2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Boyum 153 ama hep duz olsun diye 150 derim.kilo dogum sonrasi 87 yi gormustum.ama simdi 91 oldum.gidebildigi kadar gidiyor yukari dogru.
Evlendigumde 45-48 lerdeydim.hareketli hayattan birden duraganlasinca yaglarda komsu oldu bana.onceden spor yapardim,yururdum.
Evlenince ev hayati yaramadi sanirim.monoton bir hayat baslarda.sonrada alistim iste.

Evt.o.
Mama katmadan once suyuna kattim çozunmedi.kasikla karistirdim.olmadi.
Birde 4,5 kg uzerine 2 poset diyor.ama suyunu 225 ml uzri istiyor.
Benim kiz tek seferde en fazla 150 ml lik icebiliyor.
Dr. Mamasina kat demisti.
Ecz. da mamaya 2 poset kat demisti.ama hem su orani tutmuyor.hem de cozunmuyor.
Birde tek posetle 4 olceklik mamaya katip verdim yine kustu.ama daha az tabi.
Dr banada azcık suda erit ver demisti bende 10cc su yapıp tozdan döküyorum cay kasigiyla karıstiriyorum anca öyle eriyor

Gercekten mi?
Gece degistirmicez yani en azindan kaka olmadikca?
Ee peki kac saat cisli bezle kaliyo?

Oğlum çok çiş yapıyor ben bir 11 de birde gece yarısı bı de sabah7 gibi değişiyorum. Gece beslenmesi azalınca çiş de azalir

Gercekten mi?
Gece degistirmicez yani en azindan kaka olmadikca?
Ee peki kac saat cisli bezle kaliyo?
Benimki pişik oluyor ben piş piş diyerek değiltiriyorum uyanmıyor fakat 5 tekinde uyanıyor zor uyuyor ve 1 saat sonra güne başlıyoruz bi de hep kaka yapıyo gece

Kızlar gece kesintisiz uyuyan bebeginizi emziriyormusunuz uyurken.ben gece sütünün çok faydalı oldugunu bebegin büyüme sütü oldugunu okudum.yazıyı bulursan paylasayim burada.benim kızım günduz aman qman vok emmiyor ben gece sütünun yaradigini düsünüyorum.

Benim araştırsığım kadarıyla 4. Aydan sonra gece bir defaya düşürülür iki ay sonra tamamen kesilebilir. Kilo alımı normal bebek için

su_dee su_dee oğlum bu gece aynıydı yine. Saat 7den beri 1.5 saatte bir kalktı. 11 ve 4 te besledim. Onun dışında hep sallayıp uyuttum. Şimdi gözlerini kocaman açmış ama yine de sallıyorum. Uykusuzluk beni perişan etti. Bı de damagimi yakmistim, su topladı patladı 2 gündür su bile zor içiyorum. Bari 3 saat uyusaydi. :KK43:(

Pes etme arkadaşım. Bi kaç güne alışacak inşallah.

1buçuk değilde 18.00 20.00 ve 23.00de emzirsen, 1 buçukta uyanmaz büyük ihtimal ya da alışkanlıktan Uyanırsa beslemeyip uyutursan 5 civarı acıktığı için uyanır. 5ten sonra uyku hafif oluyor bizim de uyuyup uyanıyor 8 e kadar ellemiyorum 8de artık acıkmış oluyor kalkıyoruz

Uyanmıyor zaten 1,30 da ben kendim kalkıp emziriyorum. Bazen el emme sesine uyanıp emziriyorum. Zaten ağlamaz kolay kolay. Parmak emme sesi beni çiledwn çıkarıyo nedense.
Eşim 7 ye doğru eve geliyo. Yıkanması akşam emzirmesi derken yatağa gitmesi 8 oluyo. O yüzden 1,30 da kalkayım dedim ama onu yavaş yavaş 11 e 12 ye çekip, 5 dekini sbaah 7 ye çekmek istiyorum. Umarım yapabilirim

Uyanmıyor zaten 1,30 da ben kendim kalkıp emziriyorum. Bazen el emme sesine uyanıp emziriyorum. Zaten ağlamaz kolay kolay. Parmak emme sesi beni çiledwn çıkarıyo nedense.
Eşim 7 ye doğru eve geliyo. Yıkanması akşam emzirmesi derken yatağa gitmesi 8 oluyo. O yüzden 1,30 da kalkayım dedim ama onu yavaş yavaş 11 e 12 ye çekip, 5 dekini sbaah 7 ye çekmek istiyorum. Umarım yapabilirim
6 8 ve 11de emzirince sabah 5gibi ben yine de emziriyorum. Parmak emme sesine uyanıyorum bende, benziyor bebeklerimizin uyku alışkanlıkları. Kilosu normalse gündüz iyi besleyip gece kesintisiz uyuyabilir. Akşamda peşpeşe mide doldurma yaparsan acıkmaz o kadar. 5.ayda bende kesintisiz uykuya geçirmeyi düşünüyorum.

6 8 ve 11de emzirince sabah 5gibi ben yine de emziriyorum. Parmak emme sesine uyanıyorum bende, benziyor bebeklerimizin uyku alışkanlıkları. Kilosu normalse gündüz iyi besleyip gece kesintisiz uyuyabilir. Akşamda peşpeşe mide doldurma yaparsan acıkmaz o kadar. 5.ayda bende kesintisiz uykuya geçirmeyi düşünüyorum.

siz nasil beslenmeyi planlayabiliyorsunuz ya,ben bebegim istedikce sut/mama veriyorum.ortalama 3 saat olsa 8 ogun aliyor.rotadan once 10.5 gibi uyuyup 5 saat kesintisiz uyurdu artik o da yok,ne zaman kalkacagi acikacagi belli degil

siz nasil beslenmeyi planlayabiliyorsunuz ya,ben bebegim istedikce sut/mama veriyorum.ortalama 3 saat olsa 8 ogun aliyor.rotadan once 10.5 gibi uyuyup 5 saat kesintisiz uyurdu artik o da yok,ne zaman kalkacagi acikacagi belli degil
Beslenme 3saatte bir, bazen mızmızlanınca 2.5saat oluyor bazen 3.5 saat işim fln varsa ama çok oynamıyor. Hergün genelde aynı saatlerde oluyor. Bebek istedikçe beslenmeli tamam aç kalmamalı tabiki ama sürekli atıştırma alışkanlığı da olmamalı. 3saatte 1 döngüsü bu işe yarıyor. Ben evdeyim ve yalnızım o yüzden düzen tutturabildim, 1 ay sonra işe başlayınca ne olacak bakalım onu düşünüyorum bende:110:

Beslenme 3saatte bir, bazen mızmızlanınca 2.5saat oluyor bazen 3.5 saat işim fln varsa ama çok oynamıyor. Hergün genelde aynı saatlerde oluyor. Bebek istedikçe beslenmeli tamam aç kalmamalı tabiki ama sürekli atıştırma alışkanlığı da olmamalı. 3saatte 1 döngüsü bu işe yarıyor. Ben evdeyim ve yalnızım o yüzden düzen tutturabildim, 1 ay sonra işe başlayınca ne olacak bakalım onu düşünüyorum bende:110:

Ayy evet yaa.. baskasi yapamiyo hele cocuk yaramazsa.. eee yemedi diyo annem yaa dedim biraz daha ugrassan yiyecekti 2 saat sonra acikacak simdi dongusu sasiyo derken... işe donmeme karari aldim bakalim maddi olarak donmem gerekiyo ama aksi cocukla zor yaa

Bana da oldu:işsiz: kahve alıyordum kadın ne kadar kaldı maşallah diye sordu :bicak:

sen yine ikiz annesisin,bizim gibi tekiller napicak:KK45:Benim vermem gereken dogum oncesi kiloma 12kg,ideal kiloma 18kg var.:oha:Suan da gobek cok yok ama guzel kilo aldigim icin yag her yere dagilmis durumda,2 gundue dikkat edip spora basladim.En iyisi birbirimizi bu yonde de gaza getirelim,bebislerimizi buyuturken hep beraber kurtulalim yaglardan:KK19:

Evt.o.
Mama katmadan once suyuna kattim çozunmedi.kasikla karistirdim.olmadi.
Birde 4,5 kg uzerine 2 poset diyor.ama suyunu 225 ml uzri istiyor.
Benim kiz tek seferde en fazla 150 ml lik icebiliyor.
Dr. Mamasina kat demisti.
Ecz. da mamaya 2 poset kat demisti.ama hem su orani tutmuyor.hem de cozunmuyor.
Birde tek posetle 4 olceklik mamaya katip verdim yine kustu.ama daha az tabi.
Benim bebegim iki bucuk aylıkken doktor vermişti.bir poset sabah bir poset akşam seklşndeydi.fincana döküyodum üç tatlı kasıgı su ekliyodum.iyice eze eze karıstırıyodum.hatta altını degiştirmeden önce kuzıma veriyodum karıstır diye o sırada ben altını filan degişiyodum.sonra birazda ben karıstırıyodum iyice çözünmüş oluyodu

Oğlum çok çiş yapıyor ben bir 11 de birde gece yarısı bı de sabah7 gibi değişiyorum. Gece beslenmesi azalınca çiş de azalir
Canım belkide cok çiş yaptıgıniçin uykusu bölünüyodur kuzunun.gece beslemesini azaltmaya calış arkadasların dedigi gibi o zaman düzelir inş

Benim bebegim iki bucuk aylıkken doktor vermişti.bir poset sabah bir poset akşam seklşndeydi.fincana döküyodum üç tatlı kasıgı su ekliyodum.iyice eze eze karıstırıyodum.hatta altını degiştirmeden önce kuzıma veriyodum karıstır diye o sırada ben altını filan degişiyodum.sonra birazda ben karıstırıyodum iyice çözünmüş oluyodu
Mamaya kat dedi dr.ve ecz.ci
Ama tarifinde 4 bucuk kilo ustune 2 poset yaziyor.dr. da 2 sabah,2 aksam 2 oglen dedi
Mama sununu bu durumda 225 ml uzerinde olmasi gerekiyormus.tarifinde.benim kiz max.150 ml.aliyor.bir ogunde.
Toz karisimida anlik yapilmaliymis. Anlasilan sonuc gostermeye gidene kadar kullanmayacagim.
Birde aptamilAR aldim.biberon ucu degisecek.sevdi onu.

X