2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kızlar çok üzgünüm. Bebeğim 2 haftadır ishal. Su gibi kaka yapıyo günde 15-20 kez. Doktor bol bol emzir geçer demişti. Geçmeyince bugun tahlil yaptırdık rota virüs pozitif çıkto. Aşısını yapmamıştı doktorumuz alerjiden dolayı :KK43:(
Ah be çok geçmiş olsun canım :KK43:

Ben yanina bir kez ugradim .o da dwdigim nedenle oldu..onun harici o goruntu su gun at dedikce attim..teramsini kestirince bikac gun ara verdirdi sonra madecassola dondurdu..sana da attigim fotoya bile iyileşmiş ve yarina kadar hala krem sur dedi..ben kestim ve surmedim kremi..cocuk iyilesme sureci sancılı ve zor oldu..bi daha kimseye onermem bu adami..bi de abla ne demek ya hastasina..ben hocam diye hitap ediyorum bana abla diyee cvp veriuor..bi arada yasim 33 ve minyon tipliyim..ilk doktorla kiyaslamasam belki hic gozume batmazdi bu yaptiklari..oyle iste..sukur itti gitti..iyileşti yavrum..sen gonderdinmi pipusinin gomulmesini?
Ya cok zor atlatmışsınız cok zor olmus Siz hangi doktora yaptırdınız

Kızlar oglumla bakışa bakışa bı hal oluyrz
Yemınle esım bana oyle bakmamıstır
Bana hayran hayran bakmaktan emmıyor
Alıyrm kucagıma
Uzun uzun kırpıklrıyle gozlerımın ıcıne bakıp, capkın capkın guluyor
Emmıyor
Oglumla ask yaşıyoruz resmen :KK70:
Baya iştahtan kesıldı oylesz dmıyorkı
Emdıgıjıde küsüyor
Ayy dimi maşallah ne güzel muhteşem bi duygu allah herkese tattırsın benim oğlanda fena ve ben şimdiden kıskanıyorum desem biz fena kaynana olabiliriz yanii :KK70:

Lilithic Lilithic önsüt fazlalığını araştırırken buldum gördüğüm yazıda asm diye özellikle belirtmemiş direk d vitamin demiş yazı şöyle...

D Vitamini
Sizin durumunuzda dikkatimi çeken önemli bir nokta oldu. Bebeğine düzenli olarak D vitamini verdiğini söylemişsin. Kemik gelişimini desteklemek için doktor önerisiyle başlamış olduğunuzu tahmin ediyorum. Eğer başlama sebebiniz tespit edilen bir sorundan kaynaklanmıyorsa, yani bebeğinin D vitaminini sürekli olarak almasını mecburi kılacak bir sorunu yoksa, doktorunuza da danışarak D vitaminini kesmenizi öneririm. Bunun sebebi, Amerikan Gıda ve İlaç Yönetimi’ne (FDA) göre bebeklerde D vitamini doz aşımının bulantı, kusma, iştah eksikliği, aşırı susama, sık çiş yapma, kabızlık, karın ağrısı, kas zayıflığı, kas ve eklem ağrıları, kafa karışıklığı, yorgunluk ve ilerleyen aşamalarda karaciğer hasarı gibi sorunlara yol açması. Her bünyenin farklı olduğu, her belirtinin herkeste görülmeyeceği ve yenidoğanların bünyesinin daha hassas olduğu göz önüne alınırsa, bebeğinin D vitaminini tolere etmiyor olabileceğini de göz önünde bulundurmanı rica ederim. Her ne kadar kimi kaynaklarda D vitamini açısıdan eksik olduğu söylense de, anne sütü komple bir besindir. Herhangi bir zaruriyet olmadığı sürece bu kadar küçük bir bebeğe, faydalı olmak maksadıyla yola çıkılmış olsa bile, vitamin vermeye gerek yoktur diye düşünüyorum. Bu düşüncemin diğer bir nedeni de D vitamininin her gün güneş ışığı görerek yapılacak kısa bir yürüyüşle de edinilebilecek olması. Hava nasıl olursa olsun, uygun giydirilmek koşuluyla bir bebek her gün parka ya da en azından güneş gören bir balkona çıkarılabilir ve bu şekilde D vitaminini alır. Değerlendirme elbette doktorunun ve senin.
Bizim bebek de böbrek doktoruna göründü kontrol amaçlı idrar yolu enfeksiyonu yüzünden. d vitamini mamalarda var fazlası taş yapıyor zararlı bırakın kullanmayı dedi ben bıraktım valla.

Krem dgl..yara imis cnm.

Daha sonraki gunlerde sari gorunumlu iltihap gibi seyler ince bir zar seklinde tum pipiyi sardi..o fotoyuda attim..onada masallah demis..hocam bi sari seyler nedir cikmiyor deyince elinle ilik su ile ovala demis sonrasinda ovaladim bnde..cikmiyor deyince gel temiZleyim dedi gittim ve bunlar yara kabugu niye geldinki normal fln dedi..ilk oglumda hic olmadi boyle..
Burdan bakınca iltihap gibi görünüyor. Ama adam gözüyle görüp bişi yok dediyse , yoktur. Doku iyileşmesinden dolayı rengi böyle olmuş demek ki , kabuk bagliyor belli de.

Masallah canim.boyle mesajlari okuyunca cok seviniyorum..cok ta imreniyordum baslarda..Lohusayken cok agladim,etrafimdakiler emmezse bag kuramazsiniz filan dediler meme reddi yasadim 4 aydir sagarak veriyorum.Biberonla verirken hep emzirmek nasil olurdu bana daha guzel bakar miydi diyorum.Nasibi boyleymis simdi bana gulunce bile cok hosuma gidiyor kimbilir emzirmek nasil guzel birseydir..Allah nazardan saklasin herkesi, sut olsa da olmasa da sevgi bir sekilde bag kurduruyormus onu anladim artik,daha rahatladim. Yeter ki saglikli olsunlar sut yada mama onemi yok,anneleri olsun da yanlarinda:anne:
Cnm emzırmekle alakalı degıl aslında
Ilk oglum oyle degıldı
Bu resmen bana asık
Insan cok sımarıyor
Huyu degısık
Buyusun sankı abısınden daha cok sevdırxek kendını
Sen bebısını kucaga al yeter cnm ya
Onlar annelerıyle bag kurarlar
Nasılda bılıyorlar annelerını

Benim oğluşda emerken yüzümü boynumu sacımı oksuyo o kadar hoşuma gidiyoki bazen tutamıyorum kendimi gülüyorum bi bakıyorum bırakmış emmeyi bana cilve yapıp oda gülüyo. Bu oğlanlar fena yaa :KK45:
Bnm ılk oglum bıraz buyudukce enerken cenemı dudaklarımı tutardı
Bakalım bu napcak
Ilk oglumda ben bu kadar cılve gormedım
Bnm gıbı resmı bı cocuktur
Emzırme kolyelerı var
Onlara bı baksak mı
Hıc denemedım

Daha sonraki gunlerde sari gorunumlu iltihap gibi seyler ince bir zar seklinde tum pipiyi sardi..o fotoyuda attim..onada masallah demis..hocam bi sari seyler nedir cikmiyor deyince elinle ilik su ile ovala demis sonrasinda ovaladim bnde..cikmiyor deyince gel temiZleyim dedi gittim ve bunlar yara kabugu niye geldinki normal fln dedi..ilk oglumda hic olmadi boyle..
Bızde de olmadı boyle:KK43: alla alla

Ayy dimi maşallah ne güzel muhteşem bi duygu allah herkese tattırsın benim oğlanda fena ve ben şimdiden kıskanıyorum desem biz fena kaynana olabiliriz yanii :KK70:
Ben fena kaynana olacagımı düşünüyorum:KK70:

Kızlar çok üzgünüm. Bebeğim 2 haftadır ishal. Su gibi kaka yapıyo günde 15-20 kez. Doktor bol bol emzir geçer demişti. Geçmeyince bugun tahlil yaptırdık rota virüs pozitif çıkto. Aşısını yapmamıştı doktorumuz alerjiden dolayı :KK43:(
Aaaa gecmıs oldun cok uzuldum
Nasıl sımdı

No km ook
Aa ayaklarını mı emıyor
Cok seker
Ayak emme besıncı ay refleksıdır aslında
Evet canım ona erken başladı gibi geldi bana da ama tam dönemiyor tabi yarım dönüyor daha

Bu arada ben de kıskanırım gibi geliyor oğlumu başka kızlardan :))

Kızlar dün sağlık ocağına gittik bağırsak düzenleyici ve fitil verdi oğlumun bügün 8.gün kakası yok ama pek huzursuzluğuda yok gazını falan çıkarıyor sizce fitil veya şurup vermelimiyim

Ben yanina bir kez ugradim .o da dwdigim nedenle oldu..onun harici o goruntu su gun at dedikce attim..teramsini kestirince bikac gun ara verdirdi sonra madecassola dondurdu..sana da attigim fotoya bile iyileşmiş ve yarina kadar hala krem sur dedi..ben kestim ve surmedim kremi..cocuk iyilesme sureci sancılı ve zor oldu..bi daha kimseye onermem bu adami..bi de abla ne demek ya hastasina..ben hocam diye hitap ediyorum bana abla diyee cvp veriuor..bi arada yasim 33 ve minyon tipliyim..ilk doktorla kiyaslamasam belki hic gozume batmazdi bu yaptiklari..oyle iste..sukur itti gitti..iyileşti yavrum..sen gonderdinmi pipusinin gomulmesini?

Bizim dün 3 aylık kontrol vardı pipi gömülmesini sordum kasıkları yaglı normal dedi büyüdükce gececekmiş

Ayruca bizimki 3 aylık ama 6 aylık bebek kıvamına gelmiş 6 aya kadar kontrole gelmeyin dedi şok oldum diğer ay kan ilacı dedi burda yazılanları söyledim güldü katkısız hiçbirşey yok kullanmamız gerekiyor dedi

Vedat Ali Canoglu..Ankara da urolog..

Burdan bakınca iltihap gibi görünüyor. Ama adam gözüyle görüp bişi yok dediyse , yoktur. Doku iyileşmesinden dolayı rengi böyle olmuş demek ki , kabuk bagliyor belli de.
Kabuk dedizaten antibiyotik tedavisi de uygulamadi.teramsin ve madecassol ile atlattik sureci..cokzordu gercekten.

X