2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Keşke yüksek riski de deseydin nereye gidicem ne yapıcam bi iyi haber için neler yapardım bi bilsen...
Halamın kızının testinde de riskli çıktı. Çok üzüldü mahvoldu hasta olursa toplum içine nasıl çıkacam, çocuğun şöyle derlerse böyle derim deyip deyip ağladı.amniyosentez yaptırdı. Dedimki abla şöyle dua et.

Allahım senden bu güne kadar her ne geldiyse, ve bundan sonra da ne gelecekse kabulümdür. Ama ne olur bana verdiğin bu evladı hasta olarak kucağıma verme. Olaki dayanamam isyan ederim, bakmayı beceremem, altından kalkamam. Ben bu bebeği sağlıkla kucağıma vermeni isterim. Sen herşeye kadirsin...
Bu gece mübarek gece bizde sana ve minik bebeğine dua edelim.
Hepimizin mevlüt kandili mübarek olsun inşallah..

Ha bu arada amniyosentez sonucu tertemizdi. Telefon da sevinçten ağlıyodu.
Bu ay doğum yapacak :KK66:

Yok 13+1 de kontrolüm vardı görmedi doktor şimdi 16 ya da 17. haftada gel bakarız dedi 16 da mi gitsem 17 yi mi beklesem kesin olması için bilemedim
Sabredebilecegimi çok sanmıyorum canim da 1 buçuk hafta geçti kontrolünden beri şimdiden özledim findigimi.. 16 da gösterirse gösterir göstermezse canı sağolsun hiç fark etmez zaten sadece merak ıste

Eki Görüntüle 1923523

CNM besik buyumuyor
130 cm e 70 cm, yatak odasi cok kucuk degilse rahat sigiyor ve ben cok memnun kaldim
İlk zamanlar sepet kullanilabilir, ben masraf olmasin diye almadim
Park yataklari hic sevmiyrm, kraft calipso aldim annemin evine 500 kusur liraya simdi belkide daha pahalidir, cocuk hareketlendiginde ara katini kaldirmak zorunda kaliosun, diger turlude cok alcak kaliyor, 180 boyumla ben bile yatirip kaldiriken sikinti cektim
Ama ahsap besigini kucukken yatagima yaklastirdim ve parmakligini indirdim, cok kullanisli oldu
İki yasina kadar kullandim, sonra oda aldik, bence iki yasina kadar ayni odada kalinmali ve ayni oda icin en guzel iki alternatif var
Biri benim dedigim tarzda besikler
Digeride annenin yanina yapisik olan karyolalar (en cok onetilen bu)
Bende bundan aldım. 2 çocuğumuda 3 yaşına kadar yatırdım. Hem sallanıyor hemde anne yanı gibi bir tarafı iniyordu.

Canim baktim da B grubu bi ilacms yani hamilelikte kullanilabilen ilaclarn hepsi B grubu
Sağol canım Allah razı olsun bu arada bebekleri degisemiycwz bizde prenses geliyo sabah çok rahatsizlaninca eşim doktora götürdü doktor mucdeyi veriyim kız dedi.Allah hayirlisiyla sağlıcakla sıhhatli kucağımıza almayı nasip etsin.

momocan momocan canım antibiyotiklerde kuşaklar var agumentin fe gebelerin kullanabileceği bir antibiyotik o yüzden kullanman gerekiyorsa kullan derim bebişin cinsiyetini öğrendinmi ben de haftaya 12. Haftalık oluyorum
Sağol canım Allah razı olsun içimi rahatlattiniz H Haziranannesiyim ve sen Allah sizede ferahlık versin.Ben tesadüfen öğrendim.Hastalikla kivranirken acil doktoru müjdeyi de vereyim kız dedi Allah hepimizin gönlüne göre versin

Sağol canım Allah razı olsun bu arada bebekleri degisemiycwz bizde prenses geliyo sabah çok rahatsizlaninca eşim doktora götürdü doktor mucdeyi veriyim kız dedi.Allah hayirlisiyla sağlıcakla sıhhatli kucağımıza almayı nasip etsin.
Canimm benimmm Allah kucagina da almayi nasip etsin saglikli sihhatli bir sekildee senin adina cok sevindimm :) ilaclarinida ic korkma bisey olmaz Allahn izniylee

benim ilk bebeğim olduğu için hangisi iyidir nasıldır fikrim yok burada paylaşılanlara göre fikir oluşturuyorum
ama park yatak benim için ideal
çünkü aradığım güzel görüntü değil kullanışlılık
Benim de inşallah ilk bebeğim olacak ve ben de seninle aynı fikirdeyim cnm.. Önemli olan kullanışlı olması, zaten şu an oda düzenlemeyeceğim için görünüşün bi önemi yok. İnşallah Allah nasip ederse bikaç sene sonra oda kurarken estetiği o zaman düşüncem..

Kızlar iyi pazarlar herkese gene aynı sorun Gene ben :) bugün gene sandalye üstünden üst rafa uzandim kaburgamin altına bi ağrı saplandı sonra da hafif bel bişi olmamıştır demi ben napicam bole artık bu haftalarda bişi olmaz demi kızlar ben bole 6 ay nası dayancam bilmiyorum cumartesi gidicektim doktora erken mi alsam :KK43:

Ben 13 haftayım hala ogrenemedim doktor soylemedi sizinkileri okuyunca gıcık oldum doktora şimdi catlicam meraktan

Halamın kızının testinde de riskli çıktı. Çok üzüldü mahvoldu hasta olursa toplum içine nasıl çıkacam, çocuğun şöyle derlerse böyle derim deyip deyip ağladı.amniyosentez yaptırdı. Dedimki abla şöyle dua et.

Allahım senden bu güne kadar her ne geldiyse, ve bundan sonra da ne gelecekse kabulümdür. Ama ne olur bana verdiğin bu evladı hasta olarak kucağıma verme. Olaki dayanamam isyan ederim, bakmayı beceremem, altından kalkamam. Ben bu bebeği sağlıkla kucağıma vermeni isterim. Sen herşeye kadirsin...

Darısı başıma Rabbim benimde bütün annelerin de yardımcısı olsun zor günler mutlu biter inşallah

Onun riski kaçtı benim kadar yükseymiydi canım içime su serptin...

Ultrason bulgusunda ense kalınlığı ve burun kemiği anormal bebek demişler CVC testi (amniyosentez) yapılmış. Orda normal çıkmış.

Mesaj attım sordum. Bu arada senin önceki mesajlarına baktımda burun kemiği ve ense kalınlığı normal demişsin. Acaba kan testinde hata falan olabilir mi ki?
Ahh bi bilsem 2 sağlıklı evladım var şükür doktor sordu diğer çocukların sağlıklı mı evet dedim e burun ense de iyi gerek yok yapmaya bile dedi sonra eşmin dayısının oğlu down sendromlu olduğunu dedim.. Hım m ozaman bir yapalım dedi.. Tamam dedim.. Sonuç bu... Herşey iyidir inşallah sonunda iyi olur

Kızlar iyi pazarlar herkese gene aynı sorun Gene ben :) bugün gene sandalye üstünden üst rafa uzandim kaburgamin altına bi ağrı saplandı sonra da hafif bel bişi olmamıştır demi ben napicam bole artık bu haftalarda bişi olmaz demi kızlar ben bole 6 ay nası dayancam bilmiyorum cumartesi gidicektim doktora erken mi alsam :KK43:

Nasıl yani beline de mi ağrı girdi. Uzanmayın çok fazla diyorlar ama dikkat etmeye çalış yavrum. Sen kendini düşünmezsen kim düşüncek.

Ahh bi bilsem 2 sağlıklı evladım var şükür doktor sordu diğer çocukların sağlıklı mı evet dedim e burun ense de iyi gerek yok yapmaya bile dedi sonra eşmin dayısının oğlu down sendromlu olduğunu dedim.. Hım m ozaman bir yapalım dedi.. Tamam dedim.. Sonuç bu... Herşey iyidir inşallah sonunda iyi olur

İşte akrabada olunca ve yaş ileri falansa normal birine göre yüksek oran çıkıyomuş. Yani kafana takma bence. Herşeyin hayırlısı. Çok düşük bir ihtimal ki hepimizde var o ihtimal. İnşallah sağlıklı bebebklr dünyaya getiririz.
Benim de eşimin ablasının en ufak oğlu otistik. Ben hiç yaptırmadım o testleri. Bunlarda riskimi Arttırcaktı. Burun kemiği oluşmuşsa ve ense ölçümü normalse inşallah sağlıklı olcak bebeklerimiz. Üzme kendini nolur

_20161211_200146.JPG

İşte akrabada olunca ve yaş ileri falansa normal birine göre yüksek oran çıkıyomuş. Yani kafana takma bence. Herşeyin hayırlısı. Çok düşük bir ihtimal ki hepimizde var o ihtimal. İnşallah sağlıklı bebebklr dünyaya getiririz.
Benim de eşimin ablasının en ufak oğlu otistik. Ben hiç yaptırmadım o testleri. Bunlarda riskimi Arttırcaktı. Burun kemiği oluşmuşsa ve ense ölçümü normalse inşallah sağlıklı olcak bebeklerimiz. Üzme kendini nolur
İnşallah canım canımı en sıkan bu test 100 de 80 doğru dedi kafaya taktım çok.. 1.50 riskten çıkınca... Bu arada yaş 32

X