2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Selam kizlar nasılsınız bebisleriniz nasil ? Dün yazamadim hepimizin anneler günü kutlu olsun
Bebisleriniz ne alemde yürümeye basladilar mi ? Bizimki yürüyor ama yürüme konusunda cok isteksiz zorla yürütüyorum resmen karsina gecip şebeklik felan yapmam lazim anca öyle yürüyor sipa :) evde nasil vakit geciriyorsunuz ne gibi oyun etkinlik vs yapiyorsunuz fikir arayışındayım artik cok cabuk sıkılıyorlar ya

bende emdiği kadar emsin modundayım. seviyorum emzirmeyi. :)

yürüyor bayağı bizim sipa :) HAtta yürümeyi öğrendikten sonra şimdi yeni yeni emeklemeyi öğreniyor. Annem baktığı için etkinlik filan yapmıyor tabi Oyuncakları ile beraber oynuyorlar. 2-3 defa da parka çıkıyorlar

Hoşgeldin canım:) benim oğlum 3.5 aydır yürüyor, artık dışarı çıktığımızda kucakta dolaşmıyor hatta kesinlikle, yürüyecekmiş ki çok sıkıntı:)) aktivite konusu bende de muallak açıkçası, doğaçlama geçiyor günler açıkçası. Topları var park yatağında onları dışarı atıp, topluyor. Bu ara kendi oyun kuruyor, yastıkları aşağı indirip üzerinde yürüyor falan. Koltuğa tam çıkamıyor boyu kısa olduğundan:)) minderi atıp üzerine basıp çıkıyor, ordan top atıyor. Tencere tava vazgeçilmezi, yemek yapıp, oyuncak ayısına, civcivine yediriyoruz, radyo hep açık oluyor, dans ediyoruz. Öyle böyle geçiyor işte günler:) birde oyun hamuru tarifi buldum, onu yapıcam, o da baya oyalar gibi geliyor. Tarifi yazayım istersen; 1 bardak irmik, 3 bardak un, yarım bardak yağ ve eğer renk istersen 1 tatlı kaşığı tarçın. Yarın yapıcam ben de inşaallah.

Normal aşılar zor çıkar bizimkinin altta 2 tane var daha başka yok

Doktora götürdük. Dişler ateş yapmaz dedi bize =/ Boğazda, kulakta bişi yok. İdrar tahlili istedi, kız bebekten idrar almakta öyle zor ki =( Sonuçlar çıktı. İdrarda iltihap varmış. Antibiyotiğe başladık. 6 tane dişimiz vardı. 2 azı dişi patladı. 2 tanesi de patlamak üzere. Zor, sıkıntılı zamanlar =(

Merhaba esmerm,ben hava güzelse hep parka götürüyorum ya da sırtımda trager la geziniyorum. Evde kaldığımız zamanlarda da pencereden dışarı bakıp insanlara sesleniyorum,dışarda olan biteni anlatıyorum. Kovalamaca en çok oynadığımız oyun. Bu aralar babasının cüzdanına ve kartlarına dadandı,onları görünce kendinden geçiyor. Numerodan kitap okuyor:)bütün kışı kütüphanede geçirmiştik,onun getirisi oldu bu. çekmecelere ona zarar vermeyecek şeyler koydum,bir sürü. Döküp döküp geri koyuyor. İçine şekiller konan bir arabası var,onunla da güzel oynuyor bu sıralar. Bizim yaptığımız işlere talip oluyor; yer silmek mesela:) mama sandalyesine oturtup fırçayı eline verip kudurtuyoruz ya da ıslak mendil ve kendiyle birlikte yerleri siliyor. Babasıyla ben evdeyken de yatağa atıyoruz,kedilik yapıyor bir babasına bir bana. Yapılandırılmış hiçbirşey yok benim uyguladığım. Bir de bu aralar şişelerin kapaklarını aç kapa yapmaktan hoşlanıyor. Odanın kapısını kapatıp,kapıyı tıklatmasını sağlayıp(babası güdülüyor) “kim o,sen misin?” Diye onu konuşturmaya yönelik oyun oynuyorum. Bir de küçük bir çadır aldım eve, ilk defa bugün bir çocukla içine girip çok eğlendiler. Benim boncuğum daha yürümüyor yalnız,yürüyünce de yapılır mı bunlar bilmiyorum ama o zaman da bir yol bulunur herhalde.
Sevgiler

Geçmiş olsun canım

Yakub’un dişleri çürümeye başladı fikri olan varmı ara ara temizliyordum da antibiyotik filanda kullanmadık hiç

Kan ilacı kullanıyor musun? Leke yapmış olabilir onu kullanıyorsan. Birde her ek gıdadan sonra su vermek önemli diye okumuştum, ağız temizliği için.

Suluk olarak ne kullanıyorsunuz? Pipetlerin hep yosun tuttuğu söyleniyor ne kadar her gün yıkansada. Baby&plus'ın çelik matarasını önerenleri okudum, kullananız var mı? Bardaktan oyun yapıyor su içmiyor, pipetliden içer diye umut ediyorum ama.

Cnm su içiyor arada temizledim tatlı düşkünüydü bir ara ama taş çatlasın 1 ay sürdü o düşkünlük kan ilacı da kullanmıyoruz leke değil bildiğin çukurlu gibi geldi bana. Bir arkadaşta görmüştüm kızı ağzına dikip dikip içiyordu akıtmayan bir suluktu internet bakarım resmini bulursam paylaşırım

https://www.hepsiburada.com/philips...I9G398zcZWdZLUL1irnkX3vUTfMOvEQMaAhF6EALw_wcB

Aventin alıştırma bardağından kullanıyorum ben altı aylık olduğundan bu yana. Ara ara bardakla da içiyor ama onu henüz tam kavrayamadı. Bir yerden sonra oyuna dönüp üstünü başını ıslatıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…