2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Canim

Onceki gittigimde yuzde doksan biri erkek digeri kiz a benziyo dedi.bu defa yuzde doksan biri kiz.digeri de kiz a benziyo dedi:p benim.yaramazlar net.gostermedi.kendini..hazirlik yapma dedi ayrintili ultrason da diğer ay netlesir dedi.hayirlisi bakalim.saglikli olsunlR da cnm:)
Tabii ki en önemlisi sağlıklı sıhhatli olmaları canım Rabbim hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin sana beraberinde hepimize inşallah:)

Ben de yağ sürüryorum bio oil aldım . Bir de lierac mıydı neydi ondan alıcam bidahaki ay. Bundan önce de aslında hindistan cevizi yağı sürüyodum. Ama biraz kokusundan dolayı midem bulandı pek süremiyorum.

Bir de burda yaşanan tartışmalar gerçekten içimi şişiriyor ve çok fazla uzatıldığını düşünüyorum. yani birbirine laf sokunca, iğnrleyici konuşunca nasıl bir tatmin yaşanıyor aklım hayalim almıyor. kimseye de espiri yapmak içimden bile gelmiyor biri de gelip bana sataşıcak diye.
Sadece bu tarz muhabbetlerden ciddi anlamda sıkıldığım, yersiz olduğunu düşündüğüm ve rahatsız olduğum için belirtmek istedim. Bir de ricam olacak, birbirinizle olan problemleri özel mesaj yoluyla halleder misiniz? Lütfen..

Hi yazdim cnm yine yazayim:KK66:ilk doktor 11. Haftada biri.yuzde soksan erkek.digeri.kiz a benziyo demisti.simdi de biri.yuzde doksan kiz.digeri de.kiz a.benziyo dedi.ay benimkiler bi belli etmiyo kendilerini:poyle cnm.ama.bir sey.alma.diger ay ayrintili.ultrason da belli olur dedi canim:KK66:
Ilk tahminleri hatirliyorum da degisti mi diye merak ettim :) hadi hayirlisi olsun saglikli olsun minikler o yeter zaten :)

Birçok toplumda "çocuk" sayılacak yaşta "anne"olmak,annemin deyimiyle daha "kendi arkanı toplayamıyorken" bir evden bir aileden sorumlu olmak, seyahat etmek,okumak,dünyayı kesfetmek anlamak varken "doğurmayı" "erken gebe olmayı" meziyet saymak... Şaka yollusu bile benim için kabul edilebilir bir durum değil. Burada kendi seçimi ile 40 yaşında anne olanda var yıllarca binbir yönteme başvurmuş olan da bebeğini kaybetmiş olan da... Eğer bunu algılayabilecek "kabasite(?)" var ise bu çocuksu kıskanıın çatlayın patlayın tavrının kaynaştırmayacağının bilinmesi gerekir :) Bu bir marifet,meziyet değil ve gençliğiniz için gerçekten üzgünüm,kendi seçiminiz dahi olsa...

Hi yazdim cnm yine yazayim:KK66:ilk doktor 11. Haftada biri.yuzde soksan erkek.digeri.kiz a benziyo demisti.simdi de biri.yuzde doksan kiz.digeri de.kiz a.benziyo dedi.ay benimkiler bi belli etmiyo kendilerini:poyle cnm.ama.bir sey.alma.diger ay ayrintili.ultrason da belli olur dedi canim:KK66:

O zaman benm tahminim tutmamış :) gerçekten de tam netleşmesi için 20. Haftaları beklicez galiba:işsiz:

O onurumbenim benim yaşım 39 ilk gebelik değil ölü doğum var daha önce. İlk doğacak bebişlerim olacak Allah kısmet ederse. İkisi de erkek. Beklenen doğum tarihi 16 Haziran. Başlangıç kilom 74. Şu anda 76.
Hoşgeldin mavimli. Tek kese ikizlerine hamilesin, maaşallah Rabbim kucağına almayı da nasip etsin cnm

mesajlarini simdi okudum. 31 yasindayim 26 yasinda evlendim. 29 yasinda cocuk sahibi olabilmek icin tedavi olmam gerektigini ogrendim ikiser ay arayla 3 tedavi bir kuretaj sonunda kizima kavustum Yaradanim bagislasin.

tam anne olacak yastaydim. birikmis tecrubelerim ogrendiklerim vardi. ona aktarabilecegim bir dunya sey. hic erken anne olanlara ozenmedim aksine hep uzuldum onlar icin cunku canim Annem 20 yasinda dogurmus beni gencliginin tadina varamadan.

simdi 31 yasindayim Rabbim bir mucize daha gonderdi bana dilerim layik olabilirim ve kucagima saglikla alabilirim.

suanda bu platformda herkes anne adayi olabilir ama kimsenin gecmisini bilmiyorsun. konu cok hassas. sen de hamilesin ve yasin cok kucuk belli ki kelimeleri secemiyorsun.

dilerim hersey gonlunce olur. Evlatlarin ileride seninle bana ne kadar cok sey ogretti Annem hayati daha kolay yasadim onun sayesinde diye gurur duyabilirler.
Ellerinden öperim güzel kalpli kadın, güzel anne...

Ben de yağ sürüryorum bio oil aldım . Bir de lierac mıydı neydi ondan alıcam bidahaki ay. Bundan önce de aslında hindistan cevizi yağı sürüyodum. Ama biraz kokusundan dolayı midem bulandı pek süremiyorum.

Bir de burda yaşanan tartışmalar gerçekten içimi şişiriyor ve çok fazla uzatıldığını düşünüyorum. yani birbirine laf sokunca, iğnrleyici konuşunca nasıl bir tatmin yaşanıyor aklım hayalim almıyor. kimseye de espiri yapmak içimden bile gelmiyor biri de gelip bana sataşıcak diye.
Sadece bu tarz muhabbetlerden ciddi anlamda sıkıldığım, yersiz olduğunu düşündüğüm ve rahatsız olduğum için belirtmek istedim. Bir de ricam olacak, birbirinizle olan problemleri özel mesaj yoluyla halleder misiniz? Lütfen..
Bende lierac dusunuyordum ama icerigi fazla kimyasal canim aklinda bulunsun. Bir de bence bu laf sokma yarisi degil aksine fikir beyani. Burada kimsenin biriyle bireysel problemi olamaz ki mantiga aykiri tanimiyoruz birbirimizi. O yuzden fikir beyannatina olumlu bakmaliyiz bence :)

Bende cok cektim cnm hatta bu bebegi gene olmassa die dusundum pkom var oglumda 1 senem hastanelerde gecti hap igne hepsini gordum hsg cektirdim her ay aglamaktan yataklara dustugum oldu ama ufak bi saka yani cok sert geldi verdigi tepki kaynasmak ortamda gulmek icin soyledim oglumda da kkda sakalisiyoduk sen kucuksun ben buyugum die alinmis olabilir ama kimseyi kirmak icin soylemedim ama o bana ozelden de yazabilirdi ben ozurumu diler gecerdim

Bu mesajında çok haklısın. Her konuda üslup çok önemlidir.

Slm arkadaşlar ben bayagidir yazmiyodum ikili testte ense ölçümü 2.1 çıktı ve doktor çok moralim bozdu çok sukur tahlillerim temiz çıktı ama içime bi supe dustu sizce cokmu yüksek moralim çok bozuk surekli agliyorum

O onurumbenim benim yaşım 39 ilk gebelik değil ölü doğum var daha önce. İlk doğacak bebişlerim olacak Allah kısmet ederse. İkisi de erkek. Beklenen doğum tarihi 16 Haziran. Başlangıç kilom 74. Şu anda 76.
Öncelikle basiniz sagolsun,kimse yasamasin... Allah saglikla kucagina almayi nasip etsin iki evladini da.

Çok yüksek değil. Test sonuçların da iyi olduğuna göre sorun yok bence. Üzme kendini

Canim yakin cevremde olmadi ama bildigim kadariyla o catlama yuzunden doguma kadar direk kirmizi kanama yaşayan insanlar var. Bir de bazi gebelerde adet donemlerinde kanama olabiliyor. Bebis iyiyse sen iyi dusun cinsiyeti de ogrenmissiniz ne guzel saglikla al kucagina inşallah

Aslında bugün tam adet günümdü hamile olmasam. Ben de doktora onu sordum. Adet günüm olduğu için olmuş olabilir mi diye. Sert bir şekilde öyle bir şey yok dedi. Hamilelik başlayınca adet olmak mümkün değil dedi.

canım geçendede gitmştin dimi acile ismini hatırlayamadım o zamanda birşey bulamamışlardı çok ilginç ama bebeğinin sağlıklı olması en güzel haber değilmi düşünmemeye çalış ve güzelçe istirahat et maşallah kızın olacakmış sağlıkla gelsin inşallah

Yok canım. Ben hiç acile gitmedim. Sanırım başka biriyle karıştırdın. Bu yaşadığım ilk sorun aslında. Evet dediğin gibi bebeğim iyi olduğu için şükrediyorum.
Ama bu sorun kafamı da kurcalamıyor değil. Yani acaba doktorun farkedemediği önlem alınması gereken bir sorun varsa ve geç kalırsak diye korkuyorum.

Canım hayırlı olsun kızcen hiç üzülme ne şakır şakır kanama olan arkadaşlar bebislerine kavuştular ama bence iyi bir perinatologa gitmelisn prof olanindan pahali biliorm ama en azından bir kere git telini al acil birşeyde müdahale eder cok daha tecrubeliler ozellikle bu konularda ve dinlen bolca canım elinden geldiğince de bebisine güven uzulmemeye çalış

Canım aslında ben doktorumu değiştirdim. Normalde gittiğim doktor normal doğum yapmadığı için. Biz ilçede oturuyoruz. Şehir merkezinde bir doktora gitmeye başladım. Yeni doktorum perinatolog değil ama prof.
Anlatılana göre çok tecrübeli bir doktormuş. Fakat söz konusu kanama olunca 1 saat yola gitmeyi göze alamadım. İlçedeki daha önce gittiğim doktora gittim.
Acaba 1 saat yol da olsa gitmeli miydim ?:110: Bir an önce bebeğin iyi olduğunu öğrenmek için buradaki doktora gittim.

Slm arkadaşlar ben bayagidir yazmiyodum ikili testte ense ölçümü 2.1 çıktı ve doktor çok moralim bozdu çok sukur tahlillerim temiz çıktı ama içime bi supe dustu sizce cokmu yüksek moralim çok bozuk surekli agliyorum
Merhabalar. Yuksek risk grubu 2,5 demisti bi doktor bana. Cok milimetrik bi olcum ayni bas popo mesafe olcerken oldugu gibi. Doktor temiz ddiyse icin rahat olsun ama eger endisen varsa baska doktora gidin bence mutlaka cunku biz uzulunce bebeklerimizde etkileniyo. Ve 3lu testte yapilabiliyor risk goruyosaniz.

Bildiğim kadarıyla 3 sınır. Testlerin de iyi çıkmış neden ağlıyorsun arkadaşım. Üzme kendini. Ultrason farkı olabilir mm.lik hatalar yüksek çıkartabilir. Bebeğine yazık o da üzülüyor. Hayırlısı ile tamamlansın inşallah hamileliğin.

Bende lierac dusunuyordum ama icerigi fazla kimyasal canim aklinda bulunsun. Bir de bence bu laf sokma yarisi degil aksine fikir beyani. Burada kimsenin biriyle bireysel problemi olamaz ki mantiga aykiri tanimiyoruz birbirimizi. O yuzden fikir beyannatina olumlu bakmaliyiz bence :)

Neyse canım ben fikrimi söyledim, biliyorum tanımadığımızı . Ondan da saçma geliyor zaten de neyse. Herkes farklı düşüncede, sadece öyle bi rica ettim ama benim ricamla da olmayacağını da biliyorum.

Lierac dan vaz geçerim anında çok kimyasalsa. Bi tane daha duymuştum unuttum. Yağla birlikte bir de krem kullanmak istiyorum. Artık burda paylaşılanlardan araştırırım

X