2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Yabanadogru Yabanadogru bu arada şimdi okudum hamileler günde 1 nar yiyebilir yazıyor
sen seviyordun galiba zararı yoktur diyor

Hamilelikte nar tüketimi yararlıdır!

Teşekkür ederim arkadaşım ama dün nar yedim yine dayanamadım. Ondan da midem bulandı. Yani nar da yalan oldu

Kizlar cabuk ogrenir canim
Bende coo zorlandim tuvalet egitiminde
Ilk once sabirli olmalisin
Cocugun ilgisini cekecek seyler yapmalisin
Ben ilk önce cis egitimi verdim aslinda ikisini bir vermeye calissamda kakasini yapmadi hep korktu
Kaka yi kenara biraktik ve cise odaklandik
Sonra hic bezlemedim. Illaki altina yapti ne donlar yikadik
Acikcasi ikisinin egitimi asagi yukari benim 3 ayimi aldi
Birde eve bir lazimlik alarak cozum buldum ve bir tuvalette kitabimiz vardi.
Ona hep buyukmus gibi davrandim ve yalniz biraktim tuvaletini hic soylemedi ben anliyordum yuzunden suclu suclu bakiyordu hemen kucagima alip tuvalete kosuyorduk. Sonra onu lazimliga oturtup
Oglum sen simdi burda otur ve kitap oku isin bitincede bana seslen olur mu dedim
O da bunu cok büyük bir seymis gibi onemseyip bana yardimci oldu sagolsun. Aslinda daha uzun maceralarımiz varda burda sizi sıkmak istemiyorum
Cok tatlısın ve bilinçli bir annesin :) anlat anlat hikayeleri okumayı severim. Bizim tuvalet iletişimiz çok daha farklı oldu. Ben yazın basında lazimlik almıştım . Tuvaletin yanına koydum. Beni tuvalette otururken göre göre en sonunda kendisi de kulodunu çıkartıp otrmaya başladı. Tamam dedim bitti bu iş. Çıkartım kulodu bezsiz dolaştı 1 hafta baktim her yer çiş oluyor dedim erken galiba. 21 aylık falandı o zaman. Sona aradan 2-3 hafta geçti. Baktım hala kuloduni çıkartıyor beni görüp lazimliga oturuyor falan dedim tamam yine deneyeceğim. Basta sadece yyku disinda bez takmiyordum. Sonra baktim heo söylüyor uyku da da cikarttim bezi derken bez donemi bitti bizin icin. Evde ki tüm bezleri attık. Dedim bez bitti artık ve sen büyüdün bak çişini tutabiliyorsun. Ve böyle böyle başladı.
Ama ben bunda yıkanabilir bez kullanmanın etkisinin var olduğunu düşünüyorum. Cok erken bıraktı çünkü bezi. Bazen ara sıra kaçırıyor ama alıştık artık :)

Bazen bende oyle diyorum. Ihmal edecekmisim gibi
Allah korusun ya.. en buyuk korkularimdan birisi bu..

Kizlar cabuk ogrenir canim
Bende coo zorlandim tuvalet egitiminde
Ilk once sabirli olmalisin
Cocugun ilgisini cekecek seyler yapmalisin
Ben ilk önce cis egitimi verdim aslinda ikisini bir vermeye calissamda kakasini yapmadi hep korktu
Kaka yi kenara biraktik ve cise odaklandik
Sonra hic bezlemedim. Illaki altina yapti ne donlar yikadik
Acikcasi ikisinin egitimi asagi yukari benim 3 ayimi aldi
Birde eve bir lazimlik alarak cozum buldum ve bir tuvalette kitabimiz vardi.
Ona hep buyukmus gibi davrandim ve yalniz biraktim tuvaletini hic soylemedi ben anliyordum yuzunden suclu suclu bakiyordu hemen kucagima alip tuvalete kosuyorduk. Sonra onu lazimliga oturtup
Oglum sen simdi burda otur ve kitap oku isin bitincede bana seslen olur mu dedim
O da bunu cok büyük bir seymis gibi onemseyip bana yardimci oldu sagolsun. Aslinda daha uzun maceralarımiz varda burda sizi sıkmak istemiyorum

Canim cok teşekkür ederim boyle uzun uzun anlattigin icin :) Benim simdiden boyle tuvalet egitimi maceralarini okuyup bi yol belirlemem gerekiyor.

Hastaneden yeni geldim. Ben 6+4 sanıyordum 6+3'müş. Kalp atışını duydum, kese içinde bebeği gördüm. Çok sevindim. Ama doktor progesteron kullanmamı ısrarla istiyor. Berbat bir ilaç hiç istemiyorum. Demek ki riskli gördü diye düşünüyorum : (( Neyse buna da şükür.

Gecmis olsun canim. Doktorun talimatlarina uy mutlaka.. Rabbim seni de bebegini de korusun..

Benm pantolonlarımın hepsi yüksek bel. Karnım şişti benim kapanmıyorlar...
Alttan falan her türlü oluyor ama işte fermuar kısmı şiş...
Bende geç döllenme var en son adet 21 ağustos acayip bir şişlik var...
Canim benim de pantolonlarim dar bugun baktim bir kilo almisim ama bence siskinlikten dar oluyor cunku gobek degil.mide gazi var midem sis

Kızlar selamlar :)) ben az önce yaptığım testte çift çizgiyi gördüm. Reglim 3 gün gecikti ama benim hep gecikiyordu. Fakat iki gündür çok çok fazla karın ağrım var. Adet ağrısı gibi çok yoğun derecede girip çıkıyor. Aranızda böyle olan var mı?
Sabah doktora gideceğim.

Merhaba kızlar bende aranıza yeni katıldım 26 yaşındayım 3 yasında bir kızım var dün ögrendim hamile olduğumu

Kızlar selamlar :)) ben az önce yaptığım testte çift çizgiyi gördüm. Reglim 3 gün gecikti ama benim hep gecikiyordu. Fakat iki gündür çok çok fazla karın ağrım var. Adet ağrısı gibi çok yoğun derecede girip çıkıyor. Aranızda böyle olan var mı?
Sabah doktora gideceğim.

Aramıza hosgeldiniz kizlar. Saglikli gebelik sureci ve saglikli bebekler nasip etsin Rabbim :)

Kızımda testte cizgi silikti ertesi gun kan tahlilinde emin oldum hamileligimden.

Simdi bunda da testi erken yapmistim ve yine silik cizgi . Bat in uzerinden 9 gun gecti. Seytan diyo git bi test daha yap ve gor belirgin cizgiyi hep silik hep silik

Kızımda testte cizgi silikti ertesi gun kan tahlilinde emin oldum hamileligimden.

Simdi bunda da testi erken yapmistim ve yine silik cizgi . Bat in uzerinden 9 gun gecti. Seytan diyo git bi test daha yap ve gor belirgin cizgiyi hep silik hep silik
Ben de hep silik gordum hatta bu gebeligimi adete 7 gun kala ogrendim evde bi tane test var usenmezsem yapip cizgiyi gormek istiyorum:)

Bu ağrılardan yaşayan var mı peki aranızda :KK43:( Korkuyorum ben biraz. Rahim genişlemesi diyorlar lakin baya ağır var. Bir el atın şu garibana

Hastaneden yeni geldim. Ben 6+4 sanıyordum 6+3'müş. Kalp atışını duydum, kese içinde bebeği gördüm. Çok sevindim. Ama doktor progesteron kullanmamı ısrarla istiyor. Berbat bir ilaç hiç istemiyorum. Demek ki riskli gördü diye düşünüyorum : (( Neyse buna da şükür.

:nazar::nazar::nazar::nazar:
maşallah canım çok sevindim erkenden görmene...
doktorun ihtiyatlı davranmaya çalışıyor galiba...
olsun kullan yeterki bir sorun olmasın

Sabah doktora gideceğim.

hoşgeldin
evet canım benim kasıklarım ve karnım adet olacakmışım gibi ağrıyordu
sonra göğüs ağrıları eklenmişti

X