2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
herkese sevgiler diliyorum.çok oldu yazmayalı ama okuyorum....buranın cıvıl cıvıl olduğu günler çok özlüyor.denden e gelince...artık bebek olmaktan çıkıyor.çocukluğa adım atıyor.evi topluyor, isteklerimizi yapıyor, yemeklerden sonra ağzını siliyor:) saçlarını tarıyor, kendini çokk sevdiriyor ama maalesef konuşamıyor.hala sadece meme mama ve baba...anlamsız sesler çıkarıp uzun uzun konuşuyor ama anlamlı kelime yok.Ben anne de diyorum, o babaaaaa diye bağırıyor.baba kuzusu olacak belli

herkese sevgiler diliyorum.çok oldu yazmayalı ama okuyorum....buranın cıvıl cıvıl olduğu günler çok özlüyor.denden e gelince...artık bebek olmaktan çıkıyor.çocukluğa adım atıyor.evi topluyor, isteklerimizi yapıyor, yemeklerden sonra ağzını siliyor:) saçlarını tarıyor, kendini çokk sevdiriyor ama maalesef konuşamıyor.hala sadece meme mama ve baba...anlamsız sesler çıkarıp uzun uzun konuşuyor ama anlamlı kelime yok.Ben anne de diyorum, o babaaaaa diye bağırıyor.baba kuzusu olacak belli
Selamlar kumru,
Evi toplayıp,saçını mı tarıyor :KK200: gerçekten artık çocuk oldular.
Benim de kızın dili papuç kadar,yolda yürürken zor ilerliyorum. Sürekli iletişime geçmek istiyor insanlarla. Birçok fiili kullanıyor. %60 baba gün içinde kullandığı kelime:d (resmen türkü çağırıyor,onlarca farklı tonla:)
anne çok dara düşerse diyor. Birçok fiili kullanıyor,isteklerini de ifade edebiliyor(işaret diliyle)
Bikaç gün önce bizde misafirler vardı,birkaç saatte onlar bile çok etkili oldu. Kızım kucağıma gelip “hadi gidelim” dedi..uyku için
Bir haftada anlamlı bir değişme oldu. Babaaa deyip bişeyler anlatıyor,birçoğunu anlamıyoruz ama çok eğlenceli,bir de sırnaşarak anlatıyor :KK37:
Bir buçuk yaşına kadar alıcı dil dönemi, gözlerine bakarak bol bol konuş bebeğinle kumru, kalabalık ortamlara sok. Bikaç haftada anlamlı bir fark görürsün.

Selamlar kumru,
Evi toplayıp,saçını mı tarıyor :KK200: gerçekten artık çocuk oldular.
Benim de kızın dili papuç kadar,yolda yürürken zor ilerliyorum. Sürekli iletişime geçmek istiyor insanlarla. Birçok fiili kullanıyor. %60 baba gün içinde kullandığı kelime:d (resmen türkü çağırıyor,onlarca farklı tonla:)
anne çok dara düşerse diyor. Birçok fiili kullanıyor,isteklerini de ifade edebiliyor(işaret diliyle)
Bikaç gün önce bizde misafirler vardı,birkaç saatte onlar bile çok etkili oldu. Kızım kucağıma gelip “hadi gidelim” dedi..uyku için
Bir haftada anlamlı bir değişme oldu. Babaaa deyip bişeyler anlatıyor,birçoğunu anlamıyoruz ama çok eğlenceli,bir de sırnaşarak anlatıyor :KK37:
Bir buçuk yaşına kadar alıcı dil dönemi, gözlerine bakarak bol bol konuş bebeğinle kumru, kalabalık ortamlara sok. Bikaç haftada anlamlı bir fark görürsün.

sağol canım...ilk çocuktan tecrubeliyim.o da çok geç konuştu ama şimdi kitap yazıyor.Dil gelişimindeki gerilik çok da önemli değildir derdim de kafasının küçüklüğüyle bağlantılı değildir inşallah diye dua etmekten başka bir şey elimden gelmiyor.sürekli konuşuyoruz onunla.umarım tez zamanda en azından ''anne ''sözünü duyarız:)

sağol canım...ilk çocuktan tecrubeliyim.o da çok geç konuştu ama şimdi kitap yazıyor.Dil gelişimindeki gerilik çok da önemli değildir derdim de kafasının küçüklüğüyle bağlantılı değildir inşallah diye dua etmekten başka bir şey elimden gelmiyor.sürekli konuşuyoruz onunla.umarım tez zamanda en azından ''anne ''sözünü duyarız:)
İnşallah en kısa sürede bülbül gibi öter..senin kız bi hayli erken yürümüştü, gelişimsel olarak da ordan önden gittiği için dil gelişimi biraz geriden geliyordur belki..benim kızım da yürüme konusunda çok tembel mesela.
Benim komşumun oğlu da konuşmuyormuş, 2 yaşını geçti..diğer çocuğu da geç konuşmuş.
Bazıları nazlı oluyor demek ki:)
Kafasını hala mı sorun ediyorsun kumru?
Bak benim kız minicik, görenler 7 aylık mı diyor:/
Doktoru zaten bilgilendiriyordur seni. Telaşlanma artık..

Bizimki tek uyudu mu akşam 7 gibi uykusu geliyo kötü bi saat tabi gece uykusu için 2 kere uyutuyorum bi 10 gibi uyuyo yarim yada 1 saat bide 3.5 gibi uyuyo aynı şekilde gündüz uykusu çok kalitesiz sürekli uyaniyo 1 saat de 3 kere kalkıyo yada ayağından bıraktığım gibi uyaniyo eğer ayağımda tutarsam 2 saate yakın uyuyo arada uyandıkça az sallıyorum öyle 2 saat uyuyo ama be de istiyorum uyusun bırakayım işime bakayım uyanıkken zaten arkasında dolaşmaktan zor iş yapiyorum
bizimde öyleydi ayakta sallanma bitince gündüz uykuları en kısa 1 saat oldu bende uyuyorum gündüz şimdi çok rahat misafir ağırlıyorum ayakta sallanmayı bıraktırmayı tavsiye ederim canım

benim kızımda istahsiz bide emmiyor pek. birakcak gibi..
zorlaa yemek yediriyorum yoksa yemicek ya.
şu ana iki dişi çikti üçüncü çikacak .maşallah.
bizimki de iştahsız MAŞALLAH 8 çıktı azıları bekliyoruz aşırı yemek seçiyor ve herşeyi hala ağzından tükürüyor :KK43:

Günaydın kızlar:KK200:
Çok özledim hepinizi burada ki arkadaşlık samimiyet hiçbir yerde yok hatırladınz mı beni?
Bebişleriniz nasıl sizler nasılsınız
canımm en içten dileklerimle tebrik ediyorum sağlıkla kucakla miniği inş hatırlamaz olurmuyuz hatırladık tabiki inş herşey gönlünce olur arada yaz böyle bizde özlüyoruz :)

Kızlar yakın zamanda boy kilo ölçtüren varmı bi kaç güne bende oğlanı götürcem yazarsanız sevinirim sonuçları
boy 76 kilo 10 kilo geçen iki ayda bir buçuk kilo aldı ama bu ay hiç yemiyor kilo verdi dönemsel bence bu iştahsızlık Yakup için misafir çağırıp çeşit çeşit döktürüyorum anca öyle birkaç lokma yiyor aşırı seçici :KK43:

Herkese selam:) kızlar bebişlere süt vermeye başladınız mı? Günde en fazla ne kadar vermek lazım siz ne kadar veriyorsunuz?
içerse bir çay bardağı yada 1 su bardağı ama iştahsız olduğu için hakkımı yoğurtta. Yana kullanıyorum o daha faydalı canım 1 yaşında başladım ben

Bence 2 yaş çok geç bırakmak için ben çok zorlandım oğlum konusuyodu wc eğitimi tamamdı çok olgun ve zeki bi çocuktu çok zorlandım memede anne lütfen anne bikere diye diye bi hal oldu bunda 1 yaşında birakcaktim babası büyüdüysen söylücem abini 2 yaşına kadar emzirdi seni 1 diye duygu sömürüsü yaptı bunu niye ayiriyon falan dedi bide bu daha ufak tefek abisi dana gibiydi mecburen devam ediyorum yemiyo bari emsin diye seninkinin iştahı nası iyise kes yavaştan şimdi herkez sınır olcak bana ne demek emzirme falan diye ama büyüdükçe zorlasiyo
Allah kolaylık versin 2 çocukla sabır kalkıyordur eminim benim ilk olduğu içinmi yada çok emme reddi yaşadığım içinmi bilmiyorum yakubu 2 yaşından sonra bile emzirmeyi bırakmayı düşünmüyorum en azından buçuğuna kadar çok ama çok hoşuma gidiyor akşama kadar oturmak bir yana koşturmaktan topuklarım çatlasa bile gece kalkıp emzirmek bile hoşuma gidiyor emme reddi yaşaya yaşaya kafayı emzirmeyle yedim galiba :KK70:

İnşallah en kısa sürede bülbül gibi öter..senin kız bi hayli erken yürümüştü, gelişimsel olarak da ordan önden gittiği için dil gelişimi biraz geriden geliyordur belki..benim kızım da yürüme konusunda çok tembel mesela.
Benim komşumun oğlu da konuşmuyormuş, 2 yaşını geçti..diğer çocuğu da geç konuşmuş.

sağol canım...moral verdin. iyi ki varsın:)

benim kızda 7 aylık mi diyen oldu. hiç 1 yaşinda çocuk görmemiş gibi konuşuyor sinirleniyorum.
bi ara hastaneye gittik. 17 aylık bebek gördüm benim kız 14 aylıktı yaninda büyük duruyor yaninda. maşallah.
onunki yürüyordu benim kızım yürümeye çalışıyordu o zamanda.
yeni yeni yürüdü 2 haftadir evi içinde hiç durmadan geziniyor maşallah. şu an 15 aylık.:) 23 unde 16ya gün alicak.

ben emzirmeyi birakmayi düşünüyorum.
ama asılıyor bi tek bana degil herkese öle yapıyormuş.
artık yemek yiyor seçiçi de degil maşallah şunu bunu yiyemez demedim herşeyi verdim..çok şükür
yemek istemezse de zorla yediriyorum de bu aralar istahsiz ama zorlaa veriyuorum. tükürüyoo sinirleniyorum ya:KK43:
15 aylık emmeyi biraktirmak normal mi.
2 yaşina kadar emzirme planim vardi. çocuk istemezse nabim.
günde 1-2 kez emiyo.

MRB canım ben de 18 aylik olana kadar Emzirme yi düşünüyorum. Kızım memeye çok düşkün nasıl yapacam şimdiden kara kara düşünüyorum. 2 yaşında Bıraktırmak daha zor oluyormuş daha çok bilinclendikleri için. Bi taraftan emzirerek uyutuyorum o zaman zorluk cekermiyim bilmiyorum.artık herseyi yiyebildigi halde memeyi tercih ediyor.sütüm çok olsa istediği kadar emsin ama.günde 10 dan fazla emiyor benim ki.
artık yemek yiyor seçiçi de degil maşallah şunu bunu yiyemez demedim herşeyi verdim..çok şükür
yemek istemezse de zorla yediriyorum de bu aralar istahsiz ama zorlaa veriyuorum. tükürüyoo sinirleniyorum ya:KK43:
günde 1-2 kez emiyo.

günde 1-2 kez emiyo.

Ben emzirme konusunda zaman belirtmiyorum açıkçası, ne kadar emmek isterse emsin. Süt varsa eğer, o onun rızkı ve onu bundan mahrum bırakmak hakkına girmek oluyor bence. Benim oğlum çok yemek yemiyor, zorlamıyorum da ama bunun için sütten kesmeyi düşünmedim hiç ki hala adet de olmuyorum:) kadın doğum doktorum da kes dedi ama bana rahatsızlık vermiyor regl olmamak ve hatta canıma minnet valla. Süt de hiç vermedim, onun yerine kefir, yoğurt, ayranla devam ediyorum. Bakalım, çok şükür sağlıklı bir bebek. Zayıf ve son derece minyon ama varsın olsun, fındık kurdu 1 dk oturmuyor gün içinde, bu da yeter:)

MRB canım ben de 18 aylik olana kadar Emzirme yi düşünüyorum. Kızım memeye çok düşkün nasıl yapacam şimdiden kara kara düşünüyorum. 2 yaşında Bıraktırmak daha zor oluyormuş daha çok bilinclendikleri için. Bi taraftan emzirerek uyutuyorum o zaman zorluk cekermiyim bilmiyorum.artık herseyi yiyebildigi halde memeyi tercih ediyor.sütüm çok olsa istediği kadar emsin ama.günde 10 dan fazla emiyor benim ki.
be işe başladiktan sora meme düşkünlüğü kalmadi.
gelir gelmez meme ariyordu şimdi öle degi zorla olsa emziriyordum şimdi istemiyo bi iki kez emiyo oda işten ee geldikten sora. sütüm de yeterli degil:KK43:

Bugün yaptırdık 1 yaş kan tahlillerini yıktı ortalığı çok ağladı şükür bisey çıkmadı vitamin ninrral fosfat b12 kalsiyum demir kan hepsi iyi dedi maşallah boy kilo konusu toparlamış biraz dedi 9.600 kilo 76 boy ama sağlıklı olduğunu öğrendim dert etmiyorum artık kilo falan alır belki diyorum az yiyo ama genelde dikkat ediyorum yediğine içtiğine bizde durumlar böyle

Bizimki en son 9.400 dü kilo şimdi nekadar bilmiyorum aldığını sanmıyorum boy da 78 'di bakalım 2 ay oldu nerdeyse gidince yazarim
bizimkine çok az kilosu 15 gün ishal oldu dislerden dolayi..istahta gidince iyice zayifladi

Kilo banada z geliyo 1 yaşında 10 kg olmalıymış dr dedi normal seninki sanırım insallah buda almıştır çok kilolu olsun derdinde değilim ama çocuk serpilmedi ufak tefek kilo lazım biraz büyümesi içinde ben elimden geleni yapıyorum bakalım
ahh yemekbyemesi için bu amuda kalkmadığım kaldi yemesi için zorlamiyorum ama ben bittim

Bizimki iştahsız zayıf o yüzden devam ediyorum yoksa biraktirirdim
o emdiği sürece devam edicem ınş emzigi bıraktığı için daha da bağlandı geceleri çok sık kalkıp emiyor ama olsun anne şutu gibisi varmi

X