2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Merhaba,
Meningokok aşısı hakkında ne düşünüyorsunuz? Yaptıran var mı?
Doktorumuz nimenrix marka olan aşıyı önerdi ama yine de bir fikir almak istedim.
Yaptirdik biz hatta bir yaş öncesi iki doz seklinde yaptırmıstik

İyi akşamlar kızlar inşallah hepimiz ve bebisleriniz iyidir.buralar iyice sessizlesti ama size birşey sormak istiyorum.benim kİ gün içinde cok sayıda kaka yapıyor.baazen 5 bazen 6 ve öyle cok kkati değil ama ishalde değil.sizinkiler günde kaç kere kaka yapıyor.benimki cok mu fazla.bizim 2 dışimiz var ve ikiside altta doğal olarak birçok şeyi tam parcalayamiyor ve özellikle meyveyi cok yiyor ben ona yorumluyor ama yine de emin olamıyorum.
Mrb.oncelikle sağlik diliyorum.bebislerimiz ayni gundu sanirim.
Dr.bana probiyotik onermisti bu sorunu icin.hatta ben onu kabizlikta ise yarar saniyordum.aldim bir kac dozdan sonra sayi azaldi hatta bazen gunasiri yapti.
Arada yine cogalacak gibi olunca su marketlerde satilan meyveli probiyotik diye satilanlardan aldim.yine gunde bir e dustu.
İnek sutu veriyorum geceleri.uht leri cok sevmiyor.bitirmiyor ama acik sutu alip kaynattigimdan veriyorum.onda ikinci biberonu istiyor.sutu fazla vermek istemiyorum kansizlik olusmasin diye.sonucta peynir,yogurt yiyor.
Bizim de gec basladi disleri ama 11 oldu.12. Yolda cok huysuz.hircin.birde atak haftalari galiba uyku da bozuldu.
Normalde 11-12 saat uyuyordu geceleri.simdi 7-8 saate dustu.gunduz uykusuda 1-2 saate dustu.3 saatti normalde.

Merhaba arkadaslar
Bebekleriniz gece hala emiyomu
Ben gece beslenmesini bıraktıramadumbi türlü
O yuzden besyüz kere kalkıyo sabaha kadar:KK43:(

Bi sorum daha olacaktı
Hayır lafını benim kuzım anlamıyo.inatla o şeyi daha cok yapmak istiyo.neden yapmaması gerektigini acıklıyorum ama gözümün içine baka baka ısrarla yapıyo.bu dönemde normalmi bu sizce

Merhaba arkadaslar

Bi sorum daha olacaktı
Hayır lafını benim kuzım anlamıyo.inatla o şeyi daha cok yapmak istiyo.neden yapmaması gerektigini acıklıyorum ama gözümün içine baka baka ısrarla yapıyo.bu dönemde normalmi bu sizce
Bende emziriyorum geceleri dis cikariyor cunku emmek rahatlatiyor her turlu. Hayir demek yerine dikkatini baska yone cekmeye çalış inatlastikca cunku hayir dediginde inatlasiyorsa hayir demenin anlami kalmiyor onu oyuna ceviriyor oyle durumlarda en iyisi baska yone cekmek dikkati

Merhaba arkadaslar

Bi sorum daha olacaktı

Hayıri tam olarak kavrayamadiklari i donem.daha cok erken hayiri gerçekten cok gerekince.kullanip nedenini anlattıkça zamanla oturacak herşey.simdi merak ve öğrenme dönemi o sebeple zarar yarar hiç anlamıyorlar.cani acisada unutup tekrar aynı şeyi yapıyorlar.

İki yasina doğru söylenenleri gerçekten anlayamaya zararı bilmeye başlayacaklar.

Mrb.oncelikle sağlik diliyorum.bebislerimiz ayni gundu sanirim.
Dr.bana probiyotik onermisti bu sorunu icin.hatta ben onu kabizlikta ise yarar saniyordum.aldim bir kac dozdan sonra sayi azaldi hatta bazen gunasiri yapti.
Arada yine cogalacak gibi olunca su marketlerde satilan meyveli probiyotik diye satilanlardan aldim.yine gunde bir e dustu.
İnek sutu veriyorum geceleri.uht leri cok sevmiyor.bitirmiyor ama acik sutu alip kaynattigimdan veriyorum.onda ikinci biberonu istiyor.sutu fazla vermek istemiyorum kansizlik olusmasin diye.sonucta peynir,yogurt yiyor.
Bizim de gec basladi disleri ama 11 oldu.12. Yolda cok huysuz.hircin.birde atak haftalari galiba uyku da bozuldu.
Normalde 11-12 saat uyuyordu geceleri.simdi 7-8 saate dustu.gunduz uykusuda 1-2 saate dustu.3 saatti normalde.

Mamayı değiştirince kaka sayısı azaldi ve sertleşmeye başladı.hipp kullamiyordum sma ya gectik bide mama içme miktarı azaldı günde en fazla 3 kere içiyor uyku öncesi.bunlari etkisi varmi bilmiyorum.

Bizim kız sütü hiç icmiypr.hic sevmedi
Çeşit türlü denedim yok olmuyor .bende çorbalara ,yyediklerine falan karıştırıyorum.

Bu hafta 3 tane dış patlattik
İlginc olan sıra ile patlamamasi.iki altta vardı şimdi bı tane üstten ve iki tane üst azilardan patlamis.normalde üst ve alt dörder olunca azilar gelirdi

İyi akşamlar arkadaslar
Umarım sizler ve bebişleriniz gayet iyisinizdir
Şu son zamanlarda acaip tatlı yeme istegim oluyo,kan sekerime falanda baktırdım hersey yokunda
Acaba emzirdigim içinmi öyle oluyo
Kahvaltılık koska helvaya nutella sürüp yedigimi biliyorum o derece yani

Selam kizlar ben 2018 mayis annesiyim. Sizlere sorum.olucak hatirlayanlar lutfen cevap versin bebekleriniz oyuncaklari tutmaya vurmaya ne zaman basladi. Biliyorim hercocuk bir degil ama ayni ayda doganlar yapınca bide ilk bebek evham yapiyorum sanirim. Onun disinda algilari acik etrafla ilgikinbi bebek. Yalniz bu oyuncaklara uzanma esyalara uzanma olayi hala yok. Izliyo sadece. Hatirlayanlar ne zmn baslamisti yazar misiniz

Selam kizlar ben 2018 mayis annesiyim. Sizlere sorum.olucak hatirlayanlar lutfen cevap versin bebekleriniz oyuncaklari tutmaya vurmaya ne zaman basladi. Biliyorim hercocuk bir degil ama ayni ayda doganlar yapınca bide ilk bebek evham yapiyorum sanirim. Onun disinda algilari acik etrafla ilgikinbi bebek. Yalniz bu oyuncaklara uzanma esyalara uzanma olayi hala yok. Izliyo sadece. Hatirlayanlar ne zmn baslamisti yazar misiniz
Seninki de başlar yakında canm. Bizimki dönmeye başladığında eşyalara uzanmaya başlamıştı. Eline ses çıkaran çıngırak tarzı birşey al ve salla o yatıyor olsun. O zman yavaştan uzanmalara da başlar. Sakın kafana takma. Biranda değişiyorlar.

Merhaba kizlar bir donem cok sessizdi ben de bir daha hic bakmamisim ha cok zaman mi var o da ayri konu. Ada tam bir firlama oldu ve ben pesinde hamile kaldigim kilonun tam 5 kilo altina dusmusum. Hicbirsey kalmadi ama gucum de dustu istahim da.. benim cocugumun kesintisiz bir uykusu yok bunu kabul ettim ama uykusuzluktan hala coken bir ben miyim yaa esim pazar gunleri ilgileniyor da biraz uyuyor ve butun haftanin enerjisini stokluyorum. Cok yoruluyorum kendimle hala ilgilenemiyorum su sacimi boyatsam o bile iyi gelecek ama emzirmenin bitmesini bekliyorum annem uzakta birakayim 1 saat disari sinemaya bir yere gideyim sansim yok. Gercekten bunalmisim sanirim. Kilo ve boylariniz ne durumda? Ada 10500 gr 81 cm oldu. 11 disi var ve suan cildirmami tetikleyen 3 patlayan dis soz konusu uyku saat basi bolunuyor gece 8 kere emiyor. Gunduz emmiyor sadece uyumadan once. Inek sutu seker tuz ben hala vermedim 2 yasi bekliyorum. Durumlar boyle tavsiyesi olan varsa bekliyorum uyku konusunda??

Merhaba kizlar bir donem cok sessizdi ben de bir daha hic bakmamisim ha cok zaman mi var o da ayri konu. Ada tam bir firlama oldu ve ben pesinde hamile kaldigim kilonun tam 5 kilo altina dusmusum. Hicbirsey kalmadi ama gucum de dustu istahim da.. benim cocugumun kesintisiz bir uykusu yok bunu kabul ettim ama uykusuzluktan hala coken bir ben miyim yaa esim pazar gunleri ilgileniyor da biraz uyuyor ve butun haftanin enerjisini stokluyorum. Cok yoruluyorum kendimle hala ilgilenemiyorum su sacimi boyatsam o bile iyi gelecek ama emzirmenin bitmesini bekliyorum annem uzakta birakayim 1 saat disari sinemaya bir yere gideyim sansim yok. Gercekten bunalmisim sanirim. Kilo ve boylariniz ne durumda? Ada 10500 gr 81 cm oldu. 11 disi var ve suan cildirmami tetikleyen 3 patlayan dis soz konusu uyku saat basi bolunuyor gece 8 kere emiyor. Gunduz emmiyor sadece uyumadan once. Inek sutu seker tuz ben hala vermedim 2 yasi bekliyorum. Durumlar boyle tavsiyesi olan varsa bekliyorum uyku konusunda??

Bende uzun zamandir yazadim, benimkinin de ek gida ile hala arasi yok yemiyor bu cocuk yemiyor, onun disinda boy kilo ada ile ayni, benimki cok oynak oynamalarina bayiliyirum :) gece uyanma konusunda da herkes emzirmeyi birak uyanmaz diyor ama ben inatla emzirmeye o da inatla geceleri uyanmaya devam ediyor son durumlar bizde de boyle

Sanki bu yazıyı ben yazmışım.saçlarım iyice beyazladı,boyatmaya fırsat bulamıyorum.bi yandan da emziriyorum nede olsa gerek yok kimyasala deyip teselli ediyorum kendimi.
Kilo 10750 gibi bişeydi boyu 81
Gündüzleri bir kere uyuyo artık o zaman emziriyorum
Emerek uyuyo
Gece rahat 10u buluyodur uyanmaları ve emmeleri
Bulundugumuz sehirde yardım edecek kimse yok
Eşim sabah gidip gece birde ewe geliyo
Zaten geldiginde yorgunluktan direk uyuyo o yuzden yardımı pek yok
Gündüzleri iki kez dısarı cıkıyoruz,büyük kızımı okula götür getir
Parkı cok sewiyo ama artık saloncakta hiç durmuyo,inip kosmak istiyo,o tuzden parka götürmeyi hiç istemiyorum.allah korusun salıncak falan carpar diye korkuyorum
Şu sıra taklit yapıyo,agla diyoruz elini yüzüne kapatıp ıhıhı diyo,gül deyincede gözlerini kısıp dişlerini gösteriyo
Sacına toka falan taksam yada yeni kıyafet giydirsem direk aynaya koşuyo:)
En sewimli zamanları galiba,masallah bütün kuzılara

Kizlar 70-76. haftalar 10.ve sonuncu atakmis. Erken 2 yas sendromu olarak da geciyormus. Bircok kavramin ogrenildigi anneye asiri bagimlilik kabuslar emmeye geri donus donemiymis. Neyseki sonra 2 yas sendromu kaliyor ve bitiriyoruz kismetse. Allah saglikli rahat huzurlu gecirmeyi nasip etsin. Komsunun cocugu suan 2 yas sendromundan geciyor zaten onu atlatirsak guiness sabir listesine ust siradan gireriz diye dusunuyorum ota boka agliyorlar resmen cildirmamak mumkun degil..

Kizlar 70-76. haftalar 10.ve sonuncu atakmis. Erken 2 yas sendromu olarak da geciyormus. Bircok kavramin ogrenildigi anneye asiri bagimlilik kabuslar emmeye geri donus donemiymis. Neyseki sonra 2 yas sendromu kaliyor ve bitiriyoruz kismetse. Allah saglikli rahat huzurlu gecirmeyi nasip etsin. Komsunun cocugu suan 2 yas sendromundan geciyor zaten onu atlatirsak guiness sabir listesine ust siradan gireriz diye dusunuyorum ota boka agliyorlar resmen cildirmamak mumkun degil..
Ayyy gerçekten bu sıralar kızım herşeye ağlıyor susturamıyorum.Çıldırmak üzereyim.

Tum atak haftalatini doğum tarihiyle yaşiyoruz.yani 40 hafta ile değil.ve biberonla beslenen kizim bu donemle yakalarimi indiriyor.okşuyor sebiyor.ben onu giydirirken o meme okşuyor. Hani seninkiler nerde dedigimde kendi yakasini inditiyor.
Koltuklarin,dolaplarin ustunden inmiyor.her tikirtiya ritim tutuyor,dans ediyor.
Mama sandalyesinde oturmak istemiyor.yemek saatlerimiz şamatali geciyor.gelip tum gucuyle ablasini sandalyeden itiyor. Kaldirip onun yerine oturuyor.genelde kendi yiyor.catal kaşik kullaniyor.catalda iyi ama kaşikta yogurt disinda dökülüyor biraz.yogurt iyi.parkta salincak ve kaydiraklardan inmiyor.kaydiraga kendi cikiyor.

Mrb.Gece bey nasillar?
Selamlar. Gece bey tam bir dırdırcı oldu. Geç yürüdü. Bir buçuk ay önce yürümeye başladı daha. Kedilerin kuyrukları, kulakları sürekli elinde. Hayvanları mı koruyayım, oğlanı mı yetişemiyorum :skandal:
İki kelimelik cümleler kuruyor. Uzun zamandır kendi yiyor. Kilosu ortalama altında, boyu ortalama üstünde. Ev bütün gün hallaç pamuğu gibi atılıyor. Parka gidiyoruz bol bol, Almanya bu açıdan inanılmaz her yer park. Gece de kendi kayabiliyor ve çıkabiliyor.
Bir iki Almanca kelime öğrendi.
Kısacası her bebek gibi yorucu.
Sizinkiler de çok tatlıymış. Ablaya sabır dilerim :)

Selamlar. Gece bey tam bir dırdırcı oldu. Geç yürüdü. Bir buçuk ay önce yürümeye başladı daha. Kedilerin kuyrukları, kulakları sürekli elinde. Hayvanları mı koruyayım, oğlanı mı yetişemiyorum :skandal:
İki kelimelik cümleler kuruyor. Uzun zamandır kendi yiyor. Kilosu ortalama altında, boyu ortalama üstünde. Ev bütün gün hallaç pamuğu gibi atılıyor. Parka gidiyoruz bol bol, Almanya bu açıdan inanılmaz her yer park. Gece de kendi kayabiliyor ve çıkabiliyor.
Bir iki Almanca kelime öğrendi.
Kısacası her bebek gibi yorucu.
Sizinkiler de çok tatlıymış. Ablaya sabır dilerim :)
Çok iyimiş. Sevindim.onlar birbirini incitmezler.
Biz sizden 18 gun once doğduk ama henuz iki kelimeli cumlelere gecemedik.yalniz herseyi soyluyor.ama cumle yok daha.bir de corba kelimesi duzelmedi o gumbba oluyor.
Sayilardanda biii ekii acc bu sekilde.
Evv mi ayyni sizinki gibi.
Siz mi bakiyorsunuz.calismaya basladiniz mi

Çok iyimiş. Sevindim.onlar birbirini incitmezler.
Biz sizden 18 gun once doğduk ama henuz iki kelimeli cumlelere gecemedik.yalniz herseyi soyluyor.ama cumle yok daha.bir de corba kelimesi duzelmedi o gumbba oluyor.
Sayilardanda biii ekii acc bu sekilde.
Evv mi ayyni sizinki gibi.
Siz mi bakiyorsunuz.calismaya basladiniz mi
Biz Almanya'ya yerleştik ailece Haziran ayında. İstanbul'dayken son güne kadar hem çalışıp hem baktım. Şimdi evdeyim ama Alman devleti sağolsun bir sürü sosyal hak veriyor, çalışmadan da belli bir gelir sahibi oldum. Oğlana kreş sırası gelirse, bir iş bakacağım ben de :)

X