2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
bende cinsiyet tahmininden hiç anlamam zaten 6.hissimde hiç kuvvetli değil. kendimi bile tahmin edemiyorum . geçen şunu anladım ben erkeğe karşı biraz ön yargılıyım sanırım ve bunu da bende yaratan kv. çünkü daha eltimin ilk çocuğundan beri erkek muhabbeti döndürmesi, erkek doğurmayan sanki anne değilmiş gibi saçma muhabbetlere girmesi bide tüm bunlara rağmen kız torunlarımı çok seviyorum diye konuşması beni erkeğe karşı ön yargılı yapmış. yoksa allah sağlıklı versinde kız erkek benim için hiç farketmez. daha dün akşam telefonda kızıma annen kardeş alsın mı diyor kızımda benim kardeşim kız olacak diyor. (hiç böyle bi muhabbet yok aslında aramızda. ben her zaman kızda olabilir erkekte diye konuşuyorum kızıma ) kv hemen kız olmayacak paşa olacak diyor . işte sırf bu tavırlar yüzünden benim erkek bebeğe bakışımı bile etkiledi bilinç altında.

çok haklısın canım. bu kadar olmamakla birlikte bende de aynısı söz konusu. inadına erkek olmasını istemiyorum bende :KK70: ama erkek dedi şuan için :p

bende cinsiyet tahmininden hiç anlamam zaten 6.hissimde hiç kuvvetli değil. kendimi bile tahmin edemiyorum . geçen şunu anladım ben erkeğe karşı biraz ön yargılıyım sanırım ve bunu da bende yaratan kv. çünkü daha eltimin ilk çocuğundan beri erkek muhabbeti döndürmesi, erkek doğurmayan sanki anne değilmiş gibi saçma muhabbetlere girmesi bide tüm bunlara rağmen kız torunlarımı çok seviyorum diye konuşması beni erkeğe karşı ön yargılı yapmış. yoksa allah sağlıklı versinde kız erkek benim için hiç farketmez. daha dün akşam telefonda kızıma annen kardeş alsın mı diyor kızımda benim kardeşim kız olacak diyor. (hiç böyle bi muhabbet yok aslında aramızda. ben her zaman kızda olabilir erkekte diye konuşuyorum kızıma ) kv hemen kız olmayacak paşa olacak diyor . işte sırf bu tavırlar yüzünden benim erkek bebeğe bakışımı bile etkiledi bilinç altında.
Ah canim ne kadar etkilenmiyoruz desek de farkina varmadan kafamiza giriyo o sozler.. Cinsiyet konusunda Allah ne verirse o demek lazim esimin sulalesinde herkes erkek hala yok amcalar var torunlar hepsi erkek taaaa bi buyuk amcasinin kizlari var esim de ona cekmis kizimiz oldu herkes sok olmustu bu bebegime de en son doktor kiz dedi insan kendini sartlayinca daha cok uzuluyo keske cok cocuk dogurabilsek de cesit cesit bebeğimiz olsa :KK49::anneadayı::KK71:

Screenshot_20161215-095524.png

Bakın ne buldum
Adı yeni nesil kundakmış. 55 tl biraz fazla gibi geldi bana

Bizde de eşimin tarafında kız bebek yok gibi bişey. Kızım olursa havam olcak diye dalga geçiyorum. Allah biliyo ya gönlümden geçen de kız ama aslında farketmez.
Öyle aile büyüklerinden saçma yorumlar yapan yok,5 sene sonra bebek haberini duyunca millet olsun da ne olursa olsun diyodur :KK70:
Kayınvalidene de çok canını sıkarsa çok istiyosan sen doğuruver diye hem gülerek cevabını verirsin, için de rahatlamış olur :) eshma eshma

Günaydın sevgili annis adayları ben cumartesi randevu aldım acaba 16 haftadamı alsaydim sırf cinsiyet için gidiyorum bide doktor değiştiriom çok heyecanlıyım önce sağlıklı olmasını herseyin normal olmasını diliyorum sonrada cinsiyet ogrenmeyi çok istyrm ogrenirmiyim sizce cumartesi :) mide bulantısi gectiyse muhakkak yumurta yoğurt süt haftada bir balık et hergün meyva ama çeşit çeşit yiyinki vitamin olsun minnaklara bugün bi sevgi doluyum niyeyse:emir_bebek::emir_bebek:

Günaydın sevgili annis adayları ben cumartesi randevu aldım acaba 16 haftadamı alsaydim sırf cinsiyet için gidiyorum bide doktor değiştiriom çok heyecanlıyım önce sağlıklı olmasını herseyin normal olmasını diliyorum sonrada cinsiyet ogrenmeyi çok istyrm ogrenirmiyim sizce cumartesi :) mide bulantısi gectiyse muhakkak yumurta yoğurt süt haftada bir balık et hergün meyva ama çeşit çeşit yiyinki vitamin olsun minnaklara bugün bi sevgi doluyum niyeyse:emir_bebek::emir_bebek:

Günaydın doktorun ne zaman çağırmıştı normalde

Canim.bence bir hafta on gun sonra git acele etme iyice kesin olsun

Günaydın :anneadayı::anneadayı::anneadayı::anneadayı::anneadayı::anneadayı::anneadayı::anneadayı::anneadayı::anneadayı::anneadayı:

bence öğrenirsin. git ve en azından doktor bir tahminde bulunsun :))
sen 16.haftanın içindesin ben 14.haftadayken gittim ve öğrendim.

Amin. Güzel haberlerimizi birbirimizle paylasiriz insallah. Evet, cinsiyeti de kesin olarak ögrenmis olacagiz böylece. Yarin sorarim ben de, bizim sonuclarin gelmesi ne kadar sürüyor.

Merhaba ben ayşe,

Benım de yaklasık 23 hazıran olarak gözüküyor dogum tarıhı. 14. haftadayım doktoruma göre .Sizin cınsıyet belli oldu mu :) yoksa bıraz daha bekleyeyım mı :)

Merhaba ben ayşe,

Benım de yaklasık 23 hazıran olarak gözüküyor dogum tarıhı. 14. haftadayım doktoruma göre .Sizin cınsıyet belli oldu mu :) yoksa bıraz daha bekleyeyım mı :)
Benim 13 de belli olması canim 16 ya da 17 de belli olur diye o aralar gidicem sana doktor kontrol için ne zaman demisti

Bizde de eşimin tarafında kız bebek yok gibi bişey. Kızım olursa havam olcak diye dalga geçiyorum. Allah biliyo ya gönlümden geçen de kız ama aslında farketmez.
Öyle aile büyüklerinden saçma yorumlar yapan yok,5 sene sonra bebek haberini duyunca millet olsun da ne olursa olsun diyodur :KK70:
Kayınvalidene de çok canını sıkarsa çok istiyosan sen doğuruver diye hem gülerek cevabını verirsin, için de rahatlamış olur :) eshma eshma

kaç kere söyledim biz makine değiliz allah ne verirse onu doğururuz eğer gerçekten birşey isteyeceksen sağlıklı olsunlar diye dua et dedim ama işte anlamak istemeyene ne diyesin. kendisinin 2 tane oğlu var sanırım birazda kendini yükseltmek için erkek annesi olmayı ayrıcalık görüyor yada ne bileyim yetiştirme tarzı da olabilir.

her annenin içine birşey doğar yada gönlünden geçer ama ben hiçbir anne için bu konunun çocuğun sağlıklı ve hayırlı evlat olmasından daha önemli olduğunu düşünmüyorum. kzı olsun erkek olsun sağlıklı sıhatli olsun ,vatanına milletine ailesine eşine çocuklarına hayırlı bir insan olsun bence.

Arkadaşlar doğumunuzu nasıl düşünüyorsunuz? Benim ilk hamileliğim ben normal istiyorum ama özele gittiğim için herkes özelde sezeryan yaparlar diyor yani bu bir kural mıdır

X