2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
kızlar benimki daha iki gündür tek başına adım atmaya başladı, biraz tembel benimki emeklemesi de geç olmuştu o nedenle sasirmadim :) bu arada köpek dişleri bizde de çıkmadı o nedenle sebepsiz huysuz ama hala da çıkmadı dişler bakalim ne zaman cikar
Maşallah yürür gider bundan sonra. Kısa sürede öğreniyorlar zaten. Emeklemesini özledim ne yalan söyliyim. Köpek dişleri 1.azıdan sonra çıkar diye biliyorum ama sizin çıktımı azı dişi.

Masallah:nazar: benimkide elimden tutmus heryere surukluyor :KK70: bazen de istemiyor beyefendi elinden tutulmasını :emir_bebek:
Aynen bizimkide öyle 3 sn tutmuyo elimi :) şimdi bizimki herşeyi gösterip ıhh ıhh diye istiyo. Dün avm ye gittik gitmez olaydık. Herşeyi istermi bir çocuk. Vermeyincede mızmız 1 dakika susmadı. Kimsenin çocuğunuda kınamadım ama sabır çektiriyo sürekli :)

kızlar benimki daha iki gündür tek başına adım atmaya başladı, biraz tembel benimki emeklemesi de geç olmuştu o nedenle sasirmadim :) bu arada köpek dişleri bizde de çıkmadı o nedenle sebepsiz huysuz ama hala da çıkmadı dişler bakalim ne zaman cikar
Azilar ciktimi?
Bizde 10aylik emekledik ama yurume fazla gec kalmadı 1aydir yuruyor

Aynen bizimkide öyle 3 sn tutmuyo elimi :) şimdi bizimki herşeyi gösterip ıhh ıhh diye istiyo. Dün avm ye gittik gitmez olaydık. Herşeyi istermi bir çocuk. Vermeyincede mızmız 1 dakika susmadı. Kimsenin çocuğunuda kınamadım ama sabır çektiriyo sürekli :)
Kiyamam ya :)
Evet oyuncagi falan hemen biliyorlar ellerini uzatıyor bide hayvanlara böceklere sineklere orumceklere ayrı bi ilgimiz var :))

Azilar ciktimi?
Bizde 10aylik emekledik ama yurume fazla gec kalmadı 1aydir yuruyor

Kiyamam ya :)
Evet oyuncagi falan hemen biliyorlar ellerini uzatıyor bide hayvanlara böceklere sineklere orumceklere ayrı bi ilgimiz var :))
Oda iyiymiş :KK48: bizimki sade pisi pisi peşinde etrafta başka hayvan yok.

Maşallah yürür gider bundan sonra. Kısa sürede öğreniyorlar zaten. Emeklemesini özledim ne yalan söyliyim. Köpek dişleri 1.azıdan sonra çıkar diye biliyorum ama sizin çıktımı azı dişi.

aynen azilar cıktı, şimdi de köpek dişleri patlamış 1 haftadır huysuz bugün sanki ateşi de var, rabbim ağrısız sizisiz çıkartmayı nasip etsin

Merhaba bayadır giremedim 1 agustosta işe başladım haftada 4 gün alıştık artık ama sagdıgım sütü içmiyor biberon bardak hiçbir şekilde kabul etmiyor ve dolabın bir cekmecesinin yarısı dolu üzülüyorum ne yapabilirim?
Bugünde 38 ateşi var ilk defa oldu ilaç vermedim ama şimdi vericem
Köpeğimiz var evde değil bahçede onu cok seviyor heyecanlankyor seveyim derken etini tüyünü yoluyor
Bardaktan su içiyor mu siiznkiler biz başladık
Bir de devam sütü hakkında ne düşünüyorsunuz

Selam kızlar. Nasılsınız? Bebişler iyidir inşallah. 1.azıları çıkan varmı. Biz fena etkilendik. 39 küsur ateşle 3 gün, gece sayısız kalkmayla atlattık gibi. İlaç kullanmamıştım bu zamana kadar ama calpol verdim arada. Oda olmasa napardım bilmiyorum. Doğu görevi nedeniyle van'a taşındık. Yeni ev yeni hayat derken düzenler altüst oldu. Neyseki alışıyo yeni düzene. Herkese çok selamlar :KK200:
Bidikda iki azi dis cikardi ikisinde de ates pesine de grip gibi oldu sonra disleri geldi zor valla kuzucuklarin isleri Allah kolaylık versin inşallah:)

Merhaba bayadır giremedim 1 agustosta işe başladım haftada 4 gün alıştık artık ama sagdıgım sütü içmiyor biberon bardak hiçbir şekilde kabul etmiyor ve dolabın bir cekmecesinin yarısı dolu üzülüyorum ne yapabilirim?
Bugünde 38 ateşi var ilk defa oldu ilaç vermedim ama şimdi vericem
Köpeğimiz var evde değil bahçede onu cok seviyor heyecanlankyor seveyim derken etini tüyünü yoluyor
Bardaktan su içiyor mu siiznkiler biz başladık
Bir de devam sütü hakkında ne düşünüyorsunuz
Ben isebaslayinci benmkide icmedi sagdigim sutleri ben arada sut iznine geldiğim icin cok dert etmedim ama benm de buzlukta oylece duruyo sutler:) hayırlı olsun iş baslangicin da

Bidikda iki azi dis cikardi ikisinde de ates pesine de grip gibi oldu sonra disleri geldi zor valla kuzucuklarin isleri Allah kolaylık versin inşallah:)

Ben isebaslayinci benmkide icmedi sagdigim sutleri ben arada sut iznine geldiğim icin cok dert etmedim ama benm de buzlukta oylece duruyo sutler:) hayırlı olsun iş baslangicin da
Evet aynısı oldu. Benzer şeyleri yaşamışız hafif nezlede atlattık. Şimdi daha iyi :KK200:

Bütün bebislere masallah
Bizim kız hala iki dişli.ne zaman gelecek diğerleri hiç bilmiyorum.ama birden gelirlerse yanariz valla birde havalarda soğumaya başlar bir aya inşallah hastalıksız atlatiriz dış donrmlerini.

İyi akşamlar kızlar inşallah hepimiz ve bebisleriniz iyidir.buralar iyice sessizlesti ama size birşey sormak istiyorum.benim kİ gün içinde cok sayıda kaka yapıyor.baazen 5 bazen 6 ve öyle cok kkati değil ama ishalde değil.sizinkiler günde kaç kere kaka yapıyor.benimki cok mu fazla.bizim 2 dışimiz var ve ikiside altta doğal olarak birçok şeyi tam parcalayamiyor ve özellikle meyveyi cok yiyor ben ona yorumluyor ama yine de emin olamıyorum.

İyi akşamlar kızlar inşallah hepimiz ve bebisleriniz iyidir.buralar iyice sessizlesti ama size birşey sormak istiyorum.benim kİ gün içinde cok sayıda kaka yapıyor.baazen 5 bazen 6 ve öyle cok kkati değil ama ishalde değil.sizinkiler günde kaç kere kaka yapıyor.benimki cok mu fazla.bizim 2 dışimiz var ve ikiside altta doğal olarak birçok şeyi tam parcalayamiyor ve özellikle meyveyi cok yiyor ben ona yorumluyor ama yine de emin olamıyorum.
Dis cikariyor olabilir mi ?
Ama benim oğlum da uzum yedikten bi kac saat sonra mutlaka kaka yapiyor mesela :)

Kilosu nasıl? Bizimkide 3 kez yapıyor en az özellikle yemeği yedikten sonra hemen. Bu yüzden çok kilosu yok. Doktor metebolizması hızlı çalışıyor dedi. Öyle katı değil sıvıda değil. İyi yapıyor şaşıyorum bazen :)

Benim kızımda dedigin gibi 5 6 kez yapıyor kakasını oglum 2 yi gecmez normal diye düsündüm bende inan bez degistirmekten gına geliyor bazen :KK51:

İyi akşamlar aynen cok sessizlesti kimse yazmiyor artik. Bizim bebis bi haftadir daha cok yapmaya basladi 5-7 arasi demir ilacini değiştik ondan olabilir dedi doktorumuz ama onun oncesinde gunde 2-4 arasi yapıyor

Benim kızımda dedigin gibi 5 6 kez yapıyor kakasını oglum 2 yi gecmez normal diye düsündüm bende inan bez degistirmekten gına geliyor bazen :KK51:

Aynen zaten bez değiştirmek bı dert birde kaka yapınca sürekli yıka bez değiştir.neyse sağlıklı olsunlar da.

Bu dönem atak falan var mı bilmiyorum ama benim kız cok fena oldu.uyurken öyle cok sorun çıkarmayan kızım Resmen çıldırıyor.dun aksam bir saat ağladı.aslinda gündüz uykularindan kaynaklandığını düşünüyorum.su ana kadar günde hep iki uyku yapardı.biri sabah biri aksam üstü.simdi akşam ustu uykusunu yapmak istemiyor.oyle olunca da akşam uykusuna geçiş cok zor oluyor.tek uykuya düşurmek için sanırım henüz erken ama yinede bu dönemde uyku uyutmak gerçekten zor oluyor.havalar daha erken karardikca o zaman tek uykuya yatmak belki olur.

Aynen zaten bez değiştirmek bı dert birde kaka yapınca sürekli yıka bez değiştir.neyse sağlıklı olsunlar da.

Bu dönem atak falan var mı bilmiyorum ama benim kız cok fena oldu.uyurken öyle cok sorun çıkarmayan kızım Resmen çıldırıyor.dun aksam bir saat ağladı.aslinda gündüz uykularindan kaynaklandığını düşünüyorum.su ana kadar günde hep iki uyku yapardı.biri sabah biri aksam üstü.simdi akşam ustu uykusunu yapmak istemiyor.oyle olunca da akşam uykusuna geçiş cok zor oluyor.tek uykuya düşurmek için sanırım henüz erken ama yinede bu dönemde uyku uyutmak gerçekten zor oluyor.havalar daha erken karardikca o zaman tek uykuya yatmak belki olur.

bence de bu aralar bir atak dönemleri var, çünkü tam biraz uykulari düzene giriyor gibi derken yaklasik 1 haftadir sancı ile uyanmaya başladı, sonra bu da gecer yine tam düzeldi derken sonra da zaten 1.5 yaş aşısını vurdururuz o zaman bir düzenleri bozulur boyle boyle bir atak bir normal büyüyecekler herhalde :KK43:

Merhaba,
Meningokok aşısı hakkında ne düşünüyorsunuz? Yaptıran var mı?
Doktorumuz nimenrix marka olan aşıyı önerdi ama yine de bir fikir almak istedim.

Merhaba,
Doktorumuz nimenrix marka olan aşıyı önerdi ama yine de bir fikir almak istedim.
Ne aşısı bunlar.hiç daha önce duymadım

Merhaba,
Canm ben 2.yaşında yaptıracağım. Normalde daha önce olduğu aşılar içinde bir miktar menenjit varmış. Yalnız yeterli gelmiyormuş. Bu yüzden doktorumuz 2.yaş da 1 doz önerdi. 1 buçuk yaş aşısı olmasa şimdide yaptırırım ama aralarında bir kaç ay olmalıymış. 1 yaşında yaptıracaktım ama kısmet olmadı. Marka olarak konuşmadık. Önerdiği birini alırım.

X