2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Beslemeni çok beğendim. Harika.
Böyle beslenirsen hem sağlıklı hemde fazla kilolu olmazsın.
Ben bu beslenmeyle kızım da 11 oğlumda 14 kilo aldım. İkisi de 3.250 kg civarı doğdular. Doğumdan bir kaç ay sonra hiç kilom kalmamıştı. Emziriyordum da tabii... bu listede unuttuğum sadece tatlı var. Haftada iki üç kere de sütlü tatlı yiyorum. Sütlaç, sütlü irmik tatlısı, keşkül gibi

Tebrikler canım ya.
Peki her gördüğün canının çektiği şeylerin tadına baktın mı?
Artık bulantılar bittiğine göre beslenmemi düzene sokmalıyım.
Oğlumun doğumunda çok büyük bir hata yaptım. Etrafımdaki herkes aman ha ye, sakın ha kısma.. Tabağını bitir.. Bak sütün olmaz. Bak bebeğin açlıktan uyumaz rezil olursun.. Bak karnı doymazsa hasta olur.. Vicdan azabı çekersin dediler..

Tabi inanıyosun.. Çünkü karşında hastalığıyla, sağlığıyla, beslenmesiyle, temizlenmesiyle tamamen sana muhtaç bir yavru var. Kim ne derse inanıyorsun
Ve sonuç olarak doğumdan 6 ay sonra ben TAM 10 KİLO ALMIŞ BULUNUYORDUM..
Çok zor verdim o kiloları..

Kızlar Günaydın ben bugun vel ağrısı ile.uyandm sol taraf sürekli ağrı bugün 15 ci haftaya girdikya ondan heralde doktora cumartesi gidiyim diodum bu bel ağrısı için yapılması gereken bişey yok demi calisoom bide uzanamiom

Doğumdan sonra emzirme süreci daha çok dikkat istiyor ne yazıkki... emzirdiğin için kan şekerin sürekli düşük oluyor ve kendini hep aç hissediyorsun. Aslında o anda ne yediğinin sütünün kalitesine çok etkisi yok.yani söylenenler gibi çok tatlı ve çok yağlı şeyler yemek sütün besleyiciliğini artırmıyor.sadece anne boş kalori alıp fazlasını yağa çevirip vücuduna depo etmiş oluyor. İki lohusalığımda da eşimkilo kilo kayısı üzüm dut kurusu getirmişti eve. Anneme bunları tencerede kendi şekeriyle haşla asla şeker katma demişti. İki üç ay ben hergün o kuru meyvelerin suyundan bardak bardak içmiş tanelerinden bir miktar yemiştim ki hem sıvı alımı nedeniyle sütüm artmış hem de hamilelik sonrası kabızlık problemi yaşamamıştım. Bu tarz şeyler ve normal miktarda yemek sütiçin yeterli. Ama insanı rahat bırakmıyorlar herkes birşey söylüyor ve anneyi tedirgin edip suçluluk hissettiriyor o da ayrı mevzuu

İnşallah canım. hayırlı şekilde olsun her şey inşallah.

Benim de bir fikrim yok canım, maalesef...

Canım kasıkta Ağrılar batmalar göbek çekiyormuş gibi hissetmeler rahim büyümesinden ama çok sancın olur sen onu bilirsin daha ağır o zaman doktora git uyuşmaların içinde git magnezyum eksikliği diyolar muz ye ama diğerleri normal benimde evet iştahım yok yesemde hoş yemesemde bebek için yiyorum ben bana kalsa yemem o moddayım

Evet canım kasık ağrıları normal.Allah sanada bebeğinede sağlık sıhhat versin. Allah büyük İnşaallah bişeycikleri yoktur bebeklerimizin

Merhaba kızlar biz de 12 haftalık olduk yarın randevum var 12 haftada cinsiyetini öğrenen var mı ki ?Alışverişe başlamak istiyorum artık
Canım ben 14+ 5 oldum. 12'de ikili test için ense kalınlığı ve burun kemiğine bakıldı+ kan verdim. Cinsiyet söylemedi ama ben tahmin ettim (nub sağolsun) 13'de gittik, sonuçları aldık. 13'de cinsiyeti söyledi. Tahminim doğru çıktı( erkek bebiş:)) Canım Allah sağlık sıhhat versin....

Kızlar, 15+9 olunca 4'lü test yaptıracağım. Benim ikili 'de bir değer normal riskin üzerinde çıktı. 1 hafta kaldı 4'lü'ye sabırsızlıktan çatlıycam sanırım... 4'lü yaptırmayı düşünüyor musunuz? Bir de ayrıntılı ultrasonu kaçıncı haftada yaptırmayı düşünüyorsunuz? herkese sabır dolu, güzel hamilelik günleri dilerim :))))

Ben ayrıntılı ultrason, ikili,üçlü, dörtlü testleri yaptırmayı düşünmüyorum canım. Kendi halinde takılsın..

üçlü ve dörtlü test ikili testte herhangi bir risk görünürse yapılıyor. ayrıntılı için en iyiyi doktor yönlendirir ama yanlış hatırlamıyorsum 20-22 . haftalar arası yapılıyor diye biliyorum. o haftalarda olur sanırım yine.ben ayrıntılı ultrasonu önemsiyorum çünkü çevremde bazı kişilerin doğuştan bazı rahatsızlıkları tespit edildi ve doğar doğmaz bu konuda önlem alındığı için şimdi o bebekler çok sağlıklı birer çocuk oldular. böbrek rahatsızlığı, kalp rahatsızlığı görünüp önceden tedbir alınabiliyor diye biliyorum.

kanama yoksa sorun yok dedi dr.

Merhaba kızlar biz de 12 haftalık olduk yarın randevum var 12 haftada cinsiyetini öğrenen var mı ki ?Alışverişe başlamak istiyorum artık
biz ufak ufak başladıkki....:)))))

Benim 6.haftada ciddi bi kanamam olmustu,Allah kimseye yasatmasin... O donemde yasaklamisti ve 13.haftada ikili test icin gittigimizde bi sorun yok ama takip edin agri leke olursa haber verin demisti. Eger hic lekelenmen olmadiysa gebeler icin uygun pozisyonlara bir bak ona gore bi sorun olmaz diyor doktorlar.

Yok cnm bu gebeligimde hic olmadi oglumda lekelenmelerim oluyodu ama oda kan uyuşmazlığındadi bebekte hic problem yoktu zaten 3 ayi atlattik bi problem yoktur umarim pazartesi sag salim goreyim icim daha rahat edicek

Saglikla guzel haberler alin insallaah :) Erkekse bi ihtimal ama doktorlar soylemek istemiyo 14-15 ten once. Bizim oglumuz olacakmis kismetse:) 13 te kendi doktorum soylememisti erkekse 16-17 deki kontrolde soylerim demisti. Dayanamadim 15.haftada baska doktora gidince ogrenmistim. Birazcik daha sabir :)

Aaaaa evet ben onu unuttum hemen arastiricam sorma ya ne cektik be
2 aydir koseye yapiscam zannettim bugun iyiyim cok sukur hafif mide eksimesi var onuda idare ediyorum
O eksimelerde 13-14 gibi geciyo. Cok sukur baslarda bulantim oldu zorladi ama cabuk bitti. Artik guzel gunler :)
Kafeinsizin nescafe var mesela buyuk supermarketlerde,kapsul kahve kullanacaginiz makina varsa onlarin kafeinsizleri var "decaf" diye geciyo hatta filtre kahvelerin bile decafi var. Netten bakin mutlaka bulursunuz. Ben kafeinsiz iciyorum ictigimde,icim daha rahat ediyor acikcasi. Eger cok sert tat sevmiyosaniz tatmin eder diye dusunuyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…