2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Arkadaslar bebegi en zayif olan benm galiba bn bile mama vermiyorum biz 6 ay kontrokunde 6200 duk bi cok kisi 3 ayda bu kiloya ulasti 2.600 dogmustuk doktorumuz bunye mesekesi diyor kilo her zaman alir boyu gekisimi onemli diyor. Bi an bike mmama versem mi ac diye dusunmedin ne zaman isterse emziriyorun.yani helisimini sadece kilo ile degerkendirmenek lazim...ama bir ay icinde hic kilo almaz o zaman mama vermek gerekir verikir ama zaten artik cok kilo almiyirkar..millet zayif demeden bn diyom cocuk zayif sutum yaramiyo pek diye kimse agzini acamiyo okur gider diyolar yoksa herkes cok zayif dicek

Biz sabah 10 11 gibi neyve puresi veriyoruz ..bn yikayip kabuklarini soyuyorum cam rendede rendeliyorum bu kadar 5 dk. Sen ki yogurt yapmissib yesilimtrak meyve puresi en kolayi.. 1 2 gibi de sebze puresi aksam ustu 6 7 gibide yogurt veriyorum..bn yogurdu tam tutturanadim daha nide bana en zor sebze puresi hazirkamak geliyorr

LifeandFeel bi rahatsizlik hissettin mi yakup bebekde bizim de 3 aya kadar hergub yaoan cocuk 11 gunu bike bulmustu yapmadigi ama bizimkinde hic binrahatsizlik yoktu biriktiremiyordu bunyegi gakiba o yuzden en iyi annesi anlar var da yapamiyor mu yoksa yok mu. Dr muz bagirsajlari duzene giriyor yavas yavas dedi anne sutu sadece alan bebekler 10 gune kadar nirnal dedi.fitil vernisti 10 gunden sinrasi icin ama tavsiyem cok rahat gorunuyo bi gun daha bekke dedi ve 11. Gun yaoti fitile gerek kalmadi..simdi duzelmeye basladi 2 3 gunde bir yapiyor. Kan damlasi sebeb oldu bize bncee

Ek gıda veriyorum ya cnm ondan acaba bekledikçe dahada sert olup makatını filan acıtırmı ki dedim ıkınıyo ama tık yok bi gaz yapıyor kokusu odayı sarıyooo demekki var kakası
Bana kalırsada akışına bırakmak lazım yoksa kronikleşiyor doğal yardımcı bir birşey varmı merak ettim duş aldırdım zeytinyağı ile masaj yaptım bakalım belki uyanınca yapar bekliyorum

Aynen haşla püre yap filan birsürü kap çıkıyor en kolayı yoğurt ama oda bize dokundu . Bugün bebe bisküvisi yaptım toparlasın az onu vericem kuzucuğa

En doğru yaklaşım bence de bende direk açıklama yapmak yerine sütüm çok yaramadı diyorum yaa sende fos çıktın desene diyorlar maalesef napalım deyip geçiyorum insandan insana değişiyor tepkime yani tabiki.
Bizde 2600 doğduk ama ilk 2 ay aşırı hızlı kilo aldı şimdi ise zayıflamaya başladı kimi bebekte hep aynı tempoda kilo alır doğduğundan itibaren. Bana kalırsa bebek emiyorsa karnı toksa boyu uzuyorsa kilo önemli değil zaten. Bizimde boy iyi kilo vermeye başladı gün geçtikçe süzülüyor. Emzirmeye devam yinede ek gıda çok zor alerjiyle

artık canları sıkılıyor inanamıyorum farklı yer istiyorlar oyun istiyorlar evde durmak istemiyor benim oğlumda küçük çocuk gibi gezmeye gidince iştahıda çılmazmı tam yemelikkkk :)). Ya benim oğlum gece babası baksa bile avaz avaz ağlıyo beni istiyo öyle görünce hakikaten de bırakmak zor gelir diyorum Allah kolaylaştırır inş.

Cnm ben de onu 10 gün önce aldım;ptt kimlikle veriyor hemen
tşk sevindim

Ben daha doğum parasını bile alamadım 300 lira duruyor hesapta birşey olmaz değilmi geç başvurmuştum temmuz sonu yatacaktı ağustos ortası oldu

Yok yok hesabında durur o bir şey olmaz :)

Ne zaman aldın cnm;ben geçen hafta aldım-sistem değişti dediler

Aa o zaman olabilir, ben mayısta aldım canım.

Benim oğlumda öyle zayıf canım. 5.ayında tarttırmadım ama çok toplu bir bebek değil benim de. Aldığı gr çok düştü ama çişli bezleri iyi ve hali vakti onun için çok dert etmiyorum. Her bebek bir olmaz, genetik de önemli ama nedense hep göz ardı edilen bir unsur. Hiç kafana takma, sağlıklı olduktan sonra gerisi boş :)

yesilimtrak canım, kayısıları haşla, ayrı bir yerde. Bir yemek kaşığı irmiği de suyla pişir, haşladığın meyveyi ekle sonra hepsini blenderdan çek, oldu sana meyve püresi :) Yoğurt yapıyorsan, bunu hayli hayli yaparsın.

Acaba aktif bebek çok emdiği içinmi bez hiç dolmuyoor gibi ama başka marka da denedim günde kaç kere bezi çişle doluyo cnm bizim nerdeyse hiç dolmuyo hava alsın diye açıyorum. Birde uyurken terliyor mu ben su vermeme rağmen gerçi çok az veriyorum yinede boş bezi çok az yapmış oluyor

bebe bisküvisinin tarifini alabilir miyim cicim:)
Tabi ama ben biraz geç başladığım için içi kalabalık :) yanlış bilgi vermeyin bu aylarda kullanilırmi bilemem tarifim: 1 çay bardağı pekmez 1 yemek kaşığı tahin yarım su bardağı un haline getirilmiş ceviz içi 2 yumurta 1 çay bardağı buğday nişastası 100gr kadar oda sıcaklığında tereyağ aldığı kadar un 2 şu bardağı kadar tahmini ama ben köy yumurtasıyla yapiyordum küçük oluyo ya onlar normalle yaparsanıź unu ayarlayın çok sert olmucak hamur ele yapışmasın yeter içine fındık badem rondalayıp eklenebilir ben bazen karışık yapıyordum evde ne varsa hamuru hazırlayıp istediğniz şekli verin 180 derece önceden ışıtılmış fırında pembeleseseye kadar pişirin afiyet olsunn

Ben de aktif bebek kullanıyorum, 3-4 bez dolduruyor. Daha çok sabah yapıyor, hiç saat tutmadan da emziriyorum. Terlemez mi, çok terliyor maalesef İstanbul sıcağı malum. Su vermiyorum ama bayadır, 1 ay olmuştur vermeyeli hiç pembelik de görmedim bezinde çok şükür, çok sık emzirdiğim için sanırım bazen sadece 2-3 dk emip bırakıyor öylece alıyor su ihtiyacını.

İki gündür kreş servisinde unutulan bebeği izliyorum;oturdum ağladım-böyle bir sorumsuzluk kabğl edilir gibi değil-kendime zor geldim.Allah evlatlarımızı korusun
Evet aynı şekilde bende çok etkilendim ağladım. Aklıma oğlum geldi. Anne olduktan sonra aşırı duygusal oldum. Hani derler yaa anne olmadan anlayamazsın gerçekten de öyle. Allahım ailesine sabır versin.

Demek oluyo ki yakup ya iyi çekemiyo yada sütüm yetmiyor ne mümkün bazen beze acıyorum açıp havalandırıp aynı bezi geri kapatıyorum. Keşke karnı doysa kılo az alsada birşey olmaz birde sizinde terliyormuş ben bide bezi anlamak için elimden geldiğin ce serin ortam yapıyorum ki terlemesin bakayım bezi dolucakmı yoksa dolmicakmı ama sonuç çokta fark etmiyor

İçinde bize alerji yapmayan tek birşey var oda un ondan da emin değiliz :)

Yani benimki cidden az kilo alıyor mesela, başkası olsa bu kadar alıma mama başlar ama yok vücudu dengeliyor diye düşünüyorum o da aç olmadığını bildiğim için. Ben doktoruna da sormuştum, bir ara gece taktığım bezi kup kuru alıyordum ama gece 2-3 kere üstünü değiştiriyordum çarşafına kadar. Yazın çişin azalması çok normal demişti. Zaten ek gıdaya geçince doyma kriteri bez olmuyormuş artık, o zaman tamamen çocuğun ruh hali oluyor sanırım belirteç :)

yesilimtrak artık uzun süre püre vereceğinden bir an evvel alışsan iyi edersin canım.hazır hiçbir mamayı mecbur olmadıkça kullanma derim ben de.inan zor değil.alışırsın canm

Deneyeceğim hepinize öpücükler galp :)

Sizin doktorunuz demekki pozitif ılımlı biri bana daha mama verme diyen rastlamadı 4. Ay tartısında 7 idi ama 3600 doğdu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…