2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Valla adini soyledi ama tip dilinde aklimda kalmadiki cnm, bu hani ultrasonda ense kalinligi ülcumünün aynisi ama anneden kan alinarak arti %99,9 muş kesinliği oyle anlatabilirim heralde

Canım o testin adı harmony veya NIPT diye geçiyor. Non invaziv prenatal test açılımı. Ortalama 2000-3000 tl arasında fiyatı. Bebeğin kromozomlarının anne kanına dökülen parçacıklarından genetik tarama yapılıyor. Bu nedenle bebeğin genetik yapısı ve cinsiyeti kesin olarak belli oluyor. Ben 38 yaşındayım ve hiç ikili üçlü test uğraşmadan bu testi yaptırıcam. Benim eşim kadın doğum uzmanı. Aklınıza takılan ne varsa sorup yanıtlamaya çalışrım.

Kızlar midem bugün bi garip bulantılar yanmadan sonra bir de bu çıktı sanki bişiyi çiğnemeden yutmuşum da midemde top gibi durup beni rahatsız ediyor...çaresini bilen var mı

geçen hafta Dr bulantın vs var mı dedi. çok şükür yok deyince " cık cık çok yanlış. Mide bulantısı ve kusma hamileliğin ne kadar sağlıklı ilerlediğine dair en güzel işarettir " dedi.
Benim doktorum da ne güzel işte dedi benimde olmuyo sadece acıkinca yani bu doktorlar da ne dediğini bilmio aile hekimi hemsireside benimde olmadı şimdi oğlum 4 aylık maşallah var dedi takılma canım senn

Kızlar midem bugün bi garip bulantılar yanmadan sonra bir de bu çıktı sanki bişiyi çiğnemeden yutmuşum da midemde top gibi durup beni rahatsız ediyor...çaresini bilen var mı

Canım o testin adı harmony veya NIPT diye geçiyor. Non invaziv prenatal test açılımı. Ortalama 2000-3000 tl arasında fiyatı. Bebeğin kromozomlarının anne kanına dökülen parçacıklarından genetik tarama yapılıyor. Bu nedenle bebeğin genetik yapısı ve cinsiyeti kesin olarak belli oluyor. Ben 38 yaşındayım ve hiç ikili üçlü test uğraşmadan bu testi yaptırıcam. Benim eşim kadın doğum uzmanı. Aklınıza takılan ne varsa sorup yanıtlamaya çalışrım.
Ne kadar şanslısın ne mutlu sana. süper bi durum bu. sabahtan akşama kadar zaten eşin yoruluyordur birde biz yormayalım. ama sen de eşin sayesinde baya bilgi sahibi olmuşsundur bence dimi

benim eşim ikizler
ikizler burcundan ben çok memnunum...
entellektüel bir yapı sosyal, lider, zeki anlayışlı
tabi ani ruh hali değişimleri oluyor inatta var ama
ikizler olsun isterim
Bence ani ruh hali değişimi çoğu insanda olan bişey sadece ikizlere ait özellik değil.
Beninm tanıdığım ikizler de sosyal,zeki,neşeli,sempatik,iyi niyetli,dürüst,aktif insanlar genelde.

bu testlerde cinsiyet açıklanmıyor diyorlar?? belli oluyormuş da söylenmiyormuş öyle mi?

Mrb cnm
O durum bende de çok oluyor .
Yemek yedikten sonra oluyor ama yemek yemeye korkar oldum. Sanki dünyaları yemiş gibi oluyorum. Sığınamıyorum bi hazımsılık huzursuzluk...
Geçen hafta doktoruma sormuştum bağırsaklar tembelleşiyo ve rahim büyüdükçe bağırsağa baskı yapıyo ve aşırı gaz sıkıntıları ortaya çıkabilir dedi.

Ne kadar şanslısın ne mutlu sana. süper bi durum bu. sabahtan akşama kadar zaten eşin yoruluyordur birde biz yormayalım. ama sen de eşin sayesinde baya bilgi sahibi olmuşsundur bence dimi

İki çocuğumu da eşim doğurttu. Evet epeyce keyifli ama bazen acaba bir sorun olsa benden saklar mı diye düşünmeden edemiyor insan. Hiçbirimiz hiçbir sorun yaşamayız inşallah ama gerçekten kafanıza takılan bir durum olduğunda eşimin yorumunu aktarabilirim size. Bu konuda yardımcı olabilirsem çok mutlu olurm

bu testlerde cinsiyet açıklanmıyor diyorlar?? belli oluyormuş da söylenmiyormuş öyle mi?

Yok söylüyorlar. Özel test bunlar. Zaten hafta olarak yasal kürtaj sınırının üstündeki haftalarda yapılıyor. Yani cinsiyet nedeniyle bebekten vazgeçme durumu mümkün değil...

İki çocuğumu da eşim doğurttu. Evet epeyce keyifli ama bazen acaba bir sorun olsa benden saklar mı diye düşünmeden edemiyor insan. Hiçbirimiz hiçbir sorun yaşamayız inşallah ama gerçekten kafanıza takılan bir durum olduğunda eşimin yorumunu aktarabilirim size. Bu konuda yardımcı olabilirsem çok mutlu olurm

Yok söylüyorlar. Özel test bunlar. Zaten hafta olarak yasal kürtaj sınırının üstündeki haftalarda yapılıyor. Yani cinsiyet nedeniyle bebekten vazgeçme durumu mümkün değil...

10. haftada yapılan nifty ya da harmony denilen test değil miydi?
ay çok karıştım ben.

Yok söylüyorlar. Özel test bunlar. Zaten hafta olarak yasal kürtaj sınırının üstündeki haftalarda yapılıyor. Yani cinsiyet nedeniyle bebekten vazgeçme durumu mümkün değil...[/QUOTE

Canim ozaman sorarmisin hiç mide bulantısı yasamamak hamilelik ile ilgili kötü bişi mi demek oluyor çok teşekkür ederim valla çok Şanslsn yanında herzaman müdahale edecek olan kişi hem doktor hem esin :)

Canim ozaman sorarmisin hiç mide bulantısı yasamamak hamilelik ile ilgili kötü bişi mi demek oluyor çok teşekkür ederim valla çok Şanslsn yanında herzaman müdahale edecek olan kişi hem doktor hem esin :)

Siz yukarda bu konudan bahsederken ben sormuştum zaten. Hiç alakası olmadığını söyledi. Aynı annenin birden fazla hamileliğinde bile farklı belirti ve şikayetlerinin olabileceğini söyledi. Ki benim kızımda hiç bulantım olmamıştı.oğlumda 12. Haftadan sonra bulantılarım başlamıştı. Bu hamileliğimde 6. Haftadan bu yana ölüyorum bulantıdan. Tamamen hormon dalgalanmaları ve vücudun gebeliğe verdiği tepkilerle alakalı bir durummuş bu. Bulantı varsa herşey yolunda yoksa bir terslik var anlamı asla çıkmazmış

Geçen haftaya kadar çok şanslı olduğumu düşünüyordum ve midesi bulanan Kusan arkadaşlar için de dua ediyordum hemen bitsin bu çileleri diye. ama geçen hafta Dr bulantın vs var mı dedi. çok şükür yok deyince " cık cık çok yanlış. Mide bulantısı ve kusma hamileliğin ne kadar sağlıklı ilerlediğine dair en güzel işarettir " dedi. Bunun dışında belirti felan olmayınca haliyle karın da henüz çıkmayınca bebek yaşıyor mu halen benimle mi acaba diye kendi kendime soruyorum. sana da oluyor mu böyle bi his ?
Açıkcası olmuyor,hatta her bulantısız uyandığım sabah şükrediyorum.öyle olmamasında en büyük etki de tevekkül etmek,bol bol dua etmek bence.

Bulantı konusu benim en büyük korkum olduğu için doktora sormuştum,şimdilik bulantım yok olmaması için ne yapabilirim demiştim.güldü bana bu hasta olmadan hastalıktan korkmaya benziyor dedi,herkesi bünyesi farklı kiminde hemen olur kiminde belirli haftadan sonra olur onu bilemeyiz,şimdiye kadar başlamadığı için şanslısın,istemiyorsan inşallah başlamaz dedi.bulantı olmaması kötü bişey olsa öyle demezdi herhalde. Eşi kadın Doğumcu olan arkadaş yazmış ama ben de kendi fikrimi yazayım dedim :)

Açıkcası olmuyor,hatta her bulantısız uyandığım sabah şükrediyorum.öyle olmamasında en büyük etki de tevekkül etmek,bol bol dua etmek bence.

Bulantı konusu benim en büyük korkum olduğu için doktora sormuştum,şimdilik bulantım yok olmaması için ne yapabilirim demiştim.güldü bana bu hasta olmadan hastalıktan korkmaya benziyor dedi,herkesi bünyesi farklı kiminde hemen olur kiminde belirli haftadan sonra olur onu bilemeyiz,şimdiye kadar başlamadığı için şanslısın,istemiyorsan inşallah başlamaz dedi.bulantı olmaması kötü bişey olsa öyle demezdi herhalde. Eşi kadın Doğumcu olan arkadaş yazmış ama ben de kendi fikrimi yazayım dedim :)
Anladım tşk ler. bir daha o dr a gitmeyeceğim . boşu boşuna kendimi üzmüşüm kaç gündür. 23 kasımda kontrolüm var bebeğimi bi görsem rahatlıcam . Tüm hamile arkadaşlar inşallah sorunsuz atlatırız bu maratonu .

X