2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Kızlar benim minnak gündüz uykusunu unuttu nerdeyse 2-5 max 20 dk falan uyuyor gündüz ,onun haricinde yapışığız:KK200: diş sancılarıyla haşır neşiriz bi de bu aralar. Calpol alerji yaptı mı sizin kuzularda, benim kızımda yaptı da alternatif ateş düşürücü var mı kullandığınız. Ben bu seferde annemlerin köyde mahsurum:)))
Benim minnak bişeyleri tutmaya yeni başladı ve bi hayli hareketlendi. Köyden kınalı bi beşik bulduk içine koyup sevmekle meşgulüz kendisini bu aralar:anne:
Sizler nasılsınız? Yavrularınız nasıl? Neler yapıyorlar?

Arkadaşlar bir konuda fikirlerinizi merak ediyorum.. Evde kablosuz internet vardı.. Bir makalede okumuştum. Hacattepe Üniv. De bir profosör.. evlerdeki kablosuz internetin zararlı olduğu çünkü bebeklerin kafatasının yetişkinlere göre ince olduğu için daha fazla etkilendiği den uykusuz ve huzursuzluğunu arttırır demişti.. bizde bunun üzerine kablosuzu kabloluya çevirdik.. aynı durumda olan var mı.. ne düşünüyorsunuz.. bebek 5 ay 2 günlük oldu tekrar wireless ı taksak mı ne dersiniz...
bu konuyu ne kadar cok arastirdim bilemezsin, evet zararli oldugu kesin esim de ben de bilgisayarciyiz ondan zaten daha cok evde kablo kullaniliyor, telefonlar icin acik wifi kapatalim dedigimde esim olur komsulara da soylemeliyiz ama dedi. bi kontrol et derim, bizim evde bazi komsularin wifilari daha cok cekiyo bizimkinden ondan gereksiz olduguna kanaat getirdik ve kapatmadik ama sizde öyle bir durum yoksa kesin kapatın derim

Kızlarr kaç numara bez kullanıyorsunuz? 3 kullanıyorum ama geçen 2 kez sızdırdı. Acaba 4e mi geçsem dedim

Güle güle bol uykulu kullan :) benimde kv de var büyük oğlandan kalma alcan onu ağırlaştılar artık
İçinde uzun uyuyorlar mı eşim çok geç geliyor hala alamadım

Ss35 Ss35 bebeğinin uyku süresi uzadımı cnm bende o markayı düşünüyorum birde nekadar süre kendi kendine sallanıyor. Offf tövbe bir daha çocuk düşünürsem sallamıcam emzik te vermicem doktorları dinleyip emme arasında açmicam daha birsüü şey çok doluyum çok

İçinde uzun uyuyorlar mı eşim çok geç geliyor hala alamadım

Ss35 Ss35 bebeğinin uyku süresi uzadımı cnm bende o markayı düşünüyorum birde nekadar süre kendi kendine sallanıyor. Offf tövbe bir daha çocuk düşünürsem sallamıcam emzik te vermicem doktorları dinleyip emme arasında açmicam daha birsüü şey çok doluyum çok
Can'ım uyku süresi her zamanki gibi normal tam derin uykuya daldığında yatağına aldım yatağına aldıktan sonra daha rahat uyudu. Sonuçta elini kolunu fazla rahat hareket ettiremiyor salıncakta ama sonuç olarak ayağımda sallamadan uyudu. Sallama süresi elimle bir kere sakladıktan sonra hemen durmuyor zaten yine 5 dk filan sürüyordu. Bende bir daha çocuk düşünürsem kesinlikle bu şekilde uyutmicam:KK43:. Çok zor oluyor büyüdükçe ağırlaşıyorlar bacaklarımda ağrıyor zaten ilerisi için çok zor olucak.

Can'ım uyku süresi her zamanki gibi normal tam derin uykuya daldığında yatağına aldım yatağına aldıktan sonra daha rahat uyudu. Sonuçta elini kolunu fazla rahat hareket ettiremiyor salıncakta ama sonuç olarak ayağımda sallamadan uyudu. Sallama süresi elimle bir kere sakladıktan sonra hemen durmuyor zaten yine 5 dk filan sürüyordu. Bende bir daha çocuk düşünürsem kesinlikle bu şekilde uyutmicam:KK43:. Çok zor oluyor büyüdükçe ağırlaşıyorlar bacaklarımda ağrıyor zaten ilerisi için çok zor olucak.
Benimki anca ayakta uyuyo çokmu alıştırdım yoksa alerjidenmi bilemedim karnıda doymuyor sanki güzel emse doğacak nerde ama

Bebeğim sanırım diş çıkarıyor ama yandan. Sivrilmiş sanki. Eli de sürekli orada. Ağzına ne alsa orayı kaşıyor. İki gündür meme reddi, uykusuzluk, saç çekme, iştahsızlık vs belirtiler var.

Bebeğim sanırım diş çıkarıyor ama yandan. Sivrilmiş sanki. Eli de sürekli orada. Ağzına ne alsa orayı kaşıyor. İki gündür meme reddi, uykusuzluk, saç çekme, iştahsızlık vs belirtiler var.
Resim çekmene izin verir mi acaba benimki de aşırı huysuz doysun uyusun farketmiyor anlamadım gitti alerji desem dişmi desem anlamadım alt iki diş yeri kabarmış ama daha tam beyazlama yok bir ay önceki hali bu
IMG_20170802_113752.jpg
IMG_20170802_113848.jpg

Kızlar benim de kızımın gündüz uykuları yarım saat bile sürmez olmuştu.Hatta gece de 12 ye kadar ayakta durmaya başlayınca bu işte bir terslik var dedim normal değil bi bebeğin o kadar durması.Gözünden uyku akıyor çünkü çocuğun.Ben alışmışım emerek uyumasına hep emerek uyumasını bekliyordum.Ama fark ettim ki kızım artık emerek uyumak istemiyor her zaman.Emerek uyumasını bekledikçe uyumuyor uyumadıkça huysuzlanıyor hiç uyuyamaz oluyordu.Şimdi artık uyanıkken uyku sinyallerni verdiği an ( göz ovuşturma esneme vs) hemen emzirip uyumazsa gezdirmeye alıyorum.Gezerek iyice mayışıp uyuyor genelde ya da kucakta sırt sıvazlıyorum.Sallanmak istemediğinden mecbur gezdiriyorum.Yani sinyali verir vermez bi şekilde uyutuyorum hem uykusu süresi uzadı hem de huzursuzluğu gitti 2 saate yakın uyumaya başladı.Siz de uyku sinyali verir vermez onu geçirmemeye çalışın çünkü uyumadıkça hem huysuz oluyorlar hem de çok zor dalıyorlar hem de uyusalar bile hemen uyanıyorlar.Bir de kızım artık dönerek uyuduğundan genelde yüzüstüne dönüyor bir şekilde böyle de uzun uyuyor sırt üstüne göre.

Kızlar benim de kızımın gündüz uykuları yarım saat bile sürmez olmuştu.Hatta gece de 12 ye kadar ayakta durmaya başlayınca bu işte bir terslik var dedim normal değil bi bebeğin o kadar durması.Gözünden uyku akıyor çünkü çocuğun.Ben alışmışım emerek uyumasına hep emerek uyumasını bekliyordum.Ama fark ettim ki kızım artık emerek uyumak istemiyor her zaman.Emerek uyumasını bekledikçe uyumuyor uyumadıkça huysuzlanıyor hiç uyuyamaz oluyordu.Şimdi artık uyanıkken uyku sinyallerni verdiği an ( göz ovuşturma esneme vs) hemen emzirip uyumazsa gezdirmeye alıyorum.Gezerek iyice mayışıp uyuyor genelde ya da kucakta sırt sıvazlıyorum.Sallanmak istemediğinden mecbur gezdiriyorum.Yani sinyali verir vermez bi şekilde uyutuyorum hem uykusu süresi uzadı hem de huzursuzluğu gitti 2 saate yakın uyumaya başladı.Siz de uyku sinyali verir vermez onu geçirmemeye çalışın çünkü uyumadıkça hem huysuz oluyorlar hem de çok zor dalıyorlar hem de uyusalar bile hemen uyanıyorlar.Bir de kızım artık dönerek uyuduğundan genelde yüzüstüne dönüyor bir şekilde böyle de uzun uyuyor sırt üstüne göre.
Bana hep köydeki teyzeler gece uykusu iyiyse gündüz uyumaması normaldir dediler. Gece 12 saatten fazla uyuyor(aralarda emmek için uyanıyor). Ben de demek ki böyle dedim ama. Uykusunu ben de geçirmiyorum, dediğin yöntemleri(sallama hariç) kullanıyorum ama bikaç haftadır 5-10 dk bazen max 20 dk oluyor. Nerde yanlış yapıyorum bülmiyorum ama sanırım ben de bi kendimi gözden geçirmeliyim.
Bu arada benim kız da yüzüstü yatardı organlar için zararlı olduğunu duyunca sırtüstüne çevirdüm ben.

tamamen katılıyorum.aynı sıkıntı bizde de var.gündüz uykuları azaldı.uyumadıkça daha az uyuyor ve huysuzlaşıyor.artık ilk esnemeyi görür görmez uyutuyorum.2.esnemeyi görürsem ya uyumaz ya da hemen uyanır. çoğunlukla memede uyuyor.arada da ayağımda sallıyorum.karşı değilim ben sallamaya.oğlumu da böyle uyuturdum.ha sallamadan kastım çok güçlü değil, sadece hareket ettiriyorum titreşim gibi...,

34beden 34beden ben istemesemde kızım yüzüstü yatıyor artık.kendisi dönüyor.defalarca kez düzeltiyorum ama inatla dönüyor.park yaıtak var bizde.bi ucundan diğerine döne döne gidiyor.umarım zarar görmez.

tamamen katılıyorum.aynı sıkıntı bizde de var.gündüz uykuları azaldı.uyumadıkça daha az uyuyor ve huysuzlaşıyor.artık ilk esnemeyi görür görmez uyutuyorum.2.esnemeyi görürsem ya uyumaz ya da hemen uyanır. çoğunlukla memede uyuyor.arada da ayağımda sallıyorum.karşı değilim ben sallamaya.oğlumu da böyle uyuturdum.ha sallamadan kastım çok güçlü değil, sadece hareket ettiriyorum titreşim gibi...,

34beden 34beden ben istemesemde kızım yüzüstü yatıyor artık.kendisi dönüyor.defalarca kez düzeltiyorum ama inatla dönüyor.park yaıtak var bizde.bi ucundan diğerine döne döne gidiyor.umarım zarar görmez.
Benim oğlumun 40 dk 1 saat sonra uykusu geliyor çok erken değilmi 4 buçuk aylık acaba derin uyuma maşı benim hatammı alerjiden değilmi ve yinede emme de çünkü memeyi rededen yok aramızda

Benim oğlumun 40 dk 1 saat sonra uykusu geliyor çok erken değilmi 4 buçuk aylık acaba derin uyuma maşı benim hatammı alerjiden değilmi ve yinede emme de çünkü memeyi rededen yok aramızda

bugün kontrolümüz vardı.prof a gittik yine.15 günde 180 gr.almış.iyi dedi.çorba başlattı.kabak, patates, havuç nve ıspanağa aynı anda başla dedi.bir hafta arayla da başka sebzeler katarsın dedi.benim diyete devam.alerji testini yine önermedi, bir şey çıkmaz, kafamız karışır, denemeye devam dedi.süt ürünleri için de sen aklıma geldin.keçi sütü tüketebilir miyim dediğim de asla dedi.yakup a veriyorsun.o azdırmış olabilir mi?

X