2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Gunaydin annisler umut dolu neseli bir gunumuz olsun
Ayrintili ultrasona ankarada olanlar girecek mi randevu almak lazimmis 20.hafta idealmis kime gideceksiniz eyup ekici ilemustafa salih en iyileri eyup ekici 430 mustafa 630 lira
Canim devlet hastaneleri yapiyo mu ayrintiliyi..ozller nereler var henuz arastirmadim bende.yarin kendi doktorum kontrolum var bakalim sorcaktim ona da ne zaman yapilcak diye

Bide canlar ozel olucak biraz ama iliski olayini sordunuz mu hic dr nuza ben oglumda 3 ay birlikte olmamistim lekelenmem var die bunda yok cok sukur haftada 1 oluyo agrim sizim olmuyo olursa sakincali die biliyorum dr gecen ay basladigim icin sormaya cekindim

Canim devlet hastaneleri yapiyo mu ayrintiliyi..ozller nereler var henuz arastirmadim bende.yarin kendi doktorum kontrolum var bakalim sorcaktim ona da ne zaman yapilcak diye
Yapiliyo die biliyorum cnm ama sana ne resim veriyolar nede bebegi gorebiliyorsun yengemde ole olmustu sanirsam

Devlet yapıyor ama bildigimiz 2 boyutlultrasonla bide cok kisa suruyo ozelde yaptirinca cd ye cekip fotoğraf veriyolar yarim saate yakin doktor inceleyip tek tek yorum yapiyo

Himm anladim o zaman bende simdiden ozlleri arastirmaya baslayayim bakalim ayrintili.icin
Aynen ozelde daha cok ilgileniyolar oglumda yuzunu cekebilnek icin 3 defa girdim ciktim adam o kadar ugrasti sonunda aldik bir fotosunu cok guzeldi cd side var bnm pipisini su yutmasini elini emmesini hepsini goruyosun parmaklsrina kadar sayiyo dr tek tek her ayrintisini anlatmisti bana

Ben beslenme konusunda yediklerimi yazayım size... artık kendinize uyarlayın.
Sabah 1 yumurta, 1 br portakal suyu, peynir, zeytin , domates salatalık, 3-4 ceviz 2 dilim tam buğday ekmeği çay
Saat 10 da 1 br süt 8-10 çiğ badem ya da fındık
Öğlen bir kase herhangibir çorba bir kase yoğurt
Saat 15 te bir elma ya da muz yada herhangibir meyve
Akşam az çorba, etli sebze yemeği ya da et yemeği( tavuk, köfte vs) ya da dolma yani evde o gün ne yemek varsa, salata..
Yemekten sonra ya portakal suyu ya da yine meyve.
bizim evde kışın çorba ve portakal suyu eksik olmaz. Eşim çocuklar için hergün sabah akşam portakal suyu sıkar ve mutlaka çorba olmasını ister. Tabi her evde alışkanlıklar damak zevki farklı. O yüzden herkes listeyi kendine uyarlayabilir.

Tiroid problemi olan arkadaşlarım için akşam konuşup cevap yazabilirim. Ancak bana özelden ayrı ayrı mesaj atıp sorunu net bir şekilde değerlerinizle ve sormak istediklerinizle yazarsanız sevinirim. Ezbere sorup yanlış yönlendirmek istemem. Bizzat mesajınızı okuyup birebir yorumunu yazıcam. O yüzden mesajınız ayrıntılı olsun olur mu

Canım en güzel d vitamini güneştir..
Komşumun çocuğu aylarca ayakları üstünde basamıyordu. Avucunda kayıyordu bebek. Doktor d vitamini eksikliğinden olduğunu söylemiş. Hergün 2 saat dışarı çıkaracaksın. Güneşe demişti. kar bile yağsa açık havaya çıkar demişti. 1 aya kalmadı düzeldi.

Sen de güneşe çık canım.

Birde şöyle bişey var. İstediğin kadar d vitamini al. Güneşe çıkmazsan vücut o vitamini kullanmıyor.

Nette araştır istersen canım..

bence bir zararı olmaz canım bunların. benim arkadaşıma doktoru günde 2 taneye kadar sigara bile izin vermişti. sigaranın yanında bunlar ne ki. bence bunları azaltmalarının nedeni bir bizim demir değerleri düşmesin, iki zaten çok ta faydalı şeyler değiller diyedir.

devlet hastaneleri özel kadar ayrıntılı bakmaz bence. özelde herşeyine tek tek parmaklarına kadar bakıyorlar. ben ilk hamileliğimde yaptırdığım doktor (lemi ibrahimoğlu-riskli gebelik uzmanı kendisi) kızımın bir eli kapalıydı uyuyor diye onları görmeden bırakmadı beni mesela. yine verdiği video görüntüsü hamşleliğimin geri kalanı için görebildiğim son haliydi ve ordaki görüntüsüne o kadar benzer dogdu ki. sırf bunun için bile özele giderim tekrar.

bize doktor baştan beri normal hayatınızı yaşayabilirsiniz dedi kanama olmadıkça. sadece kanama da yasaklıyoruz dedi. hatta ben sormamıştım odadan çıkarken söyledi sanki özellikle eşime söyler gibi

Kesinlikle cunku cay demir emilimini de engelliyo,azaltiyo. Caya da cok dikkat etmek lazim.

Beslemeni çok beğendim. Harika.
Böyle beslenirsen hem sağlıklı hemde fazla kilolu olmazsın.

Merhaba kızlar biz de 12 haftalık olduk yarın randevum var 12 haftada cinsiyetini öğrenen var mı ki ?Alışverişe başlamak istiyorum artık

Hahaha esler cekiniyo ya genellikle bebege biseh olucak die iliski diyince aklima su bir kadin bir erkekte ki sahne aklima geliyo kadin hamileyken adam iliskiye girmek istemiyodu cocugum benden once seyimle taniscak die gulme tutuyo beni bu sefer iyiyse bebegim bende normale donucem insallh

Hekim misiniz ?

Artik kendimize gelme zamaniiii :)) Bir de bulabiliyorsan kafeinsiz kahve alabilirsin icin daha rahat olur.
Aaaaa evet ben onu unuttum hemen arastiricam sorma ya ne cektik be
2 aydir koseye yapiscam zannettim bugun iyiyim cok sukur hafif mide eksimesi var onuda idare ediyorum

selam kızlar bende 13 haftalık hamileyim 2li testi bende yaptırmayı düşünmüyorum ben engelliyim bebişimde engelli olsa canına kıyıcak diyilim Rabbim hayırlısını versin. kızlar geceleri hiç uyuyamıyorum kasık ağrısı da var normalmi sizce 2 hafta sorna doktora gidicem

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…