2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Günaydın kızlar, hafta sonu doktordaydım. Daha önce düşüğüm olduğu için her hafta kontrole çağırıyor. Cumartesi 5+4 teydim kesenin şeklini beğenmedim dedim :KK43: kese daha yuvarlak olmalıymış benimki oval , fasulye gibi. İçinde bir oluşum var ama bu haftada görmem gerekirdi bebeği dedi:110: Normal üstten bakılınca 5+4 te illa görünmesi gerekiyor mu ki bebeğin ? Ve kesenin bu şekilde olması sorun mu , bilgisi olan lütfen yardımcı olsun :110:
Canım kesenin fotoğrafını paylaşır mısın öyle daha rahat yardımcı olabilriz. Ama şöyle diyeyim bende 5+3 te keseyi gördüm bebek içinde gözükmüyordu. 6+2 de tam bebek göründü.

Slm kızlar bi süredir yazamadım önceki c.tesi bi kanama geçirdim.. Progestan iğne yaptık 2 gün üst üste.. geçen p.tesi kontrole gittim kanama 2. bi kese var ordan geliyo bizim keseyle ilgisi yok dedi progestan fitile başlattı yine de ve 1 hafta rapor verdi evde yat dedi.. O gün 6+3 deydim ve alttan muayenede kalp atımı almaya çalıştı alamadı.. Zaten asıl kalp atımı muayenem bugündü yani 7+3 ama yine de aklıma çok takıldı.. 6+3 de alttan kalp atımı görülmesi gerekmezmiydi?? Sizler ne zaman gördünüz?? Geçen seneki gebeliğim bu yüzden bitmişti şimdi oldukça endişeliyim :KK43:
Canım herkes farklı zamanlarda duydu kalp atışını.
İnşallah bugün duyar ve bize güzel haberler verirsin :-)
Kanama bende de oldu hep yattım şükür geçti. Bebeğine inan o sana sımsıkı sarılacaktır

Canım patatesli yemek hafif olur. Evde kurabiye yapabilirsen tuzlu az yağlı iyi gelebilir. makarnayı soslu sossuz yada yoğurtlu olabilir. mantı olabilir. az yağlı bulgur yada pirinç pilavı iyi gelebilir..
Canınız çektiyse kusura bakmayın. yardımcı olmak için söyledim.
canim onceden yazmissin tesekkur ederim.ben ancak bugun girebildim nete.internetim uoktu..dediklerini yapmaya calisayim canim..

Canım herkes farklı zamanlarda duydu kalp atışını.
İnşallah bugün duyar ve bize güzel haberler verirsin :-)
Kanama bende de oldu hep yattım şükür geçti. Bebeğine inan o sana sımsıkı sarılacaktır
İnşallah canım teşekkür ederim ben de hep yattım 3. günün sonunda akıntıya dönüp tamamen kesildi çok şükür.. Bi de benim tüp bebek olduğu için başka bi küçük kese daha ortaya çıktı.. Sanırım kaybolan ikiz sendrmu yaşıyorum.. Kanama o 2. kesenin olduğu yerdeydi inşallah bi daha yaşanmaz :KK33:

İnşallah canım teşekkür ederim ben de hep yattım 3. günün sonunda akıntıya dönüp tamamen kesildi çok şükür.. Bi de benim tüp bebek olduğu için başka bi küçük kese daha ortaya çıktı.. Sanırım kaybolan ikiz sendrmu yaşıyorum.. Kanama o 2. kesenin olduğu yerdeydi inşallah bi daha yaşanmaz :KK33:
Amin canım :-)
Gider o kesede merak etme. Tüp bebek olmayıpta başka kese gören bir arkadaşımız daha vardı burada.

kizlar mide bulantisi ve kusma için hap kullanan varmi.bugun doktora gidecektim ama okulda o kadar yoruldumki gozum yemedi gitmeyi.rabbime sukurler olsunki bugunleri gorduk bebislerimiz :nazar::dua:bizimle.birde su mide bulantısına cozum bulsak:110::kusmuk:

canim inşallah guzel haberlerle donersin.rabbim evladini sana bagislasin.

kizlar mide bulantisi ve kusma için hap kullanan varmi.bugun doktora gidecektim ama okulda o kadar yoruldumki gozum yemedi gitmeyi.rabbime sukurler olsunki bugunleri gorduk bebislerimiz :nazar::dua:bizimle.birde su mide bulantısına cozum bulsak:110::kusmuk:
Canım mide bulantısı için ilaç mı veriliyor ki??
Tecrübeli annelerden bile duymadım da hiç varsa kullanırız :-)

Slm kızlar bi süredir yazamadım önceki c.tesi bi kanama geçirdim.. Progestan iğne yaptık 2 gün üst üste.. geçen p.tesi kontrole gittim kanama 2. bi kese var ordan geliyo bizim keseyle ilgisi yok dedi progestan fitile başlattı yine de ve 1 hafta rapor verdi evde yat dedi.. O gün 6+3 deydim ve alttan muayenede kalp atımı almaya çalıştı alamadı.. Zaten asıl kalp atımı muayenem bugündü yani 7+3 ama yine de aklıma çok takıldı.. 6+3 de alttan kalp atımı görülmesi gerekmezmiydi?? Sizler ne zaman gördünüz?? Geçen seneki gebeliğim bu yüzden bitmişti şimdi oldukça endişeliyim :KK43:

arkadaşım ben tam 7+0 da o da alttan kalp atımlarını duydum
inşallah senin de duyulur

Canim.ya benim de agzim ve burnumun ici cokkk kuruyo yapis yapis oluyo.doktorum dedi bol su ic.ama hala az içiyorum sanirim.burun ici.kuruluktan kaniyo artik:KK43: okyanus.suyu aldim eczaneden biraz etkisi oldu gibi ama her sabah uyandigimda cok kotu..
benimde burun kanamalarim oluyo canim.hemde kusarken.o an ne yapcagimi sasiriyorum.bi yandan kusup bi yandan burnumu tutuyorum.:110: yinede cok sukur bebislerimiz iyi olsun da herseye deger:emir_bebek::KK200:

Merhaba arkadaşlar. Bende haziran annesiyim.. Bebeğin yaklaşık doğum tarihi, 5 haziran.. Yaklaşık 10 haftalık hamileyim..
Malesef benim de mide bulantılarım hat safada.. Bunaltım çok oluyor. Buna rağmen 1 kilo almışım. Nasıl olmuşsa, artık..

al benden de okadar
sanırım büyüyen göğüsler karın ve kan hacmi diye düşünüyorum

Canim.ya benim de agzim ve burnumun ici cokkk kuruyo yapis yapis oluyo.doktorum dedi bol su ic.ama hala az içiyorum sanirim.burun ici.kuruluktan kaniyo artik:KK43: okyanus.suyu aldim eczaneden biraz etkisi oldu gibi ama her sabah uyandigimda cok kotu..

ben de 2 sabahtır burun kanamasıyla uyanıyorum...
aynı durumdayım..bir de hiç midem bulanmazmış gibi o kan kokusu da tutuyor daha feci oluyorum

Merhaba arkadaşlar. Bende haziran annesiyim.. Bebeğin yaklaşık doğum tarihi, 5 haziran.. Yaklaşık 10 haftalık hamileyim..
Malesef benim de mide bulantılarım hat safada.. Bunaltım çok oluyor. Buna rağmen 1 kilo almışım. Nasıl olmuşsa, artık..
bende 2 kilo almisim canim.halbuki hicbisey yemiyorum

Canım mide bulantısı için ilaç mı veriliyor ki??
Tecrübeli annelerden bile duymadım da hiç varsa kullanırız :-)

Evet veriliyor bana vermişti doktorum ilk gebeliğimde ama ben kullnamadım. bu seferde iyice şiddetli bir kusma olmadğı sürece idare edeceksin dedi. katı beslenmemi istedi. ama şiddedi çok artar ve artık yaşamımızı engellerse o zaman ilaç veririm dedi. "m"ile başlayan bi ilaçtı ama unuttum adını

Insallah belli olur 12 dolunca. Bende 23 unde falan gidecegim.
Bende 22sinde gideceğim, doktora sordum cinsiyeti öğrenebilirmiyiz diye, ikiz olduğundan 12.haftada detaylı ultrason yapılacak, detaylıda görürüz dedi, çok heyecanlandım, cumartesi kontrolüm vardı, birinin boyu 3,6 diğerininki de3,9 du, haftalarına göre gelişimleri iyi dedi doktorum,

kızlar ben bulantı için hap kullanıyordum drucan mıydı adını tam hatırlayamadım.
cok zorda kalınca içtim.
ya çok şiddetli kusma yaptı yada o öğünlük kesti.
hapın içerisinde hamileler zorda kalmadıkça içmesin yazıyordu ama veren dr prof olunca güvendim.
toplasan 15 günde 4 hap içmişimdir oyle aham şaham kesmiyor yani.

X