2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Biz Almanya'ya yerleştik ailece Haziran ayında. İstanbul'dayken son güne kadar hem çalışıp hem baktım. Şimdi evdeyim ama Alman devleti sağolsun bir sürü sosyal hak veriyor, çalışmadan da belli bir gelir sahibi oldum. Oğlana kreş sırası gelirse, bir iş bakacağım ben de :)
Sevindim.sağlikli mutlu günler diliyorum.
mavimli mavimli de Almanyadaydi galiba.ikizleri neler yapiyordur acaba?12 mayisti onlarin dogumu da.

Sevindim.sağlikli mutlu günler diliyorum.
mavimli mavimli de Almanyadaydi galiba.ikizleri neler yapiyordur acaba?12 mayisti onlarin dogumu da.
Slm canım. Evet Almanyadayız, buraya yerleştik.
Bütün yaz o park senin bu park benim gezdik ikizlerle. Burası çocuklar için biçilmiş kaftan.
Ama tek başıma gündüz desteksiz yoruldum. İki erkek bebek çete gibiler maşallah. İkizler kreşe başlıyor bu ay sonunda. Ben de kendi işime gücüme bakacağım.
Sen nasılsın, nasıl gidiyor herşey?

Slm canım. Evet Almanyadayız, buraya yerleştik.
Bütün yaz o park senin bu park benim gezdik ikizlerle. Burası çocuklar için biçilmiş kaftan.
Ama tek başıma gündüz desteksiz yoruldum. İki erkek bebek çete gibiler maşallah. İkizler kreşe başlıyor bu ay sonunda. Ben de kendi işime gücüme bakacağım.
Sen nasılsın, nasıl gidiyor herşey?
Mrb.
Ooo kolayliklar diliyorum.iki afacan...
Kreşle rahatlarsiniz biraz.
Ben de iyim.koşturmaca.evde herseyin yeri degişti.
Çekmeceler,dolaplar işlevini kaybetti desem yeridir.dikkat etmesem neler çöp kovasinda gitmeyecek ki...
Halilar,döşemeler sanat eseri oldu.boyalar,kalemlerle.
İşte boyle bir kosturmaca.simdilik duvar ve kapilara sıçramadi sanat calismalari ona şukrediyorum resmen.

Gunaydin hanimlar

Bende 2017 haziran annelerindenim. Oglum bir haftadir hasta, bogazi virus kapti ve bu bir haftada neredeyse hic bir sey yemedi. Ilac kullandik, yeni yeni yemek yemeye basladi, atesi vs yok ama huysuzlugunda hic bir azalma olmadi. Alttan iki tane disinin koku cikmis, acaba bu huysuzluklarinin sebebi disleri mi? Dun gece her 2 saatte bir uyandi, her uyandiginda bir saat uyumadi. Cok zor sakinlestirebiliyoruz, cok kotu agliyor. Benimle ayni durumu yasayan var mi?

Gunaydin hanimlar

Bende 2017 haziran annelerindenim. Oglum bir haftadir hasta, bogazi virus kapti ve bu bir haftada neredeyse hic bir sey yemedi. Ilac kullandik, yeni yeni yemek yemeye basladi, atesi vs yok ama huysuzlugunda hic bir azalma olmadi. Alttan iki tane disinin koku cikmis, acaba bu huysuzluklarinin sebebi disleri mi? Dun gece her 2 saatte bir uyandi, her uyandiginda bir saat uyumadi. Cok zor sakinlestirebiliyoruz, cok kotu agliyor. Benimle ayni durumu yasayan var mi?
Gecmis olsun bir kiriklik vardir vucudunda muhtemelen doktoruna danisarak vitamin ver istersen. Ustune dis de eklenmis daha ne olsun.. gece bazen uyumadiginda dis agrisindan kaynaklandigini dusunursem israr etmiyorum 2 saat oynuyoruz dikkatini dagitmaya calisiyorum sonra yorulunca daha kaliteli uyuyor zaten. Allah kolaylik versin..

Gunaydin hanimlar

Gecmişolsun.

Gecmis olsun bir kiriklik vardir vucudunda muhtemelen doktoruna danisarak vitamin ver istersen. Ustune dis de eklenmis daha ne olsun.. gece bazen uyumadiginda dis agrisindan kaynaklandigini dusunursem israr etmiyorum 2 saat oynuyoruz dikkatini dagitmaya calisiyorum sonra yorulunca daha kaliteli uyuyor zaten. Allah kolaylik versin..

Pediatrina goturdum, bogazindaki enfeksiyonun agzinda yayildigini, cani acidigi icin yemek yemek istemedigini soyledi. Dislerinde etkisi var tabi. Simdi cok daha iyi ins bitmek uzere. Cok tesekkur ederim.

Kizlar 70-76. haftalar 10.ve sonuncu atakmis. Erken 2 yas sendromu olarak da geciyormus. Bircok kavramin ogrenildigi anneye asiri bagimlilik kabuslar emmeye geri donus donemiymis. Neyseki sonra 2 yas sendromu kaliyor ve bitiriyoruz kismetse. Allah saglikli rahat huzurlu gecirmeyi nasip etsin. Komsunun cocugu suan 2 yas sendromundan geciyor zaten onu atlatirsak guiness sabir listesine ust siradan gireriz diye dusunuyorum ota boka agliyorlar resmen cildirmamak mumkun degil..

Maşallah kuzulara benim minik çadıda öyle sürekli tirmansin tirmansin dursun.taklitleri de cok fena birde evde saklanıyor ve hiç sesini çıkarmıyor bütün odaları tek tek aratıyor bana.

Mutfak eşyaları banyo yatak odası salonda falan geziyor tüm gün.bizimki ozelljkle ablasını cok taklit ediyor . Bu akşam ablası şiir okuyor oda onun hareketlerini yapmaya çalışıyor.ablasiyla tuvalete dış fitcalamaya kitap okumaya herşeye katılıyor.

Bu dönemler cok zor ama bi o kadarda cok tatlı.

Felaket tellalı gibi olmayayım ama bu sendromlar hiç bitmeyecek hayatımızda.2,3,4,5 surup gidiyor.ama bana sorarsanız en zoru 5 yaş sendromu
Ön ergenlik gibi.napalim saglikli olsunlarda hepsi yavas yavas bitiyor ,

Merhaba
Uzun zaman oldu... ada 1,5 yaşını doldurmak üzere ve ben bu 1,5 yılın ne kadar hızlı geçtiğine inanamıyorum.
O kadar hızlı büyüyor ki...
Şu an kilosu 13,400g boyu ise 88-89cm
12 dişi var.
Rahatlıkla yürüyüp, koşuyor... hatta bu ara geri geri kısmı başladı. Takla atmaya çalışıyor. Koltuklara tırmanma denemeleri var. Kapıları açabiliyor.
Yavaş yavaş derdini kelimelerle anlatabiliyor...
Babasına aşık...
hayvanlara bayılıyor.
Dün ilk vesikalık fotoğrafını çektirdim. Her yaşında bir tane çektirip, hatıra olarak biriktirmek istiyorum.
Sizler nasılsınız? Umarım her şey yolundadır...

Uzun zaman oldu girmeyeli Bir zamanlar bu grupta hamilelik ile ilgili yazisirken suan oglum 1,5 yasina giriyor bile.. bebeklik videolarini izlerken ne cabuk büyüdü diye düsünüyorum zaman ne cabuk gecmiss... simdi yürüyor kosuyor anne diye bagiriyor evde bütün gün,dolaplari cekmeceleri karistirmaktan büyük bir zevk aliyor,,oyuncaklar hic ilgisini cekmiyor yemek konusuna gelince hicbirsey yemiyor hala beni emiyor sadece,, tabii sütüm yetiyormu yetmiyor o yüzden nerde beni bos mama mama pesimden ayrilmiyor ne yapicam bilmiyorum geceleri cok sik uyanip emiyor,, evin icinde bütün gün onunla ugrasmaktan hicbirseye zamanim yok tüm telasem o ....

Merhaba
Uzun zaman oldu... ada 1,5 yaşını doldurmak üzere ve ben bu 1,5 yılın ne kadar hızlı geçtiğine inanamıyorum.
O kadar hızlı büyüyor ki...
Şu an kilosu 13,400g boyu ise 88-89cm
12 dişi var.
Rahatlıkla yürüyüp, koşuyor... hatta bu ara geri geri kısmı başladı. Takla atmaya çalışıyor. Koltuklara tırmanma denemeleri var. Kapıları açabiliyor.
Yavaş yavaş derdini kelimelerle anlatabiliyor...
Babasına aşık...
hayvanlara bayılıyor.
Dün ilk vesikalık fotoğrafını çektirdim. Her yaşında bir tane çektirip, hatıra olarak biriktirmek istiyorum.
Sizler nasılsınız? Umarım her şey yolundadır...
Kesinlikle cok hızlı ve bir o kadar da guzel gecen bbir bucuk senemiz oldu sanirim her birimiz icin. Bizim ufaklık ayağını kırdı alçı surecinin bitmesini bekliyoruz sabirsizlikla tekrar yurumesi kosmasi icin. Dun ilk defa yanagima opucuk kondurdu Allahm ne guzel bir duygu artik sevmelerimize daha cok karsilik veriyor o da anlayip opuyor falan eriyip bitiyorum:) herkese sağlıkli gunler olsun

Kesinlikle cok hızlı ve bir o kadar da guzel gecen bbir bucuk senemiz oldu sanirim her birimiz icin. Bizim ufaklık ayağını kırdı alçı surecinin bitmesini bekliyoruz sabirsizlikla tekrar yurumesi kosmasi icin. Dun ilk defa yanagima opucuk kondurdu Allahm ne guzel bir duygu artik sevmelerimize daha cok karsilik veriyor o da anlayip opuyor falan eriyip bitiyorum:) herkese sağlıkli gunler olsun
Cok cok geçmiş olsun
Benim kızımda bu ay tam 18aylık oldu
Aynen o öpmelere ölüp bitiyoruz
Bide bir haftadır sakız hastası olmuş
Benim agzımda görür görmez istiyo hemen
Cok da güzel çigniyo masallah:)
Boyu şimdilik kısa gibi görünüyo,83cm
Bem ve esim 170in üstüyüz ama bakalım sonrası nasıl olacak

Çok geçmiş olsun kuzuya.

Merhaba anneler herkes iyidir umarim,
1.5 yas asilarini yaptiranlar nasil gecti ates falan yapti mi?
Biz bu ara oyun ve oyuncak bulmakta zorlaniyoruz. Neler oynuyorsunuz ya da yeni aldiginiz 1.5 yas oyuncak tavsiyeniz var mi? Paylasirsaniz cok sevinirim.
Ada 10850 gr ve 85 cm suan. Kis meyvelerini sevmedi nedense meyvede cok zorlanmaya basladim. Bazen kuru incir kuru erik kayisi falan veriyorum. Tatli seylere duskunlugu artti. Bir yere gittigimizde tabaktaki pastayi gorup tutturuyor artik tattiriyorum ama bu tadimliklar arttikca huzursuz olmaya basladim. Pastane camindan tatli gorup istiyor insanlar kuru pasta falan tutusturuyor eline ben birsey diyene kadar Ada agzina goturmus oluyor zaten :KK43:
16 aydan sonra tam bir firlama var artik evde gercekten tek de olunca cok yorucu olmaya basladi.
Gunduz uykusunu da teke indirdi Ada ama daha iyi oldu sanki tek sefer 2 ya da 3 saat uyuyor degosiyor ben de yemek yapip evi toparlayabiliyorum o arada.. bizden boyle simdilik..

Canim cok gecmis olsun..

kizlar benim kiz ek gida cok yemedigi için çevremdeki herkes memeyi kes yemeğe başlar diyorlar, o nedenle yavaş yavaş emzirmeyi keseyim diyorum ama benimki emerek uyuyor gece de uyanınca emip tekrar uyuyor emzirmeyi kesince nasıl olacak tecrübesi olan varsa paylaşırsa sevinirim

Geçmiş olsun dileklerinize teşekkür ederim
Cok cok geçmiş olsun
Benim kızımda bu ay tam 18aylık oldu
Aynen o öpmelere ölüp bitiyoruz
Bide bir haftadır sakız hastası olmuş
Benim agzımda görür görmez istiyo hemen
Cok da güzel çigniyo masallah:)
Boyu şimdilik kısa gibi görünüyo,83cm
Bem ve esim 170in üstüyüz ama bakalım sonrası nasıl olacak

Çok geçmiş olsun kuzuya.

Canim cok gecmis olsun..

kizlar benim kiz ek gida cok yemedigi için çevremdeki herkes memeyi kes yemeğe başlar diyorlar, o nedenle yavaş yavaş emzirmeyi keseyim diyorum ama benimki emerek uyuyor gece de uyanınca emip tekrar uyuyor emzirmeyi kesince nasıl olacak tecrübesi olan varsa paylaşırsa sevinirim
Az yiyor diye emzirmeyi bırakıp sonrasında da keşke bırakmasaydım en azından emiyordu diyenleri çok duydum canım yine de sen bilirsin tabi. Benimki de benimle emerek uyuyor ama bakıcı ile emzik ve ayakta sallayarak uyuyor biz memeyi bırakınca ne yaparız bilmiyorum kolay gelsin şimdiden

Benim kızımda meme için geceleri saat bası uyanıyı
Cewremdekiler memeyi bıraktır diyo ama iki yasa kadar dişimi sıkacam inş
İlk kızım dört ay emdigi için bu kızımda heves ediyorum
Kendi kendimi teselli ediyorum mayısa ne kaldiki şurda diye:/

X