2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305

10 mart doğumlu kızım. Kelimeler için hiç uğraşmadım. Sadece sürekli konuşuyorum onunla. Yemek yaparken bile doğduğundan bu yana ne yaptığımı anlatıyorum hep. Şlk dönem annem baktı. O da aynı şekilde davrandı. Şimdi de babannesi sürekli konuşuyor. Belki de bunun etkisi vardır bilemiyorum. Bir de ben de erken konuşmuşum. Annem kızımın bu zamanlarını bana benzetiyor.

Benim kızım hâlâ 3 uyku yapıyordu. Çünkü sabah çok erken uyanıyor ve gece 9dan önce bir türlü gece uykusuna geçemiyordu. Gündüz uyku arasındaki süreyi açmaya başladım. Sonra, sallanmaya alışık olduğu için ayağıma aldım. İlk zamanlar mesela 10a kadar sayıp sallayıp durup 10a kadar sayıp pış pış yapmaya başladım. Böyle böyle sallamadığım ama ayağımda yatırıp pış pışladığım süre artmaya başladı. Bir gün baktım ayağıma yatırıyorum ama hiç sallamıyorum, o zamandan sonra hiç sallayarak uyutmadım. Böylece uykusu geldiğinde emziğini ve uyku arkadaşını verip kucağıma alır almaz kafasını göğsüme yaslamaya ve kendi kendine uykuya geçmeye başladı. Şimdi hedefim bunu yatağında yapmak. Ayaklanmaya başlamadan önce yatağına yatırırdım kendi uykuya geçerdi ama ayaklandıktan sonra sürekli kalkmak istiyor. Henüz bunu başaramadım.

Biraz daha iyiyiz sanırım pütürlü konusunda hala yemiyor ama bizim yemeklerden verince rededemiyor. Ağzı iyleşirse daha güzel olur inş. Kovada dediğin gibi yaptık kadın çıkacak yatak odası holünü silip bitirecekti ki hücum etti tutamadık . Ben yoksa daha önceden vukaatli olduğundan üşenmeyip her bez yıkamada banyoya gidiyorum vileda içime sinmiyo cadı temizlikçinin yüzünden o öyle yapa yapa bende bıraktım viledayı hem bez daha pratik oluyor 2,3 taneyıkıyıp yanıma alıyorum çocukla vakit tasarrufu :))

Geçmişi okuyamadım çok herkez iyidir umarım büyük oglumun dogum gününü kutladık bugün yorucu bi haftaydı çoğu şeyi difrize attım hafta içi yoksa mümkün değil birkerede okadar şey yapmak güzeldi ama deydi okadar telàşa bizim pamuk şekerlerinde doğum günleri geliyo ama dişimiz çıktı sanırım dış bugdayıyla doğum gününü bir yapcam kısmetse çok tatlılar artık dimi

Nice güzel yılları olsun yavrunun canım başka türlü imkansız 2 çocukla benim bile annem geldi diş bığdayında ona rağmen sarma baklava pastalar önceki günlerde hazırlandı hayırlı olsun incinizde maşAllah . bizde dediğin gibi doyulmaz hallere doymaya çalışıyoruz havalar soğuk eşim hep evde çok rahat ve güzel geçiyor yakupta sıkılmıyoe bir derdi yoksa çok huzurlu maşAllah :)

Kızlar, Açev in "ilk 6 yıl" adında bir app i var, telefonunuza indirip bakabilirsiniz. Oyun önerileri, bilgilendirme notları falan oluyor bebeğin doğum tarihine uygun olarak. Ben beğeniyle takip ediyorum.
Sizlerin de kullandığı kaynaklar ya da oynadığınız oyunlar varsa paylaşabilir misiniz?

Biz boncuğumla genelde yuvarlanmalı, yakalamalı oyunlar oynuyoruz, dans ediyoruz ya da dışarda hayvan, bitki falan inceliyoruz. İns.da falan 10 aylık bebekler kuleleri falan diziyorlar ama benim boncuk ya birbirine çarpıyor ya da direkt ağzına götürüyor oyuncakları..daha vakti var galiba onlarla oynamaya

ay kıyamam , cok geçmiş oılsun canım

Kızlar dişler ve bebişler ne durumda biz çok kötüyüz 5. Diş belirtileri başladı ama 1 hafta sonra falan çıkar şu 15 gün bi bitse sizde durumlar nasıl

9 ve 10 u çıkarmaya çalısıyor Toprak. 2 gündür geceleri sıkıntı yaratmaya başladı. İnşallah diğerleri gibi çabuk çıkarır

Aynı benim esim, ben ona birsey yedirirken nefesini tutuyor

Şoyle birşeyde var ama arkadaşımın bebeği 2 yaşına kadar pütürlü yemedi ama sonra sıkıntı yaşamadı. Çokta dert etmemek lazım. Hazır değilse demek..

Maasallah kuzuya :) Toprak ta bayağı kelime üretmeye başladı. İstediğini göstermeye, istemediğinde kafasını sağa sola sallamaya vs. Emekleme hariç herşey var Bende suluğunu elinin altına koyuyorum gide gele içiyor.

Mavi,ben işten eve gidince Süreyya “ anne de diii” diyor ben de bu şekil oluyorum,bayılayazıyorum

benimki de birbirine çarpıyor ya da içine top filan koyup sallıyor. Her bebek farklı .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…