2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331

doğum kasılması başlamadan neden alınması lazım ki, bunların hepsi doğru bilinen yanlışlar...umarım herşey yolunda gider ve zamanında alınır bebekler...nitekim oğlumda sancım gelince hastaneye gittim yatışım yapıldı ve 16 saat sonunda sezaryene girdim kasılmayı geçtim açılmam olabilseydi neredeyse doğuruyordum o nedenle kasılmayla sezeryanın bir ilgisi olmadığını düşünüyorum.

Bazen ultrason cihazından kaynaklı sorun da olabiliyormuş istersen başka Bi doktora git belki kafan rahatlar

ay benim de yüksek ihtimal erkek dedi doktor. benim çevrem hep kız, kız bebeklerini iyi bliyorum. erkeğe hiç aşina değilim. erkek annesi olmak nasıl :))
en başta evlat annesi olmak çok güzel :) kızı bilmediğim için anne olmak paha biçilemez diyorum sadece, bu işin kızı erkeği olmuyor... büyüttükçe anlayacaksın, şimdi o nedenle hiç cinsiyet ayrımı yapamıyorum , çevremdekiler kızın olur umarım deseler de benim için hiçç farketmez gerçekten. Çocuk büyütmek anne olmak bambaşka, ne mutlu ki tadabiliyoruz. oğlum sürpriz bir şekilde hayatımıza dahil olmuştu evliliğim ilk yılında hamile kaldım bir anda, ikinci gebeliğimi ise tam 1 sene bekledim . Benimkiler başına buyruk kendileri istediği zaman geliyorlar. doktor bebişi kıza benzetti bir sonraki ay kesinleşir dedi, aynı doktoruma gidiyorum oğlumu da 12. haftada tahmin etmişti...şimdi bekleme zamanı

Genellikle 38 haftadayken aliyolar die biliyorum ben cunki bebek dogum kanalina girince sezeryan daha zor oluyo die bide sancilar baslamadan almak istiyolar insallh hersey yolunda gider ben hala tedirginim randevumda bi gorsem bebisimi rahatliycm sanirim

Canım çok sevindim. Testi nerede yaptırdın, ne kadar tuttu, ne kadar sürede sonuç aldın. Risk değerlerin kaçtı?

Benimki de tarihle tutmuyor dr problem degil dedi ama bnmki ne kadar farkli tam bilmiyorum

Haklısın canim.benim dogum a 4 haziran demisti doktorum ama sonradan ikiz oldugunu ogrenince mayis a kayacak buyuk ihtimalle

Kızlar 13üncü haftamdayım cinsiyetini 14de öğrenenler özele gidenler mi ? Çok merak ediyoruz cinsiyetini ya.Devlette iyi ilgilenmezler net belli olsun cinsiyeti diye 16yı bekliyoruz....
Canim benim ozeldeki doktorum 11.haftada tahmin yapti ama degisebilir dedi

MERHABA KIZLAR ŞU ÇATLAK OLUŞMASIN DİYE KREMLERE NEZAMAN BAŞLAYACAZ NE KULLANACAZ ?
Badem yağı çok öneriyorlar gebeliği oğrendiğin andan itibaren başlanması lazımmış aldım ama kullanmadım kıllanmada yapıyormuş çekindim açıkçası oyle çok pahalı kremleri alıp kullanmaya da maddi durumum yok ....doktor a sordum genetikmiş annen e sor eğer çatlamışsa ne surersen sur buyuk ihtimalle çatlak sende de olur dedi...şuan için karnım tahta gibi yavaş yavaş kilo alırsan sıkıntı olmaz demişti doktor bakalım ne olur

O nasıl bir ithamdır. Çok şaşırdım.
Biz burda uydurma bilgi verip anneleri yanıltmak için Allah'tan korkarız.

Anlamadıysan anlamadım dersin. Başka şekilde izah ederiz.

Konuya gelince ilk gebeliğini sezeryan yapan kişiler ikinci sezeryanında yüzde 90 hatta belki 95 yine sezeryan olurlar. Ve bu kişiler için doğum gününün geçmesi, sancısının başlaması çok büyük risktir. Zira aniden normal doğum kasılmaları başlarsa, bebek doğum yoluna girerse ve önceki sezeryan yeri yırtılırsa ölümden dönebilir hatta dönmeyebilir..
Asıl tecrübe sahibi olmayan insanlar merak ettiği birşeyi soruyorsa ve başından geçen insan bildiğini paylaşmıcaksa, paylaşınca da sen yanlış biliyorsun deniliyorsa neden burdayız???
Gidersin doktoruna sorarsın. Derdini, şikayetini, acını, sevincini doktorla paylaşırsın. Sana dua da eder.

neyle itham edildiğini düşünüyorsunuz? öyle bir şey aklımdan bile geçmedi , hiç birimiz bilirkişi değiliz hepimiz yaşadığımızı yazıyoruz değil mi? yazdıklarını anladım ve kendi yaşadığımı doktorumun önerdiğini yazdım, senin yaşadığını yargılamadım, eleştirmedim bana düşmez, onun bilincinde olan bir insanım.

ayrıca ben hiç bir doktordan bana dua etmesini beklemem, doktorluk yapmasını bana doğru yolu göstermesini beklerim. doktordan dua etmesi neden beklenir ? (sırf meraktan soruyorum)

ayrıca ben hiç bir doktordan bana dua etmesini beklemem, doktorluk yapmasını bana doğru yolu göstermesini beklerim. doktordan dua etmesi neden beklenir ? (sırf meraktan soruyorum)
Niyetin kırmak olmayabilir ama direk "böyle birşey yok bunlar yanlış" demek ne kadar doğru.
Burda bilmediğimiz birşey başımıza geldiğinde ne diyoruz "bu konuda bilgisi olan var mı? diyoruz.
Neden herkes profesör olduğu için mi soruyoruz? Belki bildği birşeyler vardır diyoruz.
"Bana dua edermisiniz sonucum iyi çıksın?" diyoruz. Neden herkes alim hoca mı? Hayır. Belki Allah birimizin duasını kabul eder diye..Moralimiz yerinde olsun diye.

Diyeceğim o ki bir soru sorduysan karşıdaki de fikir veriyorsa (hele de böyle yardımlaşma ve fikir alma platformuysa) karşıdakine böyle cevap vermek bana göre saygısızlıktır.
Konuyu uzatmaya gerek yok. Fikrimi fazlasıyla ve kırmayacak şekilde beyan ettim.

Cnm sezeryan dogumun anlasilan son anda olmus ve zorunlu olmus bnm de ilk dogumum zorunlu sezeryan ilkin de normal dogum beklenirken tabiki 38 de sezeryanla almiyolar ama suan ilk dogumum sezeryan oldugu icin 38 haftada sezeryan zorunlu bebegin kanala girmemesi lazim hicbir dr bunu rikse almiyo ssvd yapanlar haric sana simdi de ole demis olabilir ama olmasi gereken bu aslinda

yok ya o kadar detaycılık yapmaz.. 31 aralıkta git... ama 2 hafta önceden randevuyu al hatta ara şimdiden al için rahat etsin. Yılbaşına tam bir hediye olacak bebişini görmek :))

bi de ocak 28de gidersin artık koooocaman bi kız göreceksin karnında

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…