2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Bende vurduramadım ogluma kkk ve su çiçeği aşısını geçirdiği hastalıkta kullanılan ilaç nedeniyle o aşıları ilaçtan 11ay sonrasında vurulabilir dediler yani 7ay gecikmeli olacak
Gecmis olsun canim hangi hastaligi gecirdiniz ne kullanmistiniz merak ettim asiyla tepkime yaratacak kadar? Bilgimiz olsun hem. Bazi doktorlar ilac yazarken hicbirsey sormuyor soylemiyor ne yazik ki..

Kızlar merhaba,
1 yaş aşılarını geçen hafta yaptırmıştık ada’nın. 1-2 gün sonra vücudunda kızarıklıklar oluşmaya başladı biraz alerji gibi.
Böyle bir durumla karşılaşan oldu mu? Dr olabiliyor böyle döküntü ve kızarıklıklar dedi ama bilemedim. Alerji ilacı önerdi bir de...

Gecmis olsun canim hangi hastaligi gecirdiniz ne kullanmistiniz merak ettim asiyla tepkime yaratacak kadar? Bilgimiz olsun hem. Bazi doktorlar ilac yazarken hicbirsey sormuyor soylemiyor ne yazik ki..
Kawasaki diye kalp damarlarına tutulum yapabilen iltihaplı bi hastalık canım. Normal verilen ilaçlar degil insan kanından elde edilen bi ilaç kullandı ivig diye bir ilaç

Kızlar merhaba,
1 yaş aşılarını geçen hafta yaptırmıştık ada’nın. 1-2 gün sonra vücudunda kızarıklıklar oluşmaya başladı biraz alerji gibi.
Böyle bir durumla karşılaşan oldu mu? Dr olabiliyor böyle döküntü ve kızarıklıklar dedi ama bilemedim. Alerji ilacı önerdi bir de...
Arkadaşımın oğlu kızamık olmuştu aşıdan. Baktırın bence.

Kizlar bebislerinizin kaka yapma sikligi ve katiligi nasil acaba? Ada genelde 2 gunde bir ama bazen zorlaniyor cok kati yapiyor. Kuru kayisi incir kiraz zeytinyagi hep veriyorum. Bir de iki eliyle kafasina vuruyor bir yerden mi gordu diye dusunuyorum.

kızlar ilk yaş günümüz, kızım 1 yıl önce bugun saat 15:58 de sürpriz yapmıştı bizlere, şimdi ise 1 yaşında kocaman bir kız oldu, rabbim hayırlı sağlıklı uzun ömürler nasip etsin
Kızlar merhaba,
Kizamik asisi sonrasi kizamiga benzer dokuntu olabiliyor ama bildigim kadariyla 10 gun sonra falan yasaniyor bu durum. Hatta kizamik geciren bile duydum asidan 10 15 gun sonra. Sizinki farkli birsey gibi..

Kizlar takdir edersiniz fazlaca tshirt ve body gerekecek yaz icin. Indirim yakalayan olursa haber verebilir mi? Belli bir markayi tercih ediyor musunuz body d?

Ben özellikle bir yerden almadım cıvıl ,lcw ,soobe indirim nerde varsa takip ediyorum ordan alıyorum.aslinda şimdide indirimli kisliklari takip ediyorum.uzun kollu badi ve sweat bulursam alicam birde kalın eşofman altı ve kadife tayt alicam.gerxi bizim abladan da bir dünya kıyafet kaldı biz o konuda da şanslıyız.

Merhaba bayanlar uzun zamandr giremiyorum is yogunlugu kosturmaca derken,bebekleriniz sizler iyisinizdir insallah...:nazar:
dun bizimde 1 yas dogumgunumuz vardi,ramazan olunca iftarla birlikte kutladik kendi aramizda cok sukur bugunlere,darisi baslariniza olsun.:anne:
1 yas kontrolune goturduk yasaklar kalkti hersey verebilirsiniz kontrollu olarak dedi.Bugun yumurta beyazini ufak ufak kucultup verdim ama yiyemedi hemen cikardi.sevmedi mi yoksa baska bir durummudur bilemedim alerjisi yoktur diye dusunuyorum,6 ayliktan beri her gun yumurta sarisi yiyor.nasil yedirebilirim fikri olan var midir?

Merhaba bayanlar uzun zamandr giremiyorum is yogunlugu kosturmaca derken,bebekleriniz sizler iyisinizdir insallah...:nazar:
dun bizimde 1 yas dogumgunumuz vardi,ramazan olunca iftarla birlikte kutladik kendi aramizda cok sukur bugunlere,darisi baslariniza olsun.:anne:
1 yas kontrolune goturduk yasaklar kalkti hersey verebilirsiniz kontrollu olarak dedi.Bugun yumurta beyazini ufak ufak kucultup verdim ama yiyemedi hemen cikardi.sevmedi mi yoksa baska bir durummudur bilemedim alerjisi yoktur diye dusunuyorum,6 ayliktan beri her gun yumurta sarisi yiyor.nasil yedirebilirim fikri olan var midir?
1 yaş hemen yumurta beyazı ve neden yemedi
Bence biraz zaman ver yemiyorsa vardır bildiği :KK66:

Haslayıp verince benim kızımda sewmiyo.omlet tarzında veriyorum ben

Kizlar biz de dun 1 yas kontrolunu hallettik. Ada suan 9450 gr 79 cm 2 hafta var yasimiza ve cok sukur kan tahlilinde demir eksikligi de cikmadi. Ben hic kullanmadim demir ilaci dusuk cikabilir diye bekliyordum ama olmadi. Doktor kontrolleriniz nasil geciyor bizimki bu sefer cok agladi kan verirken bile o kadar aglamadi icim gitti resmen titredi kuzum.

kızlar 1 yaş sendromu geçiren var mı? biz 17 haziran doğumluyuz ve 3 gündür çıldıracak durumdayım. gündüz uykusunu teke düşürmeye çalışıyordu zaten 1 haftadır şimdi gece 11den önce uyutamıyoruz 9 da uyuyan çocuğu. sabah da kalkmaz oldu 10dan önce. hem emmek istiyor hem babasının kucağında durmak istiyor. herşeye ağlıyor ve gece uykusuna saatlerce ağlayıp öyle geçiyor onu da babası kangru ile bahçeye indirip gezdiriyor öyle uyuyor. sonra gece birden feryat figan ağlıyarak uyanıyor ve sakinleştiremiyorum dün gece memeyi de reddetti. sadece babasıyla sakinleşiyor. babasına sarılıp sarılıp ağlıyor. uykusunda ağlıyor ama uyuyor da o esnada. ne yapmam lazım hiç bilmiyorum. K Katie84 siz de 17 haziran doğumluydunuz hatta adaşız da Ada olarak:) sizde durumlar nasıl?

kızlar 1 yaş sendromu geçiren var mı? biz 17 haziran doğumluyuz ve 3 gündür çıldıracak durumdayım. gündüz uykusunu teke düşürmeye çalışıyordu zaten 1 haftadır şimdi gece 11den önce uyutamıyoruz 9 da uyuyan çocuğu. sabah da kalkmaz oldu 10dan önce. hem emmek istiyor hem babasının kucağında durmak istiyor. herşeye ağlıyor ve gece uykusuna saatlerce ağlayıp öyle geçiyor onu da babası kangru ile bahçeye indirip gezdiriyor öyle uyuyor. sonra gece birden feryat figan ağlıyarak uyanıyor ve sakinleştiremiyorum dün gece memeyi de reddetti. sadece babasıyla sakinleşiyor. babasına sarılıp sarılıp ağlıyor. uykusunda ağlıyor ama uyuyor da o esnada. ne yapmam lazım hiç bilmiyorum. K Katie84 siz de 17 haziran doğumluydunuz hatta adaşız da Ada olarak:) sizde durumlar nasıl?
Canim bir huzursuzlugu olmasin yine bir kontrole gotur istersen idrar vs bir baktir bence. 1 yas atagi sizde erken baslamis da olabilir. Bizde durum su uykular gunluk 2 uyku devam aksamustu uykusunu birakti gibi. Ama aksamustu 2 saat disaridayiz elinden tutup yurutuyorum gelince meyve dus ve uyku bayilarak uyuyor yani biraz yormayi denesen belki enerjisini atamiyordur. Cunku ben artik evde tutamiyorum gunduz sicakta bile bazen bahceye indiriyor beni hadi guneslensin 10 dk diyorum. Aksam cikmadigimizi dusunemiyorum cildirtir muhtemelen. Babaya duskunluk konusuna gelince daha bu sabah esimle konustuk bu babacilik erken mi basladi diye sizde de varmis baba oglen eve yemege geliyor kucagindan inmiyor sabah beraber geciriyoruz aksam o gelir gelmez disari cikiyorlar zaten. Ben bundan memnunum acikcasi simdilik. Umarim gecicidir sizin durum ve bizde de baslamaz..

merhaba adım adıma üye olan var mı?
Üye değilim ama 2 aydır teyzesi alıyor güzel ama parcalama niyetinde sarp :) arkadasında dediği gibi biraz zaman gecincr daha verümli olacak fakat birçok görseli var faydası biz bilmeden oluyordur şimdi de

Sarpta elinden bişeyi aldığımızda ya da tehlikeli yere dikeldiğinde kucaklayıp başka yeregötürdüğümğzde cıldırıyor arkaya atarak yay gibi oluyor bu yeni cıktı bizde devamlı konusuyorum empati usuluyle anlatıyorum zmanla düZelir inş sizde nasıl kızlar?

Bir yaş sendromu bizi de vurdu gündüz .cok uykusu olsada cok zor uyutuyorum sürekli bu bu diye herşeyi karıştırmak istiyor. gece mama için uyanıp içince genelde hemen uyuyan kızım şimdi 2-3 saat hiç uyumuyor gece ve resmen savaş halindeyiz.babacilik bizdr de var.bizde her akşam üstü iki saat disardayiz.kaydiraktan kaymayı merdiven tirmanmayi arada sallanmayi çocukların topları peşinde dolaşmayı cok seviyor.biz daha yuumuyoruz ne zaman yürür tayin bile etmiyorum çünkü hiç cesareti yok gibi
Sıralıyor elini bırakıp duruyor ama adım atmak ancak elini tutarsam.bizde durumlar boyle

Sarpta elinden bişeyi aldığımızda ya da tehlikeli yere dikeldiğinde kucaklayıp başka yeregötürdüğümğzde cıldırıyor arkaya atarak yay gibi oluyor bu yeni cıktı bizde devamlı konusuyorum empati usuluyle anlatıyorum zmanla düZelir inş sizde nasıl kızlar?
Aynı benim kiz valla illa oynucak ne varsa elinde simdiden sinirli bunlar ins gecer
Benim kizda yürümeye basladi yavas yavas gidiyor hić durmuyor yerinde oglan ise daha emeklemiyor bile üzülüyorum yaa

X