2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Anladım cnmcım. İçine ne doğuyor :)
Bu arada bişey sormam : 3 aralık da gittim en son ve 1 ay sonra gel demişti. Birde ben c.tesi günleri gidiyorum hastaneye eşim için. Bu durumda takvime baktığımda 31 aralık oluyor c.tesi günü. 31 inde gitmessem 7 ocağa kalıyor ki ben dayanamam o kadar. Sence randevu almadan bunu sormalı mıyım Dr a ? Bi akıl ver :KK43:
ay bu arada içime kız doğuyor %90 kız diyecek gibi geliyor yarın çok heyecanlıyım :-):cool:

yok ya o kadar detaycılık yapmaz.. 31 aralıkta git... ama 2 hafta önceden randevuyu al hatta ara şimdiden al için rahat etsin. Yılbaşına tam bir hediye olacak bebişini görmek :))

bi de ocak 28de gidersin artık koooocaman bi kız göreceksin karnında :anne::KK24::KK33::KK73:
Ayyyy inşallah Yarabbim. Randevu sonrası buraya yazmayı unutma sakın, ciddi anlamda merak ediyorum. Geçenki gibi olmasın :KK39:

ay bu arada içime kız doğuyor %90 kız diyecek gibi geliyor yarın çok heyecanlıyım :-):cool:
Dün doktorum 14. Haftada cinsiyet kesinleşir dedi. Erkek bebeğin organı tamamen oluşmuş oluyormuş. Ama kızlar bazen 4 5 ay gizleyebiliyor :) kızım öyle olmuştu :KK66:

inşallah yarın net bir şekilde görürsün. Cinsiyet netleşince hazırlıklara ufaktan başlarız duramayız gibi geliyor bana :))

Cnm sezeryan dogumun anlasilan son anda olmus ve zorunlu olmus bnm de ilk dogumum zorunlu sezeryan ilkin de normal dogum beklenirken tabiki 38 de sezeryanla almiyolar ama suan ilk dogumum sezeryan oldugu icin 38 haftada sezeryan zorunlu bebegin kanala girmemesi lazim hicbir dr bunu rikse almiyo ssvd yapanlar haric sana simdi de ole demis olabilir ama olmasi gereken bu aslinda
"ssvd " ne demek arkadaşım. Merak ettim de.

Bulantılar geçtiyse, iştahlar da düzeldiyse kilo almaya başlıcaz demektir. Ben 2.7 kg almışım.
Siz beslenmenizde dikkat etmeye başladınız mı?

Dün doktorum 14. Haftada cinsiyet kesinleşir dedi. Erkek bebeğin organı tamamen oluşmuş oluyormuş. Ama kızlar bazen 4 5 ay gizleyebiliyor :) kızım öyle olmuştu :KK66:

inşallah yarın net bir şekilde görürsün. Cinsiyet netleşince hazırlıklara ufaktan başlarız duramayız gibi geliyor bana :))
yarın ben 13+6 ama bebeğin gelişimine göre 14+1 oluyorum.. geçen sefer de göremedi zaten doktor. E bi zahmet yarın da gösteriversin canım :KK3:
ben daha hamile olduğumu öğrendiğim ay 1 yaşına kadar herşeyini aldım ve abarttığımın da farkındayım :KK22::KK23:
cinsiyet bilmediğim için de tabiki hepsi kırmızı sarı yeşil beyaz :KK22:

Mutlaka yazacağım yarın telefondan da olsa girip yazacağım :halay:
bu arada isim düşündünüz mü kızına ? :KK200::KK200::KK200:
Elif nur ya da Zehra istiyorum ben ama eşim Beyza ya sıcak bakıyor. Doğana kadar çok değişir gibi fikirler :) sen erkek kız ismi düşündün mü hiç :)

Haklısın canim.benim dogum a 4 haziran demisti doktorum ama sonradan ikiz oldugunu ogrenince mayis a kayacak buyuk ihtimalle:KK16:

benim bi arkadaşım 1 ekimde beklerken ikizleri 30 ağustosta doğum yaptı. biraz kuvezde falan kalmışlardı ama çok şükür şimfi 3 yaşındalar. ikizlerde erken doğma olasılığı fazla oluyor büyük ihtimalle.

Bulantılar geçtiyse, iştahlar da düzeldiyse kilo almaya başlıcaz demektir. Ben 2.7 kg almışım.
Siz beslenmenizde dikkat etmeye başladınız mı?
Benim 1 kere bile bulanmadığı için en baştan beri standart devam ediyorum :) kahvaltı ve akşam yemeği. Yemek sonrası meyve tabağı aralarda ceviz fıstık fındık. Süt içemediğimden de yoğurt kaşar peyniri ile dengeledim. Yumurtayı da sahanda yiyebiliyorum malesef sadece. O yüzden haftada sadece 2 adet yumurta yiyorum :)
62.5 ile başladım 13.haftama kadar kilo almadım. Bugün 63 geldim tartıda ama Afedersin 2 gündür yine wc çıkamıyorum büyük ihtimal ondan bu fazlalık. Gün kurusu kayısı iyi gelirdi ama bu defa tık yok :KK43: öyle işte cnm

bende ılk sezryan olduğu için ıkıncısıde sezeryan olacak araları yakın çünku temmuz gorunuyorum hazıran annesı olacam ıkı tarafıda takıp edıyorum onden gıdenlerden bilgi alıyorum herkesın dr farklı bır yol izliyor çünkü. bazen mayıs annelerıne bıle bakıyorum merak edıp heycanlı oluyor :) ıkıncı aslında tecrubelıyım neler olabilecegını biliyorum ama burda paylaşım yapmak herkesın içten dua ettığını bilmek herkesın sorununa derdıne ortak olmak hoşuma gıdıyor. gereksız yorumlarla kalp kırmak çok anlamsız. birbirini tanımadan bu samımıyetı yakalamak ınanın hıc bır yerde mumkun değil

yarın ben 13+6 ama bebeğin gelişimine göre 14+1 oluyorum.. geçen sefer de göremedi zaten doktor. E bi zahmet yarın da gösteriversin canım :KK3:
ben daha hamile olduğumu öğrendiğim ay 1 yaşına kadar herşeyini aldım ve abarttığımın da farkındayım :KK22::KK23:
cinsiyet bilmediğim için de tabiki hepsi kırmızı sarı yeşil beyaz :KK22:
Aaa gerçekten mi :) Biz geç kaldık. Hala net değil ya bizimki ben daha başlamadım.
Komşuda bugün park beşik gördüm. Hoşuma gitti. Bir fiyat araştırmasına başlayayım :)

Nette güzel site olursa bizimle paylaşın kızlar.

Kızlar 13üncü haftamdayım cinsiyetini 14de öğrenenler özele gidenler mi ? Çok merak ediyoruz cinsiyetini ya.Devlette iyi ilgilenmezler net belli olsun cinsiyeti diye 16yı bekliyoruz....
Bana 12. Haftada doktorum yüzde 92 kız dedi. Özele gittim. Bebeğin duruşu da önemli tabi.

bende ılk sezryan olduğu için ıkıncısıde sezeryan olacak araları yakın çünku temmuz gorunuyorum hazıran annesı olacam ıkı tarafıda takıp edıyorum onden gıdenlerden bilgi alıyorum herkesın dr farklı bır yol izliyor çünkü. bazen mayıs annelerıne bıle bakıyorum merak edıp heycanlı oluyor :) ıkıncı aslında tecrubelıyım neler olabilecegını biliyorum ama burda paylaşım yapmak herkesın içten dua ettığını bilmek herkesın sorununa derdıne ortak olmak hoşuma gıdıyor. gereksız yorumlarla kalp kırmak çok anlamsız. birbirini tanımadan bu samımıyetı yakalamak ınanın hıc bır yerde mumkun değil
:KK9: aynen öyle. Paylaşmak, samimiyet ve bilgi edinmek. Stress den uzak olmalı. Çok sulugözüm mesela ben hormonlar sağolsun ağlamadığım gün yok. Herkes iyi olsun herkes musmutlu olsun.

:KK9: aynen öyle. Paylaşmak, samimiyet ve bilgi edinmek. Stress den uzak olmalı. Çok sulugözüm mesela ben hormonlar sağolsun ağlamadığım gün yok. Herkes iyi olsun herkes musmutlu olsun.
kızımda çok ağlıyordum bunda tam tersı çok sınırlıyım ağlayamyorum hamılelık hem özel hem güzel hemde çok zor.

mrb arkadaşlar. drlar her ne kadar 14 haftalık deseler de bebeğim 11 haftalık. eminim yani. aramızda ultrason sonuçlarına göre daha büyük çıkan var mı?? popo kafa ölçümüne göre değişik kafa ölçümüne göre değişik çıkıyo gün sayısı. çıldıricim.... kafama takılmıyo değil.
bu kadar küçük olmasına rağmen erkeğe benziyor dedi dr. ve görüntü bariz erkek. ben dr kafasının etni yedim öyle mi böylemi niye öyle niye böyle...
Benim bebeğim de geç döllenme olduğu için 1 hafta geriden geliyordu. Zaman içinde olması gereken haftayı yakaladı. Herhangi bir sorun teşkil etmez dedi doktorum. Sadece eğer düzelmeseydi son adet tarihimi 1 hafta ileri alacaktı. Muhtemel doğum tarihi değişiyor. Sorun olacağını sanmam. İçini ferah tut

ahhh nerde sanki ben daaha kötü oluyorum agzım zehir gibi yemekten sonra nasıl bir mide bulantısı başlıyo anlatamam :KK43:
Canım inşallah geçer ya. O çok kötü birşey. bende 11. Haftaya kadar o dertten muzdaripdim. En kısa zamanda normale dönersin umarım.
Biraz relax ol. Kendimi telkin ettim. Öyle aştım canım. Görmezlikten gel yani. Şimdi bunu yicem ve o iğrenç tat her gün azalacak dedim.

X