2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Merhaba Ankara da hangi hastane ve doktora gidiyorsunuz ben hala doktor bulamadım 3 hafta sonra ikili tarama yaptırmam gerekiyor ne yapacağım bilmiyorum.
Mrb canim.ben.yenimahalle lina.ya gidiyorum.doktorum mine kermalli.cokkk iyi bir.bayan.testlerimi.tahlillerimi genelde.zubeyde.hanim da ali.gemici ye.yaptiriyorum ozeldeki doktoruma.gidiyorum gösteriyorum.bu sekilde canim:KK66:daha onceki.gebeligimde batikent de ilk umut.tip merkezinde rumeysa.hanim a.gidiyordum.o da iyi.biri

Kızlar kalça ağrısı yaşayan var mı? Sağ kalçam çok ağrıyor. Eskiden de yorulunca arada bir ağrırdı ama. 1 haftadır sürekli ağrıyor. Hele oturup kalkınca ilk birkaç adımı zor atıyorum. Topal topal yürüyorum.

Ben varım sürekli ağrı benimki sol tarafta ayakta merdiven çıkarken kıyafetlerimi giyerken yürürken bile...
doktora gitmeme 10 gün var gidince soracağım bu nedir böyle

Kızlar Merhaba biraz önce açık kahve akıntı geldi biraz. Ağrı sancı yok. Onemsemeli miyim? Doktora gitmeli miyim acaba

bence gitmelisin...sonuçta bu akıntı kırmızıya dönerse sıkıntı...
hiç yoksa progestan verir
ben 1 haftadır kullanıyorum hala hafif de olsa kahverengi akıntı var

Kızlar kalça ağrısı yaşayan var mı? Sağ kalçam çok ağrıyor. Eskiden de yorulunca arada bir ağrırdı ama. 1 haftadır sürekli ağrıyor. Hele oturup kalkınca ilk birkaç adımı zor atıyorum. Topal topal yürüyorum.

Gebelikte çok normal. Çünkü kalça kemikleri (çatı da deniyor) birbirinden uzaklaşıyor. Rahim büyüyor. Özellikle son aylar benim çok ağrıyordu. Kalçalarım baya genişlemişti sağolsun :)

Ben varım sürekli ağrı benimki sol tarafta ayakta merdiven çıkarken kıyafetlerimi giyerken yürürken bile...
doktora gitmeme 10 gün var gidince soracağım bu nedir böyle
:işsiz:
Gebelikte çok normal. Çünkü kalça kemikleri (çatı da deniyor) birbirinden uzaklaşıyor. Rahim büyüyor. Özellikle son aylar benim çok ağrıyordu. Kalçalarım baya genişlemişti sağolsun :)

Benim 2 hafta önce başladı ağrımaya. Ben de bi ara topalladim. Çorap giymek, oturmak kalkmak zorluyordu. Ortopedisyene gittim. Fiziki muayeneden sonra bel fıtığı dedi. Ama belim agrimiyorki kalcam agriyor dedim. Vurur oraya dedi. Hamileler için olan 2 kremden sadece ağrı kesici olanı kullan dedi kadın dogumcum. bu kadar zaman geçti hala agriyo azalsada. Demek kalça genişliyormus. Yeterince genisti zaten

Kızlar Merhaba biraz önce açık kahve akıntı geldi biraz. Ağrı sancı yok. Onemsemeli miyim? Doktora gitmeli miyim acaba

Merhaba , ah şu kahverengi akıntılardan çektiğimiz , kahverengi olduğu sürece sıkıntı yok yani doktorlar öyle görüyor. Yerleşme kanaması damarlar büyüyor normal dedi.Benimde 2 hafta önce başladı 2 gün arayla gelmeye başladı sonra Sıklaşmaya başladı tuvalete gittiğimde peçeteye geliyordu , apar topar doktora gittik doktor ultrasonla baktı bebek iyi kalp atışını duyduk kanama falan yok dedi, kahverengi akıntıların normal olduğunu söyledi, progestanda vermedi daha sonra geçtiğimiz çarşamba kırmızı kanama oldu, sonra kahverengiye döndü, cumartesi gecesi tuvalete gittim bi baktım kırmızı kanama sabahı zor ettim eşimle pazar sabah acile gittik araştırma hastanesine , hemen doğumhaneye yönlendirdiler kadın doğumcu vajinal ultrasonla baktı, bebek çok iyi dedi kanama yok dedi kalp atışını dinletti herşey yolunda peki bu kanama nerden geliyor ?? İğne vuruldum ve 200 progestan verdi vajinal yoldan ona rağmen kahverengi akıntı her tuvalete gittiğimde var. Sinirim bozulmaya başladı artık, doktor ayrıca bebek 1 hafta küçük gözüyor dedi ama ilk haftalarda olabilirmiş 6.7. Aya kadar değişebilirmiş haftaları, kimi hafta önde kimi hafta geride olabilirmiş problem değil dedi , Perşembe okul Çıkışı randevum var başka doktorda , bakalım o ne diyecek, sizdeki akıntılar ne durumda . Ayrıca sağ tarafım çok ağırıyor doktora dedim dedi bebeğin eşini sağ tarafta yani oradan besleniyor dedi, bebek büyüdükçe o da küçülecek dedi. İnşallah tez zamanda durulur kahverengi akıntılar.

Tiroidi olanlar bişe soracaktım. Bu tsh kaça düşmeli ilaç kullanırken? 1 hafta kullandım 25 mglık ilacı ve 3,49 a düşmüş 4,50den. Daha da mı düşmeli acaba?

Tiroidi olanlar bişe soracaktım. Bu tsh kaça düşmeli ilaç kullanırken? 1 hafta kullandım 25 mglık ilacı ve 3,49 a düşmüş 4,50den. Daha da mı düşmeli acaba?
2,5 geçmeyecek benimde 2. ayında 2,45 oldu yeni perşembe Dr uma tahlili göstereceğim doz ayarlaması değiştirir mi devam mı o zaman öğreneceğim

merhaba canım önce böyle bulantı başlıyor sanki kusacakmış gibi bir hafta sonra da kusmaya çeviriyor malesef bende aynı 5+2de basladı böğürtüler 6.haftada kusmalar başladı ama olsun en güzel kusmalar bunlar:)
Ya ne yiyorsun peki? Benmde aynı sayılır bakalım benim kusmalar ne zaman başlıcak

Merhaba,

Ben 9+2 deyim. Polipim var biraz riskli bir gebelik, kontrol altindayim surekli, daha dokuz hafta oldu ama belki 6-7 kez gitmisimdir doktora :anneadayı:

Kiz olacak icime doguyor, modern guzel isim onerileriniz varsa paylasir misiniz? Lila hosuma gidiyor, bir de Pera, bu tarza uygun onerileriniz var mi?
İki isim de orijinal. Ben de seninle aynı haftadayım benimkiler tek kese ikizleri o yüzden riskli gebelik kategorisinde. İnşallah bebişlerimizi sağlıkla kucağımıza alırız hepimiz.

Hiç cinsiyet düşünmedim hissetmiyorum da tek isteğim yarın gittiğimizde kalp atışlarını duyalım inşAllah herşey yolunda gidiyor olsun:110:

Insallah canim yolundadır hersey, biz kalp atisini duyduk, allah sana da nasip etsin cok muazzam birşey onu duymak..

X