2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Valla ben teknik falan uygulamadim ama benim bebeğim de gece 10:30 da emiyor sabah 7 ye kadar uyuyor sabah 7 de kalkıp emiyor 10:30 kadar uyuyor sonra 12:00 da uyuyor 14:00 a kadar sonra böyle biraz mız mizlik yapıp yarım saatlik uykulari oluyor. İlk başta gece emmiyor diye kilo almaz sanıyordum ama kilo alımı da iyi sukur.
Bizimde düzelir inşallah :) gündüz maksimum 45er dk uyuyor gece yine iyi şükür ama minimum iki defa üç dört beş oluyor bazen uyanıyor

Bizimde gaz sorunumuz olmadı ama inşallah düzelir

Hangi modeli bu?puset dediğin anakucagi değil dimi. Yani oturmali kismi. Bi de o şekilde.iken katlaniyor yanlis gormediysem.
Modelini tam bilmiyorum joie chrome bebek arabasi olarak geciyor videosu da var bi bak istersen tam fikir verir.evet katlanmasi arabaya sığmasi cok rahat biz her yere götürüyoruz

Uyku uykunun mayasıdır derler. Gündüz uyuyup dinlenince gece daha iyi uyuyor kesinlikle. Gece 10 a kadar kalmamalı bence. En geç 8de gece uykusuna geçiriyorum ben. 8de emzirme, 11de tekrar emzirme, uyandırmadan tabii, sabah 5 civarı uyanıyor tekrar emzirip 8 8 buçuğa kadar uykuya devam. 1 buçuk aydır bu düzendeyiz. Düzeni seviyor bebekler bence.
Cnm sabah 5 ten 8 e nasl uyutuyorsun benimki uyutmayı başarsam da yarım saate geri uyanıyor hemen. Bir ay önce böyle deildi ama

Ben yazmıstım cnm biri daha yazdı ben kitapta okumustum yoksa annem bile gündüz cok uyudu gece uyumaz der alakası yok gündüz uyumayan cocuk hırcın oluyor ve uykuya dalması zorlasıyor tabi dediğin gibi gündüz uyutmakta kolay değil ama zamanla alısır sende biraz dinlenirsin o uyurken ben iş yapamıyorum sesten uyanıyo ve uykusu hafif sana faydamız dokunduysa ne mutlu

bu forum bu yüzden cok güZel bosuna sonuna kadar burdayım demedim :) ne kadar cok kişi bir sürü sorun ve çözüm buluyoruz

rahat olun gayet güZel ve bir cok alete binip iniyosun sıkılmıyosun ve devamlı hareket oluyor cok reklamı olan bişey değil ondan görememişsindir bir de spor bitimi bir kutu süt içmek yağ yakımını yarım saat devam ettiriyor süt içiyosan tabi

Hala 2 günde bir antalyadayım evet serinledi burasıda ama cocuk kokuyo:KK66: olsa olsa 3 günde 1 olur zaten cok soguyunca klima acıcaz sıkıntı olmaz heralde bakalım

Ayy çok tesekkur ederim.sagolun.aynen oyle hep beraber cok yol katettik.
İyi ki varsiniz.valla en zor anlarda,sizler sayesinde ferahliyorum

Uyku uykunun mayasıdır derler. Gündüz uyuyup dinlenince gece daha iyi uyuyor kesinlikle. Gece 10 a kadar kalmamalı bence. En geç 8de gece uykusuna geçiriyorum ben. 8de emzirme, 11de tekrar emzirme, uyandırmadan tabii, sabah 5 civarı uyanıyor tekrar emzirip 8 8 buçuğa kadar uykuya devam. 1 buçuk aydır bu düzendeyiz. Düzeni seviyor bebekler bence.

Aynen ,oyleymis.sizlerden ogrendim valla

Tracy yatir kaldir , ssss-pat uyku eğitimi bize kar etmedi. Belki bir kere demedim ama söylenene gore yaptim. Hani beşiğinde aglayinca sirtina vurun ve kulagina ssst deyin diyor. Şayet aglamasi devam ederse kucaga alip aynisi yapin. Sakinlesince yatagina tekrar koyun. Ben tam 45 dakikadır yapiyorim ancak oğlum ilk basta oyun zannetti güldü. Sonra kucagimda bile bas bas bagirdi. Güya bebekler 3 seye odaklanamaz ve aglamazmis ssst pat yaparak. Bizimkine kar etmedi. Sirasiyla babam ve kardeşim gelip yazik ağlatma çocuğu diye uyardilar. Babam israrla kapiyi acip kapatti ses cikardi uyumasin diye. Bende kapiyi yüzüne kapadim. Sakin olmaya calisiyorum.onlarntuz biber oluyor. Sonuç. Oğlan acikti ve istemediğimi şeyi yaptim.memede uyuttum. Yatahina koyunca aglamaya başladı. Hamağa koyup tekrar uyuttum. Bir saat oldu. Böylelikle 3 saat 45 dakika sonra yatmis oldu. Galiba hamakta sallamaya devam edip sadece mide doldurma yöntemini deniycem. Bari gece uykularini düzene sokayim. Sallayarak devam edicem artik :KK43:((

bizde olduk asimizi,ben de tetanoz asimi oldum.insallah cok atesi cikmaz bu gece nobet var.b fite de basladim,bakici gotusmesi de yaptim anam ne cok sey yaptim bugun:spor:
Hayırlı olsun bende tetanozu vurulcam bu hafta bizimkünin 6 kasım aşıları sonraki aşı 6. Ayda heralde

Kızlar yine yemek yapamadım ev berbat eşim daha gelmedi benim bebek uyusada gündüz iş yapılmıyo valla cok param olsa her hafta temizlikçi bence devlet annelere yarım gün yardımcı göndermeli emzirme süt parası vermesin ilk 6 ay olmalı en az kafayı yedim ama ne güzel olurdu

Hani dedim ya hamakta uyudu, kizlar hamakta bile sürekli kalkar oldu. Hay ben bu yatir kaldir yonteminiiiin. Nerden denedim ya hala salliyorum. Hamaktan alip beşiğine koymak zaten imkansiz
. çocuk beşiğini istemiyor ..

Dr. Dan geldik.dev.hast.4 de mesai bitiyor biz 5 e 5 kala muayene olduk.haliyle kan alma falan kapaliydi.yarin tahlil vermek icin tekrar gidecegiz.
Dr. Kizimin motor gelisimini begendi.ona iyi bakmisim.beni tebrik etti.
Tam olarak otutturdu birkac saniyeligine.bana da arada cok kisa sende yap dedi.
Kilosunu boyuna gore iyi buldu.dusuk degil dedi.
6380gr. 64 cm.
Gaviscon verdi.mamalarin ar olanlarindan kullan dedi.kasik mamasina basla dedi. Ay ina uygun bulursan dedi.9 gun sonra 5.ay ini dolduracak kizim.
Anne sutuyle beslenen bebeklere onermiyoruz ama sadece mamayla beslenen bebekler bu aydan itibaren kasik mamasina baslayabilirler,oneriyoruz dedi.su vereyim mi dedim.
Eger mamayi dogru olcuyle haxirliuorsaniz gerek yok dedi.
Evt çizgiyi goz hizasinda kontrol ediuorum dedim.cok guzel oyleyse gerek yok dedi.
Tum kan degerlerini,karaciger enzimlerini,idrar ve gaita tahlillerini istedi.yarin verecegiz.ne zaman cikarsa artik.
Bizden simdilik bu kadar ev halki yemek bekliyor.byyy

Cnm sabah 5 ten 8 e nasl uyutuyorsun benimki uyutmayı başarsam da yarım saate geri uyanıyor hemen. Bir ay önce böyle deildi ama
5te uyandığında hiç konuşmuyorum, loş ışık oluyor emziriyorum ama baya gözler açık oluyor gülüyor, ama hiç pas vermiyorum. Kaka yapmışsa onu alıyorum hızlıca. Sonra yatağına koyuyorum. Yarım saate yakın oyalanıyor ama ağlamıyor. Sonra parmak emerek uyuyor tekrar. Tekrar uyanması 8i buluyor. Parmak emmerek kendini uyutuyor, konuşmayıp oynamadığım için uyuması gerektiğini anlıyor sanırım

Tracy yatir kaldir , ssss-pat uyku eğitimi bize kar etmedi. Belki bir kere demedim ama söylenene gore yaptim. Hani beşiğinde aglayinca sirtina vurun ve kulagina ssst deyin diyor. Şayet aglamasi devam ederse kucaga alip aynisi yapin. Sakinlesince yatagina tekrar koyun. Ben tam 45 dakikadır yapiyorim ancak oğlum ilk basta oyun zannetti güldü. Sonra kucagimda bile bas bas bagirdi. Güya bebekler 3 seye odaklanamaz ve aglamazmis ssst pat yaparak. Bizimkine kar etmedi. Sirasiyla babam ve kardeşim gelip yazik ağlatma çocuğu diye uyardilar. Babam israrla kapiyi acip kapatti ses cikardi uyumasin diye. Bende kapiyi yüzüne kapadim. Sakin olmaya calisiyorum.onlarntuz biber oluyor. Sonuç. Oğlan acikti ve istemediğimi şeyi yaptim.memede uyuttum. Yatahina koyunca aglamaya başladı. Hamağa koyup tekrar uyuttum. Bir saat oldu. Böylelikle 3 saat 45 dakika sonra yatmis oldu. Galiba hamakta sallamaya devam edip sadece mide doldurma yöntemini deniycem. Bari gece uykularini düzene sokayim. Sallayarak devam edicem artik :KK43:((
Yatır kaldır zaten 7aydan sonraydı sanırım öyle hatırlıyorum. Şş pat bende yapamadım. Ben hep yatağında kendi uyusun diye uğraştım. Emzik veriyordum parmak emene kadar. Emziğini ağzında tutup yatağında yatırıyordum, 1saat debelendiği oluyordu. Uykusu geldiği anda yatırmak gerekiyor. Esnemeye başladığında, mızmızlık başladığında ağlama faslına gelmeden yatırıyorum ben. Genelde emzirme sonra 1 saat 1.5saat uyanık sonra 1 saat uyku şeklinde oluyor gün içerisinde. Eğer ilk kez deniyorsanız ağlaması çok normal, ısrarla sabırla devam etmek gerekiyor. Ne yapacaklarını uykuya nasıl dalacaklarını bilmiyorlar.

Allah kolaylik versin.burnu falan tikali olmuyor dimi o arada.
Kizacaksiniz ama okurken once guldum,hatta bayagi sesli guldum onun o haline.hani oyun sanip gulmuş ya,ona guldum.

Hani dedim ya hamakta uyudu, kizlar hamakta bile sürekli kalkar oldu. Hay ben bu yatir kaldir yonteminiiiin. Nerden denedim ya hala salliyorum. Hamaktan alip beşiğine koymak zaten imkansiz
. çocuk beşiğini istemiyor ..
Canım benim ilk kozımda öyleydi.uyku nedir bilmezdi.cok kötü günler yasamıştım.11 aylıkken surtını pış pışlayarak sallamadan uyutmayı ögrenebildi ancak
Geceleri hiç kalkmadan uyumayı ise iki yaşında ögrendi.bezini bırakınca cocuk bi anda kalkmamaya basladı

Hayırlı olsun bende tetanozu vurulcam bu hafta bizimkünin 6 kasım aşıları sonraki aşı 6. Ayda heralde

Kızlar yine yemek yapamadım ev berbat eşim daha gelmedi benim bebek uyusada gündüz iş yapılmıyo valla cok param olsa her hafta temizlikçi bence devlet annelere yarım gün yardımcı göndermeli emzirme süt parası vermesin ilk 6 ay olmalı en az kafayı yedim ama ne güzel olurdu

Allah razi olsun canim,aynen sonraki asilar 6.ayda.Spor iyi gecti cok sukur ama bizim kiza bir haller oldu.Bilen varsa yardim edin nolur.Dun aksam ustu baslamisti tum gece uyuyana kadar surdumBu aksam da tekrarlayinca anladim ki bu bir sure devam edecek artik.Zaten 1 aydir salyasi akiyor,disleri kasiniyordu.Doktorumuzda bugun ebemizde dis henuz yok dedi.Ama o kadar aci veriyor ki surekli elleri yada bulursa elimiz agzinda isiriyor ve ciglik cigliga agliyor.ilk defa bu kadar uzun agladi sut te almiyor o zaman.Napacagimi bilemedim.Dis cikarana kadar her aksam boyle mi gececek?yesil sogan havuc verdim kasiyici da var,jel de suruyorum daha ne yapayim anlamadim ki.Basima agri girdi:KK43:

X