2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Yok Canım Bulantım Kesildi benim çok nadir ama tiksindiğim gıdalar var onlar hala kara listemde
off benim nerdeyse herşey kara listede :KK43: et, balık, tavuk, yumurta, tüm tatlılar, pişmiş yemekler. sadece haşlanmış patates, yeşil elma ve ayva yiyebiliyorum listem iyice daraldı.

off benim nerdeyse herşey kara listede :KK43: et, balık, tavuk, yumurta, tüm tatlılar, pişmiş yemekler. sadece haşlanmış patates, yeşil elma ve ayva yiyebiliyorum listem iyice daraldı.

14. Haftaya gelmişsin cnm geçer inşallah az kaldı belki 1 hafta,
Güzel düşün hem ayva yiyenin bebişi gamzeli olurmuş, afiyet bal olsun :KK54::KK54:
Üzgün surat yok cnm hamilesin hep gül

Ulker309 Ulker309 cnm sen decavit kullanıyor musun ? Burda çoğu arkadaş kullanmaya başlamış gözlemlediğim kadarıyla. Ama bana vermedi Dr. Görüncem de hamile de , geçen gün o sordu. O da kullanıyormuş. Ben sadece kan hapı kullanıyorum çünkü.

Kızlar karnı azda olsa çıkan var mı ? Zayıf arkadaşlar referans olsun. Çünkü benim gibi göbekliler pek anlayamıyoruz. Birkaç gündür alt karnımın çıktığını hissediyorum da. Emin olamadım. Acaba bebek yukarı mı çıkmaya başladı ki , ay ne bilim erken daha biliyorum ama bi sorayım dedim.

Kızlar karnı azda olsa çıkan var mı ? Zayıf arkadaşlar referans olsun. Çünkü benim gibi göbekliler pek anlayamıyoruz. Birkaç gündür alt karnımın çıktığını hissediyorum da. Emin olamadım. Acaba bebek yukarı mı çıkmaya başladı ki , ay ne bilim erken daha biliyorum ama bi sorayım dedim.

13.haftadan itibaren bebek yukarı çıkıyor ama tam olarak şişlik 16.haftadan itibaren oluşuyor. Öncesindeki karındaki şişlik tam olarak bebek değil. Yani senin 2 hafta içinde yavaştan şişliğin oluşur :)) tam olarak göbüşün belli olur

Ahhh canım ya benim ilk 2 ayım öyleydi hiçbirşey yemedim diyebilirim sabah kaşarlı tost öğlen kuru patates yoğurt tuzlu kraker ve sadece meyve üstüne bulantı. Şimdi bulantım kesildi ama et tavuk süt salçalı tencere yamekleri hala yiyemiyorum. Sen Bol Bol Meyve ye yoğurt ye ayran iç rahatlatıyor, Başucuna tuzlu kraker koy sabah uyanınca 1 -2 kraker ye biraz yat sonra yavaşça kalk ben böyle biraz rahattım. Sık Sık ye limon kokla mandalin portakal ye onlar kurtarıcım.

13.haftadan itibaren bebek yukarı çıkıyor ama tam olarak şişlik 16.haftadan itibaren oluşuyor. Öncesindeki karındaki şişlik tam olarak bebek değil. Yani senin 2 hafta içinde yavaştan şişliğin oluşur :)) tam olarak göbüşün belli olur
Hee anladım. Ocak ayına kadar böyleyim o zaman :) tşk

Ay canim allah kolaylık versin umarım tez zamanda geçer kendini hiç ac bırakma sık sık atıştırmaya çalış miden boş kalınca daha çok bulanir

Ahhh canım ya benim ilk 2 ayım öyleydi hiçbirşey yemedim diyebilirim sabah kaşarlı tost öğlen kuru patates yoğurt tuzlu kraker ve sadece meyve üstüne bulantı. Şimdi bulantım kesildi ama et tavuk süt salçalı tencere yamekleri hala yiyemiyorum. Sen Bol Bol Meyve ye yoğurt ye ayran iç rahatlatıyor, Başucuna tuzlu kraker koy sabah uyanınca 1 -2 kraker ye biraz yat sonra yavaşça kalk ben böyle biraz rahattım. Sık Sık ye limon kokla mandalin portakal ye onlar kurtarıcım.
evet yoğurt yiyeyim bak iyi fikir. kraker ben de bulunduruyorum yanı başımda. doktor ikizlerin bulantısı kusması dokuz ay sürebilir dedi inşallah tez zamanda kesilir aman bebişlerim sağlıklı olsunlar da kesilmezse de napalım dayanacağız.

kızlar kaç kilo aldınız? ben hamileliğe kilolu başladım, 74 kilo. iki kilo aldım gerçi onları da nasıl aldım aklım ermiyor. gerçi başlarda daha iyi yiyordum ondan herhalde.

kızlar kaç kilo aldınız? ben hamileliğe kilolu başladım, 74 kilo. iki kilo aldım gerçi onları da nasıl aldım aklım ermiyor. gerçi başlarda daha iyi yiyordum ondan herhalde.
Ben zayıf başladım 44 kiloyla.. 49.5 kilo oldum. iştahım çok açık hızlı kilo alıyorum fakat zayıf başladığım için asıl normal kiloma geldim gibi. o yüzde sıkıntı yapmamaya calisiyorum

Ben de

Ben de 49 kilo ile başladım. 2 kilo aldım, ilk 12 hafta 1 kilo almıştım.

Ulker309 Ulker309 cnm sen decavit kullanıyor musun ? Burda çoğu arkadaş kullanmaya başlamış gözlemlediğim kadarıyla. Ama bana vermedi Dr. Görüncem de hamile de , geçen gün o sordu. O da kullanıyormuş. Ben sadece kan hapı kullanıyorum çünkü.
sana ne verdi peki ilaç olarak ? bana folik asite devam et bitene kadar dedi, ben de son gittiğimde ilacım bitti yeni ilaç ne yazacaksınız dedim (aslında bitmemişti ) herkeste gördüm decavit kullanıyorlar ben de öyle söyledim bana bir tane decavit yazdı 2 günde bir kullan dedi, bir de demir ilacı yazdı. Sen bir sorsana Ferda hanıma. Söyle ben hangi ilaçları kullanmalıyım de. Kan tahlil sonuçlarını götür ona baksın yazsın ilaç

oh oh çıtırlar sizi :KK66: benim boyum fena değil kilolu durmuyordum ama nerde o eski manken hallerim yaş 39 olunca :KK66:

Iyi canim çok şükür..
Kızlar bebislerinize hiç alışveriş yaptınız mi

Biz bu hafta sonu yaptık biraz alttan çıtçıtlı atletlerden aldık, eldiven mendil önlük aldık 3 er tane.Bir de kanguru almıştık
Anneannemiz zaten haberi duyduğunda başladı alışverişe battaniye, banyo havlusu ve biraz büyük kıyafetler almıştı :)
Cinsiyetten sonra beşik, yatak nevresim küvet bez ıslak mendil vs.. alacağız.
Bi de bugün ateş ölçer siparişi verdim :)
Alışveriş yapmak çok eğkenceli :KK48:

X