2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Üye değilim ama 2 aydır teyzesi alıyor güzel ama parcalama niyetinde sarp :) arkadasında dediği gibi biraz zaman gecincr daha verümli olacak fakat birçok görseli var faydası biz bilmeden oluyordur şimdi de

Sarpta elinden bişeyi aldığımızda ya da tehlikeli yere dikeldiğinde kucaklayıp başka yeregötürdüğümğzde cıldırıyor arkaya atarak yay gibi oluyor bu yeni cıktı bizde devamlı konusuyorum empati usuluyle anlatıyorum zmanla düZelir inş sizde nasıl kızlar?
Bizde de oluyor o kendini geriye atma durumu. Düzeltip üzerine düşmemeye çalışıyoruz. Uykularda sıkıntı var bizde. Sıralıyor birkaç adım atıyor ama daha yürüme yok. Isırma delisi oyuncaklarını babasını beni bakıcısını kimi bulsa ısırıyor zamanla geçer umarım:KK43: bizde de durumlar böyle

Selam kızlar. Dun biz 1 yasimiza girdik. Kutlama olmadi açıkçası yapmak istemedim. Düşündük bayramdan sonra yapalım diye vazgeçtik.o keyif alamicak diye. Sadece bi pasta aldık 3 kişi olarak kutladık. Kızım ağladı korktu. Fotoğrafları biraz asık surat :) dun aşı da olduk 3 tane cok agladi. Kilomuz 11bucuk boy 79. Kilo alimimjz biraz yavaşladı bizim hareketli biraz ondan galiba koşturuyor durmadan. Ben 8. Ayında ilk arabam almıştım a100den bilirsiniz belki. Uzun suredir ona biniyor itiyor ayaklarıyla ilerliyor. Pek oturarark oynamıyor sürekli hareket halinde. Bi suredir anne diyor. Bilinçli olarak. Bisey istediğinde uyku sut gibi anne anne diye yanına geliyor. Misafirlikte biraz bunaldi anne diye geldi sarılıyor şaşırdı herkes ben çok mutlu oldum anne demesine. Kalem veriyorum eline bos defter birşeyler çiziyor yani karaliyor. Kelime sayımız artıyor. Bizden böyle çok şükür. İnşallah sizler de de vardır güzel haberler.

Merhaba kizlar
Kizim 14 haziran dogumlu. Ama yurumeye hiz niyeti yok. Sıralıyor hatta cok hizli. Ama cesaret edip desteksiz yurumeye niyeti yok. Yurumesi icin tesvik edelim diyoruz kendini hemen yere atiyor. Sizde durumlar nasul

Merhaba kizlar
Kizim 14 haziran dogumlu. Ama yurumeye hiz niyeti yok. Sıralıyor hatta cok hizli. Ama cesaret edip desteksiz yurumeye niyeti yok. Yurumesi icin tesvik edelim diyoruz kendini hemen yere atiyor. Sizde durumlar nasul
Gayet normal canım ya bizimki de birkaç adım atıyor sadece daha sizden 15gün büyük her çocuk farklıdır dert etme:)

Merhaba kizlar
Ayni canim ya hic sorun etmeye gerek yok bence 18 aylikken yurumustu kuzenim gayet saglikli zeki bir cocuktu.

Bizimde 1 yas kontrolu vardi hemde burunları akiyordu benimkilerin kız 11.500 kg boy 78cm oglan 10.700 kg 76 cm masallah gelisimleri guzel kizım yürümeye basladı oglanda tık yok emeklemiyor daha dr olabilir dedi menenjit aşısını sordum yaptiralım dedi. kizlar siz yapytırtıniz mi kaç doz ve kac tl acaba birde oglanın ıdrarında hafif turuncu lekeler gördüm dr dan geldikten sonta farkettim neyin nesi bilen var mı hafta sonu girdi araya kafaya cok taktım hasta oglum ondan olmuş olabilir mi?

Bizimde 1 yas kontrolu vardi hemde burunları akiyordu benimkilerin kız 11.500 kg boy 78cm oglan 10.700 kg 76 cm masallah gelisimleri guzel kizım yürümeye basladı oglanda tık yok emeklemiyor daha dr olabilir dedi menenjit aşısını sordum yaptiralım dedi. kizlar siz yapytırtıniz mi kaç doz ve kac tl acaba birde oglanın ıdrarında hafif turuncu lekeler gördüm dr dan geldikten sonta farkettim neyin nesi bilen var mı hafta sonu girdi araya kafaya cok taktım hasta oglum ondan olmuş olabilir mi?
Maşallah kuzucuklara boy kilo gayet iyi. Senin kız oğlunu bastırıyo hem gelişimde hem boy kiloda:) Menenjit iki doz şeklinde yaptırdım ben. 200küsürdü sanırım fiyatı. Oğlun da hastaymış belki su kaybı, az sıvı alımı ondan olmuş olabilir canım biraz sıvı alımını artırırsan geçer diye düşünüyorum

Merhaba kizlar

Sıralıyor ama yürüme yok daha yakında da beklemiyorum fakat tek elini bırakıp aktivite masasında duruyor 2 gündür
Aktivite masasını iyki almısım durmayı sıralamayı onda ogrendi çok seviyor
Şimdi oyuncak onerisi olan var mı? Elindeki halkalı kuleyi takıp cıkarıyor sekilli arabası var ona ugrasıyor sekilleri tutturamıyor silikon yap bozları var ben takıyorum o yıkıyor takma olayına gecemedi başka ne alınır aktivite için 1 yaş ve sonrası

Bir de çatal kaşık önerisi olan var mı çatal kullanmaya başladı kaşıkta ben dolduruyorum o agzına katıyor döke saça

Ayakkabı kararı veremedim bir türlü cokta pahalılar yani azcık giyecek ama artık mecbur bu xamana kadar ayakkabı hiç giymedi

Diş temizliğini nasıl yapıyorsunuz fırca alan var mı?8 diş cıkardı ardarda ama 2 aydır başka yok

Deniz için simit vs bişey aldınız mı?ve deneyen oldu mu? Bir de lastıklı bez adı neydi patik şeklinde alan var mı?

2 doz olandan yaptırdık 10. Aydı sanırım ilki şimdi temmuzda 2. Si 250 miydi neydi ama eczacıdan indirim isteyin demişlerdi bizim aklımıza gelmedi

Sıralıyor ama yürüme yok daha yakında da beklemiyorum fakat tek elini bırakıp aktivite masasında duruyor 2 gündür
Şimdi oyuncak onerisi olan var mı? Elindeki halkalı kuleyi takıp cıkarıyor sekilli arabası var ona ugrasıyor sekilleri tutturamıyor silikon yap bozları var ben takıyorum o yıkıyor takma olayına gecemedi başka ne alınır aktivite için 1 yaş ve sonrası

Bir de çatal kaşık önerisi olan var mı çatal kullanmaya başladı kaşıkta ben dolduruyorum o agzına katıyor döke saça

Ayakkabı kararı veremedim bir türlü cokta pahalılar yani azcık giyecek ama artık mecbur bu xamana kadar ayakkabı hiç giymedi

Diş temizliğini nasıl yapıyorsunuz fırca alan var mı?8 diş cıkardı ardarda ama 2 aydır başka yok

Deniz için simit vs bişey aldınız mı?ve deneyen oldu mu? Bir de lastıklı bez adı neydi patik şeklinde alan var mı?
Suan bizde oynayacak birsey bulamiyoruz bultak kovalardan alacagim aklimda o var bir de hayvanlari ogrettim kartlari var biraz daha egitici kart almayi dusunuyorum. Miyav hangisi goster dedigimde 5 secenekten bulup bana veriyor.
Kasik kullaniyoruz catal bizim icin erken gibi ben yediriyorum halen karisim ve parcali gidiyoruz ama mutlaka yediklerinden kucuk kucuk onune koyuyorum parmagiyla alip yiyor onlari da.
Ayakkabi vicco ilkadim ayakkabisi aldik 2 aydir kullaniyoruz memnunuz yazi cikarir.
Dis icin birsey diyemeyecegim 4.disi yeni cikti.
Denize girdi Ada. Bez mayolar hosuma gitmedi cok sert geldi bana duzgun bikini de bulamadim. Zaten yurumedigi icin o patiklere de ihtiyac yok bence. Ben birsey dusunmuyorum simdilik. Uzun vakit gecirmeye baslarsa bakarim. Kiyida takiliyor ayaklari genelde suda en son soyle bir sokup cikariyorum yetiyor.

Bizimki oturup oyun oynayan cinsten degil o gezecek, oyuncaklarını ısıracak, bizi ısıracak, oyuncaklarını alıp alıp atacak:)
Çatal kaşık e bebekten almıştım ama kullanamıyor daha sadece eline alıp hop yere atıyor anladım ki bizimki atıcı:))
Muz şeklindeki fırçadan almıştım kimi zaman o kimi zaman ben dişlerini kaşıyoruz

Maşallah kuzucuklara boy kilo gayet iyi. Senin kız oğlunu bastırıyo hem gelişimde hem boy kiloda:) Menenjit iki doz şeklinde yaptırdım ben. 200küsürdü sanırım fiyatı. Oğlun da hastaymış belki su kaybı, az sıvı alımı ondan olmuş olabilir canım biraz sıvı alımını artırırsan geçer diye düşünüyorum
Evet kizim biraz önde oglana göre kayınpedere göre ise obeze dogru gidiyormus ne alakaysa:deli: yemeklerini kıscakmisim tövbe est..:işsiz: cok su iciyorlar ama ins gecer sagol canım

2 doz olandan yaptırdık 10. Aydı sanırım ilki şimdi temmuzda 2. Si 250 miydi neydi ama eczacıdan indirim isteyin demişlerdi bizim aklımıza gelmedi
Dr bana oyle bir fiyat dedi pahali ya iki cocuk bin tl iyi olsunlar yeter

Gayet normal canım ya bizimki de birkaç adım atıyor sadece daha sizden 15gün büyük her çocuk farklıdır dert etme:)
Etrafimdaki cogu yasitlari yurumeya baslayinca bende acaba bir sorun mu var diye dusunuyorum arasira. Annelik ne zor. Aslinda biliyorum daha yurumeyebilir. Ama iste yine kendime dert ediniyorum

Etrafimdaki cogu yasitlari yurumeya baslayinca bende acaba bir sorun mu var diye dusunuyorum arasira. Annelik ne zor. Aslinda biliyorum daha yurumeyebilir. Ama iste yine kendime dert ediniyorum
Benim kızımda 22mqyıs dogumlu.henüz yürümüyo.hiç yürüyecek gibide durmuyo şuan için.her cocuk farklı.gec olsun da güç olmasın

merhaba sevgili anneler.
sizlere bir sorum var.
benim bebeğimde 1 yaşına girdi.
en büyük ilgisi müzik. resmen müzikli oyuncaklara bayılıyor ve tempo tutuyor, sağa sola sallanarak hareketler yapıyor ve tabi ki çok mutlu.
Sizin bebeklerde böyle mi acaba? Normal bişey mi merak ettim. Müziğe ilgisi olacaksa destekleyeyim yavrumu :KK70:D
cevaplar için şimdiden teşekkürler.

merhaba sevgili anneler.
sizlere bir sorum var.
en büyük ilgisi müzik. resmen müzikli oyuncaklara bayılıyor ve tempo tutuyor, sağa sola sallanarak hareketler yapıyor ve tabi ki çok mutlu.
Sizin bebeklerde böyle mi acaba? Normal bişey mi merak ettim. Müziğe ilgisi olacaksa destekleyeyim yavrumu :KK70:D
Işıklı ve sesli oyuncaklar bizimkinin de favorisi. Baba gitar çaldığı için müzik aletlerine ekstra ilgisi de var ona da küçük bir gitar aldık ona vurup çalıyor o da babasıyla birlikte:) o tarz birşey alabilirsiniz siz de

merhaba sevgili anneler.
sizlere bir sorum var.

benim kızda ilginçtir arabalara ilgisi var, ben iyi şoför değilim bari o olsun :)

kızlar ilk adım ayakkabısı bende vicco aldım.
etikette 90 yazıyordu 50 tl ödedim. indirim mi vardı bilmiyorum.

X