2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Slm arkadaşlar ben bayagidir yazmiyodum ikili testte ense ölçümü 2.1 çıktı ve doktor çok moralim bozdu çok sukur tahlillerim temiz çıktı ama içime bi supe dustu sizce cokmu yüksek moralim çok bozuk surekli agliyorum
canim bildigim kadariyla 3 sinir.ama olcum doktordan doktora degisebiliyormus..ben ense kalinligini arastirirken gordumki 2.1 normal bi deger..istersen baska bi doktora daha olcum yaptir..

Aslında bugün tam adet günümdü hamile olmasam. Ben de doktora onu sordum. Adet günüm olduğu için olmuş olabilir mi diye. Sert bir şekilde öyle bir şey yok dedi. Hamilelik başlayınca adet olmak mümkün değil dedi.

Yok canım. Ben hiç acile gitmedim. Sanırım başka biriyle karıştırdın. Bu yaşadığım ilk sorun aslında. Evet dediğin gibi bebeğim iyi olduğu için şükrediyorum.
Ama bu sorun kafamı da kurcalamıyor değil. Yani acaba doktorun farkedemediği önlem alınması gereken bir sorun varsa ve geç kalırsak diye korkuyorum.

Canım aslında ben doktorumu değiştirdim. Normalde gittiğim doktor normal doğum yapmadığı için. Biz ilçede oturuyoruz. Şehir merkezinde bir doktora gitmeye başladım. Yeni doktorum perinatolog değil ama prof.
Anlatılana göre çok tecrübeli bir doktormuş. Fakat söz konusu kanama olunca 1 saat yola gitmeyi göze alamadım. İlçedeki daha önce gittiğim doktora gittim.
Acaba 1 saat yol da olsa gitmeli miydim ?:110: Bir an önce bebeğin iyi olduğunu öğrenmek için buradaki doktora gittim.
ozaman senle aynı durumu yaşayan bi arkadsımız daha var oda aynı kanama ile gitti doktor gayet ıyı demiş bebek butun tahliller yapılmış ama bişey bulamamslar o yuzden sen sandım hatta merak etmiştim bende ne yaptı diye ama ısmı hatrlamayınca soramadım

Kizlarr bizde isim konusunda skintiliyiz kv kb yla esimle hep hayalimzde bi isim var onu soyledik sanki bozuldular siz karar vermissnz zaten oyle isim mi olur biz karsmayiz me koyarsnaz koyun dediler ama kizdilar belli ki ama ben degsmeyi dusunmuyorum ilerde bu sorun olurmu ki acaba

off boşver canım içinden geçeni koyun.(bu arada ismi merak ettim:)
benımkılerde oyle bır laf etti.siz çocuğunuza koyarken danıştınız mı dedım kaldılar oyle. hakkaten çocuklarının adı eşiminkide dahil çok modern isimler. ihtımal yok yani:)

Kizlar ben evde sudyen takamiyorum cok buyuduler ve kaşınıyor rahatsiz oluyorum sizinde ole mi
benimki 2 kilo oldu:KK70::KK70: ama hala eskiler oluyor.
sarkar diye rahat bırakmıyorum...

Kizlarr bizde isim konusunda skintiliyiz kv kb yla esimle hep hayalimzde bi isim var onu soyledik sanki bozuldular siz karar vermissnz zaten oyle isim mi olur biz karsmayiz me koyarsnaz koyun dediler ama kizdilar belli ki ama ben degsmeyi dusunmuyorum ilerde bu sorun olurmu ki acaba

üfff onlara ne ya
kendi çocuklarının ismini koymuşlar bıraksınlar acıyı çekecek emeği verecek olanın hakkına karışmasınlar
ben aşırı sinir oluyorum kim ne derse desin istediğim ismi koyacağım
sorun olacaksa olsun ben hiç takmam

off boşver canım içinden geçeni koyun.(bu arada ismi merak ettim:)
benımkılerde oyle bır laf etti.siz çocuğunuza koyarken danıştınız mı dedım kaldılar oyle. hakkaten çocuklarının adı eşiminkide dahil çok modern isimler. ihtımal yok yani:)

benimki 2 kilo oldu:KK70::KK70: ama hala eskiler oluyor.
sarkar diye rahat bırakmıyorum...
oğlum olacak inşallah Yaman ismi hayalimdi eskiden beri onda kararlıyız ama bakalım canım çok surat asarlarsa moralım bozulur tabi

üfff onlara ne ya
kendi çocuklarının ismini koymuşlar bıraksınlar acıyı çekecek emeği verecek olanın hakkına karışmasınlar
ben aşırı sinir oluyorum kim ne derse desin istediğim ismi koyacağım
sorun olacaksa olsun ben hiç takmam
aynen canım bende çok bozuldum eşimin ismi dedelerinin ismini koymuşlar benden de öyle birsey beklıyolar sanırım ama sonuçta benımde dedem var yani ılla dede koyulcaksa neden benim değilde eşimin dedei Allahtan eşim benle aynı fikir de uzatmıyoruz bu konuyu

kelebekmrve kelebekmrve isim konusuna takilma bence. Bi iki surat bile yapsalar alisirlar. O sizin cocugunuz ve esinle sen vereceksin kadari her yonuyle dusunup. Karar tamamen sizin,biz sormayi dusunmuyoruz eger olumsuz bakarlarsa da fikir degistirecegimizi sanmiyorum.

13.haftada gittiğimde erkeğe benziyo dedi iki hafta sonra 16.haftamda gidicem kesin ozaman belli olur :)

Gercekten cok uzuldum tutamıyorum kendimi ben dusunmeden yazdim ama bilerek beyinsiz denmek eskiklik denmek zoruma gitti ozur dilerim tekrardan
Üzülme bence canm evet belki isteyip gec cocuk sahibi olanlar açısından talihsiz bi açıklama olmuş ama kötü niyetle yazmadığın belli zaten bazı insanlar da kompleksleri yüzünden cok sert elestirilerle gelebiliyolar takmamk lazim sen niyetini biliyorsan gerisini boşver...

Kızlar herkese merhaba. Test sonuçlarımız geldi. Çok şükür sağlıklıymış. Bir oğlumuz olacak inşallah. Rabbim hepimize sağlıkla sıhhatle bebeklerimize kavuşmayı nasip etsin
Cok sevindim, masallah. Ben de kan verdim. Ense kalinligina bakilmayacakti ama bebis cok uygundu bakmaya, doktorum sagolsun ona da bakti ve her sey yolunda dedi. Uzun uzun ultrasonda inceledi, cok memnundu. Yine de heyecanla testin sonuclarini bekliyorum insallah o da iyi gelir ve cinsiyeti de ögrenmis oluruz. :)

İnşallah canım yaz buraya merak ettim tarihlerimiz aynı gibi ense kalınlığına bakamadı doktor pek bi rahatına düşkün bizimki ama gayet sağlıklı dedi ....ense kalınlığı olmayınca ikili test yapamadı bir ay sonra üçlü test yaparız dedi cinsiyet de o zaman a belli olur dedi...boyu da 6.37 cm miş sende boyunu yazar mısın
Merhaba canim, kontrol cok iyi gecti, her sey yolunda dedi doktorum uzun uzun inceledi ultrasonda. Dedigim testi (kandan dna ya bakilmasi) yapacagindan ense kalinligina bakilmayacakti ama sagolsun doktorum bebis tam uygun diye ona da bakti, cok iyi dedi. Insallah test de iyi gelir bir hafta sürecekmis sonuclarin gelmesi.

Bebisim 6,18 cm imis :)

Nivea firming body losyon ve Bebe yağı..
Kızlar ablam bunları kullanmış ve karın çıkmadan başlanmalıymış , gerilme öncesi hazırlık için. Onun hiç çatlamadı, 18 kilo almasına rağmen. Hafta sonu ben de bu ikisini alayım dedim.
** üst bacak ve Gögüslerine de sür dedi. Oralarda çatlıyormuş büyüdükçe
Ben de önceki iki hamileliğimde Nivea Body lotion ve beyaz vazelini avucumda karıştırarak kullandım. Haftada 2-3 defa sürdüm. Son haftalarda hergün kullandım. Cildim çok kuru olmasına ve annemin karnı harita gibi olmasına rağmen bir tane bile çatlağım yok
Ama bu gebeliğimde çatlayacağımı hissediyorum.

Gercekten cok uzuldum tutamıyorum kendimi ben dusunmeden yazdim ama bilerek beyinsiz denmek eskiklik denmek zoruma gitti ozur dilerim tekrardan
Kırmak istemediğinin kötü niyetinin olmadığını belirtmen yeterli bence. Üzülmene ve forumdan ayrılmana ne gerek var. Bence de gördüğün tepkilerin dile getiriliş tarzı senin yaptığın gaftan daha çirkin ve bilinçli idi. Ve farkettim ki bu tepkilerin sahiplerinin yaşı senden büyük ne yazık ki.

Kızlar ben pelmers cocoa butter kullanıyorum krem şeklinde kullnan varmı aranızda kıvamı baya yoğun ama hemen emiliyo şimdilik memnunum ama kokusu biraz ağır kakao kokuyo

X