmuştur ama bizde meme hala emzik niyetine kullanılıyor. Ben Allah’a dua edip duruyorum bu konuda,hiçbirşey yapamıyorum.

Herkese selam:) kızlar bebişlere süt vermeye başladınız mı? Günde en fazla ne kadar vermek lazım siz ne kadar veriyorsunuz?
Ben veriyorum,keçi sütü
Günlük 100-150 ml arası birşey ancak içiyor. Ne kadar vermek lazım kısmını bilmiyorum,içtiği kadar içiyor.

Ben vermiyorum. Mama içmeye devam ettiği sürece de vermeyi düşünmüyorum. Onunyerine bol bol yoğurt, ayran veya kefir içiyor zaten.

Zaten 1 kez kalkıyordu ve artık hep aynı saatlerde olmaya başlamıştı. Alışkanlık diye düşündüm. Birkaç kez su verdim biraz içip uyudu hemen. Ondan sonra kestim ben de. Şimdi bazen su içmeye kalkıyor bazen hiç kalkmıyor. Tabi ben hala birkaç kez kalkıp kontrol ediyorum. Alışamadım uzun uyumasına :) hasta oldu geçen hafta onda da uyanmasına rağmen mama istemedi. Kucak istedi, yanıma yatırdım öyle uyudu yine. İkimiz de rahatladık bence gece beslenmesini kesince.

Benim boncuğum 2-3 saatte bir kalkıyor ve memede hep çok ısrarcı oluyor. Senin kızın memeyi uzun süre önce bırakmıştı sanırım. Memeye düşkün çocuk çok zor gerçekten.
Su vermeyi bi deneyeyim ben de. Günde uyuduğum 2-3 saat uyku max. Kızım gelip mememe yapıştıktan sonra hiçbirşey anlamıyorum uykudan. Ben geceleri de hiç duymuyorum sesini,o kadar tükendim ki uykusuzluktan. Eşim avutmaya çalışıyor,başedemezse memeye başvuruyor o da. Bir mucize olsa da bebeğim kalkmasa uykudan, sevinçten deli falan olurum ben herhalde:)

Malesef emdiği sürece kalkıyorlar büyük oğlum 2 yaşında memeyi bıraktı ve ozaman kendide bende rahatladik

Malesef emdiği sürece kalkıyorlar büyük oğlum 2 yaşında memeyi bıraktı ve ozaman kendide bende rahatladik
Etrafımdan duyduğum da hep bu şekilde:/
Bugün işten gelirken bakıcıdan almayı unutmuşum kızımı,nasıl bittiysem
Ciddi ciddi memeyi bıraktırmayı düşünüyorum artık.

Etrafımdan duyduğum da hep bu şekilde:/
Bugün işten gelirken bakıcıdan almayı unutmuşum kızımı,nasıl bittiysem
Ciddi ciddi memeyi bıraktırmayı düşünüyorum artık.
Bence 2 yaş çok geç bırakmak için ben çok zorlandım oğlum konusuyodu wc eğitimi tamamdı çok olgun ve zeki bi çocuktu çok zorlandım memede anne lütfen anne bikere diye diye bi hal oldu bunda 1 yaşında birakcaktim babası büyüdüysen söylücem abini 2 yaşına kadar emzirdi seni 1 diye duygu sömürüsü yaptı bunu niye ayiriyon falan dedi bide bu daha ufak tefek abisi dana gibiydi mecburen devam ediyorum yemiyo bari emsin diye seninkinin iştahı nası iyise kes yavaştan şimdi herkez sınır olcak bana ne demek emzirme falan diye ama büyüdükçe zorlasiyo

Bana göre de çok geç 2 yaş..burda 1 yaş civarında bıraktırıyorlarmış(almanya)..
Eşler çok biliyorlar benim eşime kalsa karnımın içine geri sokacak kızımı
Ben hamileliğimin başından beri çok zorlandım,dayandım ama gerçekten artık takatim kalmadı. Bakıcıda unutup eve gelmek ne yaaa
İştahı maşallah çok iyi
Max 1 buçuk yaşta bırakmayı düşünüyordum ben de ama benim gidişatım hiç iyi değil..gece emmeleri ortadan kalkmazsa istemeyerek de olsa tamamen kesicem artık.

Bizimki iştahsız zayıf o yüzden devam ediyorum yoksa biraktirirdim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…