2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Şoyle birşeyde var ama arkadaşımın bebeği 2 yaşına kadar pütürlü yemedi ama sonra sıkıntı yaşamadı. Çokta dert etmemek lazım. Hazır değilse demek..
Sağol cnm azıcık indi ama hala şiş yarın doktora gidicez tekrar. Buna toplumun yaklaşımı var aklı kesicek küçümseyip dururlar koca karılar konyadaki. Birde ben inanılmaz yoruldum birde bununla yorulmak istemiyorum inş imtihan olmam. Yavaş yavaş daha iyiye gidiyor şimdilik inş sekteye uğramaz tel şehriye pirinç yemeğe batırılmış ekmek yiyor patates kızartma fırın çok olmasada kendini deniyor öğüre öğüre yiyor. Hergün 2,3 saatlik uykuyla duruyorum nolur daha fazla üzmesin annesi

Her çocuğun gelişimi farklı canım, tıka biraz kulaklarını. Kendini hazır hissetmiyordur yada ağzındaki aftlardan olabilir. Sonsuza kadar püre yiyecek değil ya :) Sıkma canını..
Toprak çok güzel yiyor içiyor ama emekleme vs yok, demek ki kendini hazır hissetmiyor diyorum, Allah a şükür ayakları tutuyor, diğer tüm motor becerileri gayet iyi. keyfi ve cesareti gelince emekler de yürür de diyorum. Dinlemiyorum kimeyi.

Can'ım bende deniyorum pütürlü yedirmeyi yemedi malesef öğürüyor zaten bu aralar iştahsız yendiği bir kaç kaşık onu da pütürlü olunca yemiyor. Fazlada zorlamicam ben Nasıl olsa ilerde yiyecek. Dün arkasaşımla görüştüm onun da 3 tane çocuğu var onlarda pek pütürlü yememişler sonradan yemeğe başlamışlar sorun olmamış. Bu arada geçmiş olsun canım rabbim şifa versin inşallah.

Life,öncelikle çok geçmiş olsun. Yeme içme olayında benim boncuğum da aynı durumda. Ben elbet yer moduna geçtim. Etrafı da salla gitsin. Çocuk büyütmek zaten başlı başına zor, bir de onlar gelip maydonoz olmasa olmaz sanki
Bu durumlarda herkes olduğu kadar insanlığını sergiliyor işte..

Ya ben senin her şeyi akışına bırakma huyunun müptelasıyım. Nasıl istiyorum biliyor musun öyle olmak:) benim oğlan mesela işaret falan etmiyor, kafa sallama vs de yok. Neden yapmıyor diye pimpirikleniyorum hemen. Huyum kurusun.

Ben hiç umursamiyorum aynen. Vakti saati gelince yapar. Gerçekten her bebek farklı. Herkesinki sıralamaya geçti neredeyse benimki hala oturuyor mesela

Ben hiç umursamiyorum aynen. Vakti saati gelince yapar. Gerçekten her bebek farklı. Herkesinki sıralamaya geçti neredeyse benimki hala oturuyor mesela

Ya inan geç yürüse takmazdım hiç valla, biliyorum 16-18 aylık bile yürüyenler var ama benimki sağolsun erken yürümeye başladı, diğerlerini yapmıyor. Çıldırtcak beni, geliyorlar bana hey heyler neden yapmıyor diye

Bizim doktor bilişsel gelişim ile motor gelişimi her zaman paralel gitmez. Bazen beyin bir diğerine öncelik verir gibi birşey demişti.
Toprak ın ince motorları iyi, nesne tanımada da fena değil. Örn arabasına bindiğinde kornaya bas dedğimizde basıyor. Lamba nerede diyince lambaya bakıyor. Şunu istermisin diye sorduğumuzda istiyorsa ellerini uzatıp açıp kapatıp, istemiyorsa başını iki yana sallar gibi gibi... Ama yere oturt oyuncagı at öteye, gel gel yapıyor gidip almak yerine, yada yerdeki örtüyü çekerek yaklaştırıyor çakal. Aslında canı isterse sürünerek 3-5 adım atıp alabılıyor ama istemiyor sıpa

tota00 birde bizim kv o konuda çok iyi , çok güzel öğretiyor. Naynini naynini diyerek parmak şıklatmayı öğretti mesela bildiğin şakşak ediyor Bay bay, ellerini ve ayaklarını göstermeyi, baybay , elelrini agzına götürüp ayy demeyi gibi. Ben öğretemezdım sanırım :)

Gelişimin temel ilkesidir zaten, fiziksel anlamda ileri ise dilsel beceriler ya da mental beceriler geri planda kalabilir..ya da mental- dil becerileri ileridedir,fiziksel olarak geridedir falan:) bu gayet doğal..
Benim kızım da o söylediğin şeyleri yapmıyor ama duygusal becerileri daha önde mesela.. Ayakta duramıyor,sıralayamıyor..vardır bi vakti..
mavi_lina emeklemesine hiç özenme gerçekten,özenmiyorsundur belki ama:) çok dehşet bi dönemmiş bu emekleme dönemi:/
Hem yürümeyi de geciktiren bişey emekleme. İnşallah Toprak emeklemeden yürür,rahat rahat:)

Aynen canım umurumda değil, canı ne zaman isterse :) Bence de direk yürüyecek.

Parmak şıklatma çok iyiymiş yaaa
Benim boncuk da kollarını açıp,ellerini şıklatma moduna getiriyor:) sinirlenince Alla Alla diyor bi de, arada kızdırıyoruz biz de bana 10 farklı tonda anne diye sesleniyor mesela duygu durumuna göre..uykudan kalkınca da anneeee diye çağırıyor:)
Demek ki bizimkilerin de bu ara duygusal,iletişimsel boyut önde

Toprak ta öyle başladı şimdi şakşak ediyor, cok komik. Gece uyanuor mesela şak şak ses geliyor bir bakıyoruz yattığı yerden şaklatıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…