2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Merhaba arkadaslar, ne zamandir yazamiyor. Kizlar iyice hareketlendiler. Arkami bile dönemiyorum artik. Yere koymamla dönmeleri bir oluyor. Kizlarimda biri göbeğinin uzerinde dönene sürünüyor. Ek gidalara da basladik. İki bebegi yedirmek hazirlamak derken yoruluyor insan :) gece saat 4 den sonra oyun oynama cikardilar son 3 gundur anlamadim. 4 kalkip yataklarinda oynuyorlar dönüyorlar.
Meme bizde gece hic bitmiyor her saat basi emmek istiyorlar. Bakalim eylulde is basi yapacagim uykusuz nasil is hayati olacak gorecegiz :)
Diş ciksin diye bekliyorum ama henuz birsey yok.
6 ay goz muayeneleri yapildi.
Asilari oldular.
Büyüyoruz artik. Bundan sonra en koşturmaca zamanlar başladı
Uyuma konusunda bizimkilerde yan yatnayi seviyorlar ben doktoruma sordum korkuyorum ben gece dondukleri icin emzirip yatiriyorum cunku dedim 6 aylik oldular artik kendini kurtarirlar dedi.
Maşallah kızlarına,ne güzel. Allah kolaylık verir inşallah dert etme sen

Bizim gece uykusu berbat durumda çok uykusuzum valla 11 fen e kadar 6 kere kalktı 5 ten sonra uyumadı bu saate kadar 7 dk uyudu :KK43:
Senin bebeğin baştan beri uykuyu sevmiyor galiba bende çok uykusuzdum dün 9da oğluşla beraber uyuduk çok iyi Dinlendim her nekadar çok sık kalksada. Acaba huyumu öylemher çocuk bir olmuyor yada klasik anne lafı doymuyormu

Yok moralim bozulmaz, aç değil çünkü biliyorum :) sanırım atak döneminde, beni istiyor.

Olabilir tabi hepsi :) ben de öyle düşünüyorum atakta sanırım. Bir gün önce doyan çocuk bir gün sonra aç olmaz yani :)) emziriyorum emziriyorum ama bu ara biraz sancılanıyor işte, gece çok emdiğinden. E emzirmeden de olmuyor. Bu dönem böyle devam edicez artık yeni düzenini bulana kadar :)

Oy maşaallah ne güzel :) benimki de öyleydi de bu ara bozdu düzenini bakalım ne zaman oturcak bir daha :)
Ya doyma olayı şöyle cnm sütün vitamin değeri değişmez aynıdır bebek zihinsel bedensel olarak gelişir ama yağ oranı farklı birşey o tokluk hissi verir bebeğe mesela benim sütüm yağlı değil ilk zamanlar sapsarıydı gündüz 2 saat uyuyordu deliksiz oda alerjimiz pik yaptığı Zaman lar şimdi sallamama rağmen dalamıyor çoğu zaman. Yedikleri mize göre değişiyor yağ oranıda. Benim kendimde olan gözlemim :)

Ya doyma olayı şöyle cnm sütün vitamin değeri değişmez aynıdır bebek zihinsel bedensel olarak gelişir ama yağ oranı farklı birşey o tokluk hissi verir bebeğe mesela benim sütüm yağlı değil ilk zamanlar sapsarıydı gündüz 2 saat uyuyordu deliksiz oda alerjimiz pik yaptığı Zaman lar şimdi sallamama rağmen dalamıyor çoğu zaman. Yedikleri mize göre değişiyor yağ oranıda. Benim kendimde olan gözlemim :)

Uykuya dalmada vs hiç problemi yok, birde hani kalkmasa da uykusunun arasında versem de alan bir çocuk :) şimdi tek fark mıkırdanıyor biraz. Başından beri sütüm az mı, yetmiyor mu, doyurmuyor mu diye bir kere bile düşünüp kendimi strese sokmadım hiç ki zeval gelmesin diye :) şu anda da öyle bir şey düşünmüyorum açıkçası hani atak dönemine yoruyorum biraz.

Son düzenleme:
Uykuya dalmada vs hiç problemi yok, birde hani kalkmasa da uykusunun arasında versem de alan bir çocuk :) şimdi tek fark mıkırdanıyor biraz. Başından beri sütüm az mı, yetmiyor mu, doyurmuyor mu diye bir kere bile düşünüp kendimi strese sokmadım hiç ki zeval gelmesin diye :) şu anda da öyle bir şey düşünmüyorum açıkçası hani atak dönemine yoruyorum biraz.
Aman dilleme cnm nazar olur maşAllah. Zaten emen bebeğe göğüs bomboş bile olsa yeter çünkü çekerek getirir. Sadece yağ oranından bahsetmiştim mide doluyor yoksa :KK66:

Aman dilleme cnm nazar olur maşAllah. Zaten emen bebeğe göğüs bomboş bile olsa yeter çünkü çekerek getirir. Sadece yağ oranından bahsetmiştim mide doluyor yoksa :KK66:

Aynen doğru tabi, sütü en çok arttıran şey emmek :) yağı nasıl bilemiyorum tabi ki ama bu aralar yapışıklığı çok sevdiği bir gerçek maalesef :))

Aynen doğru tabi, sütü en çok arttıran şey emmek :) yağı nasıl bilemiyorum tabi ki ama bu aralar yapışıklığı çok sevdiği bir gerçek maalesef :))
Keşke benimkide emse tuvalete bile gidemesem eşime diyorum ki bebekler emmeyi bırakmak istemez ler hazır olmazlar ya bende yakubun beni emmeyi bırakmasına hiç hazır hissetmiyorum ruh halim çok bozulur diyorum :KK48:
Napalım nasip bizim tek problem ağzına aldığında ağzına akıcak hemen süt bolken güzel baştan öyle alıştı:işsiz:

Keşke benimkide emse tuvalete bile gidemesem eşime diyorum ki bebekler emmeyi bırakmak istemez ler hazır olmazlar ya bende yakubun beni emmeyi bırakmasına hiç hazır hissetmiyorum ruh halim çok bozulur diyorum :KK48:
Napalım nasip bizim tek problem ağzına aldığında ağzına akıcak hemen süt bolken güzel baştan öyle alıştı:işsiz:

Benim hiç öyle üstüme başıma akmadı, fışkırdı vs bile diyemem ama o zaten meme yapısı ile ilgili bir şeymiş. Ne kadar nasipleri varsa, o kadar emcekler artık. İnşaallah daha çok nasipleri vardır :))

Benim hiç öyle üstüme başıma akmadı, fışkırdı vs bile diyemem ama o zaten meme yapısı ile ilgili bir şeymiş. Ne kadar nasipleri varsa, o kadar emcekler artık. İnşaallah daha çok nasipleri vardır :))
Zaten düzenli oldumu redde az oluyor benim hafta hafta değişiyor e tabi emmemizde haliyle. Bi boşboş oluyo meme reddi olunca doymuyo benimki bi bakıyorum taş olmuş dokunamıyorum ozaman epey emiyor sallayınca karnı lok lok yapıyo :KK48:ozamanki mutluluk tarif edilemez.:KK36:

Selam kızlar nasılsınız
Bişey söylemek istiyorum.
Kızım bana küstü niye bilmiyorum geçen bı kere tırnağın etini kesmisim o günden sonra bana gülmüyor istemiyor :KK43: babaanesine halasına babasına ve herkese gülücük atıyor bana yok sömürtuyor ilgileniyorum baya ama işte off ya nerede hata yapıyorum ben ya :KK43: elimden geldiği daha fazlasını yapıyorum ama yok sözde böle yaşayan varmı

Selam kızlar nasılsınız
Kızım bana küstü niye bilmiyorum geçen bı kere tırnağın etini kesmisim o günden sonra bana gülmüyor istemiyor :KK43: babaanesine halasına babasına ve herkese gülücük atıyor bana yok sömürtuyor ilgileniyorum baya ama işte off ya nerede hata yapıyorum ben ya :KK43: elimden geldiği daha fazlasını yapıyorum ama yok sözde böle yaşayan varmı
Biz tartıştıktan sonra yakubun morali çok bozuk oluyor gönlünü alması çok zor oluyo şaklabanlık yapıp gönlünü almaya çalışıyorum yoksa emmek te istemiyor huzursuzda oluyo :)

Selam kızlar nasılsınız

Benimki sadece anneannesine kahkaha atıyor, bir bakışı yetiyor. Bize sadece ağzını aça aça gülüyor ama küs olduğunu düşünmedim hiç :)

Biz tartıştıktan sonra yakubun morali çok bozuk oluyor gönlünü alması çok zor oluyo şaklabanlık yapıp gönlünü almaya çalışıyorum yoksa emmek te istemiyor huzursuzda oluyo :)
Evet yüzüme bakmıyor benim kızimla barışma cabalarim çok zor oluyor ne edip ne yapıp elinden geleni yapıyorum benim kızim natçı ve kindar çıktı :KK43:

Benimki sadece anneannesine kahkaha atıyor, bir bakışı yetiyor. Bize sadece ağzını aça aça gülüyor ama küs olduğunu düşünmedim hiç :)
Evet babaaneye halaya gidince kahkaha atıyor mutlu oluyor ya bugün bı arkadaşim geldi onada güldü yabancılık çekmedi ağlamadı verdiğimde. Demek ilgiye mı ihtiyacı var bilmiyorum

Evet babaaneye halaya gidince kahkaha atıyor mutlu oluyor ya bugün bı arkadaşim geldi onada güldü yabancılık çekmedi ağlamadı verdiğimde. Demek ilgiye mı ihtiyacı var bilmiyorum

Benimki de herkese gider :) tanıdıktan sonra gülmeye başlıyor gerçi ama tanıyorsa da herkese güler. Sadece kahkahası belli kişilere. Biraz daha oyun oyna annesi, küsmez ki onlar :)

ARkadaşlar cevaplarsanız sevinirim

bebeğinizi sırt üstü yatırdınız ellerinden tutup oturur gibi kaldırıyorsunuz bebeğiniz elinizi tutarak kalkabiliryor mu ?? Yoksa siz de elini tutarak destek mi veriyorsunuz benimki gevşek tutuyor sadece onun tutmasıyla kalkamıyor

X