2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305

Ya aslında ben biraz takılmak için yazmıştım ama farklı anlaşılmış ona üzüldüm, onun için bir daha bu konularda yazmayı düşünmüyorum açıkçası. Çünkü yazı ile kişilerin ruh halleri ya da tavırları anlaşılamayabiliyor. Baskıcı ya da beklenti dolu, despot bir anne görünümü vermişim sanırım ki çok uzağım o görüntüden:) olsun dediğim gibi yazmak yanlış anlaşılmaya sebebiyet verebiliyor. Dediğin gibi zamanları var ve yapıyorlar ama takip etmek de bizim görevimiz ki Allah korusun bir aksaklık olursa bilelim, danışalım doktora. Benim çevremde hiç bebek yok, yetişirken gördüğüm bir bebek dahi yok onun için bazen burda danışıyordum vs. Neyse Allah sağlık versin hepimizin evlatlarına :)

Bende öğretmeyi beceremiyorum, KV sağolsun öğretiyor :))

Bende öğretmeyi beceremiyorum, KV sağolsun öğretiyor :))

Bizim de 2 veya 3 uyku oluyor canım. Aks da çok geç yatmıyormus Gayet düzenli işte :)

Allah şifa versin canım, umarım kısa sürede atlattırsiniz

Yok aslında, hepimiz acabalarimizi yazıyoruz sonuçta bende ne kadar takmasamda emeklesin istiyorum ama gıcık sırf ben istiyorum diye yapmıyor bence. Ben seni anladım, bende despot bir izlenim bırakmadın

Yok aslında, hepimiz acabalarimizi yazıyoruz sonuçta bende ne kadar takmasamda emeklesin istiyorum ama gıcık sırf ben istiyorum diye yapmıyor bence. Ben seni anladım, bende despot bir izlenim bırakmadın

Anlaşılabildiğim için çok mutlu oldum, rahatlattın beni. Teşekkür ederim :) annelik hep bir panik hali bence zaten, bu beklentiden ziyade gelişimini takip ederken eksik bir noktayı irdelemek ama herkes farklı farklı aksiyon alıyor haliyle :)

çok geçmiş olsun.hayırlı haberlerle bizi de bilgilendirirsin umarım

canım, despot bir anne imajını asla çizmedin bende önce bunu belirteyim.belki endişeli tıpkı her anne gibi..senin geçtiğin bu yollardan ben 7 yıl önce geçtim ama çok harap ve bitap olarak.yok düşmesin, aman koşmasın, kimse dokunmasın ya hastalık kaparsa vs...diye diye tükendim.bende de bu korkular var..sürekli kaybetme korkusu...seninkinin farklı versiyonu...hep endişeyle geçirdim bebeklik dönemini.ve söz verdim kendime, tekrar anne olursam keyifle büyütücem, endişeyle değil diye ama karakter değişmiyor. yine korkular ve endişeler var ama oğlumdaki kadar yoğun değil...yazıyı yazarken de inan, asla rencide etmek, üstüne gelmek vs. için yazmadım.ben bi tık daha tecrübeliyim, bu günler geçiyor ama biz paralanmakla kalıyoruz diye naçizane yol göstermek için yazdım.yoksa, bence sen harika bir annesin, tüm kalbimle söylüyorum.belki de ben fikirlerimi yanlış ifade ettim bi önceki mesajımda

Öncelikle anneliğimle ilgili söylediklerin için çok çok teşekkür ederim, duymaya en çok ihtiyacım olan şeyi söyledin:) bunun yanı sıra aslında senin yazdıkların çok doğruydu sadece başka bir arkadaş -ki kötü niyetle olmadığına eminim- çocuğu ezdirmekten vs bahsedince, rahat bırak denilince üzüldüm. Bir annenin çocuğuna asla yapmak istemeyeceği bir şeydir bu bence. Yoksa senin yazdıkların son derece değerli ve doğruydu benim için. Haklısın ama dediğin gibi karakter işte ki hep derim huyum kurusun, çok rahatsızım bu durumdan. Mesela kilosuna boyuna takılmıyorum, ki çok zayıf ve kısa bir çocuk:) 2 yaşına kadar boyunu takip edicez, onun dışında hiç takılmıyorum. Sadece o gelişim evrelerini yerine getirmesinde eğer bir gecikme varsa anne olarak takip edip, bir şeyler yapmak istedim ve onu yazdım. Panik bir insanım evet ama eğlenerek de işin üstesinden gelen bir yapım vardır ki mavi_lina ya yazarken hep güldüm:) tecrübelerine saygım çok büyük, dediğim gibi hiç bebek görmediğim için tecrübelerinize danışmaya ihtiyaç duyuyorum aslında ve dediklerine de kırılmadım. Günler geçiyor evet ve adım gibi eminim ileride "ya ben bunlara mı takılıp, canımı sıkmışım" dicem ama lanet huy :) Rahat olup, biraz daha akışına bırakmak için çaba gösteriyorum ve inşaallah da başarırım.

Cnm banada hiç öyle ehvamlı gelmedin gayet hepimizin yaptığı birşey yaptın çevrede görünce elbette aklımızın ucundan geçicek insanız durduramayız ki önemli olan senin yaptığın gibi sonunda normal diyebilmek daha ciddi bir boyuta çekmemek. Benimde oğluma zayıf dediklerindee aklıma takılıyo ki buraya soruyorum yada nete bakıyorum ortalama mı yada sınırdamı tmm endişeyi atıyorum gayet doğal keşke etrafımızda akıllı tecrübeli insanlar olsa bize güzel desek olsa bu kadarda olsa bizi ehvamlandır masalar. Ki öyle bir söz duyduğumda hissettiğim rahatlığın tarifi imkansız mesela olacak güzelim büyüyecek maşAllah ı var çok iyi oğlun vs gibi bunlar birinden duyduklarım ve mutlu huzurlu hissettiğim sözler

Kızlar yakup çok şükür pütürlü yiyor ama dpyumluk değil keyiflik. Muhallebilerinede artık keçi boynuzu özü yerine hurma gün kurusu kayısı kuru üzüm başlayıp blendır yapıyorum pütürlü kalacak şekilde onu koyuyorum ıspanak çorbası pirinçli yiyor rekor bizim için pirinç pilavı yiyor buda rekor bugünde pankek yedi bikaç lokma inş alışur en kısa zamanda tamamen. Çok mutluyum

Teşekkür ederim:) ya işin aslı çevremde zayıf diyen kişi bir ya da ikidir ama benim başıma kakan bunu doktor oldu. Anne sütünü tatlı niyetine ver, 3 kase en az ek gıda alsın gerekirse 3 saat aç bırak bile dedi bana. Bir doktorun "senin çocuğun hiç hasta oluyor mu, sağlığı, gücü nasıl?" diye sormadan sadece salt kiloya bakıp değerlendirdiği yerde, çevrenin de zayıf demesi artık koymaz oldu. Ki benim oğlum sadece bir kere hasta oldu, şükür sağlıklı bir çocuk ama bir doktor bile bunu diyebiliyorsa, herkes her şeyi söyler maalesef. Gen dediğimiz bir olgu var, bu bile kayda değer bulunmuyor nerdeyse çok enteresan. Ama dediğin gibi iki güzel şey duymak insanın bütün ruh halini değiştiriyor tıpkı kötü bir şey duyduğunda yerle bir olduğun gibi. Kimi gerçek anlamda kulaklarını tıkayabilir ki bazı kişilere karşı yapıyorum onu ama bazen de yapamıyorum. Takıyorum kafaya, inandığım bilgisine güvendiğim insanlara soruyorum. Ne yapayım ilk çocuk, gördüğüm ilk bebek:) gerçekten cahilim ama yavaş yavaş öğreniyorum çok şükür:)

Benimde ilk haliyle epey tecrübesiz olunuyor ki bebekten iyi anlardım daaa alt değiştir yedir uyuttan sadece okadarla bitmiyor muş annelik bambaşkaymış. Meğer hiçbirşey bilinmiyormuş. Benimde oğlumun ikinci rahatsızlığı alerji doktoru şoka girmişti alerjik ve hiç antibiyotik kullanmadınız haaaa demişti alem şu doktorlar bizde çocukken aşırı zayıftık eşimle bize çekmiş minnoşum benimki hem anne sütü hemde 4 tabak ek gıda alıyor gece sabaha kadar emiyor ama kilolu bir bebek değil. Genetiği hakikaten hesaba katmıyorlar. Ama çok şükür benim doktorlar ve hemşireler hep kilosunu iyi buldu şuanda tartıda 8900 bazense 9100 geliyor hangisi doğru bilmiyorum. Sünnet nezaman yapmayı düşünüyorsun canım. Ben yaza niyet ettim bakalım nasıl olucak

Eşim sonra olsun istiyor sünneti, 4 yaşında falan. Bana kalsa ben yaptırmıştım bile ama onun da oğlu tabi, razı olmayınca farketmez dedim 4 yaş olsun madem:)

canım 2-6 yaş arasında sünnet yapılmıyor.Çocuğun psikolojisi zarar görüyormuş.Bilgine:))

Yaa evet onu da okudum aslında. Bakalım artık daha çok küçük dedi kıyamadı ki daha kolay olcaktı halbuki. 6'dan sonra da baya geç oluyor sanki. Artık konuşup kararlaştırcaz:)

Tabii ki canım paranoya yapmadan takip etmek lazım. Yoksa seninki emekler benimki alkış yapar. Hepsi bir olacak diye birşey yok :)

Başlamış işte devamı gelecek annesi :)

O nasıl doktormus öyle, Allah iyiler ile karşılaştırsin. Sen iç güdülerine güven. Benim doktorum her zaman ; ben genel bilgi ve yargıları söylerim. Sen bu çocuğun annesisin kimse onu senden iyi tanıyamaz. İç güdülerine güven der. Çok doğru bence.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…