2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Canım inşallah geçer ya. O çok kötü birşey. bende 11. Haftaya kadar o dertten muzdaripdim. En kısa zamanda normale dönersin umarım.
Biraz relax ol. Kendimi telkin ettim. Öyle aştım canım. Görmezlikten gel yani. Şimdi bunu yicem ve o iğrenç tat her gün azalacak dedim.
azalmıstı aslında gayet iyiydım ama son ıkı gündür bende anlamadım duruken midem bulanıyor aksam 2 kez çıkarttım önceleri bile bi kere çıkartırdım sadce progestanı bıraktım acaba ondan kaynaklı olabilir mi ki

kızlar bu arada akıntılarınız ne durumda şeffaf sarı karışımı akıntım var ama kokmuyor bir sıkıntı değildir umarım

azalmıstı aslında gayet iyiydım ama son ıkı gündür bende anlamadım duruken midem bulanıyor aksam 2 kez çıkarttım önceleri bile bi kere çıkartırdım sadce progestanı bıraktım acaba ondan kaynaklı olabilir mi ki
Bilmiyorum canım ama sanmam. Bir doktora danış belki normaldir. Hem bir ara azalmış ya bu kesileceğinin sinyalidir inş. :KK66:

bizim aynı günmüş :))

Ben de yakınım size. Gerçi bebiş bi hafta önden gidiyor. Doğum tarihi 1 hafta erken olabilir o yüzden

Bulantılar geçtiyse, iştahlar da düzeldiyse kilo almaya başlıcaz demektir. Ben 2.7 kg almışım.
Siz beslenmenizde dikkat etmeye başladınız mı?
Hamile dğilken aha iyi besleniyordum. İlla birisi getirip önüme koyacak. Önceden çekmecemde ceviz, mürdüm eriği meyve falan olurdu, hemen hemen her gün yoğurt yerdim, haftada en az 2 yumurta falan, düzenli beslenirdim işte.Şimdi saçma sapan öğün saatleri ve saçma sapan yiyeceklerle besleniyorum. İlaca rağmen haif bulantım var, ondan herhalde..

Mutlaka yazacağım yarın telefondan da olsa girip yazacağım :halay:
bu arada isim düşündünüz mü kızına ? :KK200::KK200::KK200:

Elif nur ya da Zehra istiyorum ben ama eşim Beyza ya sıcak bakıyor. Doğana kadar çok değişir gibi fikirler :) sen erkek kız ismi düşündün mü hiç :)

Tüm bebişlerimin adını ben koyacaktım. Geçende içimden geldi, eşime ilkinin adını sen koy dedim. Tabi dede nine isimleri, yok abdürrezzak yok ayşe fatma ali mustafa gibi isimler hariç :KK20:

Aaa gerçekten mi :) Biz geç kaldık. Hala net değil ya bizimki ben daha başlamadım.
Komşuda bugün park beşik gördüm. Hoşuma gitti. Bir fiyat araştırmasına başlayayım :)

Nette güzel site olursa bizimle paylaşın kızlar.

yarın ben 13+6 ama bebeğin gelişimine göre 14+1 oluyorum.. geçen sefer de göremedi zaten doktor. E bi zahmet yarın da gösteriversin canım :KK3:
ben daha hamile olduğumu öğrendiğim ay 1 yaşına kadar herşeyini aldım ve abarttığımın da farkındayım :KK22::KK23:
cinsiyet bilmediğim için de tabiki hepsi kırmızı sarı yeşil beyaz :KK22:

Ayy ben kendimi nasıl tutuyorum bilmiyorum. Bir çöp bile almadım daha.. Netten bi kaç parça bişey alacaktım, hevesim kursağımda kaldı. Eşim hamilelik olayını abarttığımı düşünüyor endişe konusunda. Annelerimiz de doğurdu lafını etti. Üzüldüm..Hiç bişey yapasım yok :KK51:

Bana 12. Haftada doktorum yüzde 92 kız dedi. Özele gittim. Bebeğin duruşu da önemli tabi.

13+1de özelde kordon bacak arasında olduğu için göremedik..

:KK9: aynen öyle. Paylaşmak, samimiyet ve bilgi edinmek. Stress den uzak olmalı. Çok sulugözüm mesela ben hormonlar sağolsun ağlamadığım gün yok. Herkes iyi olsun herkes musmutlu olsun.

Ortam biraz gerilmiş, hepimiz birazcık gergin sinirli ve hassasız. Ona bağlıyorum ben, yeterki birbirimizi kırmayalım. Tabi bi de yazı dili yanlış anlamalara/anlatmalara mahal verebiliyor. Valla ben bazen deli gibi sinirliyim bazen bazen değil hep duygusalım. Hatta şu Allianzın reklam filmini her gördüğümde ağlıyorum, kanal değişiyorum. Ailemden uzaktayım, bi de veriyolar haydi söyle şarkısını. Binparçaya dağılıyorum sanki.. :KK61:O yüzden germeyin kızlar ortalığı:KK11: :KK53:

benim bi arkadaşım 1 ekimde beklerken ikizleri 30 ağustosta doğum yaptı. biraz kuvezde falan kalmışlardı ama çok şükür şimfi 3 yaşındalar. ikizlerde erken doğma olasılığı fazla oluyor büyük ihtimalle.
Evet canim oyleymis.bu kontrolumde doktoruma sorcam bir seyler bakalim..nasip.sagliklar gelsinler.insallah

Konuyu takip ediyordum ama ilk yorumum bu.. 13+1 deki doktor kontrolümde doktor cinsiyetle ilgili bisey söylemedi.. henüz hareketleri de hissetmedim.. sanırım en heyecanlı bekleyişleri yaşıyoruz

Canım çok sevindim. Testi nerede yaptırdın, ne kadar tuttu, ne kadar sürede sonuç aldın. Risk değerlerin kaçtı?

Testin fiyatı bize özeldi canım. Normalde 2000 tl ye yapıyorlardı bize 1000 tl ye yaptılar. Geçen cuma gitti kanım... bugün perşembe yani 4 iş günü oluyor. Bize de 5 iş günü içinde sonuç gelir demişlerdi. Ben yaşım nedeniyle hiç ikili test yaptırmadan direk bu testi yaptırdım. Risk değerlendirmesiyle uğraşamazdım.

ustunuze alinmayin arkadaslar :) mayis annesi olan benim. riskli durumumla ilgili arama yaptigimda bu grupta konusuldugu gordum o yuzden yorum yapmistim bende.simdide arkadas testiyle ilgili sikintili durumunu anlatinca bu durumu yasayan biri olarak destek olmak istedim sadece...

canım burası özgür bir platform saygı ve kurallar çerçevesinde herkes paylaşımda bulunabilir.
Kaldı ki riskli bir durum olsun olmasın destek olmanın neresi kötü ki..yorum yapmanda ben hiçbir sakınca görmüyorum.

Aaa gerçekten mi :) Biz geç kaldık. Hala net değil ya bizimki ben daha başlamadım.
Komşuda bugün park beşik gördüm. Hoşuma gitti. Bir fiyat araştırmasına başlayayım :)

ben açıkcası ilk başta anne yanı almak istiyorum sadece daha sonraki aylar beşik alırım diye düşünüyorum. çünkü zaten 7-8 ay en azından anne yanı kullanılacak niye şimdiden alayım ki... gerçi bebeğin bütün kıyafetlerini hamileliğin ilk 1 ayında bitirmiş birisi için bunları söylemek biraz garip gelebilir ama işte böyle işte :KK23::KK23:

Niyetin kırmak olmayabilir ama direk "böyle birşey yok bunlar yanlış" demek ne kadar doğru.
Burda bilmediğimiz birşey başımıza geldiğinde ne diyoruz "bu konuda bilgisi olan var mı? diyoruz.
Neden herkes profesör olduğu için mi soruyoruz? Belki bildği birşeyler vardır diyoruz.
"Bana dua edermisiniz sonucum iyi çıksın?" diyoruz. Neden herkes alim hoca mı? Hayır. Belki Allah birimizin duasını kabul eder diye..Moralimiz yerinde olsun diye.

Diyeceğim o ki bir soru sorduysan karşıdaki de fikir veriyorsa (hele de böyle yardımlaşma ve fikir alma platformuysa) karşıdakine böyle cevap vermek bana göre saygısızlıktır.
Konuyu uzatmaya gerek yok. Fikrimi fazlasıyla ve kırmayacak şekilde beyan ettim.
evet ben saygısızım , siz saygılısınız teşekkürler :KK9:

ben açıkcası ilk başta anne yanı almak istiyorum sadece daha sonraki aylar beşik alırım diye düşünüyorum. çünkü zaten 7-8 ay en azından anne yanı kullanılacak niye şimdiden alayım ki... gerçi bebeğin bütün kıyafetlerini hamileliğin ilk 1 ayında bitirmiş birisi için bunları söylemek biraz garip gelebilir ama işte böyle işte :KK23::KK23:
Anne yanı nasıl canım?
Bizim evimiz dublex aşağıda günüm geçiyor.mecbur almak zorundayım.
Kızımdan kalan ahşap beşik varda şu kuş yuvası gibi oval olandan. Onu yatak odamıza koyacam.

merha arkadaşlar benim bebişim yemmuz 4 te olması lazım ama 20 25 haziran arası olucakmış bende kısmetse haziran annesi olucam bu 3. gebeliğim 2 kıızm vat ve bunun cinsiyetiini çokkk merk ediyorum bi yardımcı olun 2 kıızmdaki gibi değil hamileliğim çok rahat bu göğüslerde kararma çok hafif var resimleri atıyorm bi bakın :)

Eklentiler

• IMG_20161205_133900.jpg
    IMG_20161205_133900.jpg
    34,9 KB · Görüntüleme: 39

Ben kızıma kraftın 70*200 cm olan büyük boy park yatağını kullandım. iki yaşına kadar çok rahat ettim. hatta annemlere giderken bile götürdük. bu bebişime de kısmetse onu kullanıcam.
biz 4 sene önce 250 ye almıştık

ben kızıma e bebekten aldım hep büyük parçaları. bazen çok güzel kampanyalar oluyor takip etmek lazım. şubatta büyük kampanya olacak diye söylendiğini duydum. kim görür veya duyarsa haber verirse çok güzelolur

kızlar bu arada akıntılarınız ne durumda şeffaf sarı karışımı akıntım var ama kokmuyor bir sıkıntı değildir umarım

bende de akıntı çok ve devam. doktor normal hamilelik akıntısı olur dedi. ah şu hormonlar :KK45:

Anne yanı nasıl canım?
Bizim evimiz dublex aşağıda günüm geçiyor.mecbur almak zorundayım.
Kızımdan kalan ahşap beşik varda şu kuş yuvası gibi oval olandan. Onu yatak odamıza koyacam.
anne yanı beşik mukemmel rahatlık ıkı saatte bır kalkıp almak okadar zorkı oturma pozısyonunda alıp emzırıp yatırıyorsun yatagından çıkmadan sezeryanlı olarak benım çok işime yaradı ve 9 ay kullandık

merha arkadaşlar benim bebişim yemmuz 4 te olması lazım ama 20 25 haziran arası olucakmış bende kısmetse haziran annesi olucam bu 3. gebeliğim 2 kıızm vat ve bunun cinsiyetiini çokkk merk ediyorum bi yardımcı olun 2 kıızmdaki gibi değil hamileliğim çok rahat bu göğüslerde kararma çok hafif var resimleri atıyorm bi bakın :)
Allah gönlüne gore versin:) fotograf net degil ve henuz erken bence cinsiyet icin

anne yanı beşik mukemmel rahatlık ıkı saatte bır kalkıp almak okadar zorkı oturma pozısyonunda alıp emzırıp yatırıyorsun yatagından çıkmadan sezeryanlı olarak benım çok işime yaradı ve 9 ay kullandık
Onu araştıracağım süper olur öyle bişey

X