2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Biz bu hafta sonu yaptık biraz alttan çıtçıtlı atletlerden aldık, eldiven mendil önlük aldık 3 er tane.Bir de kanguru almıştık
Anneannemiz zaten haberi duyduğunda başladı alışverişe battaniye, banyo havlusu ve biraz büyük kıyafetler almıştı :)
Cinsiyetten sonra beşik, yatak nevresim küvet bez ıslak mendil vs.. alacağız.
Bi de bugün ateş ölçer siparişi verdim :)
Alışveriş yapmak çok eğkenceli :KK48:
Ayy öyle bir anlattın ki iştahım kabardı canim ya.. Ben kendimi tutuyorum daha hiçbirşey almadım.. bebek mağazalarının önünden geçerken içeri bakmamaya çalışıyorum.. çok erken almaya başlarsam önünu alamam gibi geliyo..

Ben 1.58 im canim ufak tefegim.. senin ilk çocuğun mu
ben 1.73 üm :) kocamanım sorma :))
ben daha önce bir ölü doğum yaptım, geçmişte kaldı çok zor zamanlardı, eşimle anca atlatabildik ama işte alışveriş bile yapamıyoruz şimdi korkumuzdan. neyse önümüze bakalım ve iyi düşünelim.

ben 1.73 üm :) kocamanım sorma :))
ben daha önce bir ölü doğum yaptım, geçmişte kaldı çok zor zamanlardı, eşimle anca atlatabildik ama işte alışveriş bile yapamıyoruz şimdi korkumuzdan. neyse önümüze bakalım ve iyi düşünelim.
Herşey çok güzel olacak inşallah canim haziranda burdan birbirimize sağlıklı doğum haberlerimizi vericez...

Herşey çok güzel olacak inşallah canim haziranda burdan birbirimize sağlıklı doğum haberlerimizi vericez...
evet en önemlisi pozitif düşünmek. benimkiler hazirana kadar dayanır mı bilmem ama. doktorum ikiz oldukları için önceden alıyoruz dedi, mayısa gelebilirler yani :))

Kızlar karnı azda olsa çıkan var mı ? Zayıf arkadaşlar referans olsun. Çünkü benim gibi göbekliler pek anlayamıyoruz. Birkaç gündür alt karnımın çıktığını hissediyorum da. Emin olamadım. Acaba bebek yukarı mı çıkmaya başladı ki , ay ne bilim erken daha biliyorum ama bi sorayım dedim.

canım benim bu hafta ne olduysa oldu eskiden giydiğim hiçbir pantolonum kesinlikle kapanmıyor 4 parmak kadar açıklık kalıyor...36 beden olan üst giysilerim de düğmelerden olmuyor. Karnım bariz büyüdü..
ayın 20 sinde kontrolüm bir görsem büyümüş mü diye
öyle merak ediyorum ki
Tartıda da 51 kg mı gördüm.tombişleşiyorum gitgide

Beni de ekler misin :)

Tahmini Doğum tarihi: 9 Haziran. Yaş:35 1. Gebelik Cinsiyet: Erkek. Başlangıç kilo: 56,5 Mevcut kilo: 58. İsim: Henüz belli değil.

Başka bilgi istenmiyor değil mi? Peşinen teşekkürleeeeerrrr :)

Merhaba değerli anne adayları,

Bildiğiniz gibi kısa bir süre önce açtığımız gün gün hamilelik, gebelik sayfasında (tıklayın)hamilelik boyunca bebeğinizin gelişimini gün gün ve tarihe göre izleyebilceğiniz bir uygulama paylaşmıştık. Türkiyede bir ilk olan bu uygulama sayesinde tahmini doğum tarihini girerek bebeğinizin gelişimini izleyebiliyorsunuz.

Artık bu uygulamada kullanılan bilgileri imza alanınızda diğer kullanıcılar ile paylaşabilirsiniz.

Yapmanız gereken : Profil sayfanıza (tıklayın) girerek, Kişisel Bilgiler bölümündeki Bebeğinizin Tahmini doğum Tarihi alanına bebeğinizin tahmini doğum tarihini gün-ay-yıl formatında yazmanız. Örneğin : 15-06-2017

Bebeğinizin tahmini doğum tarihini doktorunuzdan öğrenebilceğiniz gibi, sitemizde bulunan tahmini doğum tarihi ve gebelik hesaplama sayfasından (tıklayın) da kendiniz hesaplayabilirsiniz.

Anne adaylarımıza şimdiden bebeklerini sağlıkla kucaklarına almalarını dilerim.

Saygılarımla

evet en önemlisi pozitif düşünmek. benimkiler hazirana kadar dayanır mı bilmem ama. doktorum ikiz oldukları için önceden alıyoruz dedi, mayısa gelebilirler yani :))
Ikiz bebek hiç düşünüyor muydun hayalin miydi canim hep merak ederim çok ikiz olmadığı için etrafta haberi alınca ne dusundun

O onurumbenim Benim de şuan bir gelişme olmadığı için birşey yazamadım güncelleme için. Doktor cinsiyeti 16. hafta söylicem dedi.:110::işsiz: Bazı doktorların prensipleri gereği böyle yaptığını daha önce grupta yazmışlardı. Ben de sessiz sessiz takip ediyorum mecburen. Benim gibi henüz öğrenememiş başka arkadaşlar da vardır muhtemelen.
Kusmalardan da kurtulamadığım için kilo almadım henüz hatta 2 kilo eksiğim var. Bulantılar ha bugün geçti ha bugün geçecek diye bekliyorum hala..:KK43:

sana ne verdi peki ilaç olarak ? bana folik asite devam et bitene kadar dedi, ben de son gittiğimde ilacım bitti yeni ilaç ne yazacaksınız dedim (aslında bitmemişti ) herkeste gördüm decavit kullanıyorlar ben de öyle söyledim bana bir tane decavit yazdı 2 günde bir kullan dedi, bir de demir ilacı yazdı. Sen bir sorsana Ferda hanıma. Söyle ben hangi ilaçları kullanmalıyım de. Kan tahlil sonuçlarını götür ona baksın yazsın ilaç
Anladım. Tahlil sonuçlarını göstermiştim. Sadece çok iyi demişti. Bana kalsa zaten ilaç yazmasın :) sadece decavit vitamin mineral ilacı ya ; o yüzden kafama takıldı. Gittiğimde sorarım unutmassam heycandan :KK70: o demir ilacı mafediyor beni. Sabah namazından sonra içip yatıyorum. Aç karına içip 2 saat yememek lazımmış ya o yüzden. Ama büyük tuvalete çıkmak işkenceye döndü resmen.

Kızlar karnı azda olsa çıkan var mı ? Zayıf arkadaşlar referans olsun. Çünkü benim gibi göbekliler pek anlayamıyoruz. Birkaç gündür alt karnımın çıktığını hissediyorum da. Emin olamadım. Acaba bebek yukarı mı çıkmaya başladı ki , ay ne bilim erken daha biliyorum ama bi sorayım dedim.

Ben de hamilelikten önce 38-40 beden arasında gidip gelen biriydim. Şişman sayılmam ama göbeğim vardı. Fakat şuanki göbek biraz farklı bir göbek sanki. Bence bebek göbeğim çıkmaya başladı. Yani nasıl desem biraz daha geniş bir göbek gibi.. Şimdiye kadar hiç böyle göbeğim çıkmamıştı. Normal göbek desem kilo almadım hatta verdim.
Eşime soruyorum o da evet çıktı diyor.:anneadayı:
Biz biraz taraflı bakabiliyoruz ama onlar biraz daha net görebilir :KK22:Ben önceden de diyordum acaba göbeğim çıktı mı falan diye o zaman eşim bir değişiklik yok diyordu. Burdan şu sonuca varıyorum demek ki doğru söylüyor:KK74:

X