2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Arkadaşlar merhaba konuyu ben devraldım.
Liste yapabilmek için aşağıdaki bilgilerinize ihtiyacım var. Rica etsem bu bilgilerinizi takip edebilmem için bana özelden yazabilir misiniz?

Bebek İsmi
Başlangıç Kilosu
Mevcut Kilo

Bende sürekli bi mide bulantısı var ama aşırı değil o bitiyor mide yanması başlıyor o geçiyor midede hazımsızlıkmı bilemem ama top gibi bişi oluyo boğazıma dayanıyor kusup rahatlim istiyorum ama olmuyor haliyle yinede hamd olsun şikayet etmiyoruz bu rahatsızlıkları yaşamak isteyen o kadar çok insan varki. Yarın 10:30 da randevu aldım inşallah kalp atışını duyarım 8#3 de
İnşallah duyarsınız kalp atışını :-)
Mide yanmasına Gaviscon kullanabilirsiniz.

Kızlar siz daha tecrübelisinizdir, bişiy danışsam size ? bugün yum dan sonraki 12.gündü ve bugün hcg sonucum 51 çıkmıştı. Bata 2-3 gün var. Akşam tam kahverengimsi diyemem ama sarıdan biraz daha koyu renkte bi akıntı oldu. İlk gebeliğim düşük olunca bi an panikledim ama bu kadar erken olmaz diyorum kendi kendime, inşallah yerleşmenin işaretidir. Renk çok koyu olmayınca biraz rahatladım ama yinede sebebini çok merak ediyorum :KK17:
kan tahlilini ne zaman tekrarlayacaksın? cnm bende de oldu adet e 5 gün falan vardı sanırım sonra farkettim çamaşırdan.. sorun olmadı inş sende de olmaz ve yerleşme kanamasıdır inş..

Mrb güzel hamişler.. 6. hafta da dr elevit verdi bir ay kullandım.ilaç bitince yeniden kullanmam gerekli mi diye anasağlığa gittim.oradaki dr hem elevit hem de folbiol verdi günde 3 kere içmem için. kafamı karıştıran o gün dr a da dedim hocam elevit e devam edeyim madem diğerini vermeyin. o da 2 aylık yazdı ilacı eleviti de diğerini de.

Soruma gelince elevitte zaten folik asit yok mu neden 2 takviye. fazla folik asit alımı bebeğe zarar verir mi?
benimki de verdi elevit kullanmadım zaten folik asit alıyoruz. bir de başka bir doktor multivitaminlerin bazen zararı bile var boşver dedi bu yüzden almadım. tahlillerimde de sorun yok çok şükür ne diye onu bunu extra yazıyorlar anlamıyorum.

Mrb güzel hamişler.. 6. hafta da dr elevit verdi bir ay kullandım.ilaç bitince yeniden kullanmam gerekli mi diye anasağlığa gittim.oradaki dr hem elevit hem de folbiol verdi günde 3 kere içmem için. kafamı karıştıran o gün dr a da dedim hocam elevit e devam edeyim madem diğerini vermeyin. o da 2 aylık yazdı ilacı eleviti de diğerini de.

Soruma gelince elevitte zaten folik asit yok mu neden 2 takviye. fazla folik asit alımı bebeğe zarar verir mi?
msj tekrarı.

Canim ozaman sorarmisin hiç mide bulantısı yasamamak hamilelik ile ilgili kötü bişi mi demek oluyor çok teşekkür ederim valla çok Şanslsn yanında herzaman müdahale edecek olan kişi hem doktor hem esin :)

Bulantın olursa gebelik sağlıklıdır diyen doktora çok şaşırdım. Öyle bir şey olabilir mi? Bilimsel bir kanıtı var mıymış acaba?
ikinci hamileligim ne iljinde ne de bunda bulanti yasamadim yuzde 30 luk dilimdesiniz hanimlar. 3 kardesiz Annem hicbirimizde bulanti yasamamis. bulanti olmasi cok olmasi ya da olmamasi bir saglik belirtisi degil.

Gunaydin kizlar dun konu devredilmis ben de soyle bi bakiyim dedim yabanadogru instagram web sitesinde aktif paylasim yapip yorumlar yaziyor watsapp kullandigini yazdigini zaten biliyoruz hatta bikac gun once sormustum neden yoklar diye o da watsap a gelin dedi telefona bakamayan insan nasil bu kadar aktif int kullanicisi oluyo demek bizde bi umut gormemis buraya takilmamis :KK53:

Bizim içinde Çin takvimi ve Rus takvimi erkek diyor ama bakalım hayırlısı sağlıklı loşunda hiç fark etmez sadece merak ediyor insan :)

O ilaçların çoğu kortizonlu oluyo ama. Bana da öyle dedi doktor pasife geçer dedi ama malesef benim hamileliğimden beri daha çok arttı. İşte dayanabilsiğim kadar dayanmaya çalışıyorum.insanlar ağrı kesici bile içmezken bu ilaçları kullanmak hiç istemiyorum.
Sakaryadayım ben. Dün gece hiç uyku uyuyamadım. Bufün de hep yattım.

yaklaşık 1,5 sene kortizonlu kullandım,sonra bıraktım. benimki biraz değişik aslında reaktif artrit dediler,sonra as başlangıcı dediler.iki arada kalmışım galiba. ama kaynağı iltihaplı romatizma olduğu için öyle söylüyorum.
Ben de Sakarya'ya çok yakın bir ildeyim ve aslen Sakaryalım. Teşhisimi araştırma da Ayhan Kamanlı koymuştu,hala daha ona devam ediyorum.3 ayda bir sizin oralardayım yani :anneadayı:

Kızlar midem bugün bi garip bulantılar yanmadan sonra bir de bu çıktı sanki bişiyi çiğnemeden yutmuşum da midemde top gibi durup beni rahatsız ediyor...çaresini bilen var mı
Canım benim o işte hazımsızlık. Bende başından beri var. Geçen akşam hamurişi birşey yedim.Sanki dünyaları yedim.
Dışarıda biraz yürüdüm çok iyi geldi.

kan tahlilini ne zaman tekrarlayacaksın? cnm bende de oldu adet e 5 gün falan vardı sanırım sonra farkettim çamaşırdan.. sorun olmadı inş sende de olmaz ve yerleşme kanamasıdır inş..
Yarın iki gün geçmiş oluyo canım, tekrar kan veriyimde katlanışını bi takip ediyim diyorum. Yarın bata 1 gün kalıcak, dünki 51 hcg ye göre yarın en az 80-90 civarında çıkması lazım. Bakalım hayrlısı takip edicem. Bide akıntı tekrarlamadı. Gördüğümden beridir hala bişiy yok. İnşallah dediğin gibi olur canım çok sağol ilgin için. Allah sanada hayrlısıyla bebişine kavuşmayı nasip etsin inşallah

X