2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
3 kilo doğdu canım benimki.Tatlım sen meme red yaşıyor olabilirsin. Biberonu ne zamandır kullanıyorsun?
. Aynı kiloda sayılırlar o zaman benim oğlumla Biberonu doğduğundan beri kullanıyo ilk ay çok kullandı sütün yok dediler zaten bşbrona alışınca meme alması zor oldu meme alınca süt az mamaya devam ettirdiler 25 gün böyle geçti sonra mama vermeyi bıraktım şimdi de almıyo biberon çok aç ise alıyo bende sağıyorum sol göğsümü meme almayınca onu veriyorum bazen biberonu da almadığında şırıngayla içiriyorum En başta güvenimi kırdılar sanırım

Ya aslında çocuk meme istiyorsa verilmesi lazım ama ne bilim annelerde tükenebiliyor ben de o yüzden beslenme dışında alışsın istemiyorum kötü mü ediyorum bilmiyorum 4 buçuk aylık daha oğlum
Emme konusunda annenin tükenme hakkı yok bence çünkü bizlerde sürekli emereek büyüdük. Ben gazlanıyor diye emzikle sallayıp oyaladım sonra çok pişman oldum. 30 cc çokta aç olduğunu göstermez. Biberon kullanmoyordun sanırım merak etme böyle evham yapa yapa büyüyüp gidecekler mama yerine memeye ağırlık ver unutma az kilo alsada vitamin sağlık bakımından sütün mamaya bin çeker etrafa kulaklarını tıka benim öz annem bebek aç zayıf diye diye beni yedi anlamıyorlar eskiler . sen takılma kilosuna aç hissettiğinde mama takviye et biberonsuz. Mesela yengemin oğlundan benim oğlum 1 ay büyük oda emme problemi yaşıyor aynı emiyorlar 4,5 dk ama o tombik tosbik oldu yapı meselesi yani alacağı varsa alıyor kiloyu.

Daha yeni yoğurt yapmayı öğrendim. Pürelere yedirme konusunda bile acemiyken yapma konusuna hiç girmiyorum :))
Git gir bundan sonra kısmetse uzun süre bu şekild yicek cam rende al bebekler için heryerde satılıyo pazarda pile vardır mesela şeftali yada muz rendele hemen püre oluyo zaten tattır sonra ikisini karışık yap ver ilerde içine bebek bisküvisi yapar verirsin bende cicibebemi kendim yaptım büyük oğlanda kavonoza koydum cam ağzını kapattım 4 gün kadar taze duruyodu zaten ozamana kadar aĺışıyo insan çorbalar falan en güzeli kendin yap uzun bi süreç nerden başladın kàr :)

Kızlar ya hep yüzüstü yatmasında bir sorun olur mu bebeklerin? Benim bıdık sırt üstü uyursa uyandırıyor hep kendini
Bizimkide asla yüz üstü yatıramadım sınır oluyo abisi uyurdu öğlen uykusunu özellikle gece korkardım öyle yatırmazdım ama bu asla yatmadı öyle bi sorun olmaz heralde büyüdüler ama gene dikkat et dr a da sor bence

Ya aslında çocuk meme istiyorsa verilmesi lazım ama ne bilim annelerde tükenebiliyor ben de o yüzden beslenme dışında alışsın istemiyorum kötü mü ediyorum bilmiyorum 4 buçuk aylık daha oğlum
Bilemedim küçükte daha zaten tabi karar senin ama şöyle 9 yada 10 aylıkken dediğin çok doğru acayip kullanıyorlar insanı ama şimdi pek küçükler gece falan çok kalkıp eminönü bizimki çok kalkıyo malesef her seferinde emzirmesemmi düşündüm bu ayda emrinde sonra başka türlü uyuttum dedim

saat başı kalkıp acıkmış olması bence mümkün değil o yüzdenben her uyandığında emzirme taraftarı değilim emzirmeyi bence uykuya dalmak için kullanıyo çoğu bebek

Kafayı hemen kaldırıyor zaten aslında ama işte o kadar işlemiş ki beynime :) uykusunda dönmüyor benimki ama sırt üstü maks 1 saat yatıyor, yüz üstü daha uzun ve rahat uyuyor.

Ya kendini çok kolay kurtarıyor aslında, doktorlara da sormak istemiyorum yatırma çünkü der biliyorum :) sırt üstü de uyumuyor çocuk yani, yüz üstünden sonra çeviriyorum hop 15-20 dk sonra uyanıyor. E öylesi de günah, rahat uyuyamıyor belli ki. Aslında fizyolojik olarak, omurga yapısı vs için zararlı mı diye düşünmüştüm daha çok. Çünkü kendilerini çok şükür kurtarabiliyorlar artık.

bizimki 700 gr almış 4 den beşe gecerken

Kızlar ya hep yüzüstü yatmasında bir sorun olur mu bebeklerin? Benim bıdık sırt üstü uyursa uyandırıyor hep kendini
bizimkine sırt üstü yatarken kendi kendine yüz üstüne dönüyor uykusu ağır sa sorun yok ama uykusu hafifse sıkılıyor başlıyor ağlamaya

Diyorum ya sık sık emince huysuzlanıyo emerken bırakıyo memeyi emmek istemiyo ama ağlıyoda meme veriyorum almıyo ama aç yani biberonla veriyorum içiyor o şekilde
meme reddi olabilir biberonun ucunu değiştir zor akan bi uç al bende akşamları mama veriyorum sadece ama önce meme sonra mama

Kızlar kızıma netten ucuz bi yürüteç aldım;çok sevdi-o kadar mutlu oldu ki yatmaktan sıkılmış galiba afacan gğnde en fazla 20 dk duruo;oynuyor-geri geri gidebiliyor henüz.
Onun dışında biz de tadımlıklara başladık-yoğurt mayaladım bayıldı-cop cop yutuo,kayısı denedim onu da çok gğzel yedi.elmayı biraz ekşi almışımonu beğenmedi/oynaya koklaşa zaman geçiriyoruz çok şükür.işe başlayınca napıcaz onu merak ediyorum;kimseye vermek istemiyorum ;( bu arada çalışanlar için sgk maaşı ptt ye yatırmış-ziraat e değil.herkese mutlu günler

C ciarasisi iyi olmanıza sevindim cnm hiç girmez oldun sende özlettin kendini. Biz iyiyiz büyümeye çslışıyoruz. Tahmin edebiliyorum yoğunluğunu 3ü birden zorluyordur Allah kolaylık versin. Öpüyorum tatlı uslu kızını o çok uslu bi kızdı rüyamda gördüğümde :)​

Ben Ziraatten aldım valla, o değişiklik gösteriyor sanırım.

bebe bisküvisinin tarifini alabilir miyim cicim:)

Kızlarrrrr 4 gün oldu KAKA yapamadık biliyorum bıktınız bizim problemleri bizden bi el atın doğal nasıl yaptırabilirim bol su kayısı zeytin yağı verdim hala olmadı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…