2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kızlar çok üzgünüm. Bebeğim 2 haftadır ishal. Su gibi kaka yapıyo günde 15-20 kez. Doktor bol bol emzir geçer demişti. Geçmeyince bugun tahlil yaptırdık rota virüs pozitif çıkto. Aşısını yapmamıştı doktorumuz alerjiden dolayı :KK43:(
Cnm ya gecmiş olsun son durum ne tedavisi nasıl oluyor?
Kızlar oglumla bakışa bakışa bı hal oluyrz
Yemınle esım bana oyle bakmamıstır
Bana hayran hayran bakmaktan emmıyor
Alıyrm kucagıma
Uzun uzun kırpıklrıyle gozlerımın ıcıne bakıp, capkın capkın guluyor
Emmıyor
Oglumla ask yaşıyoruz resmen :KK70:
Baya iştahtan kesıldı oylesz dmıyorkı
Emdıgıjıde küsüyor
cnm bende de bi haftadır arada yapıyor cok duygulanıyrm bakıp bakıp gülüyor konusmaya calısıyor sonra yine emiyor yine aynısı hele işe giderken yaptıgında aglayasım geliyor resmen :) allah onları korusun
Ya cok zor atlatmışsınız cok zor olmus Siz hangi doktora yaptırdınız

Ayy dimi maşallah ne güzel muhteşem bi duygu allah herkese tattırsın benim oğlanda fena ve ben şimdiden kıskanıyorum desem biz fena kaynana olabiliriz yanii :KK70:

biz iyi kaynana olalım :)
Benim kayınvalidem de oglunu cok sever o yuzden beni de cok seviyor allah ondan razı olsun o bakıyor iki gün işteyken torununahemde bol sevgiyle şimdi yanımda sarpın mevlütü için yasin okuyor Kendi annem uzakta şükür ki kayınvalidem destek yemekleride yapıyor inşallah bende gelinime böyle olurum gelinmde inşallah iyi biri olur
Ben fena kaynana olacagımı düşünüyorum:KK70:

10 güne kadar normal sonrası anormal demişti canım gastroenterolojideki dr.
Aklını karıştırmak istemem sen yine de dr una bi sor.
Bizim ki geçen perşembe yapmıştı dün yaptı 8. Gün de
Canım doktorunu aradım sen nie 10 gün bekledin dedi hemen çocuğa gliserinli fitil ver dedi bnde huzursuz değil dedim olsun hemen ver deyince verdim 1 saat sonra kakasini köpüklü şekilde yaptı bir bez tam doldu başka da yapmadı bide ilk kez fitil verdiğim için bilmiyordum meğer yarım fitil verilirmis bende hepsini verdim inşallah bi zararı olmaz ona üzüldüm baya

Bizim dün 3 aylık kontrol vardı pipi gömülmesini sordum kasıkları yaglı normal dedi büyüdükce gececekmiş

Ayruca bizimki 3 aylık ama 6 aylık bebek kıvamına gelmiş 6 aya kadar kontrole gelmeyin dedi şok oldum diğer ay kan ilacı dedi burda yazılanları söyledim güldü katkısız hiçbirşey yok kullanmamız gerekiyor dedi

6 aylık bebek kıvamına gelmiş derken kilo bakımından falan mı söyledi acaba :)

B

Cok tesekkur ederim cnm..ilk oglumu da yaptirdim..hic boyle olmamisti..pek te normal dgl yani..
Canm benim oğlumun pipisi de oyle oldu iyileşme süreci dedi doktor banyoda hafifçe keseleyin onları geçer dedi geçti de hemen. Bizde endişelenp goturmuştuk doktora çünkü:)

Ya sen yazınca sanki ben yazmışım gibi geliyor bu kadar aynı olabilir bebeklerimiz,ne emzik alıyor ne yerde duruyor ne kendi kendine oyalanıyor:)) napacaz biz bu yaramazları? Benimki de erkek bu arada.Hele bigün bişey yazmıştın tam hatırlamıyorum ama bebek olmadan önce bebekle ilgili yapacakların,düşüncelerin bi de bebekten sonra yaşadıkların.Kendimi bilmesem ben yazdım derdim onları:)))
İnş hayırlı evlat olurlar.

Canım fitil kullanma kendi öğrenecek annesi. Ben de uyaran yapıyordum dr yapma bağırsakları tembelleşiyor dedi.
Bıraktım kendi yapıyor 9.gü n de olsa 10. Güne sarkmadık daha.
Off kafam karıştı şimdi. Aslında doğru olan kendisinin yapması ama bnmki on günde de yapmıyor ya endiseleniyorum

Zeytinyağıni düzenli icitip ılık suya oturtucam . Bakalım yapacak mı.
Cnm ya gecmiş olsun son durum ne tedavisi nasıl oluyor?

cnm bende de bi haftadır arada yapıyor cok duygulanıyrm bakıp bakıp gülüyor konusmaya calısıyor sonra yine emiyor yine aynısı hele işe giderken yaptıgında aglayasım geliyor resmen :) allah onları korusun

biz iyi kaynana olalım :)
Benim kayınvalidem de oglunu cok sever o yuzden beni de cok seviyor allah ondan razı olsun o bakıyor iki gün işteyken torununahemde bol sevgiyle şimdi yanımda sarpın mevlütü için yasin okuyor Kendi annem uzakta şükür ki kayınvalidem destek yemekleride yapıyor inşallah bende gelinime böyle olurum gelinmde inşallah iyi biri olur

Allah muhabbetinden artırsın cnm. Ben işte din ki benim KV değil annem olsun..

Canım doktorunu aradım sen nie 10 gün bekledin dedi hemen çocuğa gliserinli fitil ver dedi bnde huzursuz değil dedim olsun hemen ver deyince verdim 1 saat sonra kakasini köpüklü şekilde yaptı bir bez tam doldu başka da yapmadı bide ilk kez fitil verdiğim için bilmiyordum meğer yarım fitil verilirmis bende hepsini verdim inşallah bi zararı olmaz ona üzüldüm baya

Şimdi nasıl kaka durumu. Düzelme var mı?

Kızlar dün sağlık ocağına gittik bağırsak düzenleyici ve fitil verdi oğlumun bügün 8.gün kakası yok ama pek huzursuzluğuda yok gazını falan çıkarıyor sizce fitil veya şurup vermelimiyim
20 gün kullandım işe yaramadı bizde

Hey Allah im yaa :)) bende 1 ay once basladim emzige buyuk rahatlikmis ama alistirana kadar canim cikti.. elimi emzige koyuyorum dusmesin diye parmaklarimda yanagina degiyo oksar gibi bir yandan da hamagi sallaiyorum oyle oyle daldiriyodum.. ama simdi hamagina sigmamaya basladi..bu seferde cekyatda uyutmaya alistirmaya calisiyorum.. ama senin oglanda duzelir benim ki de oyleydi basta..
İnş. Su huysuzluk unu atsa başlayacağım bende hamakta yatırmaya.

Kızlar çok üzgünüm. Bebeğim 2 haftadır ishal. Su gibi kaka yapıyo günde 15-20 kez. Doktor bol bol emzir geçer demişti. Geçmeyince bugun tahlil yaptırdık rota virüs pozitif çıkto. Aşısını yapmamıştı doktorumuz alerjiden dolayı :KK43:(
Çok geçmiş olsun . Allah şifa versin

Bilmiyorum ki. Üstelik ben takıntı derecesinde titizim. Hala herşeyini 90 da yıkayıp ütülüyorum, damacana suyu kaynatıp yıkıyorum. Bunlara rağmen kapmış :KK43:

Allah allah nasil yaygin ki bu virüs boyle kolay kapiliyo.. insan bebegiyle bi yere gitmeye korkuyo valla.. sen dusun canim nerelerde bulundun bi daha amann uzak dur

Merhaba arkadaslar guzel haftasonlarimiz olsun insallah nasilsiniz? Bizde durumlar iyi degil ya kizimin 2.aydan beri kilo alimi cok düştü 3.5 kilo dogdu şu an 3.5 aylik 5.600 gram 2 haftada anca 100 gram almis gittikce düşüyor cok uzuluyorum doktoru henuz mamaya baslatmadi 1 ay daha takip etmek istedi ben sutumun yettiğini dusunuyorum kizim huysuz degil uykulari guzel çiş va kakasini da yapiyo yeterli miktarda ama neden kilo almiyor acaba oglum ne guzel kilo alirdi ya tek meme emmesine ragmen kizim niye boyle oldu alisamadim doktoru baslatmadi diye vermiyorum mama ama gunde bir ögün versem mi ne kadar versem ya da doktorumuzun dedigine mi uymaliyim oyle cok da emmiyo 5 dk anca emiyo stres de yapmak istemiyorum ama ister istemez kafama takiyorum kizlar :KK43:

Cok gecmis olsun canim ama bu kadar takinti yapma cok steril etmek de iyi degil benim ikinci cocugum ilkini de ikincisini de rahat baktim oyle su kaynatip yikamadik kiyafetlerini de 40 derecede ozel deterjaniyla yikiyorum yeterli oluyo zaten utuleniyo mikroplar kiriliyo. Anca kaka bulastiysa ondrn beyaz sabunla çitileyip atiyorum makineye. Tekrargecmis olsun umarim fazla surmeden iyilesir yavrucak

Oğlanların nazı daha beter oluyormuş kızlardan:)) iyice gözleri açıldı annelerini nasıl kullanacaklarını öğrendiler bundan sonra işimiz daha zor sanki:))
Evet ya Allah kolaylik versin :) senin miniğin adı neydi

20 gün kullandım işe yaramadı bizde
İşte ben kullanmak istemiyorum hiç bir şey zaten kendim bile çok zorda kalmadıkça ağrı kesici ilaç içmem ama @Misk-i amber doktorunun dediği de kafamı karıştırdı bizimkinin de öyle huysuzluğu yok çünkü

İnş hayırlı evlat olurlar.

Off kafam karıştı şimdi. Aslında doğru olan kendisinin yapması ama bnmki on günde de yapmıyor ya endiseleniyorum

Zeytinyağıni düzenli icitip ılık suya oturtucam . Bakalım yapacak mı.

Allah muhabbetinden artırsın cnm. Ben işte din ki benim KV değil annem olsun..

Şimdi nasıl kaka durumu. Düzelme var mı?
Canım daha dün verdim fitili ben de merak ediyorum düzelme olacak mı diye bakalım kaç gün sonra tekrar kaka yapcak beklemedeyim umarım kendi yapar fitile gerek kalmaz

X