2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kızlarrrr sarptan hepinize merhaba gercekten uzun zaman oldu girmeyeli ve sizleri tekraradan burda görünce duygulandım 1,5 yaş olduk ardık herşey çok değişti

Sarp geç yürüdü kilosu iyi emmeye devam en sevdiği şey :) ek gıda bazen iyi yıyor bazen yemiyor takmıyorum tuz şekerden uzak durmaya calısıyorum bana kalsa hiç ekmek taddırmıcaktım ama büyükler sayesinde tattı ve ekmeği görürse istiyor başka bişey yemiyor sinirim bozuluyor olabildiğince masada ekmek bulundurmuyorum ama bende 47 kiloya düştüm ekmekte yemezsem ne olurum:KK43:

İki kelime yok bizde anne anni baba babi dil et pilav hayal atti diyor herşeyi anlıyorlar artık
Ben annemin lafına kanıp sallayarak uyuttum ama artık cok zorlanıyordum ve kafama koydum gecen hafta benim gibi olan varsa denesin diye yazıyorum
Bir akşam altını değiştirip salonda loş ısık actım konustum ee yapıcaz uyucaz aslında cok korkuyordum başaramazsam diye ama sallamaktan ayaklarım agrıyordu kanepeye yattım gözlerimi kapadım yere yatmadım sacımdan cekip kalk diyor agladı once istemedi cekti beni kalk diye hiç acmadım gözümü 20 dk sonra koydu kanepeye kafayı bende onla birlikte yere indim yastık hazırdı yattık sacımı okşadı o ara babası geldi o da yattı sonra uyudu bir haftadır yanyana yatıyoz sarılıp uyuyor cok mutluyum
Ben haftada 4 gün çalısıyorum yorucu geçiyor ama şükür işte az öncede birbucuk yaş aşısı vuruldu iki bacak bi agızdan yatıyor minik adam şuan keşke sizlerle yüzyüze görüşebilseydik ne güzel olurdu hamilelik+1,5 yılı birlikte gecirdik sayılır burası bana hep iyi geldi iyki varsınız
Oyuncak öneriniz olursa sevinirim
Hepinize iyi yıllar

Benim kızımda memede uyuyordu,yeni yeni ayakta sallamaya alıştırdım.suan için rahat geliyo bana.hala geceleri 1500 kez uyanır
Kelime olarak suya bu diyo,bide abba(abla) diyo
Arada baba der gibide oluyo
Gec yürüdügü gibi sanırım gec de konuşacak cimcime ama sorun etmiyorum
İkinci cocuk olmanın rahatlıgı diyelim
Sallanan atı var,bimden almıştım.şu sıralar favori oyuncagı o
Birde yogurt kovasına top atmayı seviyo

efsunsuz efsunsuz
Mrb.Şifa Kız neler yapiyor.nasilsiniz

Merhaba biz iyiyiz çok şükür..Kızım sağlıklı şükürler olsun ki.. hamilelikte yaşadığım onca sıkıntı geride kaldı
tek tük kelimeler söylüyor, 12 aylık emekledi 14 buçuk aylıkken yürümeye başladı:)
16 tane dişi var..memeyi keseli 6 ay oldu
Burayı takip edemiyorum artık ..çalışan annelik çok zormuş. sanki hep birşeyler yarım

umarım grubun tüm bebekleri sağlıklıdır...siz nasılsınız

bu arada rumuz mu değiştirdiniz?

Son düzenleme:
Kızlar prizma premium care fiyat artmasının ardından baby me molfiks sleepy minies deneyip,minies te karar kılmıştım.

Tvde bebeklerle ilgili bi fuarda pine bebek bezini gördüm netten aldım.Miniese benziyor.Beğendim.Fiyatı da makul baya

Bebişlerinize maşallah .Gerçekten en iyisi takmamak çocuğun zamanını beklemek,her çocuk çok farklı.

Kızımın yaşıtları erkenden yürüdü,ben çok üzülmüştüm.Şimdi yürüyüp koştukça neden üzüldüm ki diyorum.

Hepimize sağlıklı mutlu günler dilerim :)

Merhaba arkadaşlar.
Nasılsınız ?
Ne kadar hızlı geçiyor zaman değil mi ?
Bugün 20 aylık oldu kızım.
O kadar çok şey varki yazmak istediğim sizlere..
Belki bir gün paylaşırım..
Herkez iyidir inşallah.
Bu arada ikinci çocuk düşünen ya da
hamile olanınız var mi ?
Herkeze sevgiler..

Selam kızlar nasılsınız artık minnaklarınız değil bıcırlarınız nasıl diyorum biraz okudum maşallah hepsi büyümüş tam sevimli halleri .. Bizler kızımla iyiz Şu sıra bir enfeksiyon yaşasakta geçicek İnşallah 8 aylık olduk bizde yürüteç delisi bir kız mama baba abi buv gın gın gın diyen bir Kız.. 2 dişimiz var dua edin şu ateş sıkıntısı bitsin hastanelerde yattık baş edemedik hepimizin evladını bağışlasın Allah kuzuları kokluyorum Allaha emanet olun

Merhaba arkadaşlar.
Nasılsınız ?
Herkez iyidir inşallah.
hamile olanınız var mi ?
Herkeze sevgiler..
Selam. Bizde iyiyim hamdolsun. 5 gün sonra 20 aylık olacağız.bizim kız derdini anlatacak kadar konuşuyor artık. Teyzenin kızının adını duyunca Beril nerdeee diye sorabiliyor. Herşeyin adını söylüyor biliyor. Ben supriz bir şekilde hamile oldugumu öğrendim. Eylülde nasipse kardeşi olacak kızımın. Şuan cinsiyeti belli değil. Bi bakıma iyi oldu diyorum oyuncaklarla oynamayı arkadaş ıstiyor hep belki arkadaş olurlar birbirlerine çok şükür kıskançlık huyu yok ama olabilir de tabi. Kendimi kızımı aldatmış gibi hissediyorum onu üzmek istemiyorum kıskanmasın istiyorum ama bakalim. Bizim ki tuvalete hazır gibi ama bem hazır değilim daha galiba. Istemiyor kaka yapınca bezini anne bak diyo çıkartmamı istiyor ama. Yaza doğru alistircam nasipse. Biraz tembellik var buaralar. Bizden böyle. :)

Merhaba kizlar. Büyüyor çocuklar cok cabuk gercekten de yetisemiyoruz hizlarina. Bizim oğlanın hala cok salyası var sizlerde durum ne dislerde son 4 azı kaldi digerleri cikti

Merhaba arkadaşlar.
Nasılsınız ?
Herkez iyidir inşallah.
hamile olanınız var mi ?
Herkeze sevgiler..
İknci istiyoruz ama tup bebek oldugu icin emzrme donemi bitince anca tedavi nasp bakalm

Selam. Bizde iyiyim hamdolsun. 5 gün sonra 20 aylık olacağız.bizim kız derdini anlatacak kadar konuşuyor artık. Teyzenin kızının adını duyunca Beril nerdeee diye sorabiliyor. Herşeyin adını söylüyor biliyor. Ben supriz bir şekilde hamile oldugumu öğrendim. Eylülde nasipse kardeşi olacak kızımın. Şuan cinsiyeti belli değil. Bi bakıma iyi oldu diyorum oyuncaklarla oynamayı arkadaş ıstiyor hep belki arkadaş olurlar birbirlerine çok şükür kıskançlık huyu yok ama olabilir de tabi. Kendimi kızımı aldatmış gibi hissediyorum onu üzmek istemiyorum kıskanmasın istiyorum ama bakalim. Bizim ki tuvalete hazır gibi ama bem hazır değilim daha galiba. Istemiyor kaka yapınca bezini anne bak diyo çıkartmamı istiyor ama. Yaza doğru alistircam nasipse. Biraz tembellik var buaralar. Bizden böyle. :)
Hayrli olsun canm ne guzel birlkte buyurler belki biraz zor olur ama guzel olur

merhaba haziran anneleri ben 2019 mayıs annesi :) size bir sorum olucaktı.

• acaba haziran ayında doğan bebeğinizle ağustos ayında tatile çıkan oldu mu?
  • ne gibi zorlukları oldu? pişman mı oldunuz yoksa iyi ki gitmişim mi dediniz?
  • nelere dikkat edilmesi gerekli?
  • güneş kremi 6 aylıktan küçük bebeklere sürülmüyormuş güneşten nasıl korudunuz?
  • tüm gün deniz kum güneş yaparken bebeğinizin yanınızda durmasında bi sakınca oldu mu yoksa odada mı geçirdiniz günü hep?
  • denize ne kadar soktunuz?
  • denizden çıkınca ne yaptınız?
beni bilgilendirirseniz sevinirim

• güneş kremi 6 aylıktan küçük bebeklere sürülmüyormuş güneşten nasıl korudunuz?
  • tüm gün deniz kum güneş yaparken bebeğinizin yanınızda durmasında bi sakınca oldu mu yoksa odada mı geçirdiniz günü hep?
Merhaba
Ben eylül ayında gitmiştim. Otele tatile. Eğer bebeğin çok gazlı olmazsa sıkıntı yok. Bizimki usluydu genel olarak. Çoğunluk gölgede durduk. Havuza sokmadım. Deniz olsaydıda sokmazdım daha çok küçükler. Güneş kremi kullanmadım. Eğer illa kullanacaksan trukid öneririm. İçeriği en temiz.
Pişman olmadım lakin öncekiler gibide çok zevk almadım. Eşim benden daha çok eğlendi. Ama olsundu :) yine olsa yine giderim.
Öyle odaya tıkılı kalmadım. Gölgede olduğu sürece sıkıntı yok.
Şezlongda ayağımda sallıyordum ben. Sen sallamaya alıştırmazsan bu derdin olmaz. Yani iyice düşünmek lazım. Biraz bebeğini dinle. Günlerin çok zorlu geçerse tatilinde aynı olur. En olmadı 1 sene ertele tatilini :)

Şunlarıda ekliyim
Havuza çok fazla giremedim. Emzirdiğim için duşa alma vs.sıkıntı. 5 günde 3 kez falan girmişimdir.
Güneş kremini sürüp güneşlenemedim yine emzirdiğimden :) bizimki zırt pırt emdiği için o dönem. Zaten genelde gölgedeydim.
Bol bol kısa kol zıbın alman lazım yanına. Ben zıbın ve şapka takıyordum sadece. Yemek aralarında uyuyor olursa rahat edersiniz.

Ohhh maşallah biciriklara.
Bizde 22 sinde 21 aylik oluyoruz.
Şuan ailecek viral enfeksiyonla mücadele ediyoruz.
Şuan salondan "annii annnniii kungagal (portakal)diye bağiriyor.
Hastaliktan uyku duzenimiz bozuldu.normalde 21-07 arasi gece uyurdu.gunduz 12-14.30 du.
Diş fircalar,sacini tarar,bere giyer,cikarir.catalla cok rahat kasikla dokerek yiyebiliyor.bebekken yumurta yiyebiliyordu.simdi midesi kalkiyor.vermiyorum bende.accc kapaaa oynar,otobusun tekerleği yuvarlak( kollarini)cevirir.ayi ve kefisini bisikletle taşir.
Amaa en fenasi evi hallac pamuguna ceviriyor.butun minderler yastiklar imdaat diyordur heralde.ustuste koyar,ziplar,takla atiyor.
Özlemişim yaa burayi.icimi döktum yine.
Acaba resimlerini yada ses videolarini mi paylaşsak.

Bizde hastayız burun akıntısı öksürük keyfi iyi ama
Doktor geniz eti sıkıntısı oldugunu söyledi yaşayan var mı?

Bizde hastayız burun akıntısı öksürük keyfi iyi ama
Doktor geniz eti sıkıntısı oldugunu söyledi yaşayan var mı?
Geçmişolsun.
Etraftan duydugum kadariyla bu geniz eti,vucudun bir savunma durumuymuş.yani alerjik durumlarda ve vucudun gereksiz duydugu dışardan gelenleri önlemek için savunma durumunda gelişiyormuş.
Önceliğin bu sebeplerin bulunmasi olmaliymiş.
Tam bilgim yok.ama tam olarak söylenen buydu.sanirim tv de duymustum.

Merhaba arkadaşlar.
Nasılsınız ?
Herkez iyidir inşallah.
hamile olanınız var mi ?
Herkeze sevgiler..

Ben bir tane daha dogurdum bile :) kizim 43 gunluk oldu .

Merhaba.5.6.2017 de doğum yaptım eylülün ilk haftası tatile gittim. çokkk rahattı. mama vermiyordum. sadece emip uyuyordu. ilk zamanlar hayatım çok fazla değişikliğe uğrayıp sınırlanınca o tatil beni çok iyi hissettirmişti. denize soktum güneş kremi mustela sürdüm. hani plajların loca kısımları oluyor ya. beş günün üç gününü o kısımlarda geçirdik. bebekle emzirirken daha konforlu oldu. ıslakken emzirmek zor oldu evet ama bolca çıtçıtlı zıbın ve müslin örtü (ki bunlar hacim olarak da yer tutmayan basit malzemeler) işimi gördü. denizden çıkardıktan sonra pet şişelerde güneşte beklettiğimiz ılık sularla yıkadık. ki yıkamayın faydalı deniz suyu diyen de çok da biz yine de mikrop kapar falan gibi boş evhamlarla yıkadık. külot bezle soktuk, çıplak soktuk, mayoyla soktuk :KK70: çok şapşaldı suda. ama biz eşim ve bebeğimle tek gittiğimiz için denize havuza hiç birlikte giremedik. yanınızda bakım verebilecek başka biri daha olursa sizden iyisi yok. akşam eğlencelerine katılamadım. o zamanlar uyku saati çok sabitti bozmak da istemedim. bebek arabasını plaja havuz kenarına vs hep götürdüm çünkü çok sık uykuları geliyor. şezlong üzerleri konforlu olmazdı. şapka çok önemli. önden bağlamalı birşey daha iyi oluyor. çok güneşte tutmuyorsunuz zaten ama çok evhamlı bir tipseniz mustelanın güneş sonrası kremi de çok güzel. olur da yandığını hissederseniz sürüp rahatlatırsınız. aklıma gelenleri yazdım umarım faydasını görürsünüz.

Merhaba.5.6.2017 de doğum yaptım eylülün ilk haftası tatile gittim. çokkk rahattı. mama vermiyordum. sadece emip uyuyordu. ilk zamanlar hayatım çok fazla değişikliğe uğrayıp sınırlanınca o tatil beni çok iyi hissettirmişti. denize soktum güneş kremi mustela sürdüm. hani plajların loca kısımları oluyor ya. beş günün üç gününü o kısımlarda geçirdik. bebekle emzirirken daha konforlu oldu. ıslakken emzirmek zor oldu evet ama bolca çıtçıtlı zıbın ve müslin örtü (ki bunlar hacim olarak da yer tutmayan basit malzemeler) işimi gördü. denizden çıkardıktan sonra pet şişelerde güneşte beklettiğimiz ılık sularla yıkadık. ki yıkamayın faydalı deniz suyu diyen de çok da biz yine de mikrop kapar falan gibi boş evhamlarla yıkadık. külot bezle soktuk, çıplak soktuk, mayoyla soktuk :KK70: çok şapşaldı suda. ama biz eşim ve bebeğimle tek gittiğimiz için denize havuza hiç birlikte giremedik. yanınızda bakım verebilecek başka biri daha olursa sizden iyisi yok. akşam eğlencelerine katılamadım. o zamanlar uyku saati çok sabitti bozmak da istemedim. bebek arabasını plaja havuz kenarına vs hep götürdüm çünkü çok sık uykuları geliyor. şezlong üzerleri konforlu olmazdı. şapka çok önemli. önden bağlamalı birşey daha iyi oluyor. çok güneşte tutmuyorsunuz zaten ama çok evhamlı bir tipseniz mustelanın güneş sonrası kremi de çok güzel. olur da yandığını hissederseniz sürüp rahatlatırsınız. aklıma gelenleri yazdım umarım faydasını görürsünüz.

çok teşekkür ederim

X