2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
kızlar merak edenler için sodayı dr lar öneriyor günde iki defa ama beni mahvetti.
benim dr özellkle önermişti ama içemedim.
gercı önerdiği hiçbirşeyi içemedim yiyemedim o başka mevzu.

benım ıkıncı gebelıgım kzımda 16 hafta surdu 4 kılo verdım kızarmıs ekmek cubuk ve su harıc hıc bırsey yemedım gormeye bıle tahammul edemıyordum 17. haftada kesıldı. bu hamılelığımdede basladı bıraz daha ıyıyım yıyebılıyorum ama bulantı sureklı oluyor. yarın kontrolum var benımde bakalım kalp atısını duyabılecekmıyız

Canım bunlar hamile kalmadan önce mi kaldıktan sonra mı yapılıyor acaba.
Ben normalde infertilite bölümde tedavi görüyordum devlette kalp atışını gördük dün çok şükür..
Bizimle isin bitti artık jinekoloji bölümüne gideceksin dedi.
19aralik ikili test için randevu verdiler.
Gitmem gerek mi jinekolojiye ilk haftalarda mi yapıyorlar bu testleri...
Sende mi devlete gidiyorsun
Canım gebelik düşünenlerde bakılıyor sana bakmışlardır dosyaşarını kontrol et devlet özel karışık gidiyorum ben, gebelik düşündüğüm için erkenden baktırdım ben, sağlık personeliyim talep ettim yardımcı oldular

kızlar merhaba,
az önce sağlık ocağından aradılar beni, ben hiç gitmemiş ve haber de vermemiştim, sordum beni nerden buldunuz diye hastane kayıtları bize geliyor dedi, 20.hafta bitiminde tetanoz aşısı yapmamız gerekiyor dedi, size de böyle bir bilgi geldi mi acaba

Ananasın Hamilelere zararları: Bebeğinizin sağlıklı bir şekilde geliştiğinden emin olabilmek için, hamilelik sırasında doğru besinleri tüketmeniz gerekir. Peki ananasın hamilelikte tüketimi zararlı mı? Üreme ve doğum arasında kalan 9 aylık kısım bebeğin gelecek yaşamı için çok önemli. Günümüzde artık kadınlar hamilelik sırasında ne yeyip ne içecekleri konusunda epey bilinçliler. Eksiklerini de geniş araştırmalar yaparak karşılamaktalar.

Aslında ananas hamile bir kadının sağlığı için gerekli olan vitamin ve mineraller bakımından oldukça zengindir. Fakat aşırı tüketildiğinde ise çeşitli sorunlara neden olduğu bilinmektedir.

• Gebelik sırasında ananas yemek bir düşüğe veya erken doğuma neden olabilir. Bunun nedeni daha öncede bahsettiğimiz bromelain içeriğinden kaynaklanmaktadır. Bromelain proteinleri yıkar ve serviks zayıflığına neden olarak hamile kişide düşüklere neden olabilir. Aynı zamanda aşırı kanamalara da neden olabilmektedir.
  • Bazı doktorlar doğum sürecini hızlandırmak için ananas suyu önerebilmektedir. Bu durumdan, henüz erken gebelikte sizin için ne risk taşıdığını anlayabilirsiniz.
  • Hamileliğin erken döneminde ananasın zararlarından birisi de ishale neden olması ve vücudun su kaybı yaşaması sonucu bebeğinizin zarar görmesidir.
  • Gestasyonel diyabet sorunu bulunan bayanlar için, ananas hamilelik döneminde zararlıdır.
  • Tüm şüphelerinizi ortadan kaldırmak için, ananasın zararları hakkında sağlık uzmanları ile bir görüşme yapmanızda fayda görüyor ve tavsiye ediyorum.
Ananasın Hamilelikte Faydaları: Bu kadar çok zararlı içerikten sonra ananasın faydaları nelerdir sorusuna bir kaç kısa cevap vermemizde içinizi bir nebze de olsa rahatlatabilir.

• Taze sıkılmış ananas suyunu dikkatli ve uygun miktarlarda tüketmeniz, içeriğindeki C vitamini, ile kolajen üretimini güçlendirir ve bebeğinizin kemik büyüme sürecine ve dokularının gelişmesine yardımcı olur.
  • Eğer taze ananas tüketirseniz bazı doğum kusurlarından korunmanıza yardımcı olacak olan, folik asit, demir gibi besinleri almanıza ve kan üretimine yardımcı olabilir.
  • Ananas faydalarından biride doymuş yağ açısından düşük ve kabızlığı hafifletici lifler içermesidir. Fakat kesinlikle ılımlı ve sınırlı miktarda tüketilmelidir.
  • Ananasın manganez içeriği sağlıklı kemikler için gereklidir.
  • Ananasın hamileler için faydalı olacak etkilerinden birisi de içerdiği B6 vitamini sayesinde sabah bulantılarınızda azalmalara neden olmasıdır.

Canım gebelik düşünenlerde bakılıyor sana bakmışlardır dosyaşarını kontrol et devlet özel karışık gidiyorum ben, gebelik düşündüğüm için erkenden baktırdım ben, sağlık personeliyim talep ettim yardımcı oldular
evet gebe kalmadan önce bayagı bır test yaptırdılar,ayırca aile hekımlıgıde bı suru test yaptırdı..
sanırım bnde ozel devlet karısık gıdecem:KK68:

Kızlar Merhaba biraz önce açık kahve akıntı geldi biraz. Ağrı sancı yok. Onemsemeli miyim? Doktora gitmeli miyim acaba

Merhabalar bende nasiip ederse haziran annesi olacağım benimde bulantıdan çok ağız tadım canımı sıkıyor.bir lokma ekmek bile yesem ağzmda çok iğrenç bi tad oluşuyor.var mı böyle problemi olan ne gibi çözümler önerirsiniz?

Merhabalar bende nasiip ederse haziran annesi olacağım benimde bulantıdan çok ağız tadım canımı sıkıyor.bir lokma ekmek bile yesem ağzmda çok iğrenç bi tad oluşuyor.var mı böyle problemi olan ne gibi çözümler önerirsiniz?
Merhaba benimde ağzımın tadı çok bozuluyo zehir gibi oluyo herkesin bulabilceği bişey olduğu için söylüyorum bana siyah üzüm iyi geliyo bir iki tane atıyorum hafif mayhoş iyi geliyo yani ama geçici bir çözüm değil tabiki yine oluyo

Merhaba benimde ağzımın tadı çok bozuluyo zehir gibi oluyo herkesin bulabilceği bişey olduğu için söylüyorum bana siyah üzüm iyi geliyo bir iki tane atıyorum hafif mayhoş iyi geliyo yani ama geçici bir çözüm değil tabiki yine oluyo
Teşekkür ederim deneycem faydası olur bana da inşallah..

canim seninle muhtemel dogum tarihimiz ayni:KK200:.benimde surekli midem bulabiyo hat safada tiksinme var.bi kez kustum simdiye kadar:kusmuk:

Ne güzel canım ya..:KK200::anneadayı: Aynı tarih olunca nedense mutlu oluyorum ben :KK49:
Bir de tarihler gibi durumlar da aynı sanırım. Ben de öyle uzun süredir doğru düzgün birşey yiyemiyorum ama ilk defa dün kustum. :oops: Umarım bu kusmalar çok olmaz.

hoşgeldin :-) ben 9. haftamda ilk ve şu ana kadar son defa çıkarmıştım :KK56:

Ayy inşallah benim de devam etmez:KK17:Hamilelikte kusmadım demicek kadar 1 sefer yeter dimi :KK45::KK73:

Kızlar kalça ağrısı yaşayan var mı? Sağ kalçam çok ağrıyor. Eskiden de yorulunca arada bir ağrırdı ama. 1 haftadır sürekli ağrıyor. Hele oturup kalkınca ilk birkaç adımı zor atıyorum. Topal topal yürüyorum.

X