2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
benim bidik gündüz 1buçuk 2 saat uyanik kaldiktan sonra ya gözlerini ovuşturur yada ağlama moduna geçmeye başlarken hemen uyutmaya başlıyorum sallayarak uykusu da 30 40 dk en fazla bazen de 15 20 dk ama gece uykusu güzel 11 11 buçuk ta yatıyor sabah 8 e 9 a kadr uyuyor

Maşaallah maşaallah arada hiç uyanmıyor mu?

Benim oğlan 5-6 saat kesintisiz uyurdu, bu aralar bozuldu o. 2-3 saatte bir yenidoğan gibi kalkıp emmek istiyor.

Ne gibi bi zararı varmış?bnde yuzustu yatırıorm

Gündüz de uyumaları gerekiyor aslında.4-6 aylık bebek maksimum 2 saat uyanık kalmalıymış tracy hogg kitabında öyle diyor.Toplamda da 13-15 saat uyumalıymış.Uyku rutini yapabilirsin.Bebekler rutini seviyor.Benimki bi ara balkonda dolaşmayı seviyordu mesela orda dolaşınca uykusu geliyordu.Her uyku öncesi bir çıkarıyordum.Olmadı 2-3 gün bebeği gözlemle gerekirse kaydet kaçta uyandı ne kadar uyudu ne zaman uykusu geldi vs ona göre de bir düzene sokmaya çalışabilirsin.Benimki döne döne yattığından müdahale edemiyorum artık kendi bi şekilde dönüyor yüz üstü.
Ben ilk kızımı çok salladığımdan bunu sallamicam dedim bu kez de sallanmayı hiç sevmeyen bi bebek oldu :) ayağıma aldığımda bile sinirleniyor :) arasını bulmak lazım galiba çünkü gezdirerek uyutmak da çok zor.Ben de ilk esneme veya göz ovuşturmadan sonra uyutuyorum napıp edip dediğin gibi uyumadıkça iyice huysuzlaşıyor.Bizimki de kendi dönerek yatıyor en çok da yüzüstü seviyor.

Benim oğlan 5-6 saat kesintisiz uyurdu, bu aralar bozuldu o. 2-3 saatte bir yenidoğan gibi kalkıp emmek istiyor.
Ataktadır belki de .Geçen hafta benimki de öyleydi.Bu hafta tekrar uzun uykulara geçti.Değişiyor her dönemleri bir dönemleri bir dönemlerni tutmuyor.Bakıyorsun bu düzene alıştı diyosun hopp o düzeni unutmuş yenisini edinmiş bile oluyor :) her istediğinde emzir dert etme belki kokunu istiyodur kucağına gelmek istiyodur annesi :)) susuyor da olabilir sıcaklar malum.

Testess benim minnak dönemiyor henüz, inşallah bi zarar görmez senin kuzu da demek ki öyle rahat ediyor

Yaaa organlar yer değiştirir demiş doktor kardeşime ben de korktum
Yok canım yaa o kadar kolay mı bir sürü damarlar yapılar falan var nasıl değiştirsinler ki :) ben ani bebek ölümü sendromu olabildiğini duymuştum o yüzden ilk zamanlar hiç yüzüstü yatırmadım ama şimdi kendi öyle dönüyor ben de ellemiyorum.

Gece uykusu 12 saatten fazla gündüz uyku aralıkları da 2 saati pek bulmuyor ama 2-5-10 max 20 dk şeklinde o da toplamda 13 saati geçiyordur. Uykuya geçişte yağmur sesi kullanıyorum çok işe yarıyor. Kaydedip daha sistemli ilerlesem daha iyi olacak sanırım. Çok teşekkürle Y yesilagac44

Acemilik belası bilemedim kendi dönen çocuğu da tutup tutup çevirmek olmaz zaten herhalde

eğer o saatte yattığını karnı toksa sabah namazına kadar uyur sabah namazında uykusunda bicirdamaya başlayınca hemen yanıma alıp yatarak emziriuorum boyle 7 kadar uyur tekrar bicirdamaya başlayınca gene yatarak emziriyorum boyle boyle 9 buluyor uyanmasi ama bu gece hiç uyuyamadi ezandan sonra daldi derin uykuya

Canım bizim düzelen emme mız misafirden sonra gitti ki hiç kaçamak yapmadım uykularımız da ramazandan beridir çok kötü sadece ayakta uyuyor çıt dese kılkıyor bir ara düzeldi sonra gene bozuldu. Biz keçi sütüne başlamadan da ve diyeti bozmadan evvelde vücutta döküntü vardı huzursuzdu. Şimdide aynı hattaaa muhallebi veriyorum keçi yoğurdu veriyorum kaka sayımız azalıp sarı pütürlü oldu dün ilk defa yerine koyduğumda yarım saat uyudu gürültüde. O yüzden ben bir yerler de hata yapıyorum diye düşünüyorum dün doktorla görüştüm pişik yok kaka yok kaşıntı var hafif sancı var dedim bebeğe zarar verirmiyim keçi yoğurduyla dedim. Hayır asla abartma sadece dedi kaşıntı için krem verdi coresatin biliyorsun kortizonsuz . benim aklıma gelen benim sütüm yağlı değil vitaminine diyeceğim yok maşAllah boyumuz iyi çünkü. Ama karnını doyurmuyor ondan ne uyku uyuyor ne huzurlu oluyor ek gıdaya tam manasıyla geçince iyi olur inş. Muhallebi verdiğim gece 3 saat Uyuyor demek aç diyorum bende. Ama siz farklısınız cnm kan önemli birşey bağırsak sistemi zarar görüyor doktorun haklı

ben de annem gibi konuşup moralini bozayım:aç o zaman...aç olmasa uyanmaz:))benimki hep öyle der de.ne kadar doğrudur bilemem.
hah işte bende diyorum bu çocuk doymuyor doymuyor :))

Merhaba arkadaslar, ne zamandir yazamiyor. Kizlar iyice hareketlendiler. Arkami bile dönemiyorum artik. Yere koymamla dönmeleri bir oluyor. Kizlarimda biri göbeğinin uzerinde dönene sürünüyor. Ek gidalara da basladik. İki bebegi yedirmek hazirlamak derken yoruluyor insan :) gece saat 4 den sonra oyun oynama cikardilar son 3 gundur anlamadim. 4 kalkip yataklarinda oynuyorlar dönüyorlar.
Meme bizde gece hic bitmiyor her saat basi emmek istiyorlar. Bakalim eylulde is basi yapacagim uykusuz nasil is hayati olacak gorecegiz :)
Diş ciksin diye bekliyorum ama henuz birsey yok.
6 ay goz muayeneleri yapildi.
Asilari oldular.
Büyüyoruz artik. Bundan sonra en koşturmaca zamanlar başladı
Uyuma konusunda bizimkilerde yan yatnayi seviyorlar ben doktoruma sordum korkuyorum ben gece dondukleri icin emzirip yatiriyorum cunku dedim 6 aylik oldular artik kendini kurtarirlar dedi.

MaşAllah gerçek ten nazara geliceksin dua oku bol bol bide iş diyorsun cnm Allah kolaylık versin ki veriyorda. Diş 1 yasında çıkaran çok nekadar geç o kadar rahat bu sıcak larda çok ishal olur kış daha kolay. Bizimki de yan ve yüzüstü rahat ediyor çok güzel evirip çevirio kendini kafasını rahat çevirdiğinden beri korkmuyorum ben en gazlı günlerde kurtarıcı oldu yüzüstü uyutmak

ben de annem gibi konuşup moralini bozayım:aç o zaman...aç olmasa uyanmaz:))benimki hep öyle der de.ne kadar doğrudur bilemem.

Yok moralim bozulmaz, aç değil çünkü biliyorum :) sanırım atak döneminde, beni istiyor.

Olabilir tabi hepsi :) ben de öyle düşünüyorum atakta sanırım. Bir gün önce doyan çocuk bir gün sonra aç olmaz yani :)) emziriyorum emziriyorum ama bu ara biraz sancılanıyor işte, gece çok emdiğinden. E emzirmeden de olmuyor. Bu dönem böyle devam edicez artık yeni düzenini bulana kadar :)

Oy maşaallah ne güzel :) benimki de öyleydi de bu ara bozdu düzenini bakalım ne zaman oturcak bir daha :)

Bizim gece uykusu berbat durumda çok uykusuzum valla 11 fen e kadar 6 kere kalktı 5 ten sonra uyumadı bu saate kadar 7 dk uyudu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…