2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Evet ya Allah kolaylik versin :) senin miniğin adı neydi

İşte ben kullanmak istemiyorum hiç bir şey zaten kendim bile çok zorda kalmadıkça ağrı kesici ilaç içmem ama @Misk-i amber doktorunun dediği de kafamı karıştırdı bizimkinin de öyle huysuzluğu yok çünkü
Canım Vala bnde huzursuz değil diye pek önemsemedim ama doktor niye bekledin deyince korktum hemen verdim fitil baya bi kaka yaptı göbeğine kadar kaka çıktı bundan sonrası nasıl olur bilmiyorum ya önceden gaz sıkıntısı şimdi kaka sıkıntısı sonra diş sıkıntısı :) allahım başka dert vermesin ne yapalım :))

O da whatsapp grubuna transfer oldu heralde

Yanma bende de var :KK43: hala geçmedi.

Adını soracaktım Ama yazmissin. Güzel isim :KK200:

Fotoğrafı inceledim ama pek belli olmuyor mudur nedir , söylediğin gibi bir fark göremedim ben. Belki tekrar usg ister dr nuz.

Asm lerin verdiğivitamin için mi bu bahsettiğin durum.

Okaliptus ya da biberiye yagindan 2-3 damla sıcak suya damlatip bulunduğu odaya koymayı dene.
Parmak yine iyi bizim ki hala avucunu komple yaliyor:dondurma:

Eğer bulabilirseniz tanıdık bi yerden alın. Ama marketten almak zorundaysınız sızma tercih edin bence. Rivieradan daha kaliteli.

Bi bebekte en sevimli bulduğum şey ayağını emmesi:KK37:

Sagilarak çıkan süt kriter diilmiş. Bebek emerek daha fazla süt alıyor. Ben dememek için sağıyorum 60-70 çıkıyor taş çatlasa. Ama elimle sağınca gelmeye devam ediyor.

Güvenilir bulduğum farklı dr lara bu kaka meselesini hep sordum . Sonuc :" tek basina kaka rengi hic birşey ifade etmez" Ama siz yine de danışın.
Ne kusuru yahu, hergun .ok inceliyoruz , kokluyoruz. Bu ne ki :KK70::KK70:
Son hali diil dimi bu ? Ödemli görünüyor. Bir de o sarı renkli şey krem mı iltihap mı?

Çok çok geçmiş olsun. Umarım kısa zamanda iyileşir bebeğin.

Dizinin ustundeki ilk bogum birinde dar digerinde geniş duruyor

Merhaba arkadaslar guzel haftasonlarimiz olsun insallah nasilsiniz? Bizde durumlar iyi degil ya kizimin 2.aydan beri kilo alimi cok düştü 3.5 kilo dogdu şu an 3.5 aylik 5.600 gram 2 haftada anca 100 gram almis gittikce düşüyor cok uzuluyorum doktoru henuz mamaya baslatmadi 1 ay daha takip etmek istedi ben sutumun yettiğini dusunuyorum kizim huysuz degil uykulari guzel çiş va kakasini da yapiyo yeterli miktarda ama neden kilo almiyor acaba oglum ne guzel kilo alirdi ya tek meme emmesine ragmen kizim niye boyle oldu alisamadim doktoru baslatmadi diye vermiyorum mama ama gunde bir ögün versem mi ne kadar versem ya da doktorumuzun dedigine mi uymaliyim oyle cok da emmiyo 5 dk anca emiyo stres de yapmak istemiyorum ama ister istemez kafama takiyorum kizlar :KK43:
Canım benimle aynı durumdasın kilo almıyor ama karnı doyuyor Bn gene de günde bir kere zorla 30 cc mama vermeye çalışıyorum hiç sevmiyor mamayı emmiyor ağzına sıkıyorum yarısı içine yarısı dışina :)

@Lilithic önsüt fazlalığını araştırırken buldum gördüğüm yazıda asm diye özellikle belirtmemiş direk d vitamin demiş yazı şöyle...

D Vitamini
Sizin durumunuzda dikkatimi çeken önemli bir nokta oldu. Bebeğine düzenli olarak D vitamini verdiğini söylemişsin. Kemik gelişimini desteklemek için doktor önerisiyle başlamış olduğunuzu tahmin ediyorum. Eğer başlama sebebiniz tespit edilen bir sorundan kaynaklanmıyorsa, yani bebeğinin D vitaminini sürekli olarak almasını mecburi kılacak bir sorunu yoksa, doktorunuza da danışarak D vitaminini kesmenizi öneririm. Bunun sebebi, Amerikan Gıda ve İlaç Yönetimi’ne (FDA) göre bebeklerde D vitamini doz aşımının bulantı, kusma, iştah eksikliği, aşırı susama, sık çiş yapma, kabızlık, karın ağrısı, kas zayıflığı, kas ve eklem ağrıları, kafa karışıklığı, yorgunluk ve ilerleyen aşamalarda karaciğer hasarı gibi sorunlara yol açması. Her bünyenin farklı olduğu, her belirtinin herkeste görülmeyeceği ve yenidoğanların bünyesinin daha hassas olduğu göz önüne alınırsa, bebeğinin D vitaminini tolere etmiyor olabileceğini de göz önünde bulundurmanı rica ederim. Her ne kadar kimi kaynaklarda D vitamini açısıdan eksik olduğu söylense de, anne sütü komple bir besindir. Herhangi bir zaruriyet olmadığı sürece bu kadar küçük bir bebeğe, faydalı olmak maksadıyla yola çıkılmış olsa bile, vitamin vermeye gerek yoktur diye düşünüyorum. Bu düşüncemin diğer bir nedeni de D vitamininin her gün güneş ışığı görerek yapılacak kısa bir yürüyüşle de edinilebilecek olması. Hava nasıl olursa olsun, uygun giydirilmek koşuluyla bir bebek her gün parka ya da en azından güneş gören bir balkona çıkarılabilir ve bu şekilde D vitaminini alır. Değerlendirme elbette doktorunun ve senin.

Evtt benimde duydugum bunabenzerdi.onun icin 4-5 yasinda kiş aylarinda gerekirse verecegim bende.sonucts tahlille belli oluyor eksikligi.
Gerci asm de hemsiremiz devam dedi ama ben toplam 30 damla vermemisimdir,biraktim.cunku hem gunesli gunlerfi,cok cikiyorduk,hemde mamada var zaten

Canım Vala bnde huzursuz değil diye pek önemsemedim ama doktor niye bekledin deyince korktum hemen verdim fitil baya bi kaka yaptı göbeğine kadar kaka çıktı bundan sonrası nasıl olur bilmiyorum ya önceden gaz sıkıntısı şimdi kaka sıkıntısı sonra diş sıkıntısı :) allahım başka dert vermesin ne yapalım :))
Amin inşallah :) çok kararsızım

Kızlar çok üzgünüm. Bebeğim 2 haftadır ishal. Su gibi kaka yapıyo günde 15-20 kez. Doktor bol bol emzir geçer demişti. Geçmeyince bugun tahlil yaptırdık rota virüs pozitif çıkto. Aşısını yapmamıştı doktorumuz alerjiden dolayı :KK43:(

Çok geçmiş olsun

Merhaba arkadaslar guzel haftasonlarimiz olsun insallah nasilsiniz? Bizde durumlar iyi degil ya kizimin 2.aydan beri kilo alimi cok düştü 3.5 kilo dogdu şu an 3.5 aylik 5.600 gram 2 haftada anca 100 gram almis gittikce düşüyor cok uzuluyorum doktoru henuz mamaya baslatmadi 1 ay daha takip etmek istedi ben sutumun yettiğini dusunuyorum kizim huysuz degil uykulari guzel çiş va kakasini da yapiyo yeterli miktarda ama neden kilo almiyor acaba oglum ne guzel kilo alirdi ya tek meme emmesine ragmen kizim niye boyle oldu alisamadim doktoru baslatmadi diye vermiyorum mama ama gunde bir ögün versem mi ne kadar versem ya da doktorumuzun dedigine mi uymaliyim oyle cok da emmiyo 5 dk anca emiyo stres de yapmak istemiyorum ama ister istemez kafama takiyorum kizlar :KK43:

Benimki de senin kız gibi hatta büyükle durumumuz da aynı, doktorumuz karşılaştırma çocuklarını dedi:) bizim dogum kilosu 2950, sadece ilk ay düzgün aldı-4 oldu şimdi 5.4 oldu persentil gelişimi 30larda doktor ayni oranı koruduğu İçin önemli değil yapısı öyle diyor bir de uzun olduğu için iyice ince görünüyor... valla süt alerjisi laktoz intoleransi vs de incelendi ama birşeyi yok bizim kızların normali de bu demekki

Canım benimle aynı durumdasın kilo almıyor ama karnı doyuyor Bn gene de günde bir kere zorla 30 cc mama vermeye çalışıyorum hiç sevmiyor mamayı emmiyor ağzına sıkıyorum yarısı içine yarısı dışina :)

Ben de sırf biberona mamaya alışsın diye bir haftadır deniyorum biberona da mamaya da kıyameti koparıyor işe başlayınca annemin canına okuyacak... sagacagim süt yetmezse korkusundan mama aldım ama sevmedi bidik

Kızlar ya bebeğim 10 gün oldu kaKa yapmadı ama bu durumdan hiç rahatsız değil sadece anne sütü aliyo bişey yapmam gerekiyor mu anlamadım ki acaba sütüm çok az da ondan mı kaka oluşmuyor yada süt yarıyor dedikleri şey bumu
Benimki 3 gün yapmadı doktora sordum 5 gün olursa tekrar konuşalım dedi. Bir sor istersen doktora

Bnm ılk oglum bıraz buyudukce enerken cenemı dudaklarımı tutardı
Bakalım bu napcak
Ilk oglumda ben bu kadar cılve gormedım
Bnm gıbı resmı bı cocuktur
Emzırme kolyelerı var
Onlara bı baksak mı
Hıc denemedım
Evet cok çilveliler maşallah :) ben de düşündüm canım anne sütü bide bebeğin saçından baş harf yapıyorlar senin dediğinde böyle mi

Cnm ya gecmiş olsun son durum ne tedavisi nasıl oluyor?

cnm bende de bi haftadır arada yapıyor cok duygulanıyrm bakıp bakıp gülüyor konusmaya calısıyor sonra yine emiyor yine aynısı hele işe giderken yaptıgında aglayasım geliyor resmen :) allah onları korusun

biz iyi kaynana olalım :)
Benim kayınvalidem de oglunu cok sever o yuzden beni de cok seviyor allah ondan razı olsun o bakıyor iki gün işteyken torununahemde bol sevgiyle şimdi yanımda sarpın mevlütü için yasin okuyor Kendi annem uzakta şükür ki kayınvalidem destek yemekleride yapıyor inşallah bende gelinime böyle olurum gelinmde inşallah iyi biri olur
Ayy inşallah allah hayırlı yazılar yazsın çocuklarımıza senin validene de maşallah allah bozmasın şanslısın. Benim valide de iyidir ama hasta kendine zor bakıyo ancak sevmeye:) Çok şükür annem geliyo banada arada yardim a

Sağol canım sanada takılma o kadar ince narin yapılı olacak demekki hem çok kilo alması çokta iyi değilki demekki yetiyor ona sağlık sorunuda yoksa maşallah mama veripte sütünü azaltma emziremeyen çok kişi var

Evtt benimde duydugum bunabenzerdi.onun icin 4-5 yasinda kiş aylarinda gerekirse verecegim bende.sonucts tahlille belli oluyor eksikligi.
Gerci asm de hemsiremiz devam dedi ama ben toplam 30 damla vermemisimdir,biraktim.cunku hem gunesli gunlerfi,cok cikiyorduk,hemde mamada var zaten
Ben pek çıkamadım malesef ve kullanıyorum bidaha gittiğimde danışayım tekrar emin olamıyorum bende de d vit. Eksikliği var mesela o kadar güneşe çıkarıim tatil olsun normalde olsun değerim ancak 1 2 artar

cok sagolun hanimlar icim rahatladı biraz evet belki de yapisi boyle bende anaokuluna gidene kadar cok zayifmisim akranlarimin yedigini gorerek yemeye baslamisim:) emzirebildigim kadar emzireyim bakalim 4.ayda ne olacak

SaiKing SaiKing farkli marka mama denesen tadini begenmemis olabilir.Ne kullaniyorsun bebise?

Canım sizlerden okuduğum kadarıyla evolvia, sma ve aptamil denedim hepsine ayni tepkiyi verdi, sagdigim sütü de biberonla almak istemiyor, sorun biberon sanırım ki chicco, avent, bebedor, dr browns ve medela denedim... maalesef, bu gidişle annem şırıngayla verecek sanırım

Başka öneriniz var mi?

Canım sizlerden okuduğum kadarıyla evolvia, sma ve aptamil denedim hepsine ayni tepkiyi verdi, sagdigim sütü de biberonla almak istemiyor, sorun biberon sanırım ki chicco, avent, bebedor, dr browns ve medela denedim... maalesef, bu gidişle annem şırıngayla verecek sanırım

Başka öneriniz var mi?

Hipp deneyebilirsin anne sütüne yakın bir mama. Biberon olarakta lansinohun biberonunu almanı öneririm. Benimki de lansinoh ve aventin naturali dışında almıyo. Aventinkini kullandım demişsin natural olan mı klasik olan mı.klasikse eğer almayabilir ama naturali anne memesine yakın

X